Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 04 čer 2020 07:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Filipíny
PříspěvekNapsal: 24 bře 2011 11:50 
Diskutér

V tuto chvíli (před 14 dny) jezdí loď denně a stojí 2200 peso. Je to ale dost vázané na počasí a zájem turistů, takže jakmile skončí sezóna, začnou deště, tak to asi omezí. Je to malá loď, která pojme cca 20-30lidí, za klidného moře to jede bez problémů,ale jakmile jsou větší vlny, tak si myslím, že ty lodě nevypravují. Coron je fajn, ale 2 dny stačí - 1 den výlet na Coron island, 2.den šnorchlování (potápění u vraků), safari jsem tam nezažil, ale nejsem si jist, jestli to není tak trochu podvod na turisty. Jinak jsou tam ještě hot springs-teplota vody cca 40 st.

to tuna: u těch výletů v El Nidu (A,B,C) trochu upravili ceny, teď v březnu se to pohybovalo 700-900 peso/os. včetně oběda, u větší skupinky (4-5 lidí) je ale lepší vzít private boat za cca 3500 peso/loď, jinak člověk trochu riskuje, že pojede na výlet se skupinkou 10-15 dalších evropských turistů.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2011 12:13 
Diskutér

My priletime s cebu a na palawan ideme so zest, takze musime prejst z terminal 3 na domestic.
Viete mi este poradit ako sa dostanem z letiska do manily?taxi,bus,metro..? Z toho domestic terminalu.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2011 12:45 
Diskutér

Myslím,že z letiště v Manile není žádná veřejná doprava kromě jeepney.To je sice dost levné,ale ne úplně ideální, když má člověk zavazadla, navíc je třeba většinou přestupovat na jiný jeepney. Nejlepší je vzít taxi, které jsou v Manile za normálních okolností dost levné. Nejsnažší je zaplatit si taxi na letišti u přepážky "coupon taxi", tuším, že to stojí 500php (přesně ale nevím) kamkoliv v Manile a okolí.
Lepší je ale vyjít z prostoru letiště-na terminálu 3 nalevo cca 5 min, kde parkuji neletištní taxíky (bílé), které jezdí na taxametr. Cesta do Manily by pak měla stát cca 200 php, je nutné ale taxikáře přesvědčit, aby zapnul taxametr. Taxíky jsou pak nejlepší i na přepravu v rámci Manily,důležité je vždy trvat na tom taxametru. Dost často nechtějí,ale většinou ho pak po mojí zkušenosti zapnou, když jim člověk dopředu nabídne spropitné cca 20-30 peso navíc k taxametru. Radí to i LP a ve většině případů to fungovalo.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2011 14:45 
Diskutér

a transfer medzi terminalmi? cital som,ze 3 a domestic su od seba 1km. je tam nejaky shuttle?

PříspěvekNapsal: 24 bře 2011 15:13 
VIP

gorkyj píše:
a transfer medzi terminalmi? cital som,ze 3 a domestic su od seba 1km. je tam nejaky shuttle?

Podle mne to je vic jak 1km. My to šli pěšky cca hodinu. O shuttle nic nevím. Čas od času jede autobus a nebo vemte taxi. Pokud je vás víc, tak je to i levnější. To ti nestačí?

Jeepney v Manile je tema samo o sobě. Nepočítej, že hned poprvé (bez zkušeností) se s jeepney dostaneš tam kam potřebuješ. Pokud se nepletu (a nemám staré informace) tak pokud se potřebuješ dostat z T3 na jiný terminál, musíš nejdříve na Baclaran a tam přestoupit.

Ještě jeden tip na návštevu. Pokud budete mít čas a zájem zajeďte na čínský hřbitov. Ale jinak doporučuji co nejrychleji z Manily odjet.

to stepik:
"safari jsem tam nezažil, ale nejsem si jist, jestli to není tak trochu podvod na turisty"
Podvod to není, i když mimo žiraf, zeber a malých jelenů tam toho moc není. A pokud tam přespíš, tak tam pravděpodobně budeš sám a nikdo tě nebude hlídat co děláš a kam jdeš. Pravda je, že to je hodně z ruky a na Filipínách jsou zajímavější místa.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2011 17:29 
VIP

tuna píše:
gorkyj píše:

Podle mne to je vic jak 1km. My to šli pěšky cca hodinu. O shuttle nic nevím.

Shuttle by tam měl být: http://www.silent-gardens.com/air-transfer.php. Podle novějších informací už nemá být zdarma, ale za 30 PHP/osoba. Tranfer time mezi 3 a domestic se udává 40 min. "worst" a 15 min. "best" + 45-60 min. na security, check-in a cestu ke gatu.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2011 22:25 
Kolemjdoucí

schwott píše:
tuna píše:
gorkyj píše:

Podle mne to je vic jak 1km. My to šli pěšky cca hodinu. O shuttle nic nevím.

Shuttle by tam měl být: http://www.silent-gardens.com/air-transfer.php. Podle novějších informací už nemá být zdarma, ale za 30 PHP/osoba. Tranfer time mezi 3 a domestic se udává 40 min. "worst" a 15 min. "best" + 45-60 min. na security, check-in a cestu ke gatu.

Ano, loni v létě jsem nějaký shuttle (nebyl to autobus ale van) z terminálu 3 na terminál 1 využil. Stál málo, možná to bylo těch 30 PHP. Než jsem se k němu probojoval, musel jsem odmítnout několik taxikářů. Žádný jízdní řád, prostě čekal dokud se nenaplnil ale šlo to celkem rychle.

PříspěvekNapsal: 26 bře 2011 15:39 
Kolemjdoucí

schwott píše:
Nikdo nemá žádné tipy, co určitě nevynechat na ostrovech Guimaras a Negros?

Na Negrosu se mi celkem líbilo jezero Balanan a drobné vodopádky kolem.

PříspěvekNapsal: 27 bře 2011 16:09 
Diskutér

gorkyj píše:
My priletime s cebu a na palawan ideme so zest, takze musime prejst z terminal 3 na domestic.
Viete mi este poradit ako sa dostanem z letiska do manily?taxi,bus,metro..? Z toho domestic terminalu.

včera jsme přiletěli na trojku z Busuanga - do města se dostaneš jednoduše, vezmi shutle bus (cesta k němu je dobře zančena za 20 PHP a jeď na terminál LRT / MRT a pak buď lehkým metrem po Taft Avenue (LRT 1), nebo dáš Jeepnay ... záleží na hodině příletu, ale rozhodně nebrat taxi, jsou předražený na letišti....

PříspěvekNapsal: 27 bře 2011 17:54 
Diskutér

to martin.kolisch : S taxi je to tak, že stačí vyjít mimo areál letiště (cca 5 min chůze max). a pak už mávnout na taxíka. Pokud zapne taxametr, což si stačí ohlídat, bude cesta do města stát okolo 200php anebo i míň, záleží na destinaci. Je to pak jednoznačně nejrychlejší a nejmíň komplikovaný způsob, jak se dost z letiště. Pak jsou tam samozřejmě předražené taxi přímo na letišti na paušální kupón pro pohodlnější,ale těm se stačí vyhnout.

PříspěvekNapsal: 28 bře 2011 20:42 
VIP

tuna píše:
2/ Animované foto z El Nida je tady: http://blip.tv/file/get/Tunatuna-elnido403.wmv

Co je to za parádní hudbu? Moc se mi líbí, nabízím výměnou thajské reggae Job2Do - No war. Je to obdobná atmosféra, dýchají z toho ostrovy v jižním Thajsku. Ty fotky jsou parádní, už se do El Nida moc těšíme. Vybral jsem chýše na pláži, ale mimo město, musí se tam pěšky, nejezdí tam ani tuk-tuky, tak by tam měl být klid.

PříspěvekNapsal: 28 bře 2011 21:01 
VIP

Muzikanti přímo z ElNida - http://www.elnidoboutiqueandartcafe.com/index.html
http://www.elnidoboutiqueandartcafe.com/artcafe.html
http://www.elnidoboutiqueandartcafe.com/island.html
Vždy dole na strance je přehrávač a dá se to i z těch stránek stáhnout.

Na těch stránkách je dost zajímavých informací vč. ručně kreslené mapy http://www.elnidoboutiqueandartcafe.com/island.html
PS. My jsme bydleli kousek od přístavu hned u pláže (super místo a případně dohledám foto a název). Kde budete bydle vy? Pokud se nepletu, tak myslíš ubytko cca 0,5-1 km vpravo od ElNida? Nás to tam moc nezaujalo a zdálo se nám to už dost daleko.

PříspěvekNapsal: 28 bře 2011 22:42 
VIP

tuna píše:
Kde budete bydle vy? Pokud se nepletu, tak myslíš ubytko cca 0,5-1 km vpravo od ElNida? Nás to tam moc nezaujalo a zdálo se nám to už dost daleko.

Je to asi ono, 10-15 minut napravo kolem hřbitova. Vždy dávám přednost tichým místům, objevil jsem je na Ko Tao i na Phi Phi. Bude to asi hodně rustikální, ale levné. Taky hlídat dva teenagery je na těchto místech snažší.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2011 08:54 
VIP

Pokud by někoho zajímalo ukřižování na Filipínách tak video jsem hodil sem:
http://blip.tv/file/get/Tunatuna-veliko ... iny809.wmv
nebo ve Flash
http://www.blip.tv/file/4946681
Je to sestřihané ze dvou let a pokud by měl někdo zájem, rád poradím, jak předběhnout cca 20.000 přihlížejících lidí a jak se dostat do úplně první lajny. Ten konec je možná dost drsný, ale v reálu to tak strašný není.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2011 16:38 
VIP

tuna píše:
Je to sestřihané ze dvou let a pokud by měl někdo zájem, rád poradím, jak předběhnout cca 20.000 přihlížejících lidí a jak se dostat do úplně první lajny. Ten konec je možná dost drsný, ale v reálu to tak strašný není.

poraď, prosím .)
chystáme se tam, takuvitam libovolnou radu ohledně bydleni, dopravy, atd...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina