Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 pro 2019 08:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 419 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Thajsko
PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 09:59 
Tazatel

TAK JSEM KONEČNĚ SEHNAL SLUŠNÉ ZPÁTEČNÍ LETENKY DO BANGKOKU NA LEDEN 2011.
LETÍME S RODINKOU 2 DOSPĚLÍ + 2 DĚTI ( 4 ROKY A 23 MĚSÍCŮ ) NA 4 TÝDNY. ( ZA 34.000,- )

CHCEME JET Z BANGKOKU AUTEM NA PHUKET - ZASTAVIT SE V CHA-AM, HUA HIN, BAAN GROOD, KHAO LAK .

CHCEME SI PŮJČIT AUTO A POTÉ HO NECHAT NA PHUKETU A DO BKK LETĚT.

PORADÍTE MI PROSÍM :
1, MYSLÍTE ŽE JE LEPŠÍ PŮJČIT AUTO V BKK NA LETIŠTI NEBO AŽ V HUA-HIN ? A DO HUA-HIN VZÍT TAXIKA ? NEBO JE PRŮJEZD BKK ZVLÁDNUTELNÝ - JSEM DOCELA ZKUŠENÝ ŘIDIČ, ALE PO TOM LETU S DĚTMA...?
JDE MI SPÍŠ O TO, ŽE V PŮJČENÉ AUTĚ JSOU NAROZDÍL OD TAXÍKA DĚTSKÉ SEDAČKY. ALE JESTLI JE TEN BANGKOK HOROR..

2, MYSLÍTE ŽE SE DÁ ZVLÁDNOUT PŘEJEZD Z BAAN GROOD ( CCA 130 KM PO HUA-HIN ) NA KHAO LAK ZA 1 DEN ? PO CESTĚ JSEM NENAŠEL ŽÁDNÝ SLUŠNÝ HOTEL, TAKŽE BYCHOM TO CHTĚLI ZVLÁDNOU NAJEDNOU, ALE NEVÍM JAKÁ JE CESTA. JE LEPŘÍ CESTA PŘES RANONG ?

3, POSLEDNÍ DEN MÁM LETENKY Z BKK S EMIRATES VE 23.30. Z PHUKETU BYCHOM CHTĚLI LETĚT NĚKDY ODPOLEDNE - CENOVĚ DOBŘE VYCHÁZÍ POUZE AIR ASIA. NEVÍM JAK TO V TOMTO PŘÍPADĚ BUDE V BANGKOKU NA LETIŠTI - KOLIK ASI POTŘEBUJU ČASU NA VYZVEDNUTÍ KUFRŮ OD AIR ASIA A POTÉ NA ODBAVENÍ S EMIRATES ?? PASOVKOU PROJDU ASI JEN PŘI ODLETU S BKK ?

DÍKY ZA PODNĚTY

Předmět příspěvku: Re: THAJSKO LEDEN 2011 - PROSÍM O PÁR RAD
PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 10:18 
Diskutér

Osobně jsi nejsem jist, zda-li je takový plán vhodný pro tak malé děti. Jako alternativu místo Phuketu (vzhledem k tomu, co Phuket nabízí-nic extra tam v zásadě není, je možná zbytečné jezdit tak daleko) bych doporučoval dojezd do Surat Thani a pak trajektem na Ko Phangan nebo Ko Samui (odkud lze přímo letět do BKK s Bangkok Airways nebo ze S.Thani s AirAsia), zvládnete i Khao Lak, případně Krabi (zpět AirAsia) s prodloužením na Ko Phiphi.
Let z Phuketu s Airasia odpoledne byste ale stihli bez problémů, AirAsia dodržuje časy odletů a letiště v Bangkoku je přehledné.
Nevím, jak s autem, zda-li thajské půjčovny umožňují vracet auto na jiném místě, ale snad ano, Thajci jsou poměrně flexibilní. Silniční infrastruktura je v Thajsku slušná, je třeba ale být mimořádně opatrný, jezdí tam na silnicích cokoliv a na bezpečnost se moc nedbá.
Ve vašem případě, s těmi dětmi, bych možná dal přednost relativně klidnému ostrovu Ko Chang, je tam pěkně a výběr aktivit slušný a je to cca 5hod. jízdy taxíkem z BKK. Ale záleží, jací jste dobrodruzi.
Jinak hotely doporučuju vybírat až na místě-spousta jich nemá ani web, na internetu je nenajdete a na místě je to navíc i levnější.

Předmět příspěvku: Re: THAJSKO LEDEN 2011 - PROSÍM O PÁR RAD
PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 10:25 
Tazatel

DÍKY. NA PHUKET LÍTÁME KAŽDÝ ROK - ALE VŽDY PŘÍMO, TAK BYCH PHUKET NECHTĚL VYNECHAT..., V LEDNU TAM BUDE POPRVNĚ ŠVAGR S RODINKOU, TAK BYCHOM JE TAM CHTĚLI PŘEKVAPIT..

Předmět příspěvku: Re: Thajsko
PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 12:04 
Nováček

Můžeš mi poradit,kde jsi sehnal ty letenky do Bangkoku za 34000kč?Sháním to samé.
mám děti 6 a 10 let.díky

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 12:07 
VIP

Přátelé, můžete mi poradit? Pokud poletím klasickými aerolinkami, neopustít tranzitní prostor letiště, neměl bych tedy potřebovat turistické vízum. Nejsem si však jistý, zda bych nepotřeboval vízum tranzitní. Pokud bych letěl low costem (Air Asia), pak bych po příletu do BKK tranzitní prostor opustil, a pak se znovu vlastně čeknout, takže tam bych vízum potřeboval, asi turistické. Nevím totiž, za jakým účelem se vydává vízum tranzitní...

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 12:31 
Diskutér

Joshuaboy : S příručním zavazadlem by snad neměl být problém, jinak bylo třeba vízum on-arrival za 1000 thb, ale do března 2011 je toto vízum zdarma.

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 12:45 
VIP

stepik píše:
Joshuaboy : S příručním zavazadlem by snad neměl být problém, jinak bylo třeba vízum on-arrival za 1000 thb, ale do března 2011 je toto vízum zdarma.

Čili pokud to správně chápu, pouze v případě low costů a cesty s bagáží by bylo potřeba vízum on-arrival, protože se vlastně dostanu mimo tranzitní prostor. Pokud bych byl s klasickými aerolinkami, tak tam víza netřeba. já vím, že je vízum do března gratis, ale četl jsem si, že chtějí nějakou extra fotku a další formality, tak mne to trochu odradilo :-(

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 12:53 
Diskutér

1 fotka a vyplněný papír na místě, celé to zabere cca 10min.

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 13:01 
VIP

stepik píše:
1 fotka a vyplněný papír na místě, celé to zabere cca 10min.

OK, děkuji za názor.

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 13:02 
Tazatel

Tak letenky mam s Emirates z Frankfurtu, v Dubaji se při cestě tam docela dlouho čeká, ale vezmene si hotel na letiště. Ono s malou - 23 měsíců , bez sedačky v letadle, to bude 100x lepší než přímý let 12 hodin. Letenka pro dospělého tedy asi 480 EUR, pro dítě nad 2 roky 380 EUR.

Jinak k mojemu dotazu - zajímá mě hlavně prosím - myslíte to auto z Bangkoku nebo až z Hua-hin ?
Vrátit ho na Phuketu je možné, našel jsme to na http://www.fly.de, při zápůjčce více než 7 dnů ani nechtějí přirážku.

PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 17:15 
VIP

stepik píše:

Ovšem s tím příručním zavazadlem by to nebyl problém pouze v případě, že bych měl online check-in. Protože pokud ne, stejně bych musel vylézt z tranzitu...

PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 08:57 
Diskutér

Přesně tak, měl jsem na mysli i on-line check-in. Pokud ale letíš dál s AirAsia, tak to lze. Zkoušel jsem to jak v Londýně, tak v Malajsii, ještě bych možná pro jistotu ověřil, jestli i thajská AirAsia dělá on-line check-in, ale asi to bude stejné.

PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 09:02 
VIP

stepik píše:
Přesně tak, měl jsem na mysli i on-line check-in. Pokud ale letíš dál s AirAsia, tak to lze. Zkoušel jsem to jak v Londýně, tak v Malajsii, ještě bych možná pro jistotu ověřil, jestli i thajská AirAsia dělá on-line check-in, ale asi to bude stejné.

Já asi koupím klasické aerolinky, a do Kuala Lumpur rovnou z Evropy, ne přeš Bangkok.

PříspěvekNapsal: 24 říj 2010 08:49 
Tazatel

Tak nakonec jsme se rozhodli pro původní variantu, s tím že auto půjčíme až v HUA-HIN.
Potřeboval bych ještě prosím poradit :

1, Odlet z BKK do Dubaje je v 01:05 (v noci )AirAsia přilítá z Phuketu do BKK v 15:55, 18:00, 20:00, 23:35. Jáký myslíte vzít let, abychom to v pohodě stihli ( vyzvednutí kufrů, odbavení u emirates a pasovku ) ?

2, Cena letenky pro dospělého je teď asi 1400-1700 THB , to je OK ne ? Nebo mám počkat na nějakou akci ? ( odlet je 30.1.11 )

3, Má smysl internet check-in u Emirates ( jde to 24hod -2hod před letem )? Pomůžu si tím nějak ?

Díky

PříspěvekNapsal: 24 říj 2010 13:27 
VIP

Odpovim ti akorat na otazku 3: kdyz jsem letel s EK do BKK, delal jsem checkin na primo na letisti 3 hodiny pred odletem (v Nemecku). Nedostal jsem misto u okenka na let do DXB, ani na let do BKK, ktery byl v podstate az nekdy za 30 hodin (mel jsem 20h pauzu v DXB). Pri zpatecni ceste jsem teda v Bangkoku online checkin udelal den nebo dva pred odletem a na segment BKK-DXB jsem stejne misto u okenka nechytl. Az na DXB-DUS jich par bylo.

Takze jestli chces dobre misto, tak online checkin urcite. Mam pocit ale, ze jde az tyden dopredu nebo kolik. Prislo mi od nich upozorneni mailem.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 419 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina