Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2019 15:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vietnam
PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 15:31 
Diskutér

Sú dvojité ceny a sú zľavy. Napr. v Španielsku ide o zľavy, kde majú zľavu zo vstupného napr. penzisti z EU, alebo rezidenti Baleárskych a Kanárskych ostrovov pri nákupe leteniek z ostrovov na španielsku pevninu a pod. V niektorých európskych krajinách je skryté zvýhodňovanie obyvateľov krajiny tým, že informácie o zaujímavých ponukách sa dajú získať len v domácom jazyku krajiny. Ale rozhodne by som tieto veci neporovnával s rozdielom ceny (často aj desaťnásobným) medzi cenami pre cudzincov a domácich. Vyššia cena pre cudzincov v "zaostalých" krajinách je spravidla daná zákonom, domácou verejnosťou je považovaná za správnu a cudzinec nemôže dostať takú cenu ako domáci. Naproti tomu v krajinách "prvého sveta" zľavu z ceny môže získať aj cudzinec.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2018 08:17 
VIP

Technická. Máme v Cambodia nějaký starý baráky, podobný Angkor Wat (velkej kulatej barák) a Ta Prohm (barák, prorostlej kořenama)? 37usd za pár ruin a tunu fízlů mi přijde hodně...

PříspěvekNapsal: 22 pro 2018 08:28 
Diskutér

No ten angor wat som dal nakonec na bicykli.

Fakt je zlozite dostat sa bez listka, prva kontrola je na pristupovych cestach (tam som isol po apsara rd kontrola bola ale ked som isol nazad po https://goo.gl/maps/jsWbf9ZNuzv kontrola nebola ) a dalsie pri vstupoch k chramom

ALE (neskusal som to, mal som listok)

Do tomb raider chramu sa da dostat v pohode ak sa clovek zamiesa medzi velku skupinu (mozno to funguje vsade)

Angkor thom sa da dnu dostat za uplatok (zo srandy som povedal, ze nemam listok, tak hned daj par dolarov)

Vstupenka je len obycajny papier s fotkou.

Ak by bol zaujem mozem poslat kvalitny scan a doma si to clovek moze upravit vo photoshope a vytlacit na kancelarsky papier.

Vstupenky kontroluju len letmo, staci aby sedel datum.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2018 08:42 
VIP

Vstupenka barevná nebo čb? Jak velkej papír? Ani zalaminovaný to neni? Jseš mi podobnej? :-)

PříspěvekNapsal: 22 pro 2018 09:42 
Diskutér

9,8x7,6cm farebne to je, zadna laminacia, papier taky tvrdsi (vykres) ale da sa to dat i na kacelarsky papier a potom to dat do dakeho priezracneho puzdra (klasicky ako vysacky)

PříspěvekNapsal: 22 pro 2018 15:43 
VIP

brumbrum píše:
Technická. Máme v Cambodia nějaký starý baráky, podobný Angkor Wat (velkej kulatej barák) a Ta Prohm (barák, prorostlej kořenama)? 37usd za pár ruin a tunu fízlů mi přijde hodně...
Nevím, ale v Laosu je Champasak. Mně se líbí víc, spíš kvůli atmosféře. Já měl štěstí na úplňkovou slavnost. Je ale menší a míň kořenů.

PříspěvekNapsal: 23 pro 2018 11:18 
VIP

schwott píše:
brumbrum píše:
Nevím, ale v Laosu je Champasak. Mně se líbí víc, spíš kvůli atmosféře. Já měl štěstí na úplňkovou slavnost. Je ale menší a míň kořenů.

Champasak je wat phu? Vstup gratis? Mi stačí jeden kořen, vyfotit, odškrtnout, a jedem dál :-)

PříspěvekNapsal: 23 pro 2018 13:22 
VIP

brumbrum píše:
schwott píše:
brumbrum píše:

Champasak je wat phu? Vstup gratis? Mi stačí jeden kořen, vyfotit, odškrtnout, a jedem dál :-)

Tak si odpovim, vstup 50k kip

PříspěvekNapsal: 23 pro 2018 13:59 
VIP

brumbrum píše:

brumbrum píše:
Tak si odpovim, vstup 50k kip

JJ, Wat Phu, v rámci nějakého svátku zadarmo. 50.000 kipů je asi 6 dolarů :D

PříspěvekNapsal: 23 pro 2018 16:24 
VIP

Tady v těch zemích už si člověk zadarmo ani neuprdne. Zlatá Indonésie...

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 08:03 
Diskutér

Ahoj, rád bych se zeptal zkušených ohledně transferu v SGN. Přílet do SGN mám s UIA někdy v ranních hodinách a mám v plánu koupit další letenku SGN-SIN se Scootem. Samozřejmě to bude bookované zvlášť UIA, zvlášť Scoot. Řeším jestli bude potřeba vízum když budu mít pouze příručák a budu se pohybovat jen v transfer zóně. Snažil jsem se načíst co se dalo a odpovědi se dost různí, pomůže někdo?

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 08:23 
VIP

cali4life píše:
Ahoj, rád bych se zeptal zkušených ohledně transferu v SGN. Přílet do SGN mám s UIA někdy v ranních hodinách a mám v plánu koupit další letenku SGN-SIN se Scootem. Samozřejmě to bude bookované zvlášť UIA, zvlášť Scoot. Řeším jestli bude potřeba vízum když budu mít pouze příručák a budu se pohybovat jen v transfer zóně. Snažil jsem se načíst co se dalo a odpovědi se dost různí, pomůže někdo?

Neco podobneho se tady, nebo ve vlakne Hanoj resilo. Muj nazor je, ze vizum potrebujes. Chapu princip, nicmene UIA by te podle me nemela pustit do letadla, protoze nemas u nich navazujici spoj a nemas vizum na vstup do Vietnamu. Nejake dalsi mimo jednu letenku je podle me nemusi vubec zajimat. Myslim, ze dalsi souhlasili. Jasne, sance ze ti to projde tu je, ale radsi bych volil bud a) jine trasovani pokud do Vietnamu nechces, nebo b) vizum za 25 dolaru. Asi lepsi nez pak zustat sedet v Kyjeve.

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 09:36 
VIP

petrk píše:
cali4life píše:

Neco podobneho se tady, nebo ve vlakne Hanoj resilo. Muj nazor je, ze vizum potrebujes. Chapu princip, nicmene UIA by te podle me nemela pustit do letadla, protoze nemas u nich navazujici spoj a nemas vizum na vstup do Vietnamu. Nejake dalsi mimo jednu letenku je podle me nemusi vubec zajimat. Myslim, ze dalsi souhlasili. Jasne, sance ze ti to projde tu je, ale radsi bych volil bud a) jine trasovani pokud do Vietnamu nechces, nebo b) vizum za 25 dolaru. Asi lepsi nez pak zustat sedet v Kyjeve.

Moje odpověď je "nevim", respektive "+1" k petrk.
Ale je to hodně zajímavá situace.
Při odbavení kontrolují vízum a letenku; vízum nemáš, veškeré důkazní tvrzení je letenka. Vytištěná letenka je cár papíru, budou to muset zkontrolovat v systému. No a tady by mne zajímalo co to ten "systém" je. Jestli existuje nějaká globální evidence fšech letů a fšech pasažérů, nebo ne.
Pokud ne, pak jestli vůbec má personál povinnost prohledávat Galilea a Sabre, pokud UIA používají Amadeus (a je jedno, který ve skutečnosti používá, s ohledem na řešení rizika pesimisticky předpokládejme, že Scoot prostě používá jinej systém než UIA), a hledat jinde tvůj let.
Což je univerzální otázka pro kteroukolif leteckou společnost a konkrétně jí používaný systém.
Nebo jak to vlastně funguje?

Závěrem: tranzitovat v jedné z mála zemí, kam máme vízovou povinnost, je nešťastné rozhodnutí.

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 09:50 
Moderátor

+1 Tady to je jasné, koupě letenek už nastala, vízum bych kupoval automaticky. Doufám, že je zpáteční cesta ze SIN přímo, není snad opět přes SGN :| ?

PříspěvekNapsal: 09 led 2019 08:16 
Diskutér

Děkuji za reakce. Upřesním, SIN měl být side trip z SGN a já chytrák koupil pouze Single Entry vízum do Vietnamu. Tak jsem si říkal že pokud si dám SIN hned na začátku výletu tak ani nevystoupím v SGN z transfer zóny, tzn. vízum mi nebude validováno a budu ho moct použít až když se do SGN vrátím za těch pár dní. Ale zdá se že situace je ve Vietnamu komplikovanější, kdybych to věděl tak samozřejmě koupím multiple entry vízum a je po problémech.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina