Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 črc 2019 17:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Norsko: Tromso a okolí
PříspěvekNapsal: 04 led 2011 13:03 
Diskutér

dam to sem

kupil som si letenku do TROMSO z viedne cez rigu za 118€ (airbaltic - 3. juna az 7. juna), bol tam niekto?, viete proadit co ist pozriet, pripadne kde spat?, co som pozeral tak to ubytovanie tam je nehorazne drahe, predsa len v osle sa daju zohnat hostel aj za 25€ ale tu som pod 100 nic nenasiel (pojdem bohuzial asi sam)

este rozmyslam ze skusim couchsufing, ale tam nemam ziadne referencie, tak ktovie ci ma niekto k sebe vezme :(

Předmět příspěvku: Re: Norsko: Oslo a okolí
PříspěvekNapsal: 04 led 2011 13:13 
Administrátor

Než vyhazovat peníze za ubytování, tak je raději investuj do pronájmu vozidla, neboť Norsko není o městech, ale o krajině. Možností k návštěvě je mnoho: Nordkapp, Lofoty, alternativně už dražší Špicberky.

Předmět příspěvku: Re: Norsko: Oslo a okolí
PříspěvekNapsal: 04 led 2011 13:18 
Diskutér

no skor som myslel, ze budem v okoli tromso, do 50 km ci tak nejak, predsa len lofoty a nordkapp su aj cez 500, ale aj to je moznost ... myslel si to tak, ze potom spat v aute, ci niekde stanovat?

Předmět příspěvku: Re: Norsko: Tromso a okolí
PříspěvekNapsal: 04 led 2011 13:51 
Administrátor

V júnu už tam bude vidět téměř 24 hodin denně, tak je dle mě zbytečné zahálet čas pospáváním, když lze každý den využít na maximum. V Norsku je tolik volného místa, že to můžeš zalomit kdekoliv pod širákem, ve stanu či spát v autě. Minimálně Lofoty lze určitě stihnout.

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 13:53 
VIP

No auta jsou tam nehorázně drahá taky, my byly přes couchserfing, Tromso je pěkné a v podstatě jsem si s velmi příjemnou hostitelkou a výletem po Tromso a okolí (lezli jsem na ty jejich hory, ty se můžeš koupat, rybařit ) vystačili ... za tu cenu to je dobrá koupě :-) Je to o přírodě, ale já velmi rád chodím..byli jsme nad tím jejich slavným kostelem, je tam vyhlídka, můžeš jít dál ( my kvůli sněhu nešli) pak na opačnou stranu, když jedeš busem za letiště přes ten most až na konečnou, taky pěkný výlet..má tam na místní univerzitě fungovat Younghostel, ale na to jsi se asi díval..jinak je tam hodně soukromého ubytování, přes léto jsou studenti pryč, zkus zapátrat ve vyhledávači...našli jsem něco i přijatelného...je to přímo u Norů

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 14:51 
Diskutér

no nasiel som daco za 50€ na noc, skusim este couchsurfing, mozno sa ma dakdo ujme :)
skoda ze idem sam, keby sme aspon dvaja, tym by sa ubytko celkom zlacnilo :(

a veru veru, auto pod 100€ na den som nenasiel

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 14:53 
Diskutér

jenom to zkus my tam byli se zajdou a super je tan spousta čechů a slováků kteří tam studují a poskytnou i noclech :)

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 15:04 
Diskutér

Citace:
je tan spousta čechů a slováků kteří tam studují a poskytnou i noclech

no ale ako sa k nim dostanem? :o

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 15:05 
Diskutér

přes couchserfing,jak píše zajda :D

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 15:10 
VIP

Romča má pravdu... My tam byli koncem června a už v letadle do Tromsa jsme se seznámili s partičkou studentů z ČR, kteří nám nabídli, že nás propašujou na kolej... Bohužel kvůli manželce jsem to musel odmítnout (něchtěla nikoho otravovat) a skončili jsme v kempu, chjo :roll:
Kdyby Vás jelo víc, tak bych si spíš půjčil auto a procestoval okolí (lofoty, Andesnes - velryby, a ták), spát v autě nebo na divoko...

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 16:03 
Kolemjdoucí

Doporučuju půjčení auta (je ovšev drahé) a navštívit třeba Sommaroy (jezdí tam Norové na relax nebo si zaplavat, brrrr) nebo pohoří Lyngen.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... C3%B8r.jpg

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 17:16 
VIP

eurocestovatel píše:
a veru veru, auto pod 100€ na den som nenasiel

my ideme (dvaja) tiež s aibaltic o niečo neskôr, ako ty.
tiež som hľadal auto, našiel som cez
http://compare.carrentals.co.uk/
za nejakých cca 400 euro na 7 dní. Keď zaplatíš ihneď. Zatiaľ som nekúpil, ešte počkám.
My ideme primárne na Lofoty, ubytovanie skutočne drahé.
A je to celkom štreka, to som si ani nemyslel, že z Tromso do Svolvaer je to cez 400 km.

PříspěvekNapsal: 05 led 2011 10:35 
Diskutér

vdaka za rady, tak som skuseil couchsurfing, a kedze som tam novy tak az cil mi doslo ze ziadat o ubytko pol roka dopredu je asi pekna blbost :), odpisala mi jedna baba, ze ked bude doma tak ma ubytuje, co by bolo super ;) .... kontaktoval som aj slovaka a cesku co tam ziju, hadam mi daju nejake blizsie info, predsa len to je lepsie ako to zistovat a citat na nete

ak to vyjde, tak si to zrejme zopakujem aj v oktobri ked idem australiu, fiji, singapore a malajziu ;)

PříspěvekNapsal: 08 led 2011 22:07 
Diskutér

ok, tak vysledok je taky, ze dotycny slovacisko sa mi sam ponukol ze ma tam dajak nehaju prespat, takze este raz vdaka vsetkym za rady, toto by ma isto nenapadlo, usetrim tym spustu penazi ... dufam

PříspěvekNapsal: 07 čer 2011 17:06 
Diskutér

tak som sa odtial vratil, bolo fajn, vyslo to nakoniec vsetko velmi lacno, okolie je skvele, i ked vsade bolo po kopcoch plno snehu, dali sme aj nejaky ten vylet na aute, pocasie sa vycasilo az ked som cakal na letisku na odlet ... btw az v rige som sa dozvedel ze let riga - tromso ma medzi prisatie v oulu, pri bookovani to nikde nebolo, aj sa mi zdalo dlho letiet tam 3:40 h ... cestou spat som stretol nejaku slezanku anicku z trinca co v oulu studuje cez erasmus :) ... btw: v rige su jake zenske, hmmm, smelo mozu konkurovat tym nasim :o

ps: este taka vec, ten spiatocny let co mi siel z tromso do rigy v pondelok 5:45 na stranke letiska nikde nebol, dojdem na letisko a ani na info tabuli nikde neni, tak som im cca o 4 volal a oni ze to leti, ale ze maju dake problemy s tou tabulou, takze az do casu odletu nebola na celom letisku o tom lete ziadna zmienka, ani na brane, nikde

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina