Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 lis 2022 06:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 569 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: USA: Západ
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2022 13:50 
Diskutér

anavi píše:
Pro všechny, kdo plánují letos Západ USA.
Do Yosemit, Arches je potřeba předem objednat a zaplatil 2 dol povolení k vjezdu. Do Google napište např. Yosemite 2022 Entry a bude to v prvních odkazech. Na 12.9. jsem to platil před 3 týdny bez problémů, ale ted jsem zkoušel se podívat pro někoho na 6.6. a nepustilo to, psalo něco o 7 dnech předem. Jsou tam ale okna ve kterých to jde objednat na pozdější termíny. Také na Angels Landing v Zionu. My potřebujeme na 10.9. a okno bude 1.7., nebo loterie den předem.

povolení k vjezdu nutné i do Rocky Mountain ...

PříspěvekNapsal: 03 čer 2022 10:17 
Diskutér

Koupím Annual Pass do NP USA za 1000 Kč s platností alespoň do 07/2022 a volným polem pro podpis. Předání v Plzni, Praze,... Díky.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2022 12:07 
VIP

Povolení k vjezdu je třeba i do Arches.
Co tedy zatím víme, tak Angels Landing v Zionu, celé Yosemite, Rocky Moutains, Arches.
Kdyby jste někdo plánoval Antelope, tak nejlevnější je od Taadidin Tours /přímo indiáni/.
http://www.antelopecanyon-x.com Přijede se přímo k nim na silnici 98, ne z centru Page jako Ken.
Rezervace je zrušitelná. Ceny od 53 dol. vč. daně.
Tioga Pass v Yosemitech je již otevřen. Silnice na Glacier Point je celý rok 2022 zavřená.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2022 08:12 
Diskutér

od 12/6/2022 do USA vstup bez testu PCR i antigen..

PříspěvekNapsal: 13 čer 2022 08:24 
Diskutér

Konečně !!! V pátek letím, čtvrteční test by byla loterie. Uff.
Už naposled: nemá někdo Annual Pass s platností alespoň do července 2022? Díky.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2022 06:54 
Diskutér

tak sbírání a chytání mil, segmentů. statusů, XP, bodů a ještě nevím, čeho všeho, jsem rozšíříl sbírku o chytání vstupů do národních parků USA.
Jo kromě vstupu do parku ( nebo annual pasu) je potřeba do některých parků denní permit, třeba v ROMO to mají ještě posle místa v parku a hodin .
75 procent vstupů prodávají - otevírají spoty - 30 dní před termínem, zbytek v 5 PM předchozího dne. Jo musíte být zaregistrováni před registrací! Osobní zkušenost - pozor, není moc signál v parcích, tak i s USA kartou je to risk, když pak nejste na datech.
A teď to podstatné - POZOR, spoty, vstupy jsou vypášeny během MINUT!!, takže pak je smolík, do parku bez vstupu nepustí. jakmile chytnete spot, vstup, máte 12 minut na zaplacení symbolických 2 USD kartou.
Docela to kontrolujou, není třeba si to povolení tisknout, stačí print screen obrazovky s QR kodem a jménem.
Kam je potřeba denní permit najdete na RECREATION.GOV, nebo na stránkách parků.
Tak pozor na to, dost lidí ( cizinci) to neví a pak mají smolíka pacholíka.

PříspěvekNapsal: 14 zář 2022 22:10 
VIP

Tak jsem dnes v rychlosti upekl cestu na západní pobřeží příští týden a přítelkyně mě přiletí navštívit, potřeboval bych poradit, co s jedním dnem navíc.

22. - přítelkyně přílet 15:00, já 16:20 - musím zůstat na večeři v LA
23. - ráno mám vyzvednutí auta, směr Joshua a následně snad až do Williamsu. Je to trochu troufalé po letu z Taipei, ale v Joshua nebudem nikde skákat a předpokládám, že vstaneme brzo
24. - Grand Canyon a cesta do Kanabu
25. - Bryce dopoledne a odpoledne Zion, cíl St George (tentokrát na 100% bez all you can eat, přítelkyně na to není).
26. - ??
27. - Ideálně po obědě Hoover Dam, check in v hotelu u letiště, nějaký roll coaster a mrknout na fontánu, ale večer mám ve Vegas meeting
28. - Já odlet 5:00, přítelkyně 6:15....

26. mě napadá trochu prochodit Zion, nějaký easy trek, ale klidně zkusíme něco jiného. Popřípadě pár hodin v autě asi nebudou problém, ale ideálně, abychom se stejnou trasou nevraceli zpět. Any ideas?
27. bych dopoledne klidně mrknul na Red Canyon u Vegas, ale nikdy mě to moc neoslovilo..asi bych přežil i hodinu někde v Marshalls..

PříspěvekNapsal: 15 zář 2022 11:30 
Diskutér

Valley of the fire.

PříspěvekNapsal: 15 zář 2022 13:36 
Diskutér

Zion- Angels landing je na permit, ale v pohodě je naproti Observation point, dobrá procházka, výhledy, ale nevím, možná zavřenej. Kouni na stránky parku

PříspěvekNapsal: 19 zář 2022 09:28 
VIP

Včera jsme se vrátili, taky jsme dělali Zion a Bryce v jednom dni. Na Angels Landing jsme povolení nezískali ani v loterii, šli jsme jen pod finální skálu. I to bylo pěkné, ale náročné, bylo přes 40 st. Ráno v 8.00 jsme vyjeli za St.George, popojeli k Zionu, cca v 9.00 vystoupili z busu na Grotto. Nejdřív je to skoro rovina, pak strmé serpentiny, zase rovina, pak serpentiny až ke skále. Tam a zpět necelé 3 hod. Do Bryce je cca 1 a půl hod. V Bryce stačí zajet na parkoviště ve tvaru smyčky u Sunset, slézt dolů a na Sunrise vylézt. Za 2 hod v pohodě. Určitě by to šlo i obráceně, nejdříve Bryce a pak Zion. v Zionu je také hezký krátký trek Overlok Tunel View cca na 1 a půl hod, nad tunelem.
Já bych to asi volil obráceně.
22. večeře v LA
23. ráno auto, jet do St.George noc St.G.
24. St.G. - Zion - Bryce noc Bryce ale asi by šlo dojet až do Kanab
25. Bryce/Kanab - Page - Grand Canyon /možno až do 18.00, 1 hod do Williams/ noc Will.
26. Will - Hoover Dam, po poledni v LV, nákupy, večer Strip noc LV
27. LV bud Red Rock, nebo vyjet na Stratosféru, nebo Shelby Muzeum zdarma, večer meeting

PříspěvekNapsal: 21 zář 2022 11:41 
Diskutér

Nemáte náhodou niekto tip na primerane drahý rezort s all inclusive kdekoľvek na pobreží Kalifornie? Nepotrebujeme žiaden luxus, len aby sme par dni mohli niekde lezat a niekto by nam nonstop varil :D vdaka za tipy

PříspěvekNapsal: 21 zář 2022 16:50 
VIP

Nikde sem v USA nevidel AI nabidku ktera by nestala naprosty nesmysl. Byl bych taky rad kdyby me nekdo vyvedl z omylu a o necem vedel :)

PříspěvekNapsal: 23 zář 2022 12:10 
VIP

Před týdnem jsme se vrátili, tak pár zkušeností.
Potvrzení o očkování chtěli jen na letišti v Praze.
V Las Vegas parkování zdarma s nejkratší vzdáleností pěšky na Strip v hotelu OYO /bývalé Hooters/. V parkovacím domě, po vjezdu úplně vpravo, 3. patro. Jinak slušné ubytování za 71. Za stejnou cenu ale se snídaní Baymont hned za Outlet South. Ke Stripu ale musíte dojet autem a pak využít parkování v OYO.
V St.George doporučím hotel St.George Inn, dobrý poměr cena/výkon, výborná snídaně.
V Zionu jsme nezískali povolení na Angels Landing, ale i cesta jen pod skálu /k Scout Lookout možno bez/ byla zážitek. Ve vedru přes 40 st. i dost záhul. Parkoviště na 1. zast. busu plné, těsně před zákazem na zast. 3 místo bylo, ale bus směr do parku nestaví, jen jede na začátek, přestoupit a pak jet.
V Bryce na Booking drahé hotely, za dobrou cenu na Hotels byl Bryce View Lodge, super snídaně, ale jen na papír s počtem osob.
Capitol v Denveru je v neděli zavřený.
Vyjet na Pikes Peak je opravdu pecka /i znovu po 16 letech/. Cena už není 25 za vjezd, ale 15 za osobu. Je ale také potřeba rezervace, udělali ji nám za 2 dol až na bráně, 45 min jsme si počkali.
Great Sand Dunes je celkem zajímavá zastávka, vylézt cca 1 km na nejvyšší dost náročné.
V Monument Valley přemístili platební boudu už na příjezdovou cestu, musíte zaplatit /ted 8, dříve 5 za osobu v autě/ a pak teprve vjet na parkoviště pod hotelem. Bylo po dešti, báli jsme se bláta, ale po 3 dotazech prý OK. 200m od boudy vjezd dolů, tam Indiánka vracela všechna auta zpět, zaplaveno, nelze jet. Mluvili jsme s Holandany, čekali už 6 hodin. Takže mi to přišlo jako záměr, zaplatte a stejně nikam nepojedete. Přišlo mi to zbytečné, ale kolegové zkoušeli u 2 manažerů vrátit peníze, marně.
Nahradili jsme to výjezdem na nedaleké serpentiny Moki Dugway a pak nahoře cca 5 mil na Muley Point. Vážně pěkné, jako Canyolands. Tak na max 2 hod od Mon Val a zpět.
Chtělli jsme a měli zaplacené Antelope /nejlevnější za 53 od Taadiniin Tours/, ale přišel mail a i osobnmě Indiánka na místě řekla že z důvodu deště je to zrušené a vrátí peníze. Sice po týdnu, ale přišly zpět.
V Page jsme zajeli na Lake Powell View Point, moc hezké.
Auto jsme měli od Thrifty /Chevrolet Trailblazer, obsah 1.3!, spotřeba 7.6 l, cena 430 dol za 10 dní/, k Rocky Moutains jsme jeli po šotolinové cestě a 1 km před dálnicí dostali kamenem od protijedoucího auta, poškození velikosti 5 kč, 10 cm od horního okraje skla před spolujezdcem.
Napadlo mě koupit pruh Chevrolet přes celé okno, ale nebyl čas ho shánět. Tak jsem to přelepil nálepkou Rocky Moutains a vrácení proběhlo v pohodě. Blokace z karty zmizela, tak snad OK.

Mám kartu do NP, platnost do 07/23, obě místa pro podpisy čistá. Bud prodám za 1000, nebo půjčím za 500. Pro jistotu, kdyby jsme letěli znovu na jaře. tel 736541501

PříspěvekNapsal: 30 zář 2022 10:50 
VIP

Tak já se tak nějak krkolomně vracím až teď, Západ zase nezklamal.
Před návštěvou Bryce jsme to nakonec z důvodu únavy zapíchli v Page po cestě z GC, dojezd ráno do 3 hodin i přes "je to sice dál, ale za to horší cestou" odbočkou před Kanabem. Jen na vjezd do Zionu jsme čekali asi 2 hodiny, byla neděle a hromada lidí.

V GC jsme dali vyhlídkový let, 179 USD na osobu, cca 35 minut, neuvěřitelná nádhera.
V Las Vegas jsme spali v Cirkusu a hotel a služby dostál svého jména. Parkování zdarma je tam taky. Udělali jsme jednodenní výlet z LV do Death Valley a překvapila mě cena benzínu v Pahrumpu. Trochu přes cvak a dojedete do Vegas s plnou zpět do autopůjčovny.

Kartička mi zbyla také, nabízím stejné podmínky jako anavi.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 569 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina