Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 pro 2019 14:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Havajské ostrovy
PříspěvekNapsal: 18 črc 2017 15:46 
Diskutér

Teraz v maji som bol na hawaii, samozrejme ze som isiel na Maunu Keu na zapad slnka, ale celkom ma zarazilo, ze v tej casti, ako zacina sotolinova cesta (visitor information station) stal ranger a ten zastavoval kazde auto a pytal sa, ci viem spravne pouzivat automat. Auto som mal SUV (2-kolku) a hore na kopci som siroko daleko nevidel ziadny klasicky sedan, vsetko len same SUV, JEEP-y a tie minibusy pre turistov. Neviem, ci to bola nahoda, alebo uz teraz normalny postup, neviem ani povedat, ci nahodou ten ranger nepustal klasicke 2 - kolky hore.

Mal som jeden prelet s mokulele airlines, mierne meskanie cca 30 minut, vyhlady a zazitok super aj ked dost to hadzalo, prirucnu batozinu poctivo vazili a poctivo od kazdeho vyberali poplatok. Až priamo na letisku som zachytil informaciu, ze je mozne zobrat až 2 kusy prirucnej batoziny (az do 15 lbs. kazda) a mna somara v tej rychlosti nenapadlo, urobil z jednej prirucnej batoziny dve.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2017 16:13 
VIP

večer tam bejvaj, přes den ne. Mojí řidičky se taky večer ptal, jestli se nato cítí oukej, tak jsem ho chtěl vyfakovat, ale ona se ho zastávala. Paranoia first...
A dobře se v tom řídkym vzduchu chlastá :-D

PříspěvekNapsal: 13 lis 2017 14:18 
VIP

tak Honolulu je snad jediné místo, kde se mi nepodařilo vyštráchat levné ubytko. Ceny tady drží a drží a i hotel v částečném remontu sjede k těm nejlevnějším a níž ne. Žádná akcička ani přes body, no nic, velké zklamání. Doufám, že to bude stát za ty peníze!

PříspěvekNapsal: 13 lis 2017 15:00 
VIP

zkoušel si amomu? tam bývají dobrý ceny na havaj

PříspěvekNapsal: 14 lis 2017 11:39 
Diskutér

baraba píše:
tak Honolulu je snad jediné místo, kde se mi nepodařilo vyštráchat levné ubytko. Ceny tady drží a drží a i hotel v částečném remontu sjede k těm nejlevnějším a níž ne. Žádná akcička ani přes body, no nic, velké zklamání. Doufám, že to bude stát za ty peníze!

nechci moralizovat ale myslím že je škoda bydlet v Honolulu, dá se tam bezproblemu dojet, zdarma parkovat u waikiki, a bydlet můžeš někde blíže plážím nebo přírodě, například Kaneohe je super

PříspěvekNapsal: 14 lis 2017 11:45 
VIP

Honolulu jsem použil pro větší známost, platí pro celé Oahu, na rozdíl od Big Islandu

PříspěvekNapsal: 18 lis 2017 12:22 
VIP

Na Momondu lze najít Havaje (HNL, LIH, KOA, OGG) z Amstru za slušných 430E od listopadu do března

PříspěvekNapsal: 21 lis 2017 15:55 
VIP

baraba píše:

Tak jsem to uzavřel
let z Norimberku s noclehem v Manchesteru a Los Angeles, tam i auto, auto na Big Islandu, 7 noclehů na BI, přelet s Mokulele (malá cesna) přes Maui a Molokai, 3 noci na Waikiki a let s Mokulele pozpátku na Konu, závěrečné 3 noci a auto pod sopkou, přelet do San Friska, auto tam a pak přímo s Lufthansou do Mnichova a zpět domů. Cíl jsem si dal 25k bez jídla a útraty a dopadlo to na 28k a o to se pak ošidím na jídle, vidět chci vše podle plánu

PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 06:51 
VIP

Plán splněn, ošidil jsem to na jídle, jedli jsme hlavně grilovaná kuřata (vyřídit kartu ve Foodlandu) 6-9 usd /ks a i na pití a mléko do kafe či fr. bagety, mám přeburgrováno.
Lety s Mokulele byly super, žádná kontrola, jen páru se šampíčkem Moet (asi čerstvá svatba bo cena nad 60 usd) nedovolila gatebába vstup s nedopitou flaškou a tak jim hrdlo zalepili obyčejnou lepící páskou. Let na Oahu z Molokai jsem měl jubilejní, aniž by to věděli, přišli za mnou, jestli nechci letět dříve, pro zpoždění předchozího letu bych nestihl Palau park, souhlasil jsem a za deset minut mě s manželkou táhli honem k letadlu, spěcháme, abychom nezdržovali ostatní a ejhle, letíme sami, pěkný počasi, jen piloti zatáhli závěs (divné bylo, že jen na tomto letu, žeby pobídka, jo mladí by to jistě využili).
Havaje jsou moc fajn, mínus jen ta vzdálenost a pak jsme taky trefili krátkou uzávěrku muzeí a parků, Seychely zůstávají a špici a zatím to vypadá na bramboru

PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 07:07 
VIP

Ejo píše:
Teraz v maji som bol na hawaii, samozrejme ze som isiel na Maunu Keu na zapad slnka, ale celkom ma zarazilo, ze v tej casti, ako zacina sotolinova cesta (visitor information station) stal ranger a ten zastavoval kazde auto a pytal sa, ci viem spravne pouzivat automat. Auto som mal SUV (2-kolku) a hore na kopci som siroko daleko nevidel ziadny klasicky sedan, vsetko len same SUV, JEEP-y a tie minibusy pre turistov. Neviem, ci to bola nahoda, alebo uz teraz normalny postup, neviem ani povedat, ci nahodou ten ranger nepustal klasicke 2 - kolky hore.

Mal som jeden prelet s mokulele airlines, mierne meskanie cca 30 minut, vyhlady a zazitok super aj ked dost to hadzalo, prirucnu batozinu poctivo vazili a poctivo od kazdeho vyberali poplatok. Až priamo na letisku som zachytil informaciu, ze je mozne zobrat až 2 kusy prirucnej batoziny (az do 15 lbs. kazda) a mna somara v tej rychlosti nenapadlo, urobil z jednej prirucnej batoziny dve.

Moje zkušenost - ranger kontroloval - čas aklimatizace u vizitor center (když tě nevidí přijet přímo zdola, nemá jak si to ověřit), 4x4 a jestli umíme ovládat a taky jestli máme víc jak půlku nádrže
Mokulele bagáž -každý pevný příručák trolley s jejich povolenými mírami na váhu a 20 usd nad 15 liber, jakoukoliv měkkou tašku i evidentně nad váhu nekontrolovali a tak oděv do příručáku a vše těžké do tašky a žena si vzala dvě papírové tašky (do sebe) od Ross a div se světe, přesně navážili 15 liber, ostatní batoh na záda a tašku nebo papír bag neřešili, jen v Honolulu jsem musel hlásit i váhu osob.

PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 07:44 
Diskutér

Ahoj, kolik času jste věnovali Molokai?

PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 10:27 
Návštěvník

mandarinka1 píše:
Ahoj, kolik času jste věnovali Molokai?

Ahoj, my jsme tam byli dva dny. Jeden den jsme věnovali Halawa valley s průvodcem a druhý den jsme byli na vyhlídce nad Kalaupapou, makadamové farmě, Kaunakakai a Popohaku beach. Určo by se dalo ale strávit víc, jet na Kalaupapu, duny Moomomi... Bylo to opravdu relax oproti hektickýmu Oahu :)

PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 10:37 
Diskutér

Chystáme se tam v květnu na dýl. Moomomi duny už máme zařízené, ale zajímá mě ten trek s průvodcem do Halawa valley. Zařizovali jste předem? A byli jste spokojení?

PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 12:07 
Návštěvník

mandarinka1 píše:
Chystáme se tam v květnu na dýl. Moomomi duny už máme zařízené, ale zajímá mě ten trek s průvodcem do Halawa valley. Zařizovali jste předem? A byli jste spokojení?

Vzali jsme to na místě v Molokai Fish and Dive. Sraz byl pak přímo v údolí. Nejdřív se nás ujal místní "stařešina" se synem a zasvětili nás do místní historie a kultury. A pak jsme si s dalším synem prošli údolí. Ukazoval rostliny a pozůstatky chrámů a pak jsme to zakončili koupačkou ve vodopádu. Přišlo nám to zajímavý a hezky pojatý, že jsme se i něco dozvěděli, takže můžeme doporučit.

PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 12:31 
Návštěvník

Našel jsem fotky, akorát jsem utopil zrcadlovku hned první den, tak kvalita odpovídá foťáku z Wallmartu
Příloha:
DSC00892 kopie.JPG
DSC00892 kopie.JPG [ 194.19 KiB | Zobrazeno 1913 krát ]

Přílohy:
DSC00832 kopie.JPG
DSC00832 kopie.JPG [ 228.8 KiB | Zobrazeno 1913 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina