Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 srp 2020 14:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 86  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Havajské ostrovy
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2017 11:16 
Nováček

Ahoj, má tu někdo, prosím, zkušenost se stanováním na Maui? Není mi jasné, jestli se tři dny stanování zdarma vztahují na celou oblast NP Haleakala (tedy, když např. strávím tři dny v campu Kipahulu, už nemám nárok spát v kráteru nebo třeba v Hosmeru?)

Původně jsem myslel, že bych Kipahulu využil na tři dny na jednodenní výlety po ostrově a Hosmer pak na třeba na dva dny na trek po sopce...

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2017 11:43 
Diskutér

Nesmíš byt víc jak tři noci v jednom kempu, ale moc se to nekontroluje. Navíc pochybuju, že by třeba někdo chtěl strávit víc jak tři noci v Hosmer Grove :D

Ten Kemp v kráteru je teď myslím zavřený...byl jsem tam v březnu. Kdyžtak ti můžu dát víc tipů.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2017 18:08 
Nováček

xmas13 píše:
Nesmíš byt víc jak tři noci v jednom kempu, ale moc se to nekontroluje. Navíc pochybuju, že by třeba někdo chtěl strávit víc jak tři noci v Hosmer Grove :D

Ten Kemp v kráteru je teď myslím zavřený...byl jsem tam v březnu. Kdyžtak ti můžu dát víc tipů.

Tipy bych bral :D Ty permity na campy se teda musí rezervovat dopředu online nebo stačí až tam nahlásit na úřadě, kde budu stanovat? Trochu mě děsej, že si musíš dělat přesnej itinerář kdy kde co :roll:

Hele a co se týče jídla, věděl bys třeba nějakej levnej supermarket? Někde jsem četl, že si člověk hned má říct o klubovou kartu (zdarma) a bude to mít levnější.

PříspěvekNapsal: 02 čer 2017 13:09 
Diskutér

Treba ve Waianapanapa state parku je potreba si to udelat dopredu online, permit vytisknout. Mozna by to slo i nejak na miste, ale dost to tam kontrolovali. Kempy jako Kipahulu, Hosmer Grove neni treba rezervovat a misto tam vzdy je. Paliku, Holua v krateru se myslim musi zarezervovat v navstevnickem centru pod Haleakalou. Ja jsem to udelal tak, ze jsem spal v Hosmer Grove, na vychod slunce jsem se vyvezl s jinymi, co tam kempovali. Sel na vychod slunce, pak kraterem az k Paliku a okruhem se az zase k hrane krateru. coz je po nejakych 25 km celkem narocne vylezt :) do Hosmer Grove je to pak uz jen asi 5 km uzkymi cestickami. Celkem tedy neco pres 30 km. Vysel jsem v 7 rano a v kempu jsem byl kolem 16h.

Od letoska je potreba na vychod slunce potreba povoleni, ktere je skoro hned vyprodane. Kontroluji to ale v budce cca 500 metru pod odbockou k Hosmer Grove, takze pokud spis v kempu, tak se bez permitu obejdes.

Super je kemp Olowalu, jeden z mala soukromych na Maui. Idealni na poznavani zapadni casti ostrova, sprchy s teplou vodou, wifi na recepci, 20 dolaru za cloveka a noc. Chce si to zamluvit dopredu, je tam myslim 30 mist, coz se docela rychle naplni.

Jidlo mi prislo nejlevnejsi v Walmartu, ktery je jen v Kahului. Vyplati se koupit velka ekonomicka baleni. Karticku si muzes udelat pri prvnim nakupu v Safeway, Foodlandu.

Na pujceni auta je super carrentalhawaii.com - nejlepsi ceny, nadrz zdarma, vzdycky auto od Alamo.

Kdyz ti zbyde chvilka pred odletem z Kahului, tak se da dojit z letiste k Kanaha beach parku. Jsou tam kitesurferi, navecer vylezaji z more zelvy.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017 15:59 
VIP

už jsem to na forum dával- hotel na Big Island
alternativa k levnému ubytku v deštivém Hilu je hned vedle letiště MUE (Kamuela), cca hoďku od KOA (Kailua-Kona)
https://www.hrs.de/web3/searchWeb1000.d ... tion#layer

PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 07:51 
Nováček

Stanoval někdo, prosím, v nedávné době na Maui? Na prvním odkazu je cena obecních kempů 3 dolary za osobu (8 o víkendu) a na druhém 10 dolarů za osobu (20 o víkendu). Což je celkem rozdíl. Nevíte, jak to je? Díky

https://www.to-hawaii.com/maui/camping/

http://www.co.maui.hi.us/409/Camping-Sites

PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 13:56 
VIP

rychlým pohledem si dej pozor na to, abys srovnával stejné kempy. Na HI jsou jich snad 3-4 druhy (county, state,...) a každý stojí jinak. Na tvým linku je právě state a county.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 14:49 
Nováček

adam píše:
rychlým pohledem si dej pozor na to, abys srovnával stejné kempy. Na HI jsou jich snad 3-4 druhy (county, state,...) a každý stojí jinak. Na tvým linku je právě state a county.

máš pravdu, že druhů je hodně. Oba linky v předešlém dotazu se týkají county kempů, ale první link je evidentně zastaralý, protože jsem se dnes dokonce dočetl, že Kanaha beach je pro kempování uzavřená. Což je škoda, protože jsem ji chtěl využít jako základnu k poznávání východní části ostrova :-/

PříspěvekNapsal: 29 čer 2017 16:19 
VIP

Prosba, bude-li někdo do konce roku na Big Islandu, ozvěte se mi do SZ, měl bych velkou prosbu
Děkuji předem

PříspěvekNapsal: 10 črc 2017 12:25 
Tazatel

Ahoj, hledám nenaročné ubytování na ostrově Oahu. Děkuji za nápady.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2017 17:11 
VIP

taky se s tím peru

na den či měsíc, pro kolik osob?

zatím jsem nejlevněji přes Booking v akci 75/225 zamluvil hostel na kolejích za 20 USD/osobu a noc s možností storna a čekám na pořádnou akci. Ten Booking před akcí zvihl ceny a kombinací lepšího hotelu a slev na více osob je pořád dražší než ostatni. Jen ty hostely na jednotlivé lůžka a to někde s jídlem vyjdou dobře v akci 40/80 a 75/225

PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 10:55 
Tazatel

Jedeme 3 osoby na 10 dni v unoru. Akce Booking 75/225 neznam. Zatim jsem predbezne zarezervoval 1 den za 130$. Rad bych neco jineho. Sen mensiho apartmanu na konci plaze asi nebude realny. Hi.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 11:27 
Tazatel

My byli před lety v Honolulu kousek od pláže v hotelu http://www.royalgrovehotel.com/ už tehdy byl starý, ale v pohodě. Tehdy za 55/pokoj 3 os dnes co sem v rychlosti mrkl tak za 90.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 12:36 
Diskutér

Co třeba něco takového?

https://www.vrbo.com/354476

https://www.vrbo.com/773955

Někdy jsou ochotní odpustit třeba cleaning fee nebo i upravit cenu směrem dolů, pokud člověk zůstane více dní, musíte se zkusit slušně zeptat.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 12:41 
Diskutér

A pokud slevíte z nároků bydlení přímo na pláži,tak se můžete dostat ještě níže ( i vč. poplatků)

https://www.vrbo.com/1052561

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 86  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina