Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 lis 2018 04:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 594 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Japonsko
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2011 23:11 
Diskutér

Ahoj,

nevrátili jste se náhodou někdo z této země? Nebo nenašel by se někdo s aktuálními informacemi ohledně turismu v Japonsku?

Díky moooc

Předmět příspěvku: Re: Japonsko: Tokio
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2011 23:32 
VIP

Co by te konkretne zajimalo? Mel jsem tam byt v dubnu, ale musel jsem cestu odlozit az na cervenec. Zasazene oblasti ale rozhodne nepatri mezi nejak casto navstevovane turisty a ostatnich casti Japonska se katastrofa nijak zasadne nedotkla. Kdybys mel konkretni dotazy, tak bych se mohl zkusit poptat znamych...

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011 10:20 
Diskutér

http://www.japan-guide.com/

Na tehle strance je publikovan a denne revidovan prehled soucasne situace pro turisty. Oblasti, mista a atrakce, jez jsou zavreny nebo ovlivneny vypadky nebo setrenim energie.

Podle zprav navrativsich se cestovatelu na Tripadvisoru a jinych forech je to vsechno ok, akorat jsou jeste obcas patrne nasledne otresy (aftershocks).
Koneckoncu leti tam i cesti fotbalisti http://sport.ihned.cz/c1-51684960-fotba ... y-fukusime

My letime za 3 tydny, akorat se nebudem pohybovat severne od Tokya, ale zustanem u "klasiky": Tokyo, Kyoto, Hiroshima atd.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011 16:45 
Diskutér

ratje píše:
http://www.japan-guide.com/

Na tehle strance je publikovan a denne revidovan prehled soucasne situace pro turisty. Oblasti, mista a atrakce, jez jsou zavreny nebo ovlivneny vypadky nebo setrenim energie.

Podle zprav navrativsich se cestovatelu na Tripadvisoru a jinych forech je to vsechno ok, akorat jsou jeste obcas patrne nasledne otresy (aftershocks).
Koneckoncu leti tam i cesti fotbalisti http://sport.ihned.cz/c1-51684960-fotba ... y-fukusime

My letime za 3 tydny, akorat se nebudem pohybovat severne od Tokya, ale zustanem u "klasiky": Tokyo, Kyoto, Hiroshima atd.

Já plánuju cestu až v půlce září ... Zatím mě všichni od toho odrazují ať nejedu, a tak sháním informace kde se dá :D a ubezpečila se, že se mi to podaří tuhle zemi navštívit.

Určitě taky plánuju spíše jižně od Tokia. Hele když tam jedete za tři týdny ... napište se nějaký report jak to tam vypadá, popřípadě nějakou vychytávku ;) (Neplánujete výstup na Mt. Fuji?)

I ostatní jestli máte nějaké doporučení, tak sem s ním! O JR passu vím, něco dalšího?

Díky

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2011 20:02 
VIP

Eh, pokud clovek neplanoval cestu do Tohoku, tak podle me nebyl duvod rusit cestu ani v dubnu (ja k tomu bohuzel byl donucen, sam jsem chtel letet). Natoz ted. Pokud vim, tak uz se zprovoznuje i Tohoku shinkansen. Kdyz se pripomenes koncem cervence, tak ti taky muzu shrnout, jak tam co ted vypada (ale pochybuju, ze se neco bude lisit od toho, co tam bylo, kdyz jsem tam byl pred tremi lety ;) ).

Na Fuji jsem byl, tak jestli mas nejaky dotaz ohledne toho, tak taky muzu zkusit zodpovedet, nicmene pises, ze tam budes v zari - sezona na Fuji jen cervenec-srpen. V zari to snad jeste jde, urcite tam bude min lidi, ale nevim, jestli se to uz nemusi hlasit uradum, budou zavrene chaty po ceste (coz tak nevadi, pokud to chces vylezt na jeden zatah a nakoupis si zasoby) a hlavne je to sezona tajfunu, slysel jsem o lidech, co to v zari obraceli 100 vyskovych metru pod vrcholem (kvuli tajfunu).

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 09:55 
Kolemjdoucí

zennie píše:
Na Fuji jsem byl, tak jestli mas nejaky dotaz ohledne toho, tak taky muzu zkusit zodpovedet, nicmene pises, ze tam budes v zari - sezona na Fuji jen cervenec-srpen. V zari to snad jeste jde, urcite tam bude min lidi, ale nevim, jestli se to uz nemusi hlasit uradum, budou zavrene chaty po ceste (coz tak nevadi, pokud to chces vylezt na jeden zatah a nakoupis si zasoby) a hlavne je to sezona tajfunu, slysel jsem o lidech, co to v zari obraceli 100 vyskovych metru pod vrcholem (kvuli tajfunu).

Fuji v zari spise doporucuji - co nejdrive; nicmene po poslednim srpnu, aby se clovek vyhnul nesutecnym davum stoupajicim s tebou a znemoznujicim rychlejsi postup. Ja jsem mel neskutecne stesti na pocasi; ale vseobecne prinejmensim prvni pulku mesice tajfuny nejsou moc caste.
Nevyhodou je, ze s oficialnim zavrenim hory jde ruku v ruce ukonceni provozu vetsiny autobusu na 5-go-me. Prvni od jezer jede tusim v 10:00 rano, prijezd nahoru asi v 11:00 a posledni z 5-go-me vyrazi asi v 16:00.
Takze budes mit dve moznosti: Bud jit uplne zespodu (silne celovky nutnosti - bud budete v noci stoupat, nebo pujdete za tmy dolu; doporucuji to prvni), nebo se vydat prvnim autobusem - potom se da vysplhat nahoru, pobrat tam dech a rychle utikat dolu, aby clovek jeste chytil sero na ceste od 5-go-me dolu (ktera je v hodne spatnym stavu, protoze po ni skoro nikdo nechodi; potme je o hubu). Posledni autobus dolu je bez sance...

Mastnacke reseni je samozrejme koupit si jednu noc v hotelu na 5-go-me (at uz na noc pred ci po vystupu), pak je to pohodlna prochazka se spoustou vyhlidek - tuhle moznost jsem jako chudy student nemel; dneska uz bych do ni asi i sel ;)

Ad dalsi doporuceni: JR-pass na celou dobu cesty byva vetsinou zbytecne drahy; doporucuju ho koupit tydenni, za tyden objet co se da (vygoogli si nobi-nobi shitsu, dobre to setri za hotely a navic je to prijemny teleport) a pak skoncit nekde, kam te to nejvic tahne a tam se pak pohybovat levneji (=vyrazne mene). Pro navrat zpet na letiste (asi NRT) je dobre koupit seishun 18-kippu (nicmene vzhledem k dobe cesty to bohuzel asi nestihate, i kdyby's zacal s timhle a koncil s JR-passem), nebo autobus do tokia (autobusy jsou asi tak za 1/3 az 1/2 ceny vlaku). Pokud se chces dostat v Tokiu na letiste bez JR-passu, vyplati se nejet JR-em, ale... hmmm, tim druhym vlakem - stoji to 1000Y za lokalku (ktera je rozumne rychla, na rozdil od JR) a doveze te na SV yamanote kruhu (JR Narita Express je tusim kolem 6000Y a je jen o fous rychlejsi).

Jo; a ad pouze jizne od Tokia: Prinejmensim doporucuji vylet do Nikko, stoji to vazne za to. Da se spojit i s lezenim na blizky Nantai-san, pokud je dost casu; ale i jen ten vodopad je vazne super.

Předmět příspěvku: Re: Japonsko
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 11:13 
VIP

Nikko taky muzu doporucit.

S railpassem se s tebou ale moc neshodnu. Samozrejme je zbytecne ho mit, pokud budes tri dny trcet v jednom meste, ale zase spoustu lidi to dela tak, ze jede treba na 3 tydny, 3 dny stravi v Tokyu, aktivuji dvoutydenni railpass, objedou kus Japonska, skonci v Osace a v okoli, kde taky stravi treba tri dny, uz bez railpassu. Lokalni vlaky (Osaka-Nara-Kyoto, Tokyo-Kamakura-Yokohama atd.) zas tak drahe nejsou. Zbytecne je podle me resit nocni busy, levnejsi jsou, to jo, ale pokud mas railpass a vyuzijes ho na cely tyden, tak to vyjde i tak o dost levneji a hlavne rychleji, pokud ti teda nejde konkretne o setreni za ubytovani tim, ze budes spat v busech. Krome toho, pro predstavu, tydenni railpass stoji zhruba tolik, jako cesta Tokyo-Kyoto-Tokyo shinkansenem, dvoutydenni uz jen asi o polovinu vic, tritydenni zhruba dvojnasobek toho, co stoji tydenni.

Pokud jde o dopravu na NRT, railpass ma cenu pouzit jen tehdy, pokud odtamtud rovnou odjizdis nekam pryc. Tim druhym vlakem jsi myslel Keisei Skyliner, ktery jezdi z Nippori, tusim za nejakych 2400 yen (plus nejake drobne za Yamanote do rozumne casti mesta). Narita Express (jezdi do Tokyo, Shinagawa, Shibuya, Shinjuku) me v roce 2008 stal asi 3100 ze Shinjuku, takze rozdil je, ale ne tak brutalni. A lokalnimi vlaky jsem nejel, mel jsem to puvodne v planu (ale holt v Shibuyi byla v noci party a vstavani nejak nevyslo, takze jsem musel makat na NEX ;) ) a vychazelo to asi na 1000-1500 yenu, s nekolika prestupy po ceste. Tohle vsechno najdes na grace.hyperdia.com.

Seishun 18 kippu si s necim pletes, ne? Ten se zaprve prodava jen trikrat do roka (kdyz jsou v Japonsku prazdniny), slouzi na pet dni (takze pouzit ho jen na letiste, tak vyhodim pres 10000 yenu za nevyuzite 4 dny) a jeden den vychazi 2300 yenu, takze i kdybych na to jel lokalnim vlakem (a ostatni dny vyuzil jindy), tak se mi to stejne nevyplati, a expresem se seishun 18 kippu jet nemuzu :)

Fuji - jo, nedostatek autobusu jsem nejak zminit zapomnel. A to, ze v srpnu je na Fuji strasna hromada lidi, potvrzuju, nahoru to tak nevadilo, dolu uz to bylo brutalni, doslova fronta, jelikoz vsichni, co vystoupali ruzne behem noci, sli pak hromadne po svitani dolu.
Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 14:19 
Kolemjdoucí

Presne tak; diky za ty fotky davu :).
Pro predstavu, ja jsem na stejnem miste v zari z Fuji dolu bezel (doslovne - mimochodem velmi zajimavy pocit bezet v sopecnem pisku - jeden krok-skok byl tak 10 metru do dalky a dva metry vyskove dolu; pisek fungoval jako skvela matrace).

18-kippu bylo mysleno spis tak, ze pokud je zrovna obdobi jeho platnosti a clovek skonci poznavaci okruh treba v Hiroshime, tak se s jednim 18-kippu dostanou dva lidi az do Tokia, pokud chteji setrit. Nicmene pri brouzdani jsem objevil, ze od lonskeho leta je moznost koupit hodne dobrou alternativu pro levne presuny (rozdil mezi 3 dny v kuse a 3 dny v prubehu 2 mesicu je diametralni): http://www.japan-guide.com/e/e2369.html.

JR pass je super, pokud jsi na jednom miste max. 24 hodin; ale jinak je docela drahy - a ano, vim ze komparativne levny je (na studentske vizum jsem si bezny sinkansen jednou se skripenim zubu platil), ale v absolutnim meritku mi naposledy tydenni JR pass delal 15% utraty pro mesicni pobyt v Japonsku vcetne letenky a kufru plneho suvenyru...

Tak tak, Keisei - a jezdi z Nippori a Ueno. Nicmene vzdycky jsem kupoval normalni lokalku; bez prestupu az na Naritu za 1000Y. Ale muze to byt stesti, ze vzdycky prave takova jela, neresil jsem to (ekiben/hyperdia je samozrejme nutnost; ale v ramci aglomeraci temer nema cenu je pouzivat; kdyz vlak jede co deset minut)

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 15:14 
VIP

Aha :) Tak o JR Bus passu jsem neslysel, kdyz na to koukam, rikam si, ze to mozna nekdy vyuziju...

Cestovani na delsi vzdalenosti s 18 kippu samozrejme taky jde, ale tipuju, ze vetsina lidi by do toho nesla :) Krome toho plati jen trikrat rocne, coz se nemusi kazdemu trefit do terminu. Ja sam teda na nej jel nejdelsi trasu Okazaki (Aichi-ken) az na Miyajimu :) Po ceste zpet jsem s casovych duvodu musel shinkansenem do Himeji, coz me vyslo asi na 3-4nasobek cele te dlouhe cesty :) (cca 8000 yen za 55 min cesty vs 2300 yen za 11 hodin cesty).

Hyperdia byla obecny tip, v ramci aglomerace se vyplati, kdyz potrebujes naplanovat cestu na letiste, ale taky, kdyz jsi poprve v Tokyu a potrebujes se dostat z jednoho konce mesta na druhy, protoze nez jsem se naucil hledat trasu s nejmin prestupy (treba bez vyuziti JR, jen Toei+Tokyo Metro), tak to teda pekne trvalo :)

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 16:27 
Diskutér

WOW kluci díky! Jak si nebudu s něčím vědět v mém plánu rady ... můžu se obrátit na SZ?

Super názorný příklad s fotkou, takhle až bych si to nedovedla představit!

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 18:53 
VIP

Klidne ;) Muzu pripadne i dodat odkaz na sve galerie a vypraveni na webu.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2011 10:46 
Návštěvník

Ahoj lidi,

uvažuju na podzim o Japonsku, ale jelikož tu není moc tahle země prošpikovaná, měl bych pár dotazů pro znalé:

- jaká je "fajn" cena letenky? Mám na mysli do jaké ceny se mám zkusit trefovat :) ... Lufthansa (A380) má Narito za cca 17k, Aeroflot 13-14k (October), oboje z PRG

- jaký je nejlepší čas na návštěvu? Z výše napsaného jsem pochopil že po období dešťů na podzim, ale "podzim" je široký pojem - zaujaly mě ceny na konci října, už je to OK?

- škoda že Kobe/Osaka/Kyoto jsou o dost dražší, hrkat se až za Tokio kvůli letišti mi připadá uhozené. Zajímalo by mě spíš "staré" Japonsko než šílené megaměsto (i když se tomu nebráním :)))

Díky moc a pokud máte někde odkazy na svoje cestopisy/galerie z Japonska rád se podívám

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2011 18:18 
Kolemjdoucí

Letenka: Tak 12-14k je rozumna cena; vic nez 15k bych asi osobne nedal...

Ad cas: Konec rijna je skoro trosku brzo na podzim v nejlepsich barvach - googli Momiji, napr. tady: http://www.japan-guide.com/e/e2014.html

Konec rijna bude pekne kolem Sendaie; ale to bych si letos skoro i nechal ujit (treba Matsushima byla pred tsunami vazne pekna, ale ted to asi bude dost smutny pohled...). Asi i v Nikko, ale v Kyotu to bude rozhodne prilis brzo. Dostat se kamkoliv jinam, nez na Naritu je levne problem, ale urcite budes chtit stejne cestovat; a kdyz uz budes mit JR Pass ci bus pass, tak je Kyoto od Tokia ctyri hodiny cesty; klidne za ten den stihnes i spoustu cestovani po Kyotu.

Napr. pokud pojedes JR passem, tak muzes rano nasednout na vlak v Tokiu, kolem poledniho budes v Miyajime, tam se potloukat a obdivovat toori a vecer se vratit do Kyota.

Jinak... dat do stejne vety Kobe, Osaku a "stare" Japonsko... Abys nebyl prekvapen. Ono i Kyoto je dost betonove mesto, ale pamatek v horach kolem je nastesti opravdu hodne a jsou fakt nadherny. Jestli chces videt opravdu stare Japonsko, tak doporucuju spis treba Shirakawa-go.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2011 23:06 
VIP

Moc nechapu dotaz na fajn cenu letenky :) Pro me teda plati, ze cim min za letenku zaplatim, tim lip, a cekal bych, ze to u vetsiny lidi bude tak nejak stejne. Ceny se dost meni, co Japonsko sleduju, byly chvile, kdy neslo sehnat nic pod 20 tisic, byly chvile, kdy byla akce za 9... 13-14 je tak nejak bezna cena, to, jestli je "fajn" priplacet 3000 za A380 uz si musis rozhodnout sam :)

No, obdobi destu konci uz s koncem cervence, pricemz kdyz jsem tam byl v obdobi destu ja, tak za celou dobu zaprselo dvakrat a zbylou dobu bylo akorat brutalni horko a vlkho :) A jak pise Yusaku, na podzim je oblibene sledovani javoru (momiji), data v konkretnich lokacich nastudujes na japan-guide.

Yusaku: Shirakawa-go je sice stara, ale dost turisticky zprofanovana. Mne se docela v tomhle ohledu libil skanzen Hida no Sato u Takayamy. To s Kyotem/Osakou/Kobe jsem pochopil, ze bylo mysleno na letenky a uplne s tim souhlasim, KIX muze byt mnohem lepsi vstupni bod do Japonska nez NRT. Na druhou stranu, pokud ma clovek rail pass, tak cesta do Osaky je otazkou dvou a pul hodin, krome toho koho zajima stare Japonsko, i v okoli Tokya si prijde na svoje (Nikko, Kawagoe, Kamakura...).

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2011 07:30 
Návštěvník

Díky moc oběma za nápady - všechny tipy progooglim a budu sledovat termíny a když se podaří pošlu odkaz za půl roku na pár fotek :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 594 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina