Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 úno 2020 18:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Maledivy
PříspěvekNapsal: 17 pro 2010 22:51 
Kolemjdoucí

Ja uz trochu neco nekam nekdy psal, ale uz nevim, kde to bylo :) Tak to priblizim znovu. S kamaradem sme si rekli, ze zkusime Jokera od Condora, bohuzel nez sme se rozhoupali, tak uz byla v nabidce jen Dom. rep. a Maledivy (kam se nam strasne nechtelo), ale nakonec sme to koupili, protoze nas napadl prelet na SriLanku...No a samozrejme, co sme nechteli, to sme taky dostali. Takze letenka do Male za 306ecek zpatecni. Kupovali sme v pondeli a v sobotu odlet z Frankfurtu, behem toho sme teda psali na Hospitality, kde sme si vyhlidli naky lidi v Male, uz presne nevim, kolik se jich ozvalo zpatky(rozhodne by se to ale dalo spocitat na prstech jedny ruky), ale nakonec sme se domluvili s jednim typkem, kterymu sme samozrejme lezli v mailech hrozne do zadku, jak nas zajima ta kultura jejich, jejich zivot, ze sme chudi studaci atd., az teda rek, ze OK, ze na ubytuje...V nedeli sme teda pristali na letisti (samostatnej ostrov), kde uz vsechny ty zastupy cestovek stahujou lidi na ty svoje atoly, takze do hlavniho mesta nejezdi nikdo (za tu dobu sme tam potkali asi jen 5belochu a to jen na pobrezi) a to je na tom to krasny :) Cesta do Male stala 1dolar (nebo myslim 10jejich, na dalsi 2ostrovy to je myslim za 3 a za 6 jejich, jedna cesta), tam uz na nas cekal Ahmed, zaplatil nam taxika a zavezl nas k nemu domu. Meli sme kliku, patril k tem bohatsim, protoze rozjizdel jako prvni na Maledivach nakej ochod s naplnema do tiskaren a expandoval na SriLanku, takze se chtel i trochu ukazat. No ostrov to je malej, ale docela pro hodne lidi, takze vedou patrovy baraky, kde teda samozrejme smrdi strasne zatuchlina, jak je vlhko. Jeho byt byl tripokojak (kazdej mel socialni zarizeni) plus obyvak s kuchyni, ale jinak rozmerama to byl byt tak u nas 2+kk. A protoze byl ten bohatsi (manzelka a 2deti), tak si mohl dovolit prave tenhle byt, jinak pry udajne takovy byt sdili treba tri rodiny, kdy kazda je v jednom pokoji (proto ma kazdy socialni zarizeni). Jak sem rikal, dali sme ze sebe chudy studenty (coz teda sme) a porad tvrdili, jak to je moc nizkorozpoctovej vylet a kolik mame na utratu na SriLance na tri tydny a on se divil, ze tolik on tam utrati jen za jednu noc v hotelu, dali sme jim naky radoby dary- staropramen clovece nezlob se (z batohu pomackany) a Mila susenku (rozmackanou na padrt), no proste prineslo nam to ovoce, takze druhy den uz sme u nich i posnidali a pak dalsi uz nas cekala i vecere a dal uz sme meli plnou penzi :) Takze vlastne jediny penize, co sme tam utratili, byly za vodu, naky jejich "delikatesy" v zapadle delnicke kantyne(na bilou navstevu tam rozhodne nejsou zvykli :D) a za lode na dva dalsi ostrovy. Celkem tedy opravdu asi tech 200-250korun nas to stalo (protoze sme samozrejme meli v zaloze z domu jeste asi tunu Vesely kravy a toustaky). Abych to nejak zakoncil, musim rict, ze Maledivy sem znal jen a pouze z obrazku (tahaky na tlusty miliardare a jejich blondaty modelky) a musim rict, ze sem byl, coby dobrodruh, moc prijemne prekvapen...Napr. verejny odpadkovy kos sme za tu dobu (kdyz nepocitam letiste) videli pouze jednou a to sme hlavni ostrov prosli nekolikrat krizem krazem (je lehky se ztratit), cimz chci rict, ze kde necekaj turisty (coz je Male a k nemu patrici ostrovy), tak tam poznate odvracenou tvar Malediv :) ...Jinak ze SriLanky sme se vratili nekdy vecer a uz sme Ahmeda nechteli otravovat (do Frank. nam to pak letelo rano), takze sme premluvili manazera petihvezdickovyho hotelu, co je na tom ostrove, kde je letiste, ze si muzem po zaviracce bazenu ustlat gratis na lehatkach...No, takze kdyz se chce, clovek hodne pozna i skoro zadarmo :) (pokud teda necestujete s pritelkyni:D)...Tot vse :)

Předmět příspěvku: Re: Maledivy
PříspěvekNapsal: 17 pro 2010 23:25 
Administrátor

Snad jen podotku, že levné ubytování přímo v Male není problém. Obdobně jsem též před lety navštívil Maledivy. Za trojlůžák se sociálkou jsem platil 9,50 USD/osoba/noc i se snídaní. Nákladná je pak doprava na jednotlivé resorty. Za loď pro tři osoby jsem platil 40 USD, plus vstupní poplatek na resort 20 USD/osoba.

Když má člověk základnu v Male, tak je výhodu, že se může podívat na více ostrovů, ale leze to hodně do peněz. Optimální je spojit to se Srí Lankou a současně se zajet mrknout na jeden resort.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 05:07 
Moderátor

Pepikus: Díky...

Luko: Přes co jsi to prosím Tě bookoval za takovouto cenu? Dík.

Přelet na Srí Lanku je zřejmě jasná volba, zvláště pokud bude termín letenky 14 dní. Pokud má někdo FF Skywards od Emirates, pak jej RT z Male do Colomba bude stát cca 10 000 mil + 34 USD za poplatky. Cvičný pohled do systému Emirates ukázal možnost odletu druhý den na Reward letenku bez problémů.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 15:07 
Administrátor

Nic jsem předem nerezervoval. Na netu jsem našel seznam "guesthousů" a pak na místě jsem se dle cen a volných pokojů ubytoval. Doma jsem si pouze vytisknul falešnou rezervaci na Hotel Central a trochu zvýšil cenu ubytování, aby celníci byli nadmíru uspokojeni, což se stalo.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 17:46 
VIP

Jak jsi to udělal, plánuji pořád na Maledivy s ltour ještě před koncem roku... hmm 1.12. bych letěl, kdybych neměl koupný Istanbul, kam jsem stejně ani neodletěl...ani nedojel na letiště .. čekám, jestli ještě něco náhodou nebude a tohle by se hodilo...

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 20:32 
Diskutér

Luko píše:
Nic jsem předem nerezervoval. Na netu jsem našel seznam "guesthousů" a pak na místě jsem se dle cen a volných pokojů ubytoval. Doma jsem si pouze vytisknul falešnou rezervaci na Hotel Central a trochu zvýšil cenu ubytování, aby celníci byli nadmíru uspokojeni, což se stalo.

chvilku sem googlil, ale neco co by se podobalo seznam guesthousu s cenou a adresou jsem nenasel.... nemas odkaz plz?

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 22:13 
Moderátor

Taky jsem procházel některá fóra a snažil se najít nějaký guest house a nepochodil jsem. Falešné rezervaci bych se rád vyhnul, tím spíš že při atraktivní ceně bych vzal i rodinu, se kterou by dovolená strávená na celnici v Male nemusela být tak záživná. Konkrétní tip by pomohl, šlo by? Ubytování by se jasně podřizovalo ceně. Díky.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 22:52 
Diskutér

ahoj burito, neviem, ake su tvoje cenove predstavy, ja som v minulosti narazil na tento rezort http://www.thewhiteshell.com/index.html

dvojka za 65USD, trojka za 70USD. v cene su ranajky. cez booking.com som to videl aj lacnejsie.

relativnou vyhodou je moznost ist na ostrov trajektom, co trva sice 1,5hod, ale stoji iba 3USD.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 23:06 
Administrátor

V minulosti jsem čerpal z tohoto seznamu, kde dříve byly uvedeny též ceny. Bohužel jsem si nikde nepoznamenal, který house to byl. Ceny budou dnes už asi trochu vyšší, ale určitě ne o moc.

http://www.mymaldives.com/travel/guesthouses.php

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 23:18 
Moderátor

Ruckalu: Díky, to vypadá rozumně a dostupně. Zatím beru Maledivy čistě potenciálně jako přestupní bod na Srí Lanku v případě shody libové letenky a osobních časových možností, což se rádo vylučuje. Nejraději bych zde strávil tak 3 dny s co nejlevnějším ubytováním v Male čistě pro přespání a vyrážel na ostrovy a podstatný čas se věnoval Cejlonu. Nějaký Guest house kolem 10 USD by nevadil. Válení se na delší čas (byť slastné) bych ponechal na dobu pokročilejšího věku :). Volba, kterou uvádíš, je už ale zařazena v oblíbených položkách...

Luko: Bezva, dík... Škoda, že nemají aspoň mail :( .

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 23:32 
Administrátor

Přidávám ještě jeden podobný. Dle názvu ubytoven zkuste hledat na netu, zda někdě nebudou ceny.

http://www.maldivestourism.net/hotels/guest-houses/

https://citizen.egov.mv/G2CWeb/CMSPages ... houses.pdf

PříspěvekNapsal: 18 pro 2010 23:53 
Tazatel

Ani v LP z r.2006 neni psanej levnější GH než 27USD...asi Maledivy na nějakej čas vynechám :)

PříspěvekNapsal: 19 pro 2010 01:01 
Administrátor

Nery píše:
Ani v LP z r.2006 neni psanej levnější GH než 27USD...asi Maledivy na nějakej čas vynechám :)
Ani v roce 2005, kdy jsem tam byl, nebylo LP nic za libovku, ale často platí pravidlo, kdo hledá najde...

PříspěvekNapsal: 31 pro 2010 13:32 
Návštěvník

burito píše:
Pepikus: Díky...

Luko: Přes co jsi to prosím Tě bookoval za takovouto cenu? Dík.

Přelet na Srí Lanku je zřejmě jasná volba, zvláště pokud bude termín letenky 14 dní. Pokud má někdo FF Skywards od Emirates, pak jej RT z Male do Colomba bude stát cca 10 000 mil + 34 USD za poplatky. Cvičný pohled do systému Emirates ukázal možnost odletu druhý den na Reward letenku bez problémů.

A poradíte jaká je cena bez FF Skywards? Koukala jsem na stránky emirates a cena zpáteční je přes 2OOUSD. Nevíte, dá se levněji, třeba s jinou společností? Kupuje se přímo na letišti v Male?

A ještě dotaz. Když kupuji letenky přes Ltur, jak je to s bagáží když se letí Maledivy, Dominikánka, Kuba, Mexiko...? Ceny letenek jsou lákavé... Děkuji

PříspěvekNapsal: 31 pro 2010 13:40 
Moderátor

Cena bez Skywards je cca 150-250 E, záleží na období. Výhodou je, že co jsem zkoušel, vždy bylo místo volné. Srí lankan stál trošku víc... a narazit na promo akci letecké společnosti pro Srí Lanku by byla velká náhoda.
L-tur prodává letenky AB, Condora atd., řídí se to tedy jejich podmínkami. 20 kg batoh + palubní zavazadlo je ale standard v ceně.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina