Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 03 dub 2020 22:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mexiko
PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 22:21 
Diskutér

No já jsem možná, v tomto směru, tak trošku špatný rádce, po Mexiku jsem to vždycky křižoval bez rezervace ... ale chápu co asi chceš, tuším, že přes Bibak by se dal uspořádat výlet po 2 - 3 hotelech podél karibského moře :-) minulý rok ceny za noc byly v 4-5* kolem 50€ za noc, a to jak v Cancúnu, tak dál na jih...

Já Ti ale i přesto doporučuji Tulum, zkus adresu http://www.todotulum.com kde najdeš spousty tipů na krásné cabanas na pláži, tam v sezóně rezervace je dobrá, protože na blint na Tebe zbude jen to horší a nebo to nejdražší... já jsem si tam skvěle odpočinul, krásná chatrč na pláži v palmovém háji, restaurace se super jídlem a do toho šumění moře a v noci pokaždé osvěžující bouřka :-)

Jinak jestli budeš trvat na nějakém resortu, pak zkoušej opravdu ty německé servery, mě to pokaždé házelo nejlepší ceny...

Kdybys chtěl nějaké další info, zase napiš, rád pokud budu vědět poradím

Ještě jeden odkaz na čtení ... http://www.tripadvisor.es/Hotels-g15081 ... otels.html

PříspěvekNapsal: 09 říj 2010 19:45 
VIP

Možná to někomu, kdo se chystá do Mexika pomůže:

Hotelový řetezec SANDOS nabízí aktuálně slevu 12% i na období vysoké sezony:

Offer valid from November 01st, 2010 until April 04th, 2011
12% Off - Exclusive!!
Book now and enjoy Sandos Hotels in México
http://www.sandoshotels.com/en/christmas-offer!!----20pc-off-.html

Pro lepší představu u pobytu o délce 5ti nocí je to rozdíl v ceně oproti vyhledávačům typu Booking, Hotels, Agoda více jak 500USD

PříspěvekNapsal: 10 říj 2010 09:08 
VIP

jife píše:
martin.kolisch píše:
.....Cancún není Mexico, navíc Tě bude stát mnohem více, než okolní střediska a Karibik si i tam užijete do sytosti....

SOS Martine, kde hledáš ubytování v lokalitách okolo Cancunu? Myslím třeba Playa del Carmen atd... Z toho co jsi psal, jsem to chápal tak, jako že Cancun je dražší než okolí, ale co jsem viděl, tak je to spíše opačně... Doporučí někdo nějaký šikovný a ověřený vyhledáváč na tuto lokalitu, či má někdo osobní zkušenost s konkrétním resortem?
Booking, Agoda, Hotels.... prohledáno , Bibak zaslán dotaz bez odezvy
Předpoklad:
Termín: první týden v lednu 2011
Hotel: 4-5* all inclusive
Prostě hodně muziky za málo peněz....

Díky za rady J.

v cancunu jsme bydleli v marriotu (priceline.com / hotwire.com), akorat co jsem videl tak bylo bez jidla...

PříspěvekNapsal: 18 říj 2010 08:00 
VIP

Dobré ráno, chtěl bych poprosit o malou radu ohledně volby cesty. Začínáme, jak jinak než u vody, takže Tulum, Playa del Carmen, Cancun, kde si vyzvedneme na letišti auto a vyrážíme přes Chichen Itza do Meridy cca 325km. Následuje přesun Merida – Uxmal-Campeche-Palenque tedy cca 600km. Zde mám dilema, kterou cestu zvolit do Puebly:

VARIANTA SEVERNÍ:
Palenque – Villahermosa cca 150km
Villahermosa-Cordoba-Puebla cca 600km
Celkem tedy severní trasa cca 750km – větší část dálnice

VARIANTA JIŽNÍ
Palenque- San Cristobal de las Casas cca 200km
San Cristobal de las Casas – Tuxtla cca 60km
Tuxtla – Santo Domingo Tehuantepec cca 170km
Santo Domingo Tehuantepec přes vnitrozemí do Oaxaca cca 230km
Oaxaca – Puebla asi dálnice cca 315km
Celkem tedy jižní trasa cca 975km – větší část obyčejné silnice +1/3 dálnice

VZDÁLENOSTNÍ ROZDÍL MEZI SEVERNÍ A JIŽNÍ VARIANTOU JE TEDY PŘIBLIŽNĚ 225KM, ROZDÍL V ČASE POTŘEBNÉM NA CESTU NEUMÍM POSOUDIT.

Varianta severní bude asi pohodlnější, ale méně zajímavá, varianta jižní delší hlavně časově, ale asi zajímavější.

Co se týče času, tak v sobotu ráno se probudíme v Palenque a v pondělí večer musíme být v Pueble.

Kterou cestou se vydat, je vůbec reálné zvládnout jižní variantu?
Trasa pokračuje Puebla- Popocatepetl-Teotihuacan- Mexico City.

Jak dlouho může řádově trvat cesta ve všední den odpoledne z Teotihuacanu na MEX airport, je to přibližně 50km ovšem přes město, které má 20 milionů obyvatel…?

Díky všem za případné rady.

PříspěvekNapsal: 18 říj 2010 12:37 
Diskutér

Ahoj, odpovědi mezi řádky :-)

jife píše:
VARIANTA SEVERNÍ:
Palenque – Villahermosa cca 150km
Villahermosa-Cordoba-Puebla cca 600km
Celkem tedy severní trasa cca 750km – větší část dálnice

Zajímavosti na této trase - Villahermosa je celkem průměrné Mexické město, má ale krásný park La Venta, který vypovídá o historii zejména Olmecké říše. Co se řízení týče, velmi agresivní řidiči, asi na nejhorší co jsem v Mexiku narazil. Cordóba - super město, poklidné koloniální město pod nejvyšší horou Mexika Pico de Orizaca (Citlaltépetl), použil jsem ho jednou na přespání při cestě do Mexico City. Super živé náměstí, ubytování přímo na náměstí stálo cca 600 Pesos za 4 lidi, včetně hlídaného parkingu v přilehlé ulici.

Dálnice Villahrmosa - Cordoba byla na jaře celkem slušně rozbitá, minimálně 3x, 4x za rok se přes ní přežene povodeň a je to na ní docela znát... Je ale zase docela levná ... Úsek Cordóba - Puebla je zážitek :-) Dálnice se tady motá serpentínama ... fakt cool :-)

jife píše:
VARIANTA JIŽNÍ
Palenque- San Cristobal de las Casas cca 200km
San Cristobal de las Casas – Tuxtla cca 60km
Tuxtla – Santo Domingo Tehuantepec cca 170km
Santo Domingo Tehuantepec přes vnitrozemí do Oaxaca cca 230km
Oaxaca – Puebla asi dálnice cca 315km
Celkem tedy jižní trasa cca 975km – větší část obyčejné silnice +1/3 dálnice

Osobně bych si vybral raději jižní variantu :-) Musíš ale počítat s tím, že cestu Palenque -
San Cristobal de las Casas pojedete minimálně půl dne. Já jsem naposledy jel obráceně cca 5,5 hodiny. Je také lepší jet ve dne, za světla. Projíždíš tam oblastí Zapatistů a nikdy nevíš, co je napadne... Ale jich bych se nebál, jel jsem tam x krát a nikdy se nic nestalo. Navíc cestou můžete navštívit Misol-ha a Agua Azul, které jinak z Palenque jsou zajížďkou (agua azul je cca 70 km od Palenque). Město San Cristol de las Casas je pro mě srdcová záležitost, krásné město plné úžasných lidí. Pro nákup suvenýrů, či předmětů, které vyrábí místní domorodí obyvatelé nenajdeš lepší trh, jako tady. Město má hodně možností ubytování i moc chutného a levného stravování. Daleko lepší než sousední hlavní město Chiapas - Tuxtla. Tomu bych se já osobně klidně vyhnul ... Silnice ze San Cristobalu dál na východ je už o poznání lepší, nová, taková Mexická polodálnice (má rozšířenou krajnici) a dá se tu v pohodě předjíždět. Stejně tak i pokračování cesty až do Santo Domingo Tehuantepec, které nenabízí nic zvláštního, spíše bych se mu také vyhnul. Silnici Santo Domingo.. do Oaxaci neznám, jel jsem pokaždé jižní stranou po pobřeží Pacifiku, ale někde jsem četl že by měla být celkem OK. Cestou můžete navštílvit strom v Tule, jeden z nejstarších a největších žijících organismů na světě... Oaxaca je krásný koloniální město pod Monte Albanem, super kuchyně, všudy přítomnost Mezcalu a točeného piva do tupláků (a to jsem si dal jen maxi pivo a nezkusil susper maxi, které muselo být asi do cubety (kýble)). Ubytování za pár pesos v centru města, určitě ochutnat místní mole (kuře přelité omáčkou z čokolády...). Cestu z Oaxaca - Puebla bohužel neznám, ale píšou, že je to supercarretera... Autobus tu trasu jede 4 hodiny...

jife píše:
VZDÁLENOSTNÍ ROZDÍL MEZI SEVERNÍ A JIŽNÍ VARIANTOU JE TEDY PŘIBLIŽNĚ 225KM, ROZDÍL V ČASE POTŘEBNÉM NA CESTU NEUMÍM POSOUDIT.

Varianta severní bude asi pohodlnější, ale méně zajímavá, varianta jižní delší hlavně časově, ale asi zajímavější.

Co se týče času, tak v sobotu ráno se probudíme v Palenque a v pondělí večer musíme být v Pueble.

Kterou cestou se vydat, je vůbec reálné zvládnout jižní variantu?
Trasa pokračuje Puebla- Popocatepetl-Teotihuacan- Mexico City.

Jak dlouho může řádově trvat cesta ve všední den odpoledne z Teotihuacanu na MEX airport, je to přibližně 50km ovšem přes město, které má 20 milionů obyvatel…?

Díky všem za případné rady.

Tak reálně od soboty do pondělí do večera se to zvládnout v pohodě dá... V Sobotu dojedete do San Cristobalu, v neděli si uděláte přejezd do Oaxaca a v pondělí dojedete do Puebly a ještě stihnete navštívit Monte Alban :-)

Cesta z Teotihuacanu na letiště může být v odpoledním provozu zajímavá. Navíc ve městě se dá snadno přejet odbočka a vrácení se může situaci ještě víc zkomplikovat... Budete mít navigaci? Cesta ze severu Ciudad de Mexico na letiště (cca 30km) nám běžně trvala cca hodinu až hodinu a půl... Musíš počítat se zácpou :-)

Martin

PříspěvekNapsal: 18 říj 2010 14:40 
VIP

Martine moc děkuji, za vyčerpávající odpověď. Trochu mne děsí ta cesta z Palenque směr San Cristobal opravdu 200km za 5,5hod? Já jsem koukal na Tuxtlu i na Santo Domingo, že tam v podstatě nic až tak zásadního není, ale připadá mi jako nesmysl se vracet na sever přes to jezero Malpaso. Jeden z důvodů proč jet na ten jih byl Cañón del Sumidero.

Jinak co jsem zkoušel plánovat na netu cestu ze Santo Dominga směr Oaxaca, tak mi to skutečně nabízelo cestu po pobřeží a pak na sever, ale to je skoro jednou tak dlouhé...

Navigace je rozhodně v plánu.

Díky Jirka

PříspěvekNapsal: 18 říj 2010 21:08 
VIP

jife: taky jsem chtěl moc vidět Mexiko, ale neměl jsem takovou odvahu a dal to nakonec s cestovkou :roll: Ale moc se mi tam líbilo.

PříspěvekNapsal: 18 říj 2010 22:20 
Diskutér

jife píše:
Martine moc děkuji, za vyčerpávající odpověď. Trochu mne děsí ta cesta z Palenque směr San Cristobal opravdu 200km za 5,5hod? Já jsem koukal na Tuxtlu i na Santo Domingo, že tam v podstatě nic až tak zásadního není, ale připadá mi jako nesmysl se vracet na sever přes to jezero Malpaso. Jeden z důvodů proč jet na ten jih byl Cañón del Sumidero.

Jinak co jsem zkoušel plánovat na netu cestu ze Santo Dominga směr Oaxaca, tak mi to skutečně nabízelo cestu po pobřeží a pak na sever, ale to je skoro jednou tak dlouhé...

Navigace je rozhodně v plánu.

Díky Jirka

Ten Cañon je fakt dobrý... ten bych dal :-) dá se tam jet i na člunu a stálo to tuším kolem 200 Pesos, úplně jsem na něj zapomněl ... Ta cesta z Palenque je ale také krásná, jede se prakticky tropickým pralesem, samá zatáčka, samý kamión :-) proto tak dlouho, ale dá se to ... Bohužel prochází množstvím vesnic a v každé je tak alespoň 10 zpomalovacích prahů, tzv. topes(ů), na ty budete dlouho vzpomínat i po návratu.... Škoda, že nemáte víc času, ta cesta podél pobřeží Pacifiku je fakt dobrá, a navštívit místa jako Puerto Angel nebo Puerto Escondido.... a pak jako bonus silnice číslo 175, která vede úžasnou krajinou... ale jen cesta z Puerto Angel do Oaxaci je tak 6 hodin :-) ale stojí za to ... zase samá zatáčka, stoupání z 0 do skoro 2.000 m...

Tak nezbývá než popřát šťastnou cestu :-)

Martin

PříspěvekNapsal: 04 lis 2010 22:37 
Návštěvník

ahoj, pokud si budete pujcovat auto v ciudad de mexico, urcite vyzkousejte jet van rental http://www.jetvan.com.mx/ . maji naprosto bezkonkurencni ceny. my meli ford fiesta z 2009, kam se do kufru v poho vesly 4 krosny na mesic za 6000 pesos ( x 1,8 na koruny nebo tak nejak), se vsim pojistenim. senor martignon, sef podniku, je trida. a domlouvat s nim pujceni auta rukama nohama s mou zakladni spanelstinou byla docela sranda:) ale je spolehlivej a ceny jsou opravdu nizky..
jinak rizeni auta naprosto v pohode, a to jsem holka a ridim nerada. za cely okruh z mexiko city pres veracruz na yucatan a pres san cristobal, pobrezi a oaxacu zpet nebyl jediny problem. parkovani vsude v pohode zadarmo na ulici krome oaxaky, kde misto fakt neni krome placenych parkovist. jen snad ty topes, vibradores, reductores atd., ale o tom uz byla rec.
do mexiko city to bez navigace opravdu nejde, potvrzuji:)

PříspěvekNapsal: 05 lis 2010 00:34 
VIP

berre píše:
jinak rizeni auta naprosto v pohode, a to jsem holka a ridim nerada. za cely okruh z mexiko city pres veracruz na yucatan a pres san cristobal, pobrezi a oaxacu zpet nebyl jediny problem.

Jestli vám řízení a ježdění po Mexiku přišlo "v pohodě" tak máte můj velký obdiv. Já bych příště volil auto už jen pokud by opravdu nebylo jiného zbytí.
Stejně tak si kladu otázku jestli je dobré doporučovat nějakou no name lokální půjčovnu, která ani nemá stránky v jiném než lokálním jazyce a (naštěstí) nemáte zkušenost s tím jak by se seňor zachoval v případě, že byste auto nabořili.
Po zkušenosti s tamními loupeživými a totálně zkorumpovanými policajty bych asi přeci jenom volil třeba dražší variantu a jistotu nějaké nadnárodní značky, kde je snad jistota nějakého dovolání v případě problémů a kde bych věděl za jakých podmínek si půjčuju.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2010 06:57 
VIP

berre píše:
ahoj, pokud si budete pujcovat auto...

Díky za poznatky, ale už to máme zajištěné...

PříspěvekNapsal: 13 pro 2010 13:53 
Moderátor

Nemá někdo přímou zkušenost s Acapulcem?

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 12:42 
Diskutér

VanillA píše:

Chvilku jsem tam žil, co potřebuješ vědět? Turisticky nezajímavá destinace v Mexiku, i když by mě asi místní za tento názor zabili :-) Rozhodně doporučuji se mu pokud možno vyhnout ... V opačném případě, můžu doporučit slušnou hospodu na pláži :-)

[ tak jsem dostal na jedne mexicke party v Praze vynadano, co ze to pisi :-) je tam toho teda spousty - uzasne plaze, mraky super hospod... proste se ozvi a rekni co potrebujes ]

PříspěvekNapsal: 17 led 2011 15:15 
VIP

Zdravím,
tak jsme podnikli náš pobyt na Playa del Carmen s výletem do Mexico City zhruba po této trase:
PRG-AMS-EWR EWR-CUN

Playa del Carmen
Tulum
Chichen Itza
Merida
Uxmal
Campeche
Palenque
Aqua Azul
San Cristobal de las Casas
Tuxtla
Sumiredo Canon
Cordoba
Puebla
Teotihuacan
Mexico City

MEX-EWR + EWR-CDG-PRG

Zkušenosti vesměs pozitivní až na jednu, před kterou chci ostatní varovat:
Měli jsme půjčené auto od Alamo, jednosměrný pronájem Cancun-Mexico City, ovšem hned po vjezdu do oblasti Mexico City jsme byli zadrženi zdejší policií, neboť ono auto nemělo příslušné oprávnění pro jízdu v daný moment právě v tomto městě. Nebylo to nic příjemného, byli jsme v podstatě drženi ozbrojenými muži zhruba tři hodiny na tomto vrakovišti:

http://jife.rajce.idnes.cz/Mexico_via_New_York/#DSD00056A_sem_nas_odvezla_policie.jpg

Z této situace jsme se měli vykoupit částkou 600USD zaplacenou v hotovosti bez dokladu.
To jak to cele probíhalo a dopadlo by bylo na hodně dlouhé povídání, ale jsme v pořádku.
Škoda této nepříjemnosti za kterou si z části dle hesla " neznalost neomlouvá..." můžeme osobně nicméně chyba nebyla rozhodně jen u nás... Policie a různí ozbrojení jedinci nás zastavili opravdu hodně krát, prvně již zhruba po ujetí 400m od půjčovny, ale nutno dodat, že vše bylo vždy povětšinou s úsměvem na jejich tváři a popřáním šťastné cesty, bez požadované úhrady peněz.

Takže: POZOR NA TO, POKUD POJEDETE DO MEXICO CITY AUTEM OVĚŘTE SI, ŽE TAM VAŠE AUTO MŮŽE V DANÝ MOMENT JEZDIT, ZALEŽÍ TO NA SPZ AUTA A KALENDÁŘI

Pokud má někdo zájem pár fotek z této cesty je k vidění tady:

http://jife.rajce.idnes.cz/Mexico_via_New_York

PříspěvekNapsal: 18 led 2011 12:57 
VIP

VanillA píše:

Asi největší zklamání a nejhorší zážitek z naší cesty po Mexiku v roce 2005. Kromě staré části je zbytek pláží plná zcela sterilních a nezajímavých paneláků a za nimi klasicky americký "strip mall". Všechny bílé považuje personál automaticky za Američany a je k nim tudíž velmi nevlídný.
Dovršením byl nepříjemný a drahý zážitek velmi podobný tomu, který měl jife.
Nás po průjezdu tunelem ven z Acapulca (kterým skoro nikdo z místních nejezdí protože jednorázové mýtné tam stojí asi 140 Kč) odchytila jedna z x variant tamních policií (uniformu a majáček na autě tam má kde kdo).
Měli k dispozici pohotový "jídelní lístek" s výčtem všech možných přestupků a příslušnou výší pokuty ve kterém nám zaškrtali ty které jsme údajně spáchali. Jeden z nich uměl trochu anglicky, my španělsky ani ťuk. Jeli jsme v ranní zácpě, takže souvislá +- stejně rychle se pohybující masa aut, ale my jsme údajně byli ti kteří údajně rychle. :roll: Stojíc na krajnici kdesi na okraji Acapulca kam s námi s pokynem abysme je následovali odjeli z dálnice po nás chtěli abysme auto odstavili do nějakého podobného dvora co popisuje jife a šli kamsi do Acapulca "zaplatit pokutu". To jsme rezolutně odmítli. Velmi rychle jsme pochopili že hra je o tom na kolik to uhádáme. Oni zase trvali na tom, abysme nevystupovali z auta, což jsme ani neměli v úmyslu. Naše snaha volat do ČR a získat číslo na telefon na českou ambasádu (chtěli jsme se zeptat co za policajty to je a jaké mají pravomoci) měla ten efekt, že byli spíš ochotní jednat o penězích a dospěli jsme kekompromisu na cca. 500 USD.
Paradoxně až z Acapulca, které bylo naší předposlední destinací jsme si odvezli střevní problémy, které se nás držely týdny po návratu.
Nejet do Acapulca, tak náš výlet po Mexiku by jinak byl téměř dokonalý a vydařený.

Vzhledem ke trochu "specifickému" autu ( http://fotoalba.centrum.cz/original.php ... 04&psize=1 ), které jsme měli a které jsme si nechali nezkušeně vnutit v půjčovně v MEX (National) jsme se poté několikerým zpětným rozebíráním situace doma u píva shodli na tom, že jim asi spíš šlo o auto než o peníze a přistoupit na jejich podmínky, tak auto asi nikdy neuvidíme.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina