Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 zář 2020 23:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mexiko
PříspěvekNapsal: 21 led 2011 17:02 
Diskutér

Hatikva píše:
jife píše:
Třeba někdo nebude souhlasit, ale silnice tam jsou dle mého v lepším stavu než ty v ČR.

To si nějak nevybavuju, spíš mně utkvěly v paměti pálky za mýtné na dálnici Acapulco-Mexico City, které rozhodně neodpovídaly nepříliš dobrému (v té době) stavu silnice a problém typický pro "3. svět" a to že hlavní silnice je možná ok, ale mimo ní není nic nebo je to naprostá katastrofa a pokud hlavní cesta je neprůjezdná , tak alternativa buď není vůbec nebo znamená x desítek km zajížďku.

Dálnice je trošku dražší, ale dnes patří mezi nejlepší v Mexiku a vzhledem k tomu, jakým terénem prochází je cena za mýto odpovídající... Objízdná trasa ale v tomto případě existuje a je také ve velmi dobrém stavu. Jen cesta ze Ciudad de México do Aca trvá cca 10 hodin...

Úroveň silnic i dálnic se v poslední době v Mexiku velmi zvedla, nevím zda za to mohl program Ruta 2010, ale rozhodně všechny takto označené cesty (ty které spojuje nezávislost Mexika, popřípadě lidé, kteří pro ní bojovali) jsou ve velmi dobrém stavu a nebo se právě opravují.

Hatikva píše:
jife píše:
a prakticky jsme neviděli žádnou bouračku.

Ale určitě jste viděli ty desítky až stovky malých dřevěných křížků, které jsou podél silnic.

Žil jsem v Mexiku poměrně dlouho a také jsem moc bouraček neviděl. Když už nějakou, tak to byl většinou smrťák. Lidi v Mexiku jezdí jak šílenci, ale mají asi štěstí :-)

Hatikva píše:
jife píše:
Jinak z mého pohledu bylo cestování autem po Mexiku celkem bezproblémové.

Mně cestování autem rozhodně nenadchlo. Retardéry jsou ubíjející. Nemožnost cestovat autem za tmy značně komplikující itinerář. Oblíbená forma protestu místních v podobě navalení klád přes silnici/dálnici což jsme za tři týdny viděli čtyřikrát a nutnost tyto zátarasy často složitě objíždět otravná. Policie kapitola sama pro sebe.

Jde o zvyk... i ve tmě se dá celkem dobře cestovat, mockrát jsem se vracel ze severu do D.F. v noci a všechno OK. Samozřejmě jsou silnice, kde bych se bál jet (např. San Cristobal las Casas - Palenque), ale spíše kvůli tomu, že nevím co by mohlo koho ze Zapatistů napadnout... Obecně bych ale možnost cestování v noci, či alespoň po tmě nevylučoval ...

Moje osobní zkušenost s policií v centru Ciudad de México byla asi taková:

Zastavili jsme na červené na ulici Eje Central Lázaro Cárdenas asi dva bloky před Palacio de Bellas Artes a krom mě a mojí přítelkyně, jsme vezli 2 kamarády a 3 děti. Policajt si nás chvilku prohlížel, pak přistoupil a řekl ať jedeme do jedné navazující ulice doprava a odstavíme auto. Začala neskutečná diskuze, kde nám vysvětloval počítání do pěti a my jemu, že neděláme nic, co by nedělal kdekdo v Mexiku :-) Nakonec přišel s nabídkou dát nám radu za 300 Pesos, že v našem typu auta smí jet jen 5 lidí. Nenechali jsme si to líbit a chtěli jsem zavolat jeho nadřízeného a obvinili ho z diskriminace. Nakonec nám naštvaně popřál šťastnou cestu a jelo se v plném počtu dál. Nutno podotknout, že jsme mu jasně zdůraznili hned na začátku, že nejsme Gringos a také že mu nic nedáme. Další z důvodů byla nepochybně znalost španělského jazyka.

PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 21:11 
Moderátor

Nemá někdo tip na slušný cabanas v Tulumu? Aby se tam nechalo dostat autobusem z Cacunu. Děkuji ;)

PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 22:54 
Návštěvník

ahoj,

planujeme se z Mexico City po priletu presunou rovnou do mesta Oaxaca. Coz vypada, ze trva 6 hodin (nocni bus) a je to cca 450 km. Ovsem dale chceme do Puerto Escondido a koukam, ze dle jizdniho radu bus jede pres 10 hod a je to take cca 450 km. Muzete to nekdo potvrdit? Nejake doporuceni? a stoji Puerto Escondido zato? pripadne nejaky tip na ubytovani v Oaxaca ci v Puerto?

diky

PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 23:24 
VIP

To Vanilla: Chceš ve městě nebo na pláži? Jenom zdánlivě nesmyslná otázka. Na pláži se nám zdály příliš rustikální a za ten "komfort" předražené. Překvapivě pěkné cabanas (v názvu Sol ...... možná Sol de Maya) jsme našli s pomocí místních na okraji Tulumu, někde přibližně tady +20° 12' 21.33S", +87° 28' 44.76Z". Bytelné cabanas s betonovou podlahou, sociálky v jedné z cabanas, asi 10 minut pěšky od autobusáku ADO, asi 200-250 pesos. Většinou náš první a poslední nocleh v Mexiku. Na pláž za pár šupů taxíkem nebo 20 minut pěšky. Více než moře se nám líbí cenote, Grand Cenote je opravdu špičková, ale je soukromá a dost drahá +20° 14' 47.02S", +87° 27' 49.42Z".

PříspěvekNapsal: 04 úno 2011 08:11 
Moderátor

Radši bych přímo u pláže. Chci se pouze vyválet u moře. Na nějaké poznávání jsou 3 dny málo, možná jen mrkneme na Chichen Itzu.

PříspěvekNapsal: 04 úno 2011 08:14 
VIP

Pokud pojedete z Tulumu na Chichen Itza, tak není třeba jezdit přes Cancun, protože ta zkratka je úplně v pohodě.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2011 16:34 
Diskutér

VanillA píše:
Radši bych přímo u pláže. Chci se pouze vyválet u moře. Na nějaké poznávání jsou 3 dny málo, možná jen mrkneme na Chichen Itzu.

zkus tuto stránku:

http://www.hotelstulum.com/beach-hotels.htm

my bydleli naposledy v Cabanas Copal a super místo na relax... spokojenost :-) cena byla kolem 100 USD za 4 lidi za noc, super restaurce s velice chutným jídlem a krásný počasí bylo :-) prostě pohoda jak má být...

VanillA píše:
Nemá někdo tip na slušný cabanas v Tulumu? Aby se tam nechalo dostat autobusem z Cacunu. Děkuji ;)

K dopravě... do Tulum dojedeš z Cancunu pohodlně busem a z centra k plážím dojdeš klidně i pěšky, počítej ale, že z křižovatky ke Cabanas je to cca 3km, taxík nás stál minule z centra, kde jsme byli na pivku zpátky do cabanas 40 Pesos...

PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 09:19 
Kolemjdoucí

Ahoj, pečlivě jsem pročetla tenhle topic. Mám dotaz ohledně bezpečnosti. Jsme tři ženy - věk 30, 35 a 50. Rádi by jsme procestovali mexiko různými autobusy. Jak je to s bezpečností pro ženy? (nejsme ani jena blondýnka). Je nějaké místo kterému se určitě vyhnout? Samozřejmě máme rozum a nebudeme zbytečně riskovat, ale i tak se raději ptám. Můžeme mít nějaký problém, když budeme jezdit autobusy? Předem všem děkuji.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 10:49 
VIP

Mohu mluvit za Yucatán a Chiapas, obavy nejsou na místě. Pouze bych nedoporučoval dělat takové nepředloženosti jako stanovat na opuštěném pobřeží u Xcalaku apod. To udělaly moje dvě kamarádky s dítětem a v noci se kolem nich rojili pašeráci drog se samopaly, kteří vykládali zásilku ze člunu. Holky zalezly do stanu a dělaly, že nic nevidí. Problém neměly, jen se hodně bály.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 12:19 
Kolemjdoucí

Ještě bych se chtěla zeptat na ceny v Mexiku? Kdo tam byl můžete srovnat v Českem? Např. cenu 1,5 l vody, pečivo, 1l bezínu atd...

Všude píšou, že by jsme měli brát antimalarika, užívali jste je (chceme vyrazit v srpnu)?

PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 13:33 
VIP

bachratec píše:
Všude píšou, že by jsme měli brát antimalarika, užívali jste je (chceme vyrazit v srpnu)?

Antimalarika řeším zásadně po konzultaci na Krajské hygienické stanici. Mají poměrně aktuální mapy výskytu. Pokud si dobře pamatuji, na Yucatánu ani Chiapasu výskyt nebyl (možná kromě Selva Lacandona), zbytek Mexika neznám, do Guatemaly stačil Delagil. Doporučuji nedbat na rady typu "jedna paní povídala - žiju tady už dvacet let a neslyšel jsem, že by jí tu někdo chytil apod." a malárii nepodceňovat. Už jsem jí dvakrát měl (ale z Vietnamu, i přes profylaxi)) a žádná sranda to není.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 22:43 
Diskutér

bachratec píše:
Ještě bych se chtěla zeptat na ceny v Mexiku? Kdo tam byl můžete srovnat v Českem? Např. cenu 1,5 l vody, pečivo, 1l bezínu atd...

Ceny v Mexiku jsou v supermarketu o něco málo nižší než ty v ČR, záleží na akci a na tom co koupíš, ale např ta voda stojí tak kolem 10,- Kč, pečivo - zapomeň na české, tousťák se dá koupit kolem 10 až 20,- Kč, tortes (něco jako naše obří housky) stála cca 5,- Kč, 1l benzínu stál kolem 15,- Kč premium, magna je o něco levnější cca 12,- Kč... Rychlí občerstvení je docela levné, na ulici úplně levné a někdy to stačí - tacos koupíš kolem 10 - 15,- Kč, McDonalds se svým slavným BigMac Menu stojí cca 55,- Kč, hodně levná je zelenina, ovoce na trhu, levnější bylo i maso (kultura prodeje ale neodpovídá standardu v ČR :-) )

Bezpečnost - myslím, že mohu mluvit stejně jako schwott - procestoval jsem Mexiko od Monterrey až po Cancun a musím zaklepat, že se nám nikde nic nestalo.

Antimalarika - nikdy jsem je v Mexiku nebral.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 23:42 
Kolemjdoucí

Ahojky. V Mexiku jsem žila několik měsíců . Cestovala jsem většinou sama. Hodně jsem se pohybovala po Mexico City. Chce to dávat opravdu velký pozor!!!!!!. V poslední době se situace dost zhoršila. Autobusy používejte jen "primera" tedy první třídu. Jinak autobusy jsou na dobré úrovni, často lepší než naše ( tedy ty v první třídě ) Co se týká mexičanů, tak já si nestěžuju. Jsem světlá plavovláska a stejně jsem vždycky budila pozornost. Pro většinu mexičanů je snem mít světlovlasou evropanku a náležitě to dávají najevo. Ještě k bezpečnosti.. Určitě nejezděte mimo turistická místa a nechoďte samy po setmění. Pokud byste potřebovaly s něčím poradit, tak se mi ozvěte na migela5210@seznam.cz Mika

PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 23:50 
VIP

migela5210 píše:
Autobusy používejte jen "primera" tedy první třídu.
Tak právě v první třídě ADO byl v našem nočním autobusu z Cancunu do Palenque okraden jeden Řek a jedna Japonka. Dali si chytře foťáky do sítě nad hlavou. Ale nakonec je společné neštěstí sblížilo, od té chvíle už cestovali spolu, potkali jsme je znovu až na Caye Caulker v Belize.

PříspěvekNapsal: 22 úno 2011 00:04 
Tazatel

schwott píše:
migela5210 píše:
Autobusy používejte jen "primera" tedy první třídu.
Tak právě v první třídě ADO byl v našem nočním autobusu z Cancunu do Palenque okraden jeden Řek a jedna Japonka. Dali si chytře foťáky do sítě nad hlavou. Ale nakonec je společné neštěstí sblížilo, od té chvíle už cestovali spolu, potkali jsme je znovu až na Caye Caulker v Belize.

mno..já jsem si prožil přepadení na lince z Oaxcy do san Cristobal..nocni přejezd s ADO (jedniny, co jsem jel prvni tridou). Nic moc..ještě že jsem měl v hotovosti jen 20USD..šeky je nastěstí nezajímali...jo..ale bylo to v roce 1997.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina