Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 lis 2018 05:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kanada
PříspěvekNapsal: 15 bře 2011 08:59 
Kolemjdoucí

V Kanadě nějaké outletové krámy jsou, ale jsou docela o dost dražší než v USA. Mám zkušenost z Vancouveru - na hadry je tam Winners, což je obdoba amerického TJMAXX (snad to vlastní stejná skupina). Na elektroniku & IT je docela dobrý Future Shop, ale opět žádná láce (i když občas se tam v akci dá něco koupit, pomatuju si, že měli třeba docela levné GPS navigace do auta).

Záleží v jaké části Kanady jsi, jak daleko od US hranic, ale skoro vždy je lepší zajej do USA. Pozor ale na přísné celní limity v Kanadě až pojedeš zpět, bezcelně lze snad provést jen za 100 CAD.

Určitě bych doporučil http://www.woodburncompanystores.com/, je to kousek od Portlandu v Oregonu (a lze tam v pohodě dojet autem ze západní Kanady), kromě dobrého výběru (v porovnání s podobnými outletovými městečky blízko velkých metropolí) je tam jedna podstatná výhoda - sales tax 0% :-)

Předmět příspěvku: Re: Kanada
PříspěvekNapsal: 16 pro 2011 10:28 
Diskutér

Zdravím :-) měl bych takový dotaz ohledně víza - je nutné mít dopředu vyřízené tranzitní vízum, když letadlo v Kanadě pouze přistává jako technická zastávka na tankování paliva a z letadla se nevystupuje a pak pokračuje do Evropy??? co si o tom myslíte? na vyřízení tranzitního víza není čas, proto se ptám..

PříspěvekNapsal: 16 pro 2011 10:40 
Diskutér

tak jsem volal na ambasádu a tranzitní vízum být musí už v momentě, kdy letadlo sedne na zem :/// je to zdarma, ale čas na vyřízení nulový.. :(

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012 22:17 
Diskutér

Tož jsem dneska ve zprávách zaslechl, že by se od září 2012 měla víza pro české občany zase zrušit.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012 23:20 
Návštěvník

tady je text z ČT24
bylo by to fajn, ale zatím to je celkem mlhavé a neurčité

Předmět příspěvku: Vizum Kanada
PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 09:21 
Diskutér

Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat jak je to s tranzitím vízem. Chceme letět do clevelandu a letenky vycházejí nejlépe přes Kanadu. Co jsem hledal na netu tak jsem zjistil že potřebuju vizum(budu tam jenom přestupovat). Existuje něco jako ESTA co by se dalo vyplnit online?Protože jsem něco četl o tom že musím žádat v Praze nebo vídni. Díky

PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 10:04 
Moderátor

Neexistuje, žádá se normálně jako o každé jiné vízum na ambasádě, ale jde to snad i poštou. Je to dost opruz, dva formuláře, letenky, itinerář, fotky, pas. Možná se něco změnilo (letěl jsem 2010), ale moc bych na to nesázel.

PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 13:13 
Diskutér

alexx píše:
Neexistuje, žádá se normálně jako o každé jiné vízum na ambasádě, ale jde to snad i poštou. Je to dost opruz, dva formuláře, letenky, itinerář, fotky, pas. Možná se něco změnilo (letěl jsem 2010), ale moc bych na to nesázel.

díky..tak na to kašlu.budu muset najít něco mimo kanadu..taková blbost, kvuli přestupu takové papírování

PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 15:19 
Moderátor

Neházel bych flintu do žita, a určitě alespoň kontaktoval ambasádu. Za rok a půl se mohlo ledasco změnit. Nedává žádnou logiku při přestupu muset mít vízum, když to funguje v Москве, není důvod aby to nefungovalo v Torontu. Mě tehdy ambasáda řekla, že víza chce, tak jsem je vyřídil. Nechtěl jsem riskovat, že mě nepustí do letadla.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2012 07:54 
VIP

už se to asi řešilo několikrát řešilo, ale jak je to s jednosměrnou letenkou při imigračním?pokud se k vízu přiloží nějaká rezervace na zpátečku, víza se vytsavěj a člověk poletí na jinou jednosměrnou letenku, řeší to nějak imigrační úředníci a můžou třeba odmítnout vstup do země?

PříspěvekNapsal: 27 dub 2012 08:16 
Moderátor

Když to řeknu hodně politicky nekorektně, tak jsem nabyl dojmu, že víza dávají víc podle ksichtu, a míň podle přiložené dokumentace. Můj názor se neslučuje s ničím a nikdo za něj není zodpovědný.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2012 10:32 
VIP

Kdyz jsme pred par mesici resili neco takoveho s kamaradem, mel jsem stejny dojem jako Alexx - davali to spis podle momentalni nalady a obliceje zadatele... :roll:

PříspěvekNapsal: 27 dub 2012 14:12 
VIP

o vízum nejde, myslim za předpokladu že vízum v pase mam. můžou mi na pasovce dělat problémy s tim že mam jen OW letenku

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2012 19:35 
Diskutér

Zdravim,
chci se zeptat, vyplnuje se pri letu do Kanady nejaky formular v letadle?
Mate nekdo zkusenost s pohovorem na imigracnim po priletu (Toronto), probiha to v podobnem duchu jako v USA?
Diky!

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2012 22:19 
VIP

Nevim, jak se ten formulář jmenuje, ale něco se vyplňuje. Imigrační je v podobném duchu, z mojí zkušenosti v Calgary a Vancouveru je to ještě uvolněnější než v USA, rozhodně se není čeho bát.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina