Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 pro 2022 05:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 569 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: USA: Západ
PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 16:29 
VIP

Díky za vysvětlenou.

Předmět příspěvku: Re: Alitalia
PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 16:33 
Diskutér

anavi píše:
To je právě ten problém.Pro návštěvu Mon.Valley a pak stihnutí ferry přes Lake Powell a průjezd krásnou cestou John Burr Trail do Bryce je Kayenta jedinou volbou.Jsou tam právě jen 3 hotely,docela drahé,my vybrali osvědčený Holiday Inn,asi dokonce za 120,nebo tak nějak.Page je mnohem lepší,hotelů moc,levné,ale je to cca o 2 hod dál než Kay.Ten čas je třeba vypočítat,poslední ferry jede z Halls Crossing do Bulfrog v 13.00,pak už nic.Při nestihnutí by se muselo vracet a objet do delší cestou.Ideálně to vychází takto: 7.00 vstát,snídaně,odjezd max v 8.00,za půl hod 8.30 v Mon Val.,2 hod průjezd mezi monumenty do cca 10.30,odjezd,krátká zast. na Goosenecks,výjezd krásnými serpentinami na náhorní plošinu a pak okolo Natural Bridges(to už se bohužel nestíhá) k ferry.Ideální je přijet cca 12.45 rovnou k lodi,ale v případě příjezdu okolo 12.00,což už nám 2x vyšlo se stihne ještě vykoupání v Lake Powell,v první zátoce za vjezdem do NP ,pod marínou.

na ferry jsem se dival, jezdi jen do 8. rijna, pak ma na zimu zavreny :( , muselo by se to objet po 95. premyslim jak to udelat, v usa jsem uz cestoval 2x, ale vzdy ve stylu dodge grand caravan a kam jsme dojeli, tam jsme spali. Ted uz asi bude zima. Takze asi po motelech....... Jedu s kamosem, ktery tam bude poprve, takze mame trasu hodne podobne, jak jsi psal ty + mame 2 dny navic, ktere stravime v SF. Jeste dotaz, po ceste z capitol reef do Escalante (silnice c.12) je cast cesty v google maps carkovana, jeli jste tudy? co to znamena, da se to projet normalnim autem????

Edit: jeste se divam, ze scenic drive v Capitol reef, je jakasi sotolina, musim se podivat do pruvodce, abychom tam nekde nezkoncili......

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 16:46 
VIP

Jestli myslíš tu cestu z Bulfrogu,výjezd v Boulderu a pak do Escalante,tak je to naprosto v pohodě,moc krásná cesta.To čárkování znamená,že se může vyjímečně zaplavit po prudkém dešti.Po výjezdu z ferry je bouda rangerů-tudy asi nepřijedete,když ferry nebude,ale při objetí jezera je možné,že vás to sem stočí.Rangerů se stačí zeptat,jestli je cesta průjezdná.Směrem od ferry pořád při pochybách kam odbočit odbočujte vždy vlevo (mimo odbočku přímo do maríny v Bulfrogu).

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 16:53 
VIP

dmitrijsadlo píše:
Je to sice velmi silný off-topic, ale můžu se zeptat, co se dá v Monument Valley dvě hodiny projíždět?

Já jsem se chtěl zase zeptat, co si člověk odnese z takové cesty, kdy 3000+ km itinerář, který by bohatě stačil na tři týdny cestování sekáte jak Baťa cvičky za šest dnů?
Vy se v těch parcích vůbec nezastavujete, neděláte tam žádne treky nebo aspoň procházky, apod.?
A dovolil bych si zdvořile podotknout že na konci října se mění čas a ve druhé polovině listopadu zapadá sluníčko na zeměpisné šířce Las Vegas o půl páte: http://www.timeanddate.com/worldclock/a ... ay=1&n=127

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 17:03 
Diskutér

Hatikva píše:
dmitrijsadlo píše:
Je to sice velmi silný off-topic, ale můžu se zeptat, co se dá v Monument Valley dvě hodiny projíždět?

Já jsem se chtěl zase zeptat, co si člověk odnese z takové cesty, kdy 3000+ km itinerář, který by bohatě stačil na tři týdny cestování sekáte jak Baťa cvičky za šest dnů?
Vy se v těch parcích vůbec nezastavujete, neděláte tam žádne treky nebo aspoň procházky, apod.?
A dovolil bych si zdvořile podotknout že na konci října se mění čas a ve druhé polovině listopadu zapadá sluníčko na zeměpisné šířce Las Vegas o půl páte: http://www.timeanddate.com/worldclock/a ... ay=1&n=127

mam to naplanovane na 11 dnu. 1 den mi na brice nebo zion bohate staci aby sis udelal predstavu, samozrejme, kdyz budu chtit poradne projit Canyonlands nebudou stacit ani 2 mesice.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 18:20 
VIP

Je rozdíl,když jedeš poprvé a chceš vidět hodně /skoro vše/ a máš málo času,a možná ti to bude stačit jednou za celý život.A nebo to bude poznávací cesta,abys vůbec měl představu o čem to je,a budeš přijíždět znovu a znovu,zpomalíš a najdeš si věci,které tě zajímají a vychutnáš si to.Já to mám takhle a stále se vracím. A taky je věc jiná,když cestu máš možnost plánovat třeba rok dopředu,na 3 týdny , a pak najednou bum ,přijde Alitalia s akcí,nemáš dovolenou,kombinace levných letů dá 10 dní a musíš se do toho vejít.Chceš vzít někoho s sebou abys mu to tam ukázal a to se nedá jinak,než zrychleným programem.A v neposlední řadě - 5000 až 6000 km,které běžně na Západě za 14 dní najíždíme nepovažuji za nějakou újmu.Amerika je taky hodně o tom vidět ji z jedoucího auta.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 21:56 
VIP

stranas píše:
tu 3. noc v Kayenta jste spali kde? nasel jsem 3 hotely, nejlevnejsi Quality Inn Navajo Nation za 98 usd/noc, tam asi moc na vyber nebude co?

Když sem hledal ubytko za nejaků rozumnů cenu někde blízko Monumentů já, našel sem (a nakonec aj spal) TADY. Ináč bylo snad šecko 100+ USD.

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 05:41 
Moderátor

My jsme najeli 11000 km za tři týdny a nic bych na tom neměnil. Viděli jsme 17 parků a to nám nikdo nevezme. Brali jsme to ale pravda americkým způsobem - parkoviště, kratší trek (200-1000m, výjimky samozřejmě byly), a autem na další parkoviště. V podstatě co den to park, ráno a večer přesuny. Spali jsme v levných motelech (střed cca 15 dolarů/osoba), nejdražší byly v Moabu a Las Vegas (tam ale schválně, dalo by se najít i něco o dost levnějšího). Jedli jsme na odpočívadlech u cest a hlavně v parcích, z vlastních zásob, hospody minimálně.

Odkaz tady určitě někde je, ale pro jistotu: http://ctyrinaceste-usa2010.blogspot.cz ... blizi.html

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 07:08 
VIP

alexx píše:
My jsme najeli 11000 km za tři týdny a nic bych na tom neměnil.
http://ctyrinaceste-usa2010.blogspot.cz ... blizi.html

No já mám názor stejnej jako Hatikva, což ale neznamená, že si s chutí nepřečtu bložinek.
Z nějakejch cca 800 km denně v autě mne bolí řiť už jen při té představě...
Někdo někde tady psal o cestování v "Alexx styl", tak to si ´du přečíst. 8-)

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 07:41 
VIP

To Alexx: tak tohle je styl,který já a moje rodina máme rádi.11000 za 3 týdny jsme teda ještě nedali (7000 ano).Znám ale lidi,co za měsíc ujeli 26000,to mi přijde už moc.Není to ale o rekordech,ale o tom,jak to komu vyhovuje.Pro nás by týden na 1 místě kdekoli u moře byl utrpením.V moři se rád vykoupu,ale 2 hod mi stačí.A 400 km průměrně za den ujetých kilometrů mi při těch vzdálenostech nepřijde jako extrém,nebo obtíž.

Naposledy upravil anavi dne 31 srp 2012 07:47, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 07:46 
Moderátor

Při průměrné rychlosti 80 km/h což je v pohodě dosažitelné mimo Kalifornii, je to necelých 7 hodin denně. Dost toho člověk najezdí přímo po parku (zejména Yellowstone, Death Valley).

Odjezd byl obvykle kolem sedmé, kolem deváté, desáté jsme byli někde v parku, a večer jsme jeli ještě dvě, tři hodinky, ubytovali se kolem deváté až se stmívalo, šli se najíst (supermarket nebo hospoda), a mezi desátou a jedenáctou jsme šli spát. Ráno budíček 6:30, naskládat věci do auta už byla rutina, 3D tetris (Kia Sportage, nic moc kufr), všechno se člověk rychle naučí... a tak pořád dokola.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2012 11:04 
VIP

:shock:

Dusivý virus děsí Yosemity

PříspěvekNapsal: 02 zář 2012 11:21 
VIP

Ty chatky co ukazovali,že se to v nich objevilo,jsou tak zoufale dlouho dopředu vyprodané ,že se to našinců netýká.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2012 11:55 
Tazatel

Jo jo, jak ostatne vsechno co je primo v Yosemite

PříspěvekNapsal: 02 zář 2012 15:54 
VIP

My jsme z toho ted meli docela strach v Yosemitte jsme spali minuly tyden 2 noci - v kempu ve vlastnim stanu a pritelkyne byla potom celou dobu nejaka nemocna - kaslala a mela i teplotu a pak nam jeji sestra poslala ten clanek.....nastesti uz je ted OK.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 569 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina