Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 lis 2018 05:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kanada
PříspěvekNapsal: 03 led 2017 11:24 
VIP

ALL NIPPON píše:
Kanadské národní parky letos ZDARMA :idea:
Příloha:
cas.jpg

;) objednal som si ten pas ale stále mi neposlali confirmation e-mail. Vidím to na tohtoročnú dovolenku v lete Canada + USA :)

PříspěvekNapsal: 07 úno 2017 21:10 
VIP

rajqo píše:
ALL NIPPON píše:
Kanadské národní parky letos ZDARMA :idea:
Příloha:
cas.jpg

;) objednal som si ten pas ale stále mi neposlali confirmation e-mail. Vidím to na tohtoročnú dovolenku v lete Canada + USA :)

Dnes mi přišel free Discovery Pass 2017. Určitě ho do konce srpna nepoužiju, takže pokud máte někdo zájem, tak zapůjčím...

Předmět příspěvku: eTA
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 18:34 
Diskutér

Tak jsem z toho nejaky pomateny :D jak funguje vstup do Kanady? Budeme tam 18hod, pojedeme k Niagarskym vodopadum. Na strankach min.zahr.veci CR pisou, ze je potreba vyplnit a zaplatit elektronickou zadost, na tom odkazu se to tvari, ze neco takovyho uz neni.
Jak je to doopravdy ?

Předmět příspěvku: Re: eTA
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 18:47 
VIP

nickcarter píše:
Tak jsem z toho nejaky pomateny :D jak funguje vstup do Kanady? Budeme tam 18hod, pojedeme k Niagarskym vodopadum. Na strankach min.zahr.veci CR pisou, ze je potreba vyplnit a zaplatit elektronickou zadost, na tom odkazu se to tvari, ze neco takovyho uz neni.
Jak je to doopravdy ?

Ano, stejně jako do USA potřebuješ mít ESTU, tak do Kanady je to ETA:

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... apply.html

PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 19:26 
VIP

rozdiel je v tom, ze plati 5 rokov a stoji iba 7 CAD

PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 20:49 
VIP

ETA a ESTA neplatia na pozemné prechody nie? Tam vás už poriešia na hranici

PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 21:13 
Diskutér

Minulý týden jsem měl taky 18h přestup v Torontu, je potřeba ETA, bez toho bych to neriskoval, neboť celní kontrola zde byla daleko důraznější než do USA (více otázek celníka) dokonce mě poslali někam bokem kde jsem prošel ještě další zpovědí.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 21:30 
Diskutér

ETA a ESTA oficiálne nie sú potrebné na pozemných prechodoch, ale napriek tomu ju niektorí imigrační úradníci vyžadujú. V každom prípade je lepšie ju mať vytlačenú so sebou.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 09:45 
Diskutér

hugonovak píše:
ETA a ESTA oficiálne nie sú potrebné na pozemných prechodoch, ale napriek tomu ju niektorí imigrační úradníci vyžadujú. V každom prípade je lepšie ju mať vytlačenú so sebou.

Loni jsem jel ze Seattlu až na Aljašku a zpět. Jen na ESTU. Kanaďani měli dost otázek a za námi kolega je projel skoro bez povšimnutí. Hranice z Aljašky na Yukon u Little Gold úplně v pohodě.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 16:59 
VIP

Na letecký přestup potřebuješ knadskou ESTU, na poyemní přechod u vodopádů nikoliv.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 17:17 
Diskutér

Dobra,diky,holt do eTA zainvestuju :D

PříspěvekNapsal: 15 říj 2018 07:36 
Návštěvník

Ahoj, zdravím všechny cestovatele. Mám jeden dotaz. Chceme půjčeným autem přejet ze San Francisca do Vancouveru a zase zpět, procestovat Britskou Kolubii. Má někdo zkušenost s přejezdem státních hranice? Mohl by to být problém? Zažil někdo? Letenku máme tam i zpět.

Samozřejmě máme registraci pro vstup do Kanady eTA.

Předem děkuji všem za rady či pomoc.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2018 08:25 
Diskutér

Je to to isté, ako imigračné na letisku. Podľa nálady colníka sa vás viac či menej budú pýtať na to, čo tam idete robiť, kde budete ubytovaní, či máte nejaké zbrane, kedy odlietate, vaše zamestnania a pod..

PříspěvekNapsal: 15 říj 2018 17:03 
VIP

Jeli sme to tak pred mesicem a vicemene v poho. Celnik sa vyptaval uplne stejne jak pri vstupu do USA, jak pise palsoft. Takze otravne, ale bez problemu.

Nazpatek sem ale akorat US celnikovy musel v pase hledat razitko co mi dali po priletu, bo ho orazili strasne slabe a nedarilo sa mu ho najit. Coz sem sa trochu orosil, pri pomysleni ze na ma pri razitkovani treba omylem zapomel, to vysvetlovani pak...

PříspěvekNapsal: 15 říj 2018 18:22 
Diskutér

Ako už bolo napísané vyššie, je to v pohode. S prevozom niektorých potravín (hlavne mliečne a mäsové produkty, konzervy sú OK) môže byť problém. Je zakázané prevážať prírodniny, napr. šišky zo stromov. V požičovni si mailom overte, či môžete auto vyviesť za hranice, a za akých podmienok. Je dobré mať súhlas v písomnej forme, colníci sa možno budú chcieť vidieť povolenie. My sme povolenie na cestu do Kanady mali uvedenú v zmluve o požičaní auta.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina