Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 dub 2020 04:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mexiko
PříspěvekNapsal: 08 čer 2010 09:09 
Kolemjdoucí

Autobusy v Mexiku jsou super - doprava je bezproblémová, na naše poměry docela luxus s ohledem k ceně. Mluvím o společnostech ADO, OCC, Estrella Roja. Jinak cestování "místními" autobusy - kratší vzdálenosti - takový luxus není, ale zato vynikající zážitek. :-) Připadá mi pohodlnější v Mexiku se dopravovat autobusy než si půjčovat auto (i když nemám srovnání). Například delší noční přejezdy bezproblému, většinu cesty jsem prospala.

PříspěvekNapsal: 08 čer 2010 09:36 
VIP

la.foule píše:
Připadá mi pohodlnější v Mexiku se dopravovat autobusy než si půjčovat auto (i když nemám srovnání). Například delší noční přejezdy bezproblému, většinu cesty jsem prospala.

My jsme auto půjčené měli a ač vše proběhlo relativně bez problémů, tak výpalné které jsme museli zaplatit loupeživým policajtům* navzdory tomu že s vyvinutím maximálního úsilí se nám podařilo původní dardu usmlouvat na něco měně drastického (za údajný přestupek který si podle všeho vycucali z prstu protože viděli auto plné gringos) to celé značně prodražilo a příště bych též volil bus.
Navíc retardéry v každé vesnici co 50 metrů dělají z cest dost únavnou záležitost a jezdit autem v noci se vřele nedoporučuje - jak moc opodstatněné je toto doporučení jsme nezkoušeli ale denními přesuny autem se odsuzuješ trávit dlouhé hodiny přes den v autě.

* Mexiko jako asi skoro všechny iberoamerické země má fetiš na unifromy, takže kdejakej nagelovanej jouda má uniformu a auto s majáčkem (během cesty jsme napočítali asi osm druhů "policií" Polícia Federal, P. Municipal, P. Criminal Preventiva atd. atd). V lepším případě ti jen nepomůže, v horším si z tebe udělá zdroj přivýdělku (viz. výše)

PříspěvekNapsal: 08 čer 2010 22:18 
Diskutér

Žil jsem v Mexiku poslední půl rok a předtím jsem tam několikrát byl na delší dobu a s autem ani policajtama jsem neměl jedinej problém (a když nadešel, v centru CdM nás jednou zkusil jeden "měšťák" za moc osob na palubě (jelo nás v autě 7 - seat cordoba), tak jsme ho trošku rozebrali a nakonec nám ještě popřál šťastnou cestu (chce to ale umět alespoň trošku español - na angličtinu jsou háklivý), měli jsme ale auto koupený a pojistku dokonce na 110% hodnoty auta včetně 24 hodinové asistenční služby, včetně výměny prasklé pneu (je tam veliká konkurence, tak se pojišťovny snažej) ... retardéry jsou průser, hlavně ty, které v noci přehlédnete a pak se proletíte (někdy jsou fakt velikánský), ale kdo je zvyklý na latinskou ameriku je pro něj México procházka růžovým sadem :-) jinak je taky dost běžný potkat díru, neoznačenou, o hloubce půl metru a šířce jeden metr a podobné dobrodružství (v noci přebíhající lidi na dálnici, mraky psů, koně, krávy, osli, prasata, děsně křápů co jim upadá nárazník apod.) ... při cestě přes Chiapas v noci je dost možné, že vás zastaví pár domorodců a budou chtít nějakej ten drobák (v tom lepším případě - ale znám to jen z vyprávění jedna paní povídala), tam se opravdu doporučuje jezdit za světla, už jen třeba i kvůli tomu, že v noci je tam spousta vesnic neosvětlena a u silnice si hrají malé děti ... po dálnicích a ve městech jsem nikdy nezažil v noci problém, ani třeba po oaxackém pobřeží nebo yucatánu, kde je docela provoz ...

Autobusy jsou v pohodě (bezpečné, nové, luxusní, celkem levné), auto doporučuji jen lidem co jsou zvyklí na třetí svět, což tady ale na této diskuzi je každý jeden a půltý :-) a jedou v grupě - pak to vychází i levněji než bus/letadlo ...

PříspěvekNapsal: 08 čer 2010 22:24 
Diskutér

la.foule píše:
Autobusy v Mexiku jsou super - doprava je bezproblémová, na naše poměry docela luxus s ohledem k ceně. Mluvím o společnostech ADO, OCC, Estrella Roja. Jinak cestování "místními" autobusy - kratší vzdálenosti - takový luxus není, ale zato vynikající zážitek. :-) Připadá mi pohodlnější v Mexiku se dopravovat autobusy než si půjčovat auto (i když nemám srovnání). Například delší noční přejezdy bezproblému, většinu cesty jsem prospala.

Je fakt, když někdo jede do Mexika na kratší dobu je daleko lepší hlavně časově jezdit radši busem ... Mexiko je opravdu veliká země plná super míst, takže kdo chce vidět nejvíc, jen by autem ztrácel čas :-)

PříspěvekNapsal: 08 čer 2010 23:26 
VIP

martin.kolisch píše:
jinak je taky dost běžný potkat díru, neoznačenou, o hloubce půl metru a šířce jeden metr a podobné dobrodružství

Tak to u nás - s troškou nadsázky - už pomalu taky. Bohužel. ;)

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 07:37 
VIP

Mohu se zeptat, kolik přibližně činí poplatky za silnice na trase Cancun - Mexico City?
Mimochodem jaký plánovač tras používáte pro Mexico?
Michelin i Google Maps mi hlásí v případě této země nějakou chybu, funguje to někomu?
Našel jsem tento plánovač http://www.us.map24.com/

Ještě jeden dotaz: je to začátkem ledna skutečně v Cancunu na koupání? Co jsem se díval na net, tak průměrné teploty v tomto období a v této lokalitě nic moc vysokého, ale chápu, že je to průměr a ve stínu.... Má někdo osobní zkušenost?

Diky

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 13:23 
Diskutér

Před cestou mezi Cancúnem a Ciudad de Méxicem je potřeba se trošku obrnit, čeká Vás náročný přesun delší než 1,000 mil přes celou jihozápadní část této země. Kde vás nejprve namlsá poměrně krásná dálnice z Cancúnu do Meridy, aby vás pak neméně naštvala cesta z Meridy do cca Orizaby. Kolik to stojí? Platí se vždy za určitý úsek cesty a už si to bohužel nepamatuji přesně, ale

Cancún - Merida stálo tuším cca 300 - 400 Pesos (úsek je rozdělen na několik tak, aby se dalo odbočit hlavně na Chicén Itzá)
Merida - Campeche je zadarmo a platí se až úsek Campeche - Champotón, který Ti ale rozhodně zkrátí cestu, stál tuším kolem 50 Pesos
Z Champotónu do Villahermosy se platí jen za most v Ciudad de Carmen a to v řádu desítek Pesos.
Pozor na magory ve Villahermose, řidiči v tomto městě jsou jednoznačně ty nejhorší, co jsem v Mexiku zažil.
Villahermosy až na sjezd z dálnice 180 (pokračuje severně směr Veracruz) a nájezd na dálnici 145 to stálo cca 100 Pesos
Nájezd na dálnici číslo 150 a opět placení dílčích úseků, tuším u Cordóba, Orizaba, Puebla...

Dohromady tušim, že se s poplatkama vejdeš max. do 1,500 Pesos, až budu doma, podívám se Ti do mapy, kde jednotlivé casetas, jak se mýtné brány v Mexicu nazývají, jsou naznačeny a je tu i neaktuální (mám poslední Guía Roji 2009 tuším), ale alespoň nějaký seznam všech casetas na cestě z Cancúnu do Mexica.

Leden je na cestování po Mexiku ideální, je po vánoční sezóně a většina středisek jsou poloprázdná. Cancún je většinou obsazený celoročně, ale jak už tady několikrát zaznělo, raději bych se mu stejně vyhnul. Jestli budeš mít auto, rozhodně zvolte destinaci např. Tulum nebo Playa del Carmen, popřípadě se nechte odvést na ostrov Isla de Mujeres. Cancún není Mexico, navíc Tě bude stát mnohem více, než okolní střediska a Karibik si i tam užijete do sytosti :-) Jo a po příletu si kup aktuální Guía Roji, stojí kolem 200 Pesos a myslím, že se vám bude hodit, je to mapa celého Mexika, spolu s mapkama, alespoň schematickýma, jednotlivých měst.

Buen viaje :-)

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 14:49 
VIP

Martine děkuji za rozsáhlou odpoveď, už včera jsem koukal na Tvůj web a snažím se čerpat i tam i když je to zcela v počatcích neb myšlenka vznikla právě včera... Diky

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 15:15 
Návštěvník

Letos na prelomu ledna a unora jsem v Mexiku absolvoval 16ti denni okruh autem pujcenym
v Mexiko City. Auto s 100% pojistenim, zdanym doplatkem v pripade cehokoliv a s moznosti napsat vice ridicu zdarma, jednalo se o Nisan Sentra a prislo na 18.000,- Kc / 16dni komplet menu. Byli sme 4 borci, kazdej veky zavazadlo +mensi batoh. Auto bylo pripraveny kousek od letiste, kam nas v ramci sluzeb prepravili. V aute mista akorat a vsechny vozy meli v perfektnim stavu (to nase melo najeto 4000km, takze bylo novy).
Najeli jsme 5.000 km, coz by se autobusem urcite zvladnou nedalo. Poplatky za dalnice nejsou tak velky, celkem i s benzinem to vyslo na 6000,- Kc za celou cestu. Projeli jsme spousty check-piontu a zadny vetsi problem. Dopravni predpisy jsme dle mistniho zvyku rychle pustili s hlavy, clovek jen musi premyslet a davat pozor. Cestovni rychlost na dalnicich se da drzet kolem 150 km/h (podle predpisu maji 110, ale nikdo to nekontroluje) a tyto placene dalnice jsou vetsinou v lepsim stavu nez ty nase..
trasa nasi cesty zde: http://maps.google.cz/maps/ms?ie=UTF8&hl=cs&brcurrent=5,0,0&msa=0&msid=101788386063748446490.00048223e4ad4074ffb89&t=h&z=6
fotky z cesty zde: http://picasaweb.google.cz/martin.stanek/Mexico2010?feat=directlink
celkove naklady na osobu: 30.000 Kc
-letenka Norymberk-Paris-Mexico City-Paris-Norymberk 10.000 Kc
+20.000 Kc celkova utrata na miste vcetne ceny za pujceni auta

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010 18:54 
VIP

Masta moc diky

PříspěvekNapsal: 22 zář 2010 15:58 
Tazatel

Masta:

Ahoj,
snažím se najít nějakou levnou letenku do Cancunu, v horším případě let do MEX. Přes co jsi našel tuhle super cenu? Zkouším hledat už přes měsíc, ale bohužel jsem se nedostal pod 19000Kč. Rád bych letěl tak na 21 dní v půlce října a návrat do 7.11.

Moc díky za jakýkoliv tip.

Honza

PříspěvekNapsal: 22 zář 2010 16:25 
Kolemjdoucí

jan.nejman píše:
Masta:

Ahoj,
snažím se najít nějakou levnou letenku do Cancunu, v horším případě let do MEX. Přes co jsi našel tuhle super cenu? Zkouším hledat už přes měsíc, ale bohužel jsem se nedostal pod 19000Kč. Rád bych letěl tak na 21 dní v půlce října a návrat do 7.11.

Honza

Cau, podivej se sem - http://www.ltur.com/de/search.ltml?sa=F ... w=0&zl=MEX - cancun z nemecka za 525 e

PříspěvekNapsal: 22 zář 2010 16:42 
Návštěvník

jan.nejman píše:
Masta:

Ahoj,

Honza

to byla lonska akce od Air France, narazil jsem na to sledovanim techto stranek,
je dost mozny, ze se podobna akce obevi i koncem tohoto roku..
aktualne me docela zajima prispevek od VanillA:
STN-KUL-DPS-BKK-HKT-SIN-KUL-STN za 12 110 ,- od AirAsia X
z tohoto vlakna:
http://www.akcniletenky.com/diskuze/viewtopic.php?f=15&t=53&p=16994#p16994
;)

PříspěvekNapsal: 22 zář 2010 21:04 
Tazatel

1lj píše:
Cau, podivej se sem - http://www.ltur.com/de/search.ltml?sa=F ... w=0&zl=MEX - cancun z nemecka za 525 e

Ahoj,
na ltur koukám několikrát za den, ale tohle je "jen" na 14 dní. Já bych už chtěl něco na 21 dní, nebo alespoň na 18 dní. I tak díky za info.

masta píše:
to byla lonska akce od Air France, narazil jsem na to sledovanim techto stranek,
je dost mozny, ze se podobna akce obevi i koncem tohoto roku..

Snad jo, hledám a hledám...

Díky
Honza

PříspěvekNapsal: 28 zář 2010 16:57 
VIP

martin.kolisch píše:
.....Cancún není Mexico, navíc Tě bude stát mnohem více, než okolní střediska a Karibik si i tam užijete do sytosti....

SOS Martine, kde hledáš ubytování v lokalitách okolo Cancunu? Myslím třeba Playa del Carmen atd... Z toho co jsi psal, jsem to chápal tak, jako že Cancun je dražší než okolí, ale co jsem viděl, tak je to spíše opačně... Doporučí někdo nějaký šikovný a ověřený vyhledáváč na tuto lokalitu, či má někdo osobní zkušenost s konkrétním resortem?
Booking, Agoda, Hotels.... prohledáno , Bibak zaslán dotaz bez odezvy
Předpoklad:
Termín: první týden v lednu 2011
Hotel: 4-5* all inclusive
Prostě hodně muziky za málo peněz....

Díky za rady J.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina