Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 13 lis 2018 05:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tanzánie: Zanzibar
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 16:35 
Diskutér

To jsou ale vychcánci! Holt zájem je, tak proč ty turisty pitomý neosolit. :evil:

Měli jsme též auto od zancars, ovšem bez "Alfréda" za 25USD/den, šlo o Suzuki Escudo, 4dv., automat, v kufru místa dost, pro 4 dospělé ideál. Mně zabralo den si zvyknout na ten jejich styl, pak už pohoda. Pokud chcete nějaké bližší info, asi bych psal mail, odpovídali celkem svižně. Šofér bude chtít určitě dýško, možná i jídlo a kdesi cosi takže dost otrava.

Půjčovat za světla, pořádně zadokumentovat veškeré defekty (střechu, nárazníky, plechy..), většina cest jsou tankodrom, takže 60-70 km/h a oči stopkách ať v těch dírách nenecháte nápravu.

A jak zmiňuje kolega výše, ve všech podobných zemích se nám rozmáhá takový nešvar, lidi jsou tam chudý jak kostelní myš, většina věcí stojí nula nula nic, ale ceny po turistech žádají na úrovni Evropy.
A na tohle já odmítám přistoupit a dávám najevo, že jim oslíka dělat nebudu!

PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 16:48 
Diskutér

no, my budeme mat zakladnu v Matemwe, takze rozmyslam ci brat auto na cely pobyt alebo vyuzivat shuttle / taxi

Citace:
Zancars neposkytuje žiadne poistenie, všetky škody platíš.

Urcite? lebo na ich webe v podmienkach (http://zancars.com/#/terms) je toto:
Citace:
INSURANCE
All our vehicles are insured. Please Note: Rental car insurance will include Collision Damage Waiver (CDW). Insurance cover does not include the personal consequences/damages occurred to the renter. Personal property of yours you have to have insured yourself! Personal Insurance, Medical Insurance or Travelers Insurance, or Any other kind of Insurance not included with the Vehicle Rental.

PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 17:11 
Diskutér

Všetky informácie od afričanov je treba brať s rezervou.

Ano, majú v podmienkach uvedené, že vozidlá sú poistené. Na poistenie som sa pri preberaní auta pýtal, zamestnanec mi povedal, že auto je poistené, ale všetky škody na aute budem platiť ja. Na čelnom skle mi ukazoval nálepky, že auto je poistené, ale pravdepodobne je to poistka na spôsob nášho zákonného poistenia. Myslím si, že sme boli poistený pre prípad spôsobenia škody na zdraví a majetku tretích osôb.

Kvôli vládnucej politickej korektnosti sa nechcem o Zanzibarčanoch bližšie vyjadrovať. Internet nie je vhodné miesto na opisovanie zážitkov, ktoré sme mali s černochmi a mohamedánmi. Pravdivo a na "plnú hubu" to môžem porozprávať v sobotu na zraze AL.

PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 17:22 
Diskutér

chlapec10 píše:
no, my budeme mat zakladnu v Matemwe, takze rozmyslam ci brat auto na cely pobyt alebo vyuzivat shuttle / taxi

Ak vás je viac, a chcete precestovať väčšiu časť ostrova, auto je výhodnejšie a aj lacnejšie. Všetky busy chodia cez Zanzibar. Privátne alebo hotelové shuttle a taxi môže byť dosť drahé.

PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 20:34 
Diskutér

Citace:
Kvôli vládnucej politickej korektnosti sa nechcem o Zanzibarčanoch bližšie vyjadrovať. Internet nie je vhodné miesto na opisovanie zážitkov, ktoré sme mali s černochmi a mohamedánmi. Pravdivo a na "plnú hubu" to môžem porozprávať v sobotu na zraze AL.

No však toto! V inom vlákne som bol za podobnú záležitosť rozdupaný a znesený pod čiernu zem. Ak človek povie čo si myslí na základe svojich reálnych skúseností a zážitkov, je strašný xenofób.

Zdravím všetky slniečka.

PříspěvekNapsal: 01 pro 2017 06:56 
VIP

můžete se rozepsat v mym politicky nekorektním vlákně :-)

PříspěvekNapsal: 01 pro 2017 09:49 
Diskutér

brumbrum píše:
můžete se rozepsat v mym politicky nekorektním vlákně :-)

Tiez moc prosim o (anonymni) prispevok z Tanzanie do politicky nekorektneho vlakna.dakujem,m

PříspěvekNapsal: 01 pro 2017 16:47 
VIP

když teď byl ten black friday, mělo by se o bubákách psát víc, ne?

PříspěvekNapsal: 01 pro 2017 21:46 
VIP

789 píše:
Citace:

No však toto! V inom vlákne som bol za podobnú záležitosť rozdupaný a znesený pod čiernu zem. Ak človek povie čo si myslí na základe svojich reálnych skúseností a zážitkov, je strašný xenofób.

Zdravím všetky slniečka.

Asi dělám něco špatně :-)
Moje strategie je se přizpůsobit místním pravidlům a hrát jejich hru... Za posledních 20 let jsem jim (černochům a mohamedánům, jak jim říkáš) do korýtka nenasypal o moc víc než jsem chtěl.. Je to celé hra a je jen ta tobě, jak ji uchopíš. Nejjednodušší je to brát všechno ze svého středoevropského hlediska, nechat se jednoduše obrat a všechny hodit do jednoho pytle a postěžovat si, jak ti dali za uši. Já mám v sobě po každé cestě východním nebo jižním směrem v sobě víc tolerance a respektu vůči odlišnostem. Jsem sluníčko? Jo! A s hrdostí!

PříspěvekNapsal: 01 pro 2017 23:16 
Diskutér

Ivo, tiež už nie som najmladší, za 24 rokov som tiež precestoval toho dosť, a preto mi dovoľ zaujať postoj k Tvojmu príspevku.

Viem sa pohybovať v cudzích kultúrach, viem sa správať k ľuďom z rôznych kultúr, nevyplakávam a som tvrdá hus na šklbanie. Ľudí nehádžem do jedného vreca. Ľudí rôznych rás a kultúr beriem takých aký sú. Ale ku zlodejom, podvodníkom a rôznym iným gaunerom rozumný človek nemôže byť tolerantný.

Si slniečkár, si na to hrdý, je to Tvoja vec, pokiaľ slniečkársku ideológiu nevnucuješ iným.
Ja veci pomenovávam pravdivo a nikomu svoje názory nevnucujem.

Nepáči sa mi hra, keď ma niekto chce ošklbať. A nechce sa mi dohadovať s gaunermi. Pre mňa je normálne zjednávať na trhu, ale nie je pre mňa normálne napr. si pýtať písomné potvrdenie od taxikára, že cena je pre všetky osoby, že nás za zjednanú cenu dovezie na dohodnuté miesto a že bude mať vydať 1 rial s 10 rialovky, lebo sme sa dohodli na cene 9 rialov.

Kvôli svojej tvrdosti som neplatil nikdy viac, ako som chcel. Poznám veľa podvodov, na Zanzibare a v Ománe som sa naučil ďalšie a chcem sa s nimi s rozumnými ľuďmi podeliť.

Máš viac tolerancie a rešpektu k ľuďom na juhu a východe. Ja mám zase rešpekt a úctu ku všetkým slušným ľuďom z východu, juhu, západu a severu, a tvrdý som voči zlodejom, podvodníkom a rôznym iným gaunerom z východu, juhu, západu a severu.

Či chcem alebo nechcem, vždy budem pozerať na svet očami tej kultúry, ktorá sa mi dostala najviac "pod kožu". To však neznamená, že sa budem na niekoho povyšovať a vnucovať im európsky spôsob života.

Že medzi rasami sú biologické rozdiely, je neodškriepiteľný fakt. To ale neznamená, že nejaká rasa je horšia alebo lepšia, je len iná.

Nepáčia sa Ti slová mohamedán a černoch. Mohamedán je spisovný slovenský výraz pre nasledovníkov Proroka Mohameda, podobne ako napr. nasledovníci Krista sú kresťania a nasledovníci Budhu budhisti. Moslim je poslovenčený výraz z angličtiny. Staršie slovenské výrazy pre mohamedána sú musulman a machometán. Poľština používa tiež podobné výrazy.
Černoch je tiež spisovné slovenské slovo. Aký výraz mám používať? Afroameričan? Euroafričan? pôvodný obyvateľ Afriky?

O tom, aká je slniečkárska ideológia škodlivá, som sa znovu presvedčil minulý týždeň v talianskej Matere. Na ulici žobrali černosi, na niektorých bolo vidieť, že sú psychicky na dne. Sú v bezvvýchodiskovej situácii. Môžu si za to sami? Môžu za to ľudia ako ja? Alebo môžu za to ľudia, ktorí im nakecali, že v Európe sú ulice dláždené zlatom a pečené holuby samé do úst padajú?

Naozaj som nechcel zabŕdnuť do politiky, ale musel som. Napísal som len svoj názor a ďalej už na prípadné príspevky k tomuto príspevku nebudem reagovať, aby som "neplevelil" tému.

PříspěvekNapsal: 02 pro 2017 01:35 
VIP

respekt a tolerance jsou samozřejmě charašo. A respektuju i lidi, co chtěj napsat svoje zkušenosti. Z toho jejich pohledu, bo je respektuju. Ať je ten jejich směr východní nebo jakejkoliv. Mně třeba asijskej pohled vyhovuje víc než evropskej (o středoevropskym nemluvě), obrat se zásadně nenechávám, přesto nemám pocit, že psát o tom je "vyplakávání". Naopak, všude plno vyplakávajících...(možno dosadit libovolný politicky korektní výraz)..., že diskriminace, že z těch Evropanů teda nedostali, co čekali, přitom kdyby něco podobnýho zkusili na svoje vrstevníky, skončej nejspíš s hořící pneumatikou kolem krku a středně velkým kusem betonu na lebce. Kde teda ta intolerance pramení? Jsou oblasti, kde je procento lidí, co vás chtějí obrat, velice vysoké. A mě to zajímá. Nepotřebuju číst, že chyba je v těch, co tam jezdí, radši si přečtu, co se tam děje. Protože neustále odolávat rasistickým útokům (nebo to neni rasismus, že jdou po bílejch?) na peněženku (ač sám peněženku nenosim) je unavující. Když se to děje v SE Asii, děje se to většinou s úsměvem a trocha tvrdosti situaci srovná. V Africe mi z toho teda do smíchu nebylo. Kdo koho hází do pytle, když bílej (člověk s nižším obsahem pigmentu)=chodící ATM?

PříspěvekNapsal: 02 pro 2017 10:51 
Diskutér

Hugo, vyčerpávajúco si to napísal +1

PříspěvekNapsal: 02 pro 2017 13:47 
VIP

Nejvtipnější na tom celém je, že jedete na Zanzibar anebo jiné Horoucíprdele (naprosto bez ohledu na barvu), kde víte, že z vás bude chodící kasička, pak se tam stanete chodící kasičkou a doma píšete srdceryvné tripreporty, že jste se stali chodící kasičkou...
Ovšemže pište, kde vás kdo jak ojebal, ale nedělejte z toho otázku rasy anebo náboženství - vzpomeňte si na devadesátá léta v ČR, na dvojí ceny pro cizince, na šméčka s výměnou peněz, na okrádání taxikářema... ti ostatně okrádají dodnes, ani poledne nedrží, a jsou přitom bílí jak padlý sníh.
Tak jako co chcete, koloušci? Na Zanzibaru určitě žádné ceny pro místní za "šnorchlování" neexistují, protože místní prostě na šnorchlování nemají. "Místní" ceny za půjčení auta nebo taxík asi taky neexistují, protože vrcholem luxusu pro místního bude nějaká sdílená doprava. Jste při tom "poznávání místní kultury" prostě součástí regulérního turistického byznysu, když se do kašírované "domorodé" vesnice přiřítí několik ofroutů, kterým "herci" předvedou nějaký tanec a prodají jim "domorodé" výrobky made in China. Vás deset dolců za hodinu programu nezabije, tak proč je of vás nevzít? Tak to prostě je a stojí to "evropské" ceny, stejně jako hospoda na Zlatém kříži v Praze není pro místní, ale musíte z toho prostoru odejít na Žižkov, Vinohrady nebo do Karlína (i když tam to poslední dobou taky jde do kytek). V bílé Evropě, uprostřed (údajně) křesťanské tradice.
Buď tu hru hrajte a nebrečte, nebo ji nehrajte.
Jestli jsem sluníčkář nebo měsíčkář, to už ať mě nějaký ten Poslední Spravedlivý zaškatulkuje.

PříspěvekNapsal: 02 pro 2017 14:22 
Diskutér

Ja by som to delil na dva okruhy:
- jedna vec sú tie "ceny pre turistov", ktoré sú z pohľadu, ako popísal helvetica vyššie ok, a pokiaľ zapadnete medzi domácich, dobre ovládate miestnu reč (a zapadnete aj farbou pleti), tak viete toto celkom slušne obísť (napr. Kuba, a tie ich convertibles vs. nacionales pesos). S týmto sa stretne prakticky každý individuálny turista v chudobnejšej krajine, a je jedno, či je to Afrika, Ázia alebo latinská Amerika. A dá sa s tým žiť, a niekedy je to aj celkom v pohode.
- a druhá vec sú proste podvody a podrazy, ktoré na vás skúsia len preto, lebo ste turista, prípadne máte inú farbu pleti čiže je zrejmé že nie ste miestny (napr. vyššie popísaná dohoda o cene za taxi, a po kilometri oznámenie, že cena je za jednu osobu, čiže budete platiť dvakrát, trikrát viac).

PříspěvekNapsal: 02 pro 2017 14:28 
VIP

mně na tom teda nic srdceryvnýho nepřijde, napsat kde, kdo a jak okrádá. Krom toho většina lidí, co sem o bubákách píše, se obírat nenechá. Potom jsou tu ovšem "srdceryvný" stížnosti, že bubák je jenom pigmenťák a že nerespektujou jejich kulturu. Samozřejmě ponejvíc od tamější realitou netknutých lidí, co byli nejdál v Dresden, leč v jejich humanitní škole je učej, že dindu nuffins jsou to nejlepší, co mohlo zemi potkat. Btw. myslim, že o náboženství se tu doteď nepsalo (než jsi začal :-) ).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina