Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 črc 2020 10:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Filipíny
PříspěvekNapsal: 19 říj 2016 16:26 
Tazatel

Ovšem pozor, u vchodu do autobusáku VL jedna veledůležitá p*ča s tyčkou na prohrabávání batohů když u mě v igelitce viděla ruma, tak "not allowed, sir, not allowed".

Takže milý Brume,raději si nechám prohlédnout batoh a nastoupím do autobusu s tím ,že tam možná nebude menší bomba. nebo přiopilý filipínec či kdokoli jiný se zbraní./dělají to v metru,velkých obchodech atd,někde se chodí přes bez. rámy jako na letišti./
Respektuj to. Je to pro tvojí bezpečnost i bezpečnost ostatních.

PříspěvekNapsal: 19 říj 2016 20:15 
VIP

Jasný, paranoie neni nikdy dost. A kolik se tim zaměstná lidí! Mám rád tyhle naivisty, když se v každym buse převáží x krabic, který se neřeší, určitě si ponesou bombu v batůžku a přiopilej Alonso jistě půjde přes kontrolu, když jsou dvě cesty bez ní a půl hodiny předtím se nekontrolovalo:-) Ale kaštany je potřeba hlídat, aby nezvlčeli! Takže si to respektuj, jestli ti to dělá dobře, ale mně neříkej, co mám dělat. Buzerace nepodporuju.

A už vim, jak vypadá ten tajfun. To si dáte na silnici vrstvu vody a bláta, cloumáte autobusem ze strany na stranu a na okno si lejete kýble s vodou. Taky nejde proud, autobus za náma uváznul na mezistanici a brum možná v baguio. "Signal 3, no buses to sagada today", říkal místní koumák. Ale nabízel hotel, což je divný. Tak zatím vyčkávám na temnym autobusáku. Je tma, tak tu ani neprohlížej tašky, bububu!

PříspěvekNapsal: 19 říj 2016 21:11 
Tazatel

Milý Brume. Každý svého štěstí strůjcem. Přeji ti hezký pobyt na Filipínách.
PS Doufám ,že ti tajfun nezmění lety, a nebudeš ve špatnou dobu na špatném místě
/vím o čem mluvím,znám Filipíny i z jiné stránky než jako běžný turista,manželka je filipínka/

PříspěvekNapsal: 20 říj 2016 20:12 
VIP

Milý Petře, dobře sis vybral. Taky bych si tady vybral:-) Myslim, že zásadní je myslet a programovat pozitivně a vysrat se na strachy, potom se Ti nemá co stát. Rozdráždils mě akorát tim imperativem, to nesnáším, když v komunikaci se mnou někdo používá:-)

Jinak lizardo do Sagady dnes a zítra nelítá (podle vývěsky, ráno se ještě zeptám), případně zkusim ohayami/KMS, co maj jezdit do Banaue jižní cestou. Tajfun skončil odpoledne, pak i začla jít elektřina, a teď už jen občas prší. V Baguio Village Inn maj minipokoje za 400psů, super atmosféra, jako doma, tak brum zatim dospává svoje blicí dny a přemejšlí, jak se dostat k lion head jinak než taxíkem:-)

PříspěvekNapsal: 21 říj 2016 15:49 
VIP

Byl nekdo behem poslednich par mesicu na Boholu? Vyplati se?

PříspěvekNapsal: 21 říj 2016 16:24 
VIP

Bohol ma 1.2 milionu trvalych obyvatel, takze sance, ze tam nektery z nich byl v minulych mesicich, je velice vysoka.

Aneb zkus trochu upresnit dotaz, jinak tezko dostanes konkretni odpoved.

PříspěvekNapsal: 22 říj 2016 07:16 
VIP

Diky Zennie.

Byl nekdo v poslednich 6 mesicich na Boholu? Pokud ano, muzu poprosit o sz. Diky!

PříspěvekNapsal: 22 říj 2016 07:56 
Diskutér

O boholu jsem taky psal článek v létě...
https://cricroasia.wordpress.com/2016/0 ... ilippines/

Jeslti máš nějaké konkrétní dotazy, sem s nimi. Otázkou je co chceš vidět a kolik máš času, ale ano Bohol se určitě vyplatí.

PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 05:03 
VIP

Ty vole děcka to byla jízda...

PříspěvekNapsal: 29 říj 2016 20:36 
VIP

Takže Filipíny za mě super. Zkusim tady napsat nějaký poznatky, akorát zrovna popíjim ve vlaku BUD-PRG, tak nevim, na co všechno si vzpomenu.
Po nočním příjezdu do tajfunu v Baguio, kdy nejezdily busy, bo všechno bylo zavřený, jsem si na busáku v-lineru ráno vystál dvouhodinovou frontu na taxík a po objetí autobusáků a zjištění, že fakt nic, jsem vzal single room v baguio village inn za 400. Odpo dokonce začala jít elektřina, takže super. Druhej den jeepneye na lion head a mines view park, zvlášť druhej doporučuju, a večer první ohayami do Banaue. V autobuse přednáška, nejdřív mě napadlo, že to bude průvodčí ohledně tajfunu, po deseti minutách mi došlo, že je to místní náboženská fanatička, a když se zaměřila na bruma, a furt mu nabízela salvation, říkám jí, že moje salvation je tanduay, a pořád nedala pokoj. Naštěstí o sedačku vepředu seděla mladá, kvalitní učitelka, tak jsme ty náboženský záležitosti mohli v klidu probrat:-) V banaue bus končil před vsí, zbytek dodávkou, no a samo tříkolky tvrdily, že dál nic, a ať s nima objevuju rejži kolem, atd...ovšem nad schodama ze vsi stály vany, a že sagada oukej, akorát s drobnym pěšim přesunem. Takže k nejbližšímu sesuvu, co se nejenom sesunul, ale vzal i silnici, se zastávkou na nejvyšším viewpointu, za kterou chtěl pade, ale když mu říkám, že jeho kolega tvrdil, že je to v ceně, tak že prej oukej. Oukej to v důsledku nebylo, bo jeden zmrdík, co seděl za brumem, mu během tý fotozastávky vyčóroval z batohu pětikilo, což v horách, kde nejsou směnárny, natož bankomaty, umí nas*at. Sesuv byla obří díra v silnici, a překvapuje mě, že už v banaue vandriver věděl, že to projde, protože když jsme přijeli, akorát do tý jámy po silnici hrnuli bagrem hlínu ze sesuvu, abysme to vůbec mohli pěšky přeskákat. Byli jsme teda první, kdo se přes to dostal, za sesuvem chlápek s autem, že jedem do bontocu. V bontocu totiž most jen pro pěší, kolem baráky vzhůru nohama (doslova), už od minulýho tajfunu. Takže zhruba z dvaceti tajfunů za rok chytil brum dva v jednom týdnu, a to už je celkem klika:-) Z bontoc jeepney do Sagady. To je maximální turistická prasárna. Nejdřív že registrace za 35. Ok, ovšem u cesty směr hanging coffins si zmrdíci postavili stolek, a že bez průvodce dál ne. Tak jsem je vyfakoval a šel na jih hledat tu cofffinovou jeskyni. Cestou z tý hlavní silnice jsou nalevo vidět jiný rakve ve skále, zadarmo. Cedule k jeskyni byla (samozřejmě náhodou) hozená ve křoví, tak jsem se musel vracet, ale stálo to za to, stovky rakviček, některý i nakouknutelný, a než jsem se nadál, protočily se tam dvě skupinky, co daly 500+psů za průvodce.
(budu to psát po kouskách, z telefonu ztrácim přehled)

PříspěvekNapsal: 29 říj 2016 21:23 
VIP

Noc byla v treasure rock inn, ovšem pořád nešel proud (cestou všude polámaný sloupy), takže bez dobíjení, teplý vody, pani dodala večer svíčky, takže i ten šváb u dřezu byl vidět:-) Ráno už překvapivě jel lizardo do sabanganu, kde opět chyběl most, takže přes dvě zavěšený lávky na další bus. Ten brum díky focení úplně nestihnul, ale jezdí tam toho dost, další lizardo asi za půl hoďky. Proud pořád nikde a za chvíli došly baterky, zrovna když jsme stáli u pumpy se super výhledem. Cestou jsem teda zrušil mummy caves, na odpočívadle kousek za už proud šel, tak jsem žral a dobíjel, a venku mi odchytli rising sun zpátky, ať to můžu dofotit. Halsema highway je totiž naprostá bombička a bruma uchvátila. Za chvíli ovšem padla tma, takže z focení nic extra a po výstupu u pumpy už tato byla zavřená s útočícími psy. Jdu teda dál do vsi, kde po chvíli pátrání, jestli máme guesthouse, potkávám místní policisty, a že ať spim u nich, a že žádný placení, že bych je naštval, že jsou "public service". K večeři rýže s vývarem z kuřete (komplet, chyběl jen zobák) a zelí, k snídani míchaný vejce na dýni.

PříspěvekNapsal: 29 říj 2016 22:14 
VIP

Ráno šli kluci do práce a nechali mě ještě dospat, tak jsem vyrazil zpátky na pumpu udělat fotky, busy buď plný nebo žádný, takže zpátky do sabanganu chytit prázdnej (a místo u okna na focení). Tam zrovna na místě mostu humanitární akce, kdy řetěz policistů po pás ve vodě přenášel krabice a lidi převáželi na vodu, kterej tahali na provázku. Zpátky opět lizardo (ceny jsou zhruba stejný, ale oproti rising sun používaj pneumatiky, na kterejch ještě zbyl znatelnej vzorek), cestou se už po horách válely mraky (po poledni tam běžný), a výstup u odbočky k mummy caves. Průvodčí nejdřív nevěděl, tak jsem mu ukázal včerejší lístek, kterej si pro jistotu vzal, stejně jako dalších 110 do kapsičky:-)
Z toho rozcestí, co na lp píšou, že je to easy, to je tak strmá cesta (i když v betonu, jako všechny tam), že brum musel dělat přestávky na panáka:-) U školy na kopci (opět super výhled 1000 výškových metrů dolů do kabaganu) pani že je to pořád dál k dalšímu obchodu, kde maj klíče, asi kilometr (nejmíň další dva), ovšem jeskyně zavřená, slečna že jsou přes cestu popadaný stromy, a je to velice dangerous a vypadá to na dlouho, jestli vůbec se to ještě někdy otevře. Neobměkčil jsem ji, baterky už zase v hajzlu, tak jdu zpátky ke škole, kde dávám ginovou přestávku (tanduay v horách neměli), když v tom slyšim nahoře u baráčku na kopci startování jeepneye...

PříspěvekNapsal: 29 říj 2016 22:43 
VIP

Už bylo asi 17h, tak to znělo trochu nezvykle, když sjížděl dolů, nejdřív to vypadalo, že jede na druhou stranu do Kabaganu, ale to se jel jenom otočit, přímo by to nevytočil. Když se vrátil ke škole, brum se přitočil, ptajíc se, jestli jedou směr baguio. Jedeme, ale vzadu jsou brambory. Tak se ptám, co na střeše...to by šlo:-) Na delší rozhodování nebyl čas, takže šup nahoru, tam už jeden cestující byl, a top dobrodrůžo výletu mohlo začít. Bomba vyhlídka, jen ty šprušle tlačily do kaďáku, a začalo být chladno. Chladno takový, že místní už na střechách nejezdili, a brumovi nahoru nadšeně mávali:-)
Cestou se nám trochu vyprázdnila kabina, tak řidič zastavil přesně u mrtvý kočky, a jeho žena že ať jdu k nim dolů. Dali jsme řeč, říkám, co mám zhruba v plánu, a žena jestli prej nechci spát u nich, že maj v la trinidad domek, kde bydlí jejich děti, že tam budou taky spát...

PříspěvekNapsal: 30 říj 2016 00:00 
VIP

Nejdřív jsme jeli na "trading post" prodat tu tunu brambor vzadu, ale bylo to tam na dlouhou čekačku, tak řidič zůstal a my se ženou jeli jeepneyem napřed zpátky do města. V savemore berou karty, tak jsem vzal preventivně dva litry tanduaye po 85psech a rovnou i nákup sladkostí pro děti, co pani kupovala, bo jsem už byl out of cash. Ona mě pak zas za odměnu pozvala na véču a šli jsme k nim. Tam se brum okamžitě stal atrakcí domu i okolí, a rozjeli jsme tanduay. Řidič dorazil už před půlnocí, tak jsme museli otevřít ten druhej, co byl pro něj, no a pak už si pamatuju až ráno, kdy mě budili, že brambory už jsou prodaný a že přivezli tu super káru,.ať si ji můžu vyfotit:-) Odjeli pak na zpátky na farmu a se ségrou pani farmářky jsme se jali jeepneyovat směr v-liner, bo už byl čas jet na letiště a ve VL berou karty. Nikde už bruma neprohlíželi, takže sedmička rumu na cestu to jistila a půllitránek i do letadla (usínal jsem a nestíhal pít:-)

PříspěvekNapsal: 31 říj 2016 07:41 
VIP

petr.cb píše:
/vím o čem mluvím,znám Filipíny i z jiné stránky než jako běžný turista,manželka je filipínka/

Kolik ti je Petře? Starší Evropan a mladá Filipínka, to je nejen na Filipínách docela častý úkaz :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina