Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2019 12:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 538 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: USA: Západ
PříspěvekNapsal: 25 dub 2019 08:25 
VIP

pecik píše:
puketapu píše:
Plánuju jet z Page do Bryce Canyonu. Máte někdo aktuální zkušenost s průjezdem Cottonwood Canyon Rd.? Je to sjízdné i osobákem? Díky.

Jel jsem to asi 4x na přelomu květen-červen. Většinou s grand caravanem. Problém byl jen na konci cesty . Je tam zlom a teče tam někdy voda. Jinak bacha na protijedoucí auta a bacha na auta před tebou. Je tam dost kamení.

Díky. Budeme mít grand caravan, tak snad ok. Pamatuješ si jak dlouho jste to jeli? Podle Googlu se to jede 3 hodiny.

PříspěvekNapsal: 26 dub 2019 08:00 
VIP

Také jsme to Grand Caravanem jeli 2 x. Je to úžasná cesta, uprostřed je krásný kanon. Jestli je to průjezdné zjistíš hned při vjezdu za Page. Když tam nebude závora, tak OK. Nesmí být brzo po dešti. Brod je v pohodě sjízdný. Google na to dává 3 hod, jednou jsme nestíhali, šeřilo se a chtěli jsme fotit ten kanon. Manželka to ralyeovým stylem dala za 1 a půl hod.

Předmět příspěvku: USA: Západ
PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 16:15 
VIP

Rád bych se zeptal na váš názor, která cesta je zajímavější:

a/ Las Vegas na severovýchod ke Grand Staircase National Monument a zpět (zahrnuje návštěvu Bryce Canyon NP) a nějak ze severu ke Grand Canyon (vůbec netušim jestli to jde, jsem na samém začátku hledání a plánování); anebo

b/ Las Vegas na jihovýchod do Sedony a zpět, a nějak z jihu ke Grand Canyon; anebo

c/ Phoenix na sever do Sedony a zpět, a nějak z jihu ke Grand Canyon; anebo

d/ Phoenix na sever do Sedony a okolo Grand Canyon na západ do Las Vegas.

Jak je u mne obvyklé, celý okruh nechci, rád bych minimalizoval čas v autě a maximalizoval čas v přírodě. Období září.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 17:13 
VIP

babička Lála píše:

a/ Las Vegas na severovýchod ke Grand Staircase National Monument a zpět (zahrnuje návštěvu Bryce Canyon NP) a nějak ze severu ke Grand Canyon (vůbec netušim jestli to jde, jsem na samém začátku hledání a plánování); anebo

b/ Las Vegas na jihovýchod do Sedony a zpět, a nějak z jihu ke Grand Canyon; anebo

Jak je u mne obvyklé, celý okruh nechci, rád bych minimalizoval čas v autě a maximalizoval čas v přírodě. Období září.

Mal som nedavno rovnaku otazku, s tym ze som chcel navstivit aj antelope canyon...
Nakoniec som to vyriesil takto:
Odjazd skoro ano z Vegas, navsteva Hoover Dam a hned prva ranna Hoover Dam tour, odtial smer Grand Canyon Village a tam budeme do konca dna odtial autom smer Tuba City alebo Page kde prespime a na druhy den mame Antelope Canyon + Horseshoe Bend a odtial pokracujeme spat smer Vegas, nic lepsie som nedokazal vymysliet

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 17:51 
VIP

Podle mě je zajímavější ta SV část nad GC.
Volil bych trasu: Zion, Bryce, Escalante, Page (Antilopí kaňon) a do LV z5 přes severní okraj GC a Valley of fire.

Sedona je fajn, ale na Zion, Bryce, atd. prostě nemá

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 18:38 
Diskutér

osobně bych asi volila b..z LV po Route 66 a Sedonu bych nevynechala určitě, pak nahoru ke GC.
( Sedona je jedno z míst, které na mě zapůsobilo nejvíc, my pak jeli ještě níž do Tucsonu a bylo to zase úplně něco jiného než ta "západ klasika", kterou jsme jeli předtím několikrát )

North rim GC má taky něco do sebe, ale podle mě je ta jižní hrana lepší / monumentálnější. Takže pokud GC, tak imho jih.

PříspěvekNapsal: 29 črc 2019 01:09 
VIP

A let do FLG (Flagstaff) si zavrhl? Dá se tam přímým letem i z Phoenixu (Denveru, Dallasu...)

Pak je to ke Grand Canyonu coby kamenem dohodil, navážeš ikonickou route 66 + "obec" Seligman, tradiční Hoover a dojedeš do Las Vegas.

Já na tuhle variantu koukal nedávno, z JFK vycházel OW na 130 dolarů.

PříspěvekNapsal: 08 srp 2019 09:09 
VIP

babička Lála píše:

Díky za odpovědi, sever GC v. jih GC 1:1, to mi nepomohlo, tip na FLG zajímavej, ale už mám letenku do LAX, takže v úvahu přichází jenom start cesty z Phoenixu. Anebo...
... byl někdo na základně Edwards, ftom leteckém muzeu? Vypadá to v příjemné dojezdové vzdálenosti z Los Angeles, a pak pokračovat autem do Vegas (poučen svou chybou už vím, že cesta netrvá dva dni! :roll: ).

Jinak mi opravdu hodně štve, že těsně minu oslavu Šíleného Maxe, to video vypadá parádně!!! Lístky prej ještě jsou, nějakej obleček bych doma spíchnul, jenom ten odlet domů bych možná nestihnul, bo je druhej den po otevíracím večírku, a to je dost velký riziko... :cry:

PříspěvekNapsal: 08 srp 2019 09:27 
VIP

Ten šílenej Max, to je ten Burlington Man ? /nebo jak se to jmenuje/
Před pár dny jsem někde četl, že nějaký čech staví ve Vegas auto pro tuto akci a zve zájemce na prohlídku. Zkusím to zpětně dohledat.

PříspěvekNapsal: 08 srp 2019 13:33 
Moderátor

Burning Man :-)

GC: Sever. Na jihu je poušť, na severu lesy, prérie a bizoni.

PříspěvekNapsal: 08 srp 2019 16:44 
VIP

anavi píše:
Ten šílenej Max, to je ten Burlington Man ? /nebo jak se to jmenuje/
Před pár dny jsem někde četl, že nějaký čech staví ve Vegas auto pro tuto akci a zve zájemce na prohlídku. Zkusím to zpětně dohledat.

O Burning Man jsem neslyšel, tohle je Wasteland Weekend.
Na toho Čecha stavitele se, prosím, podívej.
Inspiraci k Edwards jsem našel zde, ale jestli to stojí za tu cestu, to je můj dotaz.

PříspěvekNapsal: 08 srp 2019 19:10 
Diskutér

ještě k tomu GC sever vs jih - ta jižní strana podle mě víc vystihuje to slovo kaňon, je tam větší wow efekt..Sever už na mě tak nezapůsobil, ta příroda je hezká, ne že ne, ale chybí tam prostě ten otevřený pohled na druhou stranu, přes tu obrovskou díru, nebo jak to mám říct..
A i vyhnout se davu jde celkem dobře, když se shuttle busem zajede až na konec Hermit road. Super je i cesta autem k Desert view a odtud pak vyjet z parku směrem na Page ( párkrát jsme spali kousek za výjezdem z NP v Cameron trading post, nemusí se jet až do Page v jednom dni po GC )

PříspěvekNapsal: 04 pro 2019 16:02 
VIP

Nová výzva pro Saua a Alexxe: na http://www.seznam.cz - autoforum.cz je článek 3 blázni přejeli z NY do LA za 27 hodin, místy jeli až 311 km/hod.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 538 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina