Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 úno 2020 10:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Austrálie
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2014 17:08 
Diskutér

berre píše:
Treba Blue Mountains, ale to asi neni na 4 dny, nebo zaletet do Surfers Paradise a la australsky Miami, nebo se taky podivat na backpackers agentury, nektery nabizely balicky na Uluru letecky ze Sydney za dobry penize...

jj díky.....z Gold Coast přiletím a pak měla navazovat ta A.Springs....ale ty Modré hory nejsou špatný nápad a tři dny tam uživím....asi zakotvím v Katoombě!

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2014 20:33 
VIP

Mas ted na zacatku kvetna nestornovatelny hotel na pristi rok?
Modre Hory jsou nadherne (ostatne co taky v Australii neni), ale Uluru a hlavne Kata Tjuta (i Kings Canyon je uzasny) me osobne asi dostaly nejvic ze vsech mist na svete, co jsem videl (kdyz jsem jel do Australie podruhe, musel jsem znova), tak to jeste zvaz. ;-)

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2014 21:16 
Diskutér

k.m cb píše:
Ahoj,takže právě mě vypekl Tigerair a zrušil mi zpátečku Sydney - Alice Springs(v létě s toto linkou končí!),jediná alternativa je Qantas,ale 700 AUD za to rozhodně dávat nebudu,takže Alici Springs(Uluru) vypouštím!

Takže mám v plánu trhlinu co čtyři noci v lednu 2015 - nemá někdo tip jak je využít ?? Trošku tápu.. Nemůžu s tím hýbat tj.přiletím do Sydney a za ty čtyři noci se musím hlásit v hotelu v Sydney :)

Nechci rozhodně opouštět Austrálii....koukal jsem na Cairns,ale tam to v lednu asi nebude to pravé co se počasí týče,Tasmánie tam je to na auto a já jsem neřidič.. nějaké další nápady ??

netreba ziadnu paniku ;) Sice neviem, za kolko si kupil tu spiatocku sTigerair na trase Sydney - Alice Springs (predpokladam cca 2x 79, AUD alebo 2x 89 AUD plus batozina), ale jetstar operuje zo sydney priame lety do Ayers R. (Uluru). Cena je standardne 189,- AUD/one way, ale v akcii najma frenzy friday (vacsinou v piatok skoro rano mavaju tuto akciu) sa tieto letenky daju kupit za cca 129 az 139 AUD/one way plus batozina. Ked zvazim, ze letis priamo do Uluru a nie do Alice springs , tak setris cca 500,- km kazdym smerom a cca 7 hodin casu v aute. Skus zvazit tuto moznost. Qantas je cenovo ina liga priamo do Uluru, s tym mozno len suhlasit. Pozor ale na prenajom auta priamo v Uluru, oproti Alice springs su moznosti pozicovni riadne obmedzene (napr. auto europe alebo economycarrentals.com nemaju na moj termin ziadne vozidlo, terminy som nasiel napr. na arguscarhire, alebo apollocampers.com). Tiez si treba dat pozor, ze vacsinou mas pri prenajme auta v Uluru limit 100 km na den.

PříspěvekNapsal: 05 kvě 2014 17:09 
Diskutér

pavelpmi píše:
Mas ted na zacatku kvetna nestornovatelny hotel na pristi rok?

jj v AUS mám rezervováno šest hotelů na leden 2015 a vyjma toho v A.Springs(naštěstí!) všechny nestornovatelné

...ještě to mám otevřený,ale moc šancí tomu nedávám..... Uluru a okolí asi někdy příště(snad..) - vypadá to na tu Katoombu.

Přímo Uluru jsem samozřejmě zkoumal,ale letenka od Jetstar není též žádná cenová hitparáda(což bych tedy i ještě akceptoval),ale ty ceny ubytování(standartní dvoulůžák s přísl.) jsou tam naprosto šílený!

PříspěvekNapsal: 05 kvě 2014 17:26 
VIP

To jo. Můžeš ale zkusit ten jejich permament tent, ten je za 95 AUD/noc. Je fakt, že stál i tak víc než výborný hotel se snídaní v centru Perthu. :lol: Ale líbilo se mi tam.

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2014 20:47 
Kolemjdoucí

Zdravim, mam letenku na NZ (PRG-DXB-SYD-CHC) V Sydney mam prestup 12 hodin. Tak jak tak je to nad 8hodin a potrebuju TRANZITNI VIZUM. Chci se teda zeptat jestli potrebuji "tranzitni vizum" nebo mi bude stacit turisticke, ktere lze snadno vyridit pres internet oproti tomu tranzitnimu kdy musim zadost s fotkou a formularem poslat na ambasadu do Vidne.

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2014 22:59 
VIP

Skoda ze nekempujete ;) Camp Graund v centru Uluru Resortu je za 15AUD(vcetne bazenu)auto neni potreba,turistu jedoucich auty k Uluru,Katje,Canyonu je haffooll,dele jak 5 min.bych tam nestal :mrgreen: Nejet do centralni casti degraduje cestu do Ausi na nudnou navstevu ;) typu jet do Parize a nevidet Eifelku,Elise,Louver...NIKDY bych od toho neupustil.

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2014 23:53 
Návštěvník

bukelak píše:
Zdravim, mam letenku na NZ (PRG-DXB-SYD-CHC) V Sydney mam prestup 12 hodin. Tak jak tak je to nad 8hodin a potrebuju TRANZITNI VIZUM. Chci se teda zeptat jestli potrebuji "tranzitni vizum" nebo mi bude stacit turisticke, ktere lze snadno vyridit pres internet oproti tomu tranzitnimu kdy musim zadost s fotkou a formularem poslat na ambasadu do Vidne.

Pokud jsi občan ČR stačí ti evisitor, je to jako esta v Americe, ale je to zadarmo...
Viz na předchozí stránce http://bit.ly/VPygiu.

Předmět příspěvku: Kangaroo Island
PříspěvekNapsal: 04 srp 2014 19:16 
Diskutér

Zdravím.....pomalu dávám dohromady plán a jsem na vážkách jestli stojí za to absolvovat jednodenní výlet z Adelaide na Kangaroo Island ??

tj.jestli to stojí za ty peníze - 260 AUD

PříspěvekNapsal: 04 srp 2014 22:27 
VIP

Co vím, brácha byl nadšený. Ale není ostrov moc velký na jeden den?

PříspěvekNapsal: 05 srp 2014 16:29 
Diskutér

pavelpmi píše:
Co vím, brácha byl nadšený. Ale není ostrov moc velký na jeden den?

Tak určitě,ale v Adelaide jsem pouze tři noci takže nic jiného než jednodenní výlet nepřichází v úvahu.

PříspěvekNapsal: 03 zář 2014 13:13 
Moderátor

Máte někdo zkušenost s nějakým omezením vzdálenosti u půjčovny v Perthu? Chtěl jsem si přes autoeurope předrezervovat auto a v T&C mne zarazilo toto:
Vehicles may not travel outside of Queensland, New South Wales, Australian Capital Territory, Victoria and South Australia.Vehicles may not travel between Perth locations and any Ace branch. Rentals commencing in Perth are restricted to an area 500kms from Perth Central Business District. Some exceptions may apply, contact Auto Europe for details.
Na odpověď od AE zatím čekám. Díky za info nebo tip.

PříspěvekNapsal: 03 zář 2014 15:47 
Moderátor

Odpověď na předchozí dotaz z AutoEurope pro plánovanou cestu Perth - Bromme mne tedy nepotěšila:

Dear valuable Customer,

Thank you for your request!

There is an exceptions but 100kms more of the basic 500kms but absolutely is not permitted 2,239kms
that is the distance between Perth to Bromme.

Please contact us if we can be of any other assistance.

PříspěvekNapsal: 03 zář 2014 18:14 
Diskutér

Tzn. AutoEurope v Perthu nebrat. Otázkou je jakým způsobem si tu přibližnou vzdálenost 500 km hlídají.
Vzal bych auto u někoho jiného - třeba holidayautos apod.

Kamarád se tam o víkendu vypravil, od koho má auto si nepamatuji,
ale můžu podat nějaké info až se za 14 dní vrátí.

PříspěvekNapsal: 08 zář 2014 08:49 
Moderátor

Má předchozí informace byla trochu nepřesná. Omezení 500 km byly podmínky lokální půjčovny, AE v tom jako takové nehrálo roli. Pokud jsem půjčil např. přes AE(uk) Herz, pak tam žádné takové omezení není.
Kompaktní SUV na 10 dní se základním pojištěním (CDW, krádež se spoluúčastí, odpovědnost), Full-Full,... za 188GBP + nějaké obvyklé poplatky (CC, airport fee) vypadá rozumně, uvidíme, jaká bude skutečná celá částka. Počítám se zakoupením pojištění od insurance4carhire, které je levnější než 0,- excess u AE/Hertz.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina