Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 04 čer 2020 08:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Filipíny
PříspěvekNapsal: 02 bře 2011 09:36 
Diskutér

mate nekdo tip, jak se dostat letecky z palawanu primo do Cebu? (pokud neco leta)
nechce se mi kupovat letenku zase pres Manilu.
Diky

PříspěvekNapsal: 02 bře 2011 21:52 
VIP

Tady máš dnešní letový plán z/do Puerto Princessa http://www.flightstats.com/go/Airport/a ... rtCode=PPS . 5 letů do Manily, jeden na Cebu. Já řeším něco podobného, chci na konci pobytu letět buď z Palawanu nebo Panay (asi Caticlan) rovnou do Hongkongu v jednom dnu, nejlépe pouze s jedním mezipřistáním.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2011 22:20 
VIP

PPS-CEB s Cebu Pacific, Ne, Út, Čt - cena 605-706,- Kč. Nejlevnější v úterý. Běžný tarif, promo ještě nebylo, tak čekám. Jenom pro zajímavost PPS-MNL-HKG 2313,- Kč, možná to v promo tarifu ještě sleze.

PříspěvekNapsal: 03 bře 2011 19:37 
Diskutér

Cebu je fajn. Doporučuju ale přejet tajektem za hubičku na Bohol a navštívit čokoládové hory. Nádherná příroda. Pak určitě zavítat do Tarsier conser. park. Jsou tam nejmenší primáti na světě, myslím, že se jim říká v češtině nártoun. Jsou to úžasná stvoření. Vstupné na tarsiery je směšné, stojí za to. Jo a na Panglau je úžasná jeskyně. Je tam možnost i koupání, ale v netopýřích výkalech jsem to opravdu nezkoušela. Nicméně místní tam řádí a vypadá to, že jim nic není....

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 12:12 
VIP

frisged píše:
diky za info, urcite ji v akci koupime. Skoda, ze se mineme. Budeme kupovat na 30.6.

Tak alespoň dejte hlášku, kde se v Sabangu a El Nidu levně ubytovat. Budeme tam do 9.7. Z PPS do MNL 10.7. Z El Nida létá do Manily od února znovu SEAR, cena ale cca 7000 PHP. Kdybych byl sám, tak určitě letím 19místným Dornierem, ale platím 4 letenky, tak asi zvolím levnější cestu přes PPS, ztratíme tak jeden den.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 13:21 
Diskutér

schwott píše:
frisged píše:
diky za info, urcite ji v akci koupime. Skoda, ze se mineme. Budeme kupovat na 30.6.

Tak alespoň dejte hlášku, kde se v Sabangu a El Nidu levně ubytovat. Budeme tam do 9.7. Z PPS do MNL 10.7. Z El Nida létá do Manily od února znovu SEAR, cena ale cca 7000 PHP. Kdybych byl sám, tak určitě letím 19místným Dornierem, ale platím 4 letenky, tak asi zvolím levnější cestu přes PPS, ztratíme tak jeden den.

Resime ten samy problem..jestli pujcit auto v PPS na celou dobu pobytu nebo jet az dalsi den rano do El Nida..Protoze podle pruvodcu odjizdi vsechny busy smer sever ostrova do 9hod rano.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 15:04 
VIP

frisged píše:
Resime ten samy problem..jestli pujcit auto v PPS na celou dobu pobytu nebo jet az dalsi den rano do El Nida..Protoze podle pruvodcu odjizdi vsechny busy smer sever ostrova do 9hod rano.

Proto chceme poskočit do Sabangu, tam by se mělo nechat dostat i odpoledne. Taky ta cesta bude asi drsná a jet v jednom kuse 9-11h...? V období dešťů prý přes nejhorší úseky tahají autobusy buldozery.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 15:10 
Moderátor

Osobně bych auto nepůjčoval, cesta do Sabangu ještě jde, ale do El Nida je to bahnem, řekou atd. Šance uvíznutí a dalších nákladů není vůbec malá.
My jsme nechtěně museli před 3 lety v Puerto Princessa přečkat, protože náš let měl zpoždění a busy i do Sabangu jely jen ráno, odpoledne vůbec nic. Nevím jak je to aktuálně, ale velké naděje na četnost autobusů bych si nedělal.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 17:30 
VIP

Pokud někdo máte někdo nějaké konkrétní dotazy na Palawan napiště. Byli jsme tam celkem 3x ( naposled cca před dvěma lety) a máme ho projetý od severu až na jih. Rád poradím.
Rád pomůžu i se zbytkem Filipín.
Tady je odkaz na bráchův blog, který psal přímo z naší první cesty. http://inuv.blog.cz/rubrika/asie-2007

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 17:55 
Diskutér

burito píše:
Osobně bych auto nepůjčoval, cesta do Sabangu ještě jde, ale do El Nida je to bahnem, řekou atd. Šance uvíznutí a dalších nákladů není vůbec malá.
My jsme nechtěně museli před 3 lety v Puerto Princessa přečkat, protože náš let měl zpoždění a busy i do Sabangu jely jen ráno, odpoledne vůbec nic. Nevím jak je to aktuálně, ale velké naděje na četnost autobusů bych si nedělal.

Aktuálně z listopadu 2010 - jeli jsme autobusem ráno (za 200 pesos/osoba), po nás měl jet ještě jeden nebo dva, ve větším počtu se dá vzít i mikrobus jako taxi, jeli jsem pak zpět Sabang - PPS za 300 pesos/osoba ...

Ta cesta do El Nida je fakt tak špatná?? Přemýšlím za 14 dnů, že bych tam zajel... a budu mít relativně málo času - ranní přílet do PPS, přesun do El Nida, tam tak 2 dny, v Sabangu už jsem byl v listopadu 14 dní a už se mi tam podruhé nechce (autobus do Nida jede tuším asi 8-9 hodin??) tam chviličku pobýt a pak přesun na Busuang, 1 - 2 dny a odtud letecky zpět do MNL.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 19:55 
Kolemjdoucí

Ahoj. Koupila jsem na cervenec letenku do Vietnamu a rada bych se pak presunula na Filipiny. jelikoz to ale vychazi na srpen, zrejme nejdestivejsi mesic v roce, stale vaham kam se presne vypravit. Mate nekdo zkusenost s cestovanim po Filipinach v tomto obdobi? vim ze pocasi se ruzni oblast od oblasti a ze je to vec nevyzpytatelna, presto, co byste doporucili? na 2-3 tydny...uvitam jakykoliv postreh ci radu...diky

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 20:17 
VIP

martin.kolisch píše:
autobus do Nida jede tuším asi 8-9 hodin??) tam chviličku pobýt a pak přesun na Busuang, 1 - 2 dny a odtud letecky zpět do MNL.

Tuhle cestu jsem taky zvažoval, ale po přečtení několika příspěvků s podobnou zkušeností jako tady: http://www.lonelyplanet.com/thorntree/t ... ID=2002890 jsem to přehodnotil. Buď se praštím přes kapsu a poletíme El Nido-Manila se SEAR nebo ztratíme jeden den přesunem zpět do PPS a poletíme odtud.

PříspěvekNapsal: 10 bře 2011 20:44 
VIP

Bacha na to plánování. Stačí jeden vetší deštík a do PortBartnu se po silnici nedostanete. Za nás na vánoce 2008 to bylo dlouhodobě neprůjezdný a na hraně byla i cesta do Sabangu.

Zvažte ještě cestu letecky z Manily na Busuangu (potápění na Coronu a safari) a pak dál lodí na Palawan. Do El Nida jezdí z Busuangy "výletní lod" a pak dál "výletní lodí" do Port Bartnu a nebo po zemi do Puerto Princesa. Ale záleží jak máte čas.

PříspěvekNapsal: 17 bře 2011 17:18 
VIP

frisged píše:
Diky za info..uz jsme nakoupili letenky CEB-PPS-PPS-MAN a dej se vule bozi:)

Asi přiletíte taky v 11:10. Poslední mikrobus do El Nido jede v 11:00 z autobusáku San José (asi 7 km od letiště. Našel jsem kontakt na pí. Evelyn Gonzales z Fort Wally Transport fortwallytransport@yahoo.com. Slíbila mi, že posunou odjezd a že budou v 11:30 čekat na letišti. Cena 700 PHP/os. Zdá se mi to dobrý, lepší než čekat do rána autobus za 300-400 PHP.

PříspěvekNapsal: 23 bře 2011 14:28 
Diskutér

V tu dobu už ale na Filipínách začínají tajfuny a dost často se ruší lety. Lepší je proto koupit jen jednosměrné letenky namísto zpátečních. Cebu Pacific automaticky ruší rezervace když nenastoupíte na první segment letu.
Jinak loď Coron-El Nido (březen 2011) 2200 php (v cene je oběd), jeli jsme celý den cca 9hod. S tou bezpečností budou asi trochu problémy v období dešťů, když jsou velké vlny, jezdí to malá loď.
Alternativně se dá přeletět s AirPhils z Coronu do PPS. Z El Nida jezdí minivany do PPS (600 PHP, 5 hod.) - doporučuju spíš než autobus (350 PHP, prý cca 8 hod.). Na Coronu jsme měli trochu problém najít ubytování, celkově bylo na Palawanu mnohem víc turistů než jsem čekal (v rámci Filipín je to 2.nejnavštěvonější destinace mezi evropskými turisty hned po Boracayi - v El Nidu bylo asi 90% cizinců z Francie) ,ale pořád tam ještě není tak plno jako třeba v Thajsku.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina