Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 úno 2020 01:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Austrálie
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 08:46 
Diskutér

darxs píše:
Takze bude lepsi to ani nedeklarovat v te Incoming card? Nebo jste to meli zaskrtnuty? Mimo jine jsem taky zjistil ze je mozne dovezt jenom 50 cigaret... ale to asi riskovat nebudu ze bych jich vzal vic :)

to je dobra otazka. Nas toto postihlo pri ceste z NZ, kdy jsme meli v Sydney na prestup cca 10 hodin a navic pres noc. Takze v tu chvili nam na NZ neodbavili zavazadla az do Evropy, ale pouze do Sydney. V baglu uz jsme meli nakoupeny darky a ted co s tim. Do Australie se nesmi dovazet zadne potraviny, navic pokud nam prideleji psa, tak vsechno najde. Nakonec jsme to vyresili tim, ze jsme zaskrtly pouze to, ze jsme byli v horach a ukazali jim boty. Takze bud nezaskrtnout nic a riskovat ze budete namatkove vybrany, a nebo si zaskrnout jenom to, co budete schopny ukecat. Ale fakt tezka rada.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 09:21 
Diskutér

Myslím si, že nie je pravda, že do Austrálie sa nemôže dovážať žiadne jedlo. Rezeň v chlebe určite nie, ale nerozbalené Horalky určite áno. Teda aspoň ja do Austrálie Horalky pravidelne nesiem a mal som aj psíka - iba zavrtel chvostom a šiel som ďalej :-)

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 09:25 
Moderátor

floodland píše:
...Do Australie se nesmi dovazet zadne potraviny, navic pokud nam prideleji psa, tak vsechno najde. ....
To je takto obecně holý nesmysl!
Suché potraviny, sušenky, chléb, vakuově balený sýr atd. je možné přivézt a nutné deklarovat. Opakovaně jsme tak dělali a bez potíží rentgenem a osobní kontrolou s vstřícností obsluhy prošli. Nelze "živé" potraviny - ovoce, zelenina, masné produkty, apod. které by mohly bakteriálně narušit australskou (novozélandskou, americkou) ekozónu.
Samozřejmě je otázka smyslu takovéhoto dovozu. Osobně beru produkty např. pro treking, které znám a v místě mi nevyhovují (chuťově, obsahově,...) jako náš chleba (i na na pár dní lepší než toustový) sušená kaše, instantní rýže, sušenky - méně sladké než přeslazené na místě..., nebo to, co je kumulativně hodně dražší - typicky více druhů koření.

Předmět příspěvku: Re: Sydney (SYD)
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 10:28 
VIP

darxs píše:
Ahoj, mam dotaz zda se smi do australie dovezt nejake leky pro osobni potrebu. Mimo jinych bych si chtel vzit i baleni antibiotik (pro jistotu kdyby neco ;)... vaham zda kdybych ne vzal, tak jestli to mam pak zaskrtnout v te priletove karte... jestli na sebe tim moc neupozornim a pak nepujdu na dukladnejsi kontrolu...
Diky za rady

no to si můžeš být jistej, že půjdeš...kdo má něco zaškrtnuto, jde stranou a všechno ven :-)
Jako neni s tim problém, že to vezeš, ale já už bych podruhý nezaškrtával :-)

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 12:23 
VIP

Tak teda ja stravil na letisti neco pres 2hodiny, asi nebylo dobry psat do imigration card doba pobytu 4 dny :D hned na imigracnim si me prehazovali 3 urednici a vyptavali se furt na to samy..nakonec jsem ten stempl dostal, ale to nejhorsi jeste cekalo. I kdyz jsem milionkrat rekl, ze nemam zadny potraviny, zbrane, prychy proste nic, tak me poslali na kontrolu zavazadel. Vsechno ven, papiry prochazeli stranku po steance, leky asi patery si nechavali vysvetlit na co to je atd. Po prohrabani a vyhazeni vseho obsahu, sel na radu mobil a tablet, vyndat zapnout a ze si s tim odskoci, asi za 20m se vratil a zacal se vyptavat na posledni volany cisla kdo to je a tak, no buzerace nejvetsiho kalibru, asi nejhorsi co se mi na Austealii nelibilo :|

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 12:33 
Diskutér

no to si můžeš být jistej, že půjdeš...kdo má něco zaškrtnuto, jde stranou a všechno ven :-)
Jako neni s tim problém, že to vezeš, ale já už bych podruhý nezaškrtával :-)[/quote]

Já radši zaškrtnu víc než míň, případně to radši vyhodim, než abych nedostal razítko, to se mi nevyplatí riskovat. Chtěli jsme si cestou z Christchurch nechat másla a sýry, byly zabalené a ještě made in Australia. Radši jsme to zaškrtli, koukli na to a v pohodě nám to nechali a vůbec jsme příručáky ani krosny nemuseli vybalovat. Nemínim se pak s někým dohadovat kvůli blbýmu jídlu.. Jinak sušenky, čokolády úplně v pohodě, to nikomu nevadí.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 12:56 
Diskutér

Seba69 píše:
Jako neni s tim problém, že to vezeš, ale já už bych podruhý nezaškrtával :-)

Já radši zaškrtnu víc než míň, případně to radši vyhodim, než abych nedostal razítko, to se mi nevyplatí riskovat. Chtěli jsme si cestou z Christchurch nechat másla a sýry, byly zabalené a ještě made in Australia. Radši jsme to zaškrtli, koukli na to a v pohodě nám to nechali a vůbec jsme příručáky ani krosny nemuseli vybalovat. Nemínim se pak s někým dohadovat kvůli blbýmu jídlu.. Jinak sušenky, čokolády úplně v pohodě, to nikomu nevadí.[/quote]

zalezi na koho natrefis. Me pred lety prudili kvuli cokolade v prirucaku, protoze jsem to nezaskrtnul. Mimochodem na susenky jsem se letos ptal celnika na letisti, jestli to projde, nebo to mam psat a ten mi to doporucil vyhodit do kose. Takze opravdu tezka rada.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 14:47 
Moderátor

floodland píše:
.... Takze opravdu tezka rada.

Rada je jednoduchá. Pokud už někdo chce dovézt jakékoliv potraviny, je dobré si je připravit zvlášť, třeba do jedné igelitky v batohu a deklarovat. Pokud se něco nebude obsluze jevit jako průchozí - počítat s vyhozením. Tady nehrozí žádný postih, razítka nežádoucích atd., maximálně likvidace potravin.
Namátkovou kontrola bez deklarování a někdy zdánlivě zbytečné prověřování nelze vyloučit vůbec nikdy, záleží, jak je se vyspí obsluha nebo pes. Ze zkušenosti nás často prohlíželi méně, než náhodně vybírané z davu. Prostě je nutné počítat z principu s přísnou kontrolou a dle toho se zařídit.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 15:37 
VIP

all nippon: tak to mě těší, že jsem nebyl sám za exota :-) Teda kromě těch mobilů, to se mě zase ptali, jestli jsem neměl někdy telefon v servisu, že kdyby jo, mohl bych tam mít nastraženou bombu :-)

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 16:49 
Tazatel

All nippon: hmmm, tak ja jel na 10 hodin....taky se jim to nezdalo :-).

Předmět příspěvku: Re: Plán
PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 13:20 
Diskutér

k.m cb píše:
tak pomalu dolaďuji plán,tak prosím toho kdo k tomu může něco říci o "revizi" - co přidat,vyškrtnout,upravit,doplnit a pod.

Adelaide - Kangaro Island
Adelaide - město centrum,Torrens Park, River Torrens

Melbourne - město centrum
Melbourne - Phillip Island
Melbourne - Great Ocean Road
Melbourne - Dandenong Ranges

Gold Coast - město centrum,SkyPoint*,plavba kanály*
Gold Coast - Lamington National Park*
Gold Coast - Currumbin Wildlife Sanctuary*
Gold Coast - pláž

Ayers Rock - 3.noci - zvažuji koupit tu dvoudenní permanentku(Uluru Express)
a jet jeden den 2x na Uluru ráno a večer a druhý den na Kata Tjuṯa

Sydney - město centrum,opera,Sydney Tower*
Sydney - Blue Mountains
Sydney - Bondi to Coogee Beach Coastal Walk
Sydney - ??

*mám již koupeno

takže menší shrnutí....výše uvedený plán jsem tak nějak dodržel jen Philip Island jsem vyměnil za NP Grampians(dobrá volba).....nevyšlo Blue Mountains - déšť mlha,nulová viditelnost.....po příjezdu do Katoomby jsem se prvním vlakem vrátil zpět

imigrační (Adelaide) naprosto hladce....jediná otázka jestli jedem na dovolenou a bylo razítko.....pak menší fronta na psa a byli jsme venku

trošku mě překvapilo lednové počasí jeden den + 37 druhý den +22 a častý déšť hlavně v Sydney ze čtyř dnů 2,5 chcalo jako kráwa

nejlepší byl Ayers Rock(a to jsem ho chtěl vypustit)...nakonec jsem přeci jen koupil tu permanentku na Uluru Express a dobrá volba(stopovat jsem tam tedy nikoho neviděl jak zde někdo radil).....překvapilo mě že s vyjímkou západu/východu slunce málo lidí.....na některých trasách okolo Uluru jsem nepotkal ani nohu....moskytiéru jsem si koupil předem ale ani jsem ji nepoužil...mouchy byli místy otravné to jo,ale rozhodně to nebylo tak hrozné.....ubytování v Outback Pioneer Hotel (dvoulůžák s příslušenstvím,klimatizace,chladnička,set na kávu/čaj,) bylo OK(ještě aby ne za ty prachy!)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 14:36 
VIP

k.m cb píše:
k.m cb píše:
tak pomalu dolaďuji plán,tak prosím toho kdo k tomu může něco říci o "revizi" - co přidat,vyškrtnout,upravit,doplnit a pod.

Adelaide - Kangaro Island
Adelaide - město centrum,Torrens Park, River Torrens

Melbourne - město centrum
Melbourne - Phillip Island
Melbourne - Great Ocean Road
Melbourne - Dandenong Ranges

Gold Coast - město centrum,SkyPoint*,plavba kanály*
Gold Coast - Lamington National Park*
Gold Coast - Currumbin Wildlife Sanctuary*
Gold Coast - pláž

Ayers Rock - 3.noci - zvažuji koupit tu dvoudenní permanentku(Uluru Express)
a jet jeden den 2x na Uluru ráno a večer a druhý den na Kata Tjuṯa

Sydney - město centrum,opera,Sydney Tower*
Sydney - Blue Mountains
Sydney - Bondi to Coogee Beach Coastal Walk
Sydney - ??

*mám již koupeno

takže menší shrnutí....výše uvedený plán jsem tak nějak dodržel jen Philip Island jsem vyměnil za NP Grampians(dobrá volba).....nevyšlo Blue Mountains - déšť mlha,nulová viditelnost.....po příjezdu do Katoomby jsem se prvním vlakem vrátil zpět

imigrační (Adelaide) naprosto hladce....jediná otázka jestli jedem na dovolenou a bylo razítko.....pak menší fronta na psa a byli jsme venku

trošku mě překvapilo lednové počasí jeden den + 37 druhý den +22 a častý déšť hlavně v Sydney ze čtyř dnů 2,5 chcalo jako kráwa

nejlepší byl Ayers Rock(a to jsem ho chtěl vypustit)...nakonec jsem přeci jen koupil tu permanentku na Uluru Express a dobrá volba(stopovat jsem tam tedy nikoho neviděl jak zde někdo radil).....překvapilo mě že s vyjímkou západu/východu slunce málo lidí.....na některých trasách okolo Uluru jsem nepotkal ani nohu....moskytiéru jsem si koupil předem ale ani jsem ji nepoužil...mouchy byli místy otravné to jo,ale rozhodně to nebylo tak hrozné.....ubytování v Outback Pioneer Hotel (dvoulůžák s příslušenstvím,klimatizace,chladnička,set na kávu/čaj,) bylo OK(ještě aby ne za ty prachy!)

Fronta na psa? Já jsem ho v Austrálii na jídelním listku neviděl, něco mi uniklo?
V Katoomba bych zajel aspoň na tu vyhlídku na tři skály, jsou celkem blízko a mohly být vidět.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 19:01 
Diskutér

brumbrum píše:
V Katoomba bych zajel aspoň na tu vyhlídku na tři skály, jsou celkem blízko a mohly být vidět.

Tak ukazatel u nádraží ukazoval 3 km a počasí bylo opravdu marný ..

Přílohy:
IMG_3527.JPG
IMG_3527.JPG [ 139.69 KiB | Zobrazeno 4803 krát ]

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 19:31 
VIP

Já jsem ti říkal, ať jedeš na Uluṟu-Kata Tjuṯa. ;)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 19:51 
VIP

kmcb.: jo, tak to nevypadá hezky. Ale jezdí tam i bus na stejnou kartu jako vlak.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina