Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 zář 2019 08:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filipíny
PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 09:12 
Moderátor

Ahoj, má někdo osobní zkušenost s Filipíny? Jde mi konkrétně o oblast ostrova Boracay.

Díky moc.

Předmět příspěvku: Re: Filipíny
PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 10:16 
Diskutér

Já jsem byl na Boracay v 2006, co konkrétně tě zajímá....?

PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 10:26 
Moderátor

feith píše:
Já jsem byl na Boracay v 2006, co konkrétně tě zajímá....?

Ahoj, prosím Tě, jak to je s ubytováním, bookoval jsi dopředu nebo až na mítě?
A jak jsi se tam dostal? Letěl jsi do MNL a poté přelétl na MPH a lodí na Boracay?

PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 13:08 
Diskutér

Ubytování není potřeba bookovat předem, není problém sehnat až na místě. Jel jsem lodí. Jezdí přímo MNL-Boracay, ale ne každý den, myslím tak 3x/týden. Jede celkem dlouho, ale jsou tam i postýlky.... kdyžtak nejaký foto mám tady http://petrkeith.rajce.idnes.cz/Philippines_2006/

PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 13:28 
Moderátor

A co bezpečnost?

PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 13:53 
Diskutér

No zrovna, když jsem tam byl, tak byl vyhlášen výjimečný stav....kvůli pokusu o převrat. Ale jinak je tam celkem bezpečno stejně jako jinde v Asii. Lidé jsou milí a pořád se usmívají (narozdíl od např. Afriky)

PříspěvekNapsal: 30 zář 2010 08:07 
Kolemjdoucí

boracay je určite tá správna volba. Včera mali air asia promo akciu na február 2011 STN-KUL za 333 €. A za pár eur aj KUL-MNL. Takže určite sa tam dá dostať za rozumný peniaz. Žial v tom čase cestujem do Caracasu. Ale ako nápad do budúcna to znie veľmi zaujímavo.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2010 12:13 
Kolemjdoucí

Filipíny jsou skvělá země na cestování. Většinu času jsem strávil na Mindanau, s bezpečností žádný problém, lidé jsou výborní.
na Bocaray jsem nebyl ale co jsem slyšel tak na můj vkus až příliš turistické.
Co se týče tipů na výlety - rozhodně doporučuji APO Island a šnorchlování tam. Korály půl metru pod vodou jsou tam prostě neuvěřitelný.
Cestování letadlem za hubičku a skvělou kvalitu - s Cebu Air Pacific.

PříspěvekNapsal: 02 říj 2010 12:34 
VIP

buchtys píše:
Cestování letadlem za hubičku a skvělou kvalitu - s Cebu Air Pacific.

Vlastní zkušenost zatím nemám, ale soudě podle tohoto videa to vypadá slibně... :mrgreen:

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=Lqh8e2KYIrU

PříspěvekNapsal: 04 říj 2010 08:14 
Moderátor

Cebu Pacifik je dobrá společnost, let a palubní služby jsou bez problémů. Boracay je profilovaný jako jeden z hlavních taháků Filipín, takže většina návštěvníků tam míří. Pláže a moře jsou krásné, lidí však moc. Na Palawan či Mindanao bych jel znovu, na Boracay ne. Jinak bezpečnost na Filipínách je v pohodě, kromě právě Mindanaa a Sulujských ostrovů, kde kromě odnožů Al Kajdy je stále dost pirátů. Na Mindanau je zesílená vojenská a policejní přítomnost připomínající Izrael a běloch se skoro nepotká. Nabízí spíš přírodu a zajímavé lidi, na koupání a šnorchlování ke Apo reef jasná volba.

PříspěvekNapsal: 22 lis 2010 20:10 
Diskutér

caute,

tak vyzera to,ze pojdem na filipiny v aprili.mal by som zopar otazok.

1. momental KUL-MNL stoji 156 eur, oplati sa pockat? aky je cca promo tarif u air asia na tejto trase?
2. radu ohladom toho kam ist. povodne som chcel palawan,ale momentalne sa viac priklanam k verzii ist cisto iba do visayas. manila -> cebu -> bohol (panglao) -> bantayan ->malapascua. ide o cas straveny cestovanim a ten palawan je v tomto narocny (El Nido, Port Barton, etc). Okrem toho bantayan ma podla obrazkov a referencii viac presvedcil co sa tyka plazi a kupania, cize by sme tam z palawanu isli asi tak ci tak.

co si o tom myslite? boli ste na spominanych ostrovoch? viete to porovnat?

dikes.

PříspěvekNapsal: 22 lis 2010 21:13 
Tazatel

Tak Palawan bych z itinerare rozhodne nevypoustel. Pro me bylo El Nido nejprijemnejsim mistem, ktere jsme na Filipinach navstivili (temer zadni turiste, nadherne more, vyborny cyklovylet kolem severniho cipu ostrova). Take Podzemni reka a Honda Bay stoji za navstevu. (El Nido je ovsem bezkonkurencni). Z El Nida jsme nazpatek vyuzili male letadlo (nejaky Dornier) primo do Manily, coz byl super vyhlidkovy let a usetrili jsme tak den casu.

Par dni jsme stravili na Boholu, odkud jsme si mj. udelali jednodenni vylet na ostrov Pamilacan, ktery radim co do more hned za El Nido (cely den jsme tu byli jedini turisti). Jednodenni vylet na Panglau me moc nezaujal - hezka byla jeskyne (nazev si uz nepamatuju), ale voda na plazich (navstivili jsme 3 na ruznych mistech ostrova) byla plna ras (nebo nejakyho jinyho habrajzu).

Zbytek casu jsme stravili v okoli Legazpi (vystup na Mt Mayon) a v Manile.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2011 22:57 
VIP

Naše první cesta na Filipíny bude koncem června na 14 dní, přílet do Cebu z HongKongu. Zatím plánuju pouze Visayas, pokud bude promo letenka na Palawan, tak i tam. Vím, že určitě Apo Island, Národní parky na Negrosu, možná i Danjugan Island. Určitě ne Boracay. Poraďtě mi další pěkná místa, prosím. V pořadí důležitosti se mi líbí: tropické řeky a potoky (koupání ve vodopádech, plavba na traktorových duších, evtl. kajacích, hledání akvarijních rostlin), šnorchlování (zatím marně hledám místo, které by se vyrovnalo Egyptu), treky v džungli, horách a na sopky (na vrcholy ale nemusím, zajímá mně spíš pásmová vegetace - orchideje, láčkovky, epifytní rostliny), život prostých lidí na vesnici, lokální kuchyně na trzích, historické památky. Vyhýbám se místům s bujarým nočním životem typu Full Moon Party na Ko Phang-Nganu, kvůli krásné přírodě jsem si však zamiloval VangVieng v Laosu. Zatím nemám zpáteční letenky do HKG, může být z CEB nebo MNL.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2011 08:49 
Tazatel

Boracay je v ramci Filipin jiste dobra volba.Plaz na ostrove patri mezi deset nejhezcich na svete.Ja tam letel z Angeles City(vojenska zakladna US Clark) spolecnosti SEA Air,provozujici L-410, takze srdcova zalezitost.O bezpecnost se nikdo nemusi vubec obavat,ceny velmi priznive,takze jen muzu doporucit.Ubytovani neni absolutne nutne zajistovat predem.Naopak doporucuji vybrat az na miste.Je naprosto bezne,ze uz pri vystupu z letadla si vas odchytavaji lidi a nabizi transfer do ubytovani.Je dobre to vyuzit ale vyber udelat az na miste a nebat se jit k sousedum,kde mozna nabidnou lepsi ubytovani a za mensi cenu....

PříspěvekNapsal: 02 bře 2011 08:57 
Tazatel

Co se týče potápění,potápěl jsem se na několika lokalitách,zejména se zaměřením na vraky japonských lodí z druhé světové války.Je toho tam spousta.Co se týče života,na Egypt to asi nemá,na druhou stranu zažil jsem tam potápění v nejteplejší vodě.Ve 30 metrech mi ukazoval počítač 27 stupňů a život i v téhle hloubce byl velmi parádní....ceny za ponory taktéž nesrovnatelné s komercí v Egyptě,o Chorvatsku se ani nebavím...vše tady za pusinku....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 453 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina