Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 15 říj 2019 16:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Havajské ostrovy
PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 13:12 
Diskutér

Díky, tak to možná využijeme. Chtěla bych i do Kamakou preserve, bohužel se naše data nekryjí s Nature Conservancy free hikes a nevím, jestli tam můžeme sami ( pochybuju).

PříspěvekNapsal: 13 úno 2018 12:24 
Návštěvník

mandarinka1 píše:
Díky, tak to možná využijeme. Chtěla bych i do Kamakou preserve, bohužel se naše data nekryjí s Nature Conservancy free hikes a nevím, jestli tam můžeme sami ( pochybuju).

No, když jsem po tom pátral tehdy, tak to mělo jít i na vlastní pěst. (https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g29221-i1825-k3813066-Kamakou_Preserve_Pepe_opae_Bog_Trail-Molokai_Hawaii.html) Ale aktuální stav nevím.

PříspěvekNapsal: 13 úno 2018 13:34 
Diskutér

Tohle přesně jsem taky četla, ale je jasné, že je potřeba mít 4 X 4, a to my si půjčovat nebudeme, takže spíš kvůli tomu.

PříspěvekNapsal: 13 úno 2018 15:48 
Návštěvník

Jasan, my to měli dost podobně :)

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 09:26 
Diskutér

Příští rok bych chtěl na Hawaii. Chci udělat 3 ostrovy. který byste spíš doporučili Oahu, Maui a Big Island nebo Ohau, Maui a Kauai a nebo Kauai, Maui a Big Island?

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 09:46 
VIP

Rozhodně 3. varianta.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 09:53 
Moderátor

Záleží na důvodu se na Havaj jede. I na Oahu jsou fajn místa, ale já bych ho rovněž vynechal a volil 3.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 15:51 
Diskutér

Ťažko povedať, závisí aj od toho, čo vás zaujíma. Príroda je jednoznačne najkrajšia na ostrovoch v tretej variante, ale Oahu má Pearl Harbour a Honolulu s plážou Waikiki.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 18:16 
VIP

Tech moznych promennych je strasne moc, vzdycky zalezi na osobnich preferencich. Jako prvni nastrel ti mozna pomuze zkusit si tenhle dotaznik http://tinyw.in/Syp1 (na konci stranky), ktery ti vyhodnoti, co by se ti na zaklade tvych odpovedi asi tak mohlo libit ...urcite to neni jedina stranka, ktera tohle umi.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 21:28 
Diskutér

Díky za tipy. Máme rádi přírodu, vycházky, ale chci vzít rodiče, takže pokud budou nějaké treky, tak aby byly úměrné jejich kondiččce, tzn. není úplně ideální prodírat se blátem v pralese s prudkým stoupáním apod. Z tohohle pohledu mám trochu obavy z Kauai.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 21:52 
Diskutér

Tak si vyberte prvý variant, a nie je čo riešiť.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 22:18 
Diskutér

Traily v bahně a dešti, přesně takové Kauai jsme zažili, ale třeba jsme měli jen smolný týden. Big Island bych nevynechala, ten nabízí vše, Maui má fajn pláže a Oahu skutečně může být překvapením- např. jeho západní konec je nádherný a celkem neturistický. Trochu si o jednotlivých ostrovech nastudujte, a ono se Vám to vyprofiluje samo. Úplně šlápnout vedle se nedá.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 10:26 
Diskutér

Píšeš 3 ostrovy, ale nepíšeš jak dlouho. Za mne to chce na každém ostrově aspoň týden. S výjimkou Molokai, tam ty 3 dny stačí. Jinak budete mít honičku. Big Island aspoň 10 dní. Pokud zvolíte Big Island, tak určitě rozdělit ubytko na Konu a Hilo (a okolí). Vzdálenosti jsou tam velké.
Treky jsou hlavně na Kaui. Např. Kokee State Park, tam jsou treky (relativně) bez bahna a náročného převýšení. Pak
Dále počítej, že přesun na další ostrov vám zabere vždy celý den. Pokud tam nebudete měsíc a chcete si to užít, tak bych zvolil 2 ostrovy. Kauai a Big Island.
Ale jinak souhlas, všechny ostrovy jsou pěkné a ať se rozhodnete jakkoliv, chybu neuděláte.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 12:27 
Návštěvník

Přispěju taky troškou do mlýna. Na Molokaii určo 3 stačí a na Big minimálně těch 10. My jsme ho z časových důvodů sice objeli za 7, ale bylo to málo, aby si ho člověk řádně užil. Určo tam taky doporučuju rozdělit ho na víc ubytování, klidně Kona, Hilo na jihu v okolí NP a Waimea na severu. Nezdá se to, ale vzdálenosti jsou nakonec docela velké a hlavně dopravní zácpy dovedou docela potrápit, tak to ušetří spoustu cennýho času.

PříspěvekNapsal: 27 led 2019 23:40 
Diskutér

Tak jsem zvolil Big a Maui konec srpna na 3 týdny i s cestou. Chceme to mít v klidu, žádnou hodničku. Řeším teď ubytování, co jsem tady pročítal cestopisy, dost lidí spalo po kempech. Já bych potřeboval normální ubytko, kde bude pořádná postel a kuchyň, přijde mi lepší si uvařit sám, než se shánět po resturacích, kor když budem mít auto. Je tam dost rozšířené "condo", což mi přijde jenom jako jiný název pro airbnb, které je tam taky. Co mě trochu znervózňuje, je, že cena je dost vysoká, moc se neliší od nějakého resortu s vlatní pláží. Jak jste řešili ubytko, kdo jste nespal v kempu?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina