Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 06 črc 2020 20:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Filipíny
PříspěvekNapsal: 15 říj 2016 18:32 
VIP

Díky za tipy, zkusil bych to shrnout.
Sagada/Banaue:
1. busy z manily jen přes noc, tj. když přiletim v 17h z PPS, radši to nedráždit a dát si v mnl den přestávku?
2. Co ty rakve? Někdo píše, že (by) šel bez průvodce, někdo zase, že musel dírou...logicky mě napadá, že mi těžko můžou zakázat vyrazit jen tak, zvlášť třeba brzo ráno...našel jsem na webu plánek, ale vážně je to nějak oplocený?
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... Q&hl=en_US
Obrázek
3. Ten sagada turistickej poplatek je jednorázovej, nebo za každej den?
4. Banaue-Baguio(- lion head) byste jeli jak?

PříspěvekNapsal: 15 říj 2016 19:14 
VIP

Jinak dooniovy články jsem četl, ale taky to neznělo úplně konkrétně a jednoznačně.

Bohol:
1. Tarsierama myslim tarsier sanctuary kousek za Corellou. Čokokopce jsou nejlepší v Chocolate hills complex kousek před Carmen?
2. Takže v tagbilaran na busáku vezmu bus směr Loboc a řeknu, že chci do Corella, tarsier sanctuary? Tam zase něco do Loboc, potom na čokokopce před Carmen, pak do Carmen a nakonec do tagbilaranu nebo tubigonu? A to jsou všechno busy, jeepneye nebo tříkolky? Je to vůbec stihnutelný od rána do poslední lodi? Tubigon mě taky napadnul, ten van z Carmen tam jede přímo? Není tagbilaran jistější (víc lodí, mohlo by to jet i pozdějc..
)
3. V cebu nějaká jednodušší cesta z přístavu na letiště, než popsal on22, neni?
4. Dá se v cebu usnout na letišti, nebo to radši rozlomit ve městě v nějakým ubytku?
5. Odletovej poplatek doufám myslíte v cebu, bo v mnl už by měl od 2015 bejt zapracovanej v ceně letenky...
Dík, brum

PříspěvekNapsal: 15 říj 2016 19:16 
VIP

1) Da se, pokud ti to prileti nacas... ja se po procteni statistik vyhnul airasii a letel jsem cebu pacificem (z PPS), priletel jsem nekdy 16 a jel jsem do mesta vlakem a v pohode to stihl... pokud priletis pozdeji a pojedes taxikem (coz doporucuju, protoze ta mhd je fakt desne na hovno), mel bys byt v pohode... pokud nebude zpozdeni.

2) No vypadalo to relativne hlidane, nicmene vzhledem k tomu, ze jsme byli tri, tak to vyslo cca 25 Kc na osobu, coz neni castka, kvuli ktere by se mi chtelo hodinu obchazet areal a hledat diru v plote a jeste riskovat, ze me nekdo chytne a bude to hrotit (coz se mi podarilo treba v Cine, ale v arealu, kde bylo vstupne cca 400 Kc na osobu... tady mi to za to proste nestalo).

3) Jednorazovy. Mozna nejakou platnost ma, nevim, nicmene byl jsem v Sagade tri dny a nemel jsem problem.

4) Jel jsem jak jsem popisoval vyse, Banaue-Sagada-Baguio. Prvni usek cesty vanem (puvodne jsem chtel levnejsim jeepneym s prestupem, ale nakonec jsem mel v Banaue hotovo driv, nez jsem cekal, a rano jel van). Van mel vyhodu (kterou jsem netusil), ze nam zastavoval u peknych vyhlidek na terasy, kterych po ceste jeste par bylo. Sagada-Baguio busem po vyse zminovane Halsema hw. Lion head nemam tuseni.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2016 19:20 
VIP

1. Krajina kolem kopcu je relativne placata, zespodu nejak videt sly, ale jina vyhlidka, kde je vidis pekne shora, pokud vim, neni. Mimochodem kousek severovychodne za kopci byl skvely vodopad, kde nikdo nebyl, dojet tam na skutru byl teda dost adrenalin, ale stalo to za to. Nazev z hlavy nevim, muzu v pripade zajmu dohledat, ale cerpal jsem z Tripadvisoru.

3. Ono jak bus tak letiste je dost mimo mesto (hlavne to letiste). Neporadim, mel jsem odlet 05.45 rano, takze jsem jel taxikem. Cenu nevim, ale nebyla to zadna silena palka.

4. To letiste je pekne rusne a debilni, moc kde neni sednout, prespat se asi da, ale prijemna noc to fakt nebude. Jak pisu vyse, letel jsem 05.45 rano a usnul jsem na gatu... coz me stalo 3500 PHP za novou letenku, k tomu dalsi ubytovani a zabity den :roll:

5. V Cebu jsem neplatil, v PPS jo. Leden 2016.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2016 20:21 
Diskutér

1. Taky o jiné vyhlídce nevím. A jelikož je to snadno dostupné busem, nebyla ani motivace něco dalšího hledat.
2. Stačí se zeptat na Tarsier Sanctuary a oni tě nasměrují na správný bus, tam se domluviš s prodavačem jízdenem, aby ti zastavili. Vše jsou busy, jeepneye, případně vany. Tříkolka jen z letiště (i když i tam by měl být jeepney, ale asi to nemá cenu složitě hledat). Poslední loď z Tubigonu by měla jet v 19:45 podle webu MV Starcraft, kam jsem teď koukal. Podle mě se to stihnout dá. Z Carmen to jede přímo a speciálně van je tam rychle - něco málo přes hodinu, pokud si dobře vzpomínám. Tagbilaran za jistější nepovažuji, protože je to z Carmen dál a cesta do Cebu je delší a dražší.
3. Máš na výběr taxi, Uber, 2 nebo 3 přestupy s jeepney, jeepney + My Bus. Pokud to chceš mít jednoduché, zvol Uber.
4. Blízko letiště je nějaký Stopover Hostel za asi 350 PHP. Trochu zvláštní místo, ale na přespání blízko letišti dobré.
5. V Cebu se platí jen na mezinárodních odletech. V Manile vůbec.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016 18:04 
VIP

Byl někdo v Timbac mummy caves? S průvodcem z Kabayanu je to drahý a náročný, ale je to prej 4km od hlavní silnice Baguio-Sagada...(viz lp)

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016 18:17 
VIP

Nebyl jsem, ale v Sagadě jsem potkal holku, co to velice doporučovala... dá se vystoupit z busu do Baguia (je značená odbočka na cestě, postřehl jsem ji náhodou) a dojít. Jestli je třeba nějaký průvodce na místě, to už nevím, ale určitě není třeba řešit nic v Kabayanu.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016 18:41 
VIP

Asi teda začnu z mnl směr baguio a mumie, busy do baguia staví kousek od letiště a jezdí pořád. Kdyby ještě jezdil ten airport shuttle na taft station, bylo by to ideál:-)
Díky za podněty

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016 18:53 
Diskutér

1. Jestli ti přiletí letadlo v 5PM, tak to je největší traffic, chtěl jsem ti doporučit metro. Od terminálu je to cca 10min. taxíkem na zastávku EDSA, od tama na Dorotea Jose, přestoupit na fialovou a dojet na Legarda, a od tama je ten busák Ohayomi cca 10min. pěšky.

http://mapa-metro.com/mapas/Manila/mapa ... anila2.png

Taxíkem si moc nepomůžeš, můžeš jet chvíli po SKY-LINE, což je nějaká extra placená dálnice, kde není tolik aut - taxíkář by se tě měl předtím zeptat jestli chceš jet normálně nebo po té dražší, to mu potom musíš zaplatit extra - cca 50PHP za průjezd.(něco jak mýtná brána).

2. Fakt to nemá cenu řešit, jestli jsi tam ještě nebyl, zajdi si zaplatit průvodce, je to cca 100kč, podpoříš nějakého filipínce a budeš v klidu. Mapku jsem nahrál taky na blog, tady je:
https://cricroasia.files.wordpress.com/ ... &h=&crop=1

Ty rakve jsou cca 20min. pěšky z Tourist centra

3. Ano, ten poplatek je jednorázový

Bohol:
Já byl na Tarserech v v "Tarsier sanctuary" viz. zase můj článek, stejně tak se tam dozvíš jak se jinak dostat z Cebu(Pier 3 terminal) na letiště za pár šupů.
https://cricroasia.wordpress.com/2016/0 ... ilippines/

4. Já bych si booknul nějaký hostel
5. Ano, platí se na letišti myslím 300 nebo 500PHP.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016 19:01 
VIP

Na EDSA se dá jet i busem, jel jsem to, za pár korun. Bus byl v pohodě, nijak narvaný.

Horší byl ten vlak z Pasay do města. Zaprvé oficiálně zakázáno přepravovat zavazadla nad nějaký rozměr (a pokud máš krosnu nebo kufr, určitě překračuje). Já s krosnou teda přes security prošel, jen nahlíželi dovnitř, ale předpokládám, že to někdo i může hrotit. Zadruhé šíleně narváno. Poté, co jsem si na Filipínách nechal ukrást mobil a tablet, už bych si na takhle šíleně narvanou dopravu dal větší pozor.

Pěkný report.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016 19:01 
VIP

Citace:
2. Fakt to nemá cenu řešit, jestli jsi tam ještě nebyl, zajdi si zaplatit průvodce, je to cca 100kč, podpoříš nějakého filipínce a budeš v klidu. Mapku jsem nahrál taky na blog, tady je:
https://cricroasia.files.wordpress.com/ ... &h=&crop=1

100 CZK su 4 flase Tanduay .. neviem neviem ci je to dobry deal pre bruma :D

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016 19:41 
VIP

Aspoň někdo mi rozumí...nejde o stovku, jde o princip (a o rum:-))

PříspěvekNapsal: 19 říj 2016 08:52 
Moderátor

Brume s rumem opatrněji na Luzonu - aktuálně se tam blíží vcelku silný tajfun, snad ne destruktivní, ale mohl by způsobit dopravní komplikace apod., takže aspoň pro info:
http://www.accuweather.com/en/weather-n ... g/60750308

Abychom nenavštěvovali příště v blízkosti Sagady Brumbrum mummy caves...

PříspěvekNapsal: 19 říj 2016 09:07 
VIP

Zrovna tam mířím. Duši jsem málem vypustil včera, tak snad už to bude oukej. Zatim dezinfikuju žaludek rumem z KIV, možná by i dobře konzervoval:-)

PříspěvekNapsal: 19 říj 2016 15:00 
VIP

Rum tanduay 375ml aktuálně 60psů v 7/11. Victory liner Pasay-Baguio 455psů aircon. Ovšem pozor, u vchodu do autobusáku VL jedna veledůležitá p*ča s tyčkou na prohrabávání batohů když u mě v igelitce viděla ruma, tak "not allowed, sir, not allowed". Takže brum musel potupně proklouznout dovnitř mezi odstavenejma autobusama. Profízlovanost týhle země mě vůbec fascinuje, to neni ani v postsovětskejch zemích, tolik gestapáčků. Uber první cesta se slevou 100php fungoval, i když jsme s řidičem do poslední chvíle nevěděli, jestli se ta sleva nakonec aplikuje. Ještě zkusim cestou zpátky Grab, tam je 200:-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina