Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 črc 2020 07:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 392 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spojené arabské emiráty
PříspěvekNapsal: 20 bře 2010 20:21 
Diskutér

Prosím poraďtě kamarádům jaké jsou možnosti sehnat levně víza do Dubaje? Jaké jsou možnosti toho dosáhnout. Jedná se o 4 dny. Děkuju moc

Předmět příspěvku: Re: Víza Dubai
PříspěvekNapsal: 20 bře 2010 20:55 
Tazatel

Osobně s tím nemám zkušenost, ale může ti ho vyřídit cestovka, kde se cena pohybuje kolem 4.000 CZK a výše. Zaujalo mě, že existuje něco jako "zvací dopis", který by měl vycházet nejlevněji (něco kolem 100-150 UAD). Ale jak ho obstaret, to bohužel netuším. Snad bude mít někdo lepší info.

PříspěvekNapsal: 20 bře 2010 21:33 
VIP

30denni vizum cca za 4300 CZK, vyrizeni na ambasade ve Vidni. V pripade letenky s Emirates to same vizum za 2500 CZK nebo tranzitni na 96 hodin za 1500 CZK, coz by mohlo byt dostatecne, podle toho, jak cele jsou ty 4 dny. To vyrizuje cesky Globair (bez extra poplatku) a je to do tydne. O zvacim dopisu nevim, nicmene obvykle to funguje tak, ze musis najit cestovku/agenturu navic, ktera ti to vystavi za dalsi penize navic.

PříspěvekNapsal: 21 bře 2010 08:13 
Nováček

Ahoj a nevíte někdo jak je to v případě Stopover programu Emirates? Na Globair je to sice trochu rozepsané, ale nemám v tom uplně jasno, jestli je např.při dvoudení návštěvě Dubaje potřeba platit vízum. Někde jsem četl , že při letech s Emirates se stávají v tomto případě sponzorem Vaší návštěvy a vízum neplatíte.
Díky za radu

PříspěvekNapsal: 21 bře 2010 08:36 
VIP

tomisek píše:
Ahoj a nevíte někdo jak je to v případě Stopover programu Emirates? Na Globair je to sice trochu rozepsané, ale nemám v tom uplně jasno, jestli je např.při dvoudení návštěvě Dubaje potřeba platit vízum. Někde jsem četl , že při letech s Emirates se stávají v tomto případě sponzorem Vaší návštěvy a vízum neplatíte.
Díky za radu

Pokud se za poslední rok něco nezměnilo, tak i při stopover programu od Emirates vízum zaplatit musíš...

PříspěvekNapsal: 21 bře 2010 17:33 
VIP

tomisek píše:
Díky za radu

Viz vyse, Emirates ti dotuji pobyt tim, ze je tvoje vizum o dva tisice levnejsi. Pisu to z osobni zkusenosti, taky jsem letel s Emirates, vizum jsem platil. Mozna by to bylo jinak v pripade, ze bys mel delsi pauzu mezi lety a vyssi booking class, tim padem by ti zaplatili hotel a pravdepodobne i vizum.

Předmět příspěvku: Spojené arabské emiráty
PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 16:27 
Nováček

ahoj nemate prosim nekdo zkusenost s cestovanim po SAE, priletet do Dubaje, zustat par dni a pak autem procestovat vsechny staty Emiratu, zajimalo by me jestli je to bezpecne, diky.

Předmět příspěvku: Re: cestovani po SAE
PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 17:06 
VIP

Byl jsem 2 dny v Dubaji, 1 den jsem jezdil a půjčeným autem (cca 1000Kč). Benzín je směšně levný (33l, 250Kč) a žádné nebezpečí jsem nepociťoval a byl jsem sám. Projel jsem po dálnici i kousek Ománu.

Doporučuju na staré město nechat max. 1 den, 1 den věnovat nové části okolo Dubai Mall a tomu nejvyššímu paneláku (vstup 2500Kč, pokud je koupený trochu dopředu na určitý čas - 500Kč). Zajímavé je to v noci, když všechno svítí.

Potraviny v supermarketu jsou mírně dražší než u nás, restaurace o dost dražší (na ulici to jde), hotely nejlevnější co jsem zahlédl v Deiře za asi 700 na osobu a noc a tam bych se skoro bál.

Předmět příspěvku: Re: KLM: Dubaj - 7480 Kč
PříspěvekNapsal: 09 črc 2010 12:30 
VIP

Vizum na 30 dni - 4300 CZK
Vizum na 30 dni pri letence s EK - 2500 CZK
Tranzitni vizum na 96 hodin pri letence s EK (s jinymi dopravci nelze) - 1500 CZK

Ceny z ledna 2010. Taky nevim, jake by mely byt starosti, na druhou stranu UAE maji ambasadu ve Vidni a cesta tam se nekomu muze taky prodrazit. Stejne tak vyrizovani pres ceskou agenturu je 500-1000 Kc navic. Kdezto kdyz mate letenku EK, tak vam to zdarma vyridi jejich ceske zastoupeni, trva to necely tyden.

PříspěvekNapsal: 09 črc 2010 12:44 
Diskutér

No tak přesně jak říká Zennie. 96 hodinové jedině přes hotel ale ty se k tomu klaní docela blbě a nikoho nechtějí mít na triku co je ale chápu. Takže člověk musí sehant jiného garanta a ten se schání docela těžce nebo je to dost drahé. Jako když letenka stojí necelejch 5 tak je kravovina zaplatit za 3 dni viza 3800,-. K tomu člověk potřebuje v Dubaji hotel, který musí prokázat když neletí EK. a pak si to člověk spočítá a celková suma za 3 dny 14 tisíc to by se na to mohl člověk vybodnout :D

PříspěvekNapsal: 10 črc 2010 11:10 
Moderátor

K vízum bych podotknul, že u EK ho každý nedostane. Co mám informace od nových pražských ticket agentů EK, tak při zařizování víza mají jasně dané high profile a low profile podmínky žadatelů. Takže třeba Karel Gott na tom není zrovna dobře :D

Jinak EK si celosvětově účtuje jednotný 75 USD (turistická víza) a 52 USD (96ti hodinová víza), což je méně, než chce imigrační. Podmínkou je ale to, že cestující musí letět s jejich společností což všichni už víme ;)

Uvádím jako zajímavost z EK.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2010 12:33 
VIP

Hlavně Arabáši z Emirátů moc dobře ví proč požadujjí víza... chce vám totiž dát prostor si to ještě jednou pořádně rozmyslet jestli tam opravdu chcete jet a v případě negativního rozhodnutí se ušetřit velkého zklamání, že jste vyhodili peníze za letenku a vízum do země kde ve skutečnosti nic není. ;)

PříspěvekNapsal: 10 črc 2010 21:42 
Diskutér

Zajímavé novinky, já a další 2 kolegové jsme vízum dostali v lednu 2009 bez problémů (jen tranzitní, byli jsme tam 22 hodin a letěli s EK). Předpokládám, ale že při pouhém přestupu na letu s EK se nic nemění a vízum není třeba.... a Dubaj: nákupy lepší v Hong Kongu, Singapuru a Londýně/Tokyu, architektura (mrakodrapy) lepší v Hong Kongu a New Yorku...takže tak :-)

PříspěvekNapsal: 10 črc 2010 22:05 
VIP

Tranzit s EK jsem taky dostal v pohode, jak jsem psal vyse, vyrizeni trvalo cca tyden, pricemz mi na vizum napsali spatne cislo pasu, tak se mi pak globair omluvil, ze na vlastni naklady vyridi nove, a to bylo druhy den :)

Jinak se s tebou (persona) shodnu, do Dubaie jsem se touzil podivat, a ve vysledku jsem byl spis zklaman a souhlasim s tim, co pises ;)

PříspěvekNapsal: 14 zář 2010 19:31 
Tazatel

Dovolim si poupravit AKTUALNE zjistene ceny viz s EK:
96hod - 44$ + 17,5 - takze nejakych 1200Kc
30dni - 57$ + 17,5 - necelych 1.500Kc (rozdil minimalni, takze neni nutne se tolik omezovat na 4dny - na druhou stranu, jen blazen by zustal celych 30 dni jen v Emiratech)
S EK uz probiha po zabukovani letenek vse online, neni treba zadny zprostredkovatel (napr. drive Globair).
V pripade zajmu muzu poslat na mail pdf, kde jsou vsechny potrebne informace primo od EK-CZ.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 392 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina