Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 28 led 2022 04:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Omán
PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 17:41 
Tazatel

A prosím, kdo byl v Ománu, jaké to je z hlediska cestovatele baťůžkáře, stručně, ubytování, doprava, ceny... díky

PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 18:12 
VIP

pozna píše:
A prosím, kdo byl v Ománu, jaké to je z hlediska cestovatele baťůžkáře, stručně, ubytování, doprava, ceny... díky

Jednoznačně to chce půjčit si auto. My jsme měli normální a na pár dní 4x4 (do pouště a tak). Ale myslím si, že by fungoval i stop (předpokládám, že ke každému svezení by bylo i jídlo ;) ).
Ubytování nevím, spali jsme buďto u lidí z Couchsurfingu, nebo venku ve stanu (třeba v poušti). Jestli existuje nějaká "veřejná" doprava, to nevím, ale spíš ne, každý má auto a je tam spoustu taxíků (ceny přijatelné).

PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 20:23 
Diskutér

vera píše:
Uvažuje někdo, že by jel listopad - prosinec do Ománu ?

Já bych jel .
Byl jsem tam loni přelom lis.pros.,voda v oceánu ok,počasí taky.Ale byli jsme jen na severu.Jezdili jsme taxikama.
Řekl jsem si že příště jedině autem,a objet toho více.Co jsem koukal dá se sehnat letenka z Mnichova za cca.9000 kč,pujčení auta také není až zas tak drahé,a benzín 6 kč.
Spaní ,stan,klidně i na pláži,ale je tam hluk od vln.Spali jsme i za vesnicema,a taky není problém.Večer přišli místní,přinesli vodu,pomeranče ,fíky.Jen tak ,nic za to nechtěli.Jídlo v kofishopech se taká nechá.
Vízum na letišti za 1000 kč.Kurz 1 ten jejich je našich cca.50 kč.
Ahoj Petr

PříspěvekNapsal: 23 úno 2012 09:00 
VIP

Zhruba rok stary vylet za smesne penize ;) viewtopic.php?f=29&t=1859

PříspěvekNapsal: 22 pro 2012 10:45 
Tazatel

Oman byl fajn, 10 dní, auto z Europcar, zabookovaný Nissan Sunny, ale dostali jsme Landcruiser:), asi díky promocodu, tady taky zmíněného v diskuzi "Europcar". Spaní v autě, hotelu, ve stanu. Celkem za 12 tisíc na hlavu včetně auta a dvou dnů v Istanbulu (bez letenky), takže pohoda. Letenka do IST s Lufthansou z PRG přes Mnichov za cca 4500 kč. Jinak mám průvodce Omán v PDF. anglicky, kdyby měl někdo zájem...

PříspěvekNapsal: 31 bře 2014 14:06 
VIP

Tak Ománci teda staví silnice fakt rychle. Loni byl úsek Ash Shuwaymiyah-Mirbat ve stádiu výkopů, dnes už mi na hotovou silnici odkazuje Google vyhledávač trasy.

Nejel jste někdo přes Východní hory z Khasabu přes As Sayh do Dibby? Je to sice samá serpentina, na čas i vzdálenost delší než přes Ras al Khaimah, ale musí to být úchvatné. Dá se to i ve 2WD?

PříspěvekNapsal: 12 dub 2014 21:05 
VIP

Zajímavé povídání o Common Visa Facility (CVF)mezi Ománem a Dubají. https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... dubai-oman

Musejí být splněny následující tři podmínky současně:

1) Vstup do UAE přes Dubaj
2) Z Dubaje cestovat přímo do Ománu buď letecky nebo přes dubajskou enklávu Hatta
3) Oprávnění pro získání VOA v obou zemích

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 10:03 
Tazatel

schwott píše:
Zajímavé povídání o Common Visa Facility (CVF)mezi Ománem a Dubají. https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... dubai-oman

2) Z Dubaje cestovat přímo do Ománu buď letecky nebo přes dubajskou enklávu Hatta

Osobně vyzkoušeno na konci března 2014, splnil jsem všechny podminky (priletel jsem do Dubaje, pak primo z Dubaje autobusem přes hraniční přechod Hatta do Ománu), nadto jsem měl vše vytištěné (postup pri Common Visa Facility i seznamy zemí, jejíž státní příslušníci na ní mají nárok - byla tam uvedena i CR - ze stánek jejich ministerstva), ale vízum zdarma mi nedali. Vlastně se tvářili, že o Common Visa Facility slyší poprvé. Mozna jsem jen narazil na mimoradne nekompetentniho urednika; bylo by zajimave zjistit, jestli tady nekdo to vizum zdarma dostal. Ja nakonec musel zaplatit za klasicke 10 denní vizum.

Průvodce po Ománu: http://www.holidaysfactory.com/cs/Om%C3%A1n

Naposledy upravil HolidaysFactory_com dne 30 črc 2014 20:02, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 12:17 
VIP

HolidaysFactory_com píše:
schwott píše:

Osobně vyzkoušeno na konci března 2014, splnil jsem všechny podminky (priletel jsem do Dubaje, pak primo z Dubaje autobusem přes hraniční přechod Hatta do Ománu), nadto jsem měl vše vytištěné (postup pri Common Visa Facility i seznamy zemí, jejíž státní příslušníci na ní mají nárok - byla tam uvedena i CR - ze stánek jejich ministerstva), ale vízum zdarma mi nedali. Vlastně se tvářili, že o Common Visa Facility slyší poprvé. Mozna jsem jen narazil na mimoradne nekompetentniho urednika; bylo by zajimave zjistit, jestli tady nekdo to vizum zdarma dostal. Ja nakonec musel zaplatit za klasicke 10 denní vizum.
Díky za informaci. Asi je to o lidech, nejsi první s podobnou zkušeností, jiní zase vízum dostali.

Do itineráře mi Hatta stejně nezapadá, tak se na 5 OMR vykašleme a pojedeme rovnou na Musandam.

PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 08:42 
Diskutér

Ahoj.
Není nějaká změna ve vízech do Ománu ?
Je to pořád že 10 dnu to je 5,- rialu,a od 1O dnu až měsíc to je za 20,-
Díky

PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 12:32 
VIP

pecik píše:
Ahoj.
Není nějaká změna ve vízech do Ománu ?
Je to pořád že 10 dnu to je 5,- rialu,a od 1O dnu až měsíc to je za 20,-
Díky

Doufám, že ano, žádnou změnu jsem nezaznamenal. Den vstupu do Ománu nepočítají, takže na krátké vízum to je reálně 11 dní, pokuta za každý den překročení 5 OMR. Takže až od 14 dnů to je 50:50 s dlouhým vízem.
Při cestě autem z UAE jsou různé výjezdní poplatky z různých Emirátů do Ománu, ale nepodařilo se mi dohledat aktuální ceny na jednotlivých přechodech. Zatím se mi zdá, že nejdražší to je z Dubaje (tady by ale mělo být ománské vízum zdarma při splnění určitých podmínek) a nejlevnější z RAK.

PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 14:49 
VIP

:) keď sme boli v máji v ománe, tak sme prechádzali autom z emirátov a na hranici sa nás opýtali ako dlho budeme... išli sme len ráno tam a večer späť, tak nám dali víza na 10 dní za 50 AED - dalo sa platiť aj v dirhamoch. Je tam priamo aj bankomat ak by náhodou niekto nemal peniaze (hranica Hatta) ;)

Přílohy:
pp.jpg
pp.jpg [ 95.26 KiB | Zobrazeno 12853 krát ]

PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 19:17 
VIP

2rajqo:Na tvém vízu jde krásně ověřit moje i cizí praktická zkušenost, že den vstupu se nepočítá. "Holder is permitted to stay in the Country to 5.6. 2014", vstup (i výstup) 26.5., platnost tedy 11 dní.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2014 23:58 
VIP

Bude někdo mým předjezdcem na trase z UAE na Musandam do Khasabu a pak zpět přes UAE do vlastního Ománu? Jedeme ve druhé půlce ledna 2015. Pokud ano, dovolil bych si dotyčnou osobu "zaúkolovat":

1) zda je sjízdný fjord Khor Najd a Sayh Plateau osobákem (asi Toyota Camry, 2,5l, šestistupňová převodovka v automatu)?
2) zda je checkpoint ve Wadi Bih otevřený opravdu jen pro Ománce a UAE rezidenty? Na zahraničních fórech se píše, že pohraničníci vracejí cizince do Khasabu a zpátky po pobřežní silnici do UAE přes checkpoint Tibat. Jet ve Wadi Bih doleva na Ras Al Khaimah ani doprava na Dibbu prý nelze.
3) vyhledat krásné zátoky s parádním šnorchlováním na nové silnici mezi Ash Shuwaymiyah a Mirbatem
4) zda a jak se dá dostat s místními na malé ostrůvky naproti Hasiku?
5) zda je sjízdná Fazayah Beach (od Salalahu asi 30 km jižně) osobákem?

PříspěvekNapsal: 11 zář 2014 08:13 
Diskutér

Zdarec, přijímám úkol. Jedeme přelom prosinec/leden. Nejedeme bohužel na Musandam. Jinak bych měl projet vše jak píšeš. Dám hned vědět. Ali :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina