Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 lis 2022 06:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 569 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: USA - Západ
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 18:33 
Tazatel

Jo, SLC je pro Yellowstone nejlepsi a asi i nejlevnejsi. Jeste se docela da Spokane, WA s tim, ze to spojis s Glacier NP (a jestli mas viza do Kanady tak klidne i Waterton Lakes NP) v Montane, popr. Boise, ID. Jestli te zajimaji ale jen Tetony a Yellowstone, tak jednoznacne Salt Lake. Po ceste se muzes stavit ve vybornem preziraku Golden Corral v Ogdenu :)

PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 12:29 
VIP

Stoji za cestu/z Vegas/ Glacier NP?Daji se v Montane podniknout treky na konich?Ma nekdo zkusenost s pujcenim Harika/trosku jiny pocet koni :) / ve Vegas?Nasel jsem akorat drazsi Eagleriders,dalsi dotaz je ohledne "raje"v Grand Canyonu-Havasupai :shock: tohle nejde nenavstivit,je tam v cervnu jeste nejaky prutok?kolik je vstup?popripade nocleh?http://picasaweb.google.com/100427424566424684381/Havasupai?gsessionid=2KhPjltVkAhJnM8yciHClA Da se v US sehnet celkovy pruvodce po kempech celeho zapadu/stredozapadu?chceme prevazne kempovat,najdeme pohodlne kemp kazdou noc?motely jen v krajni nouzi ;)Pruvodce jeste neni tak uvitam spis osobni zkusenosti,pokud by nekdo mel k prodeji pouzity+AmB Passs s platnosti do cervence2012-rad odkoupim ;) Dekuji za jakekoli postrehy ;)

PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 12:37 
VIP

http://picasaweb.google.com/lenka.sluneckova/Havasupai#

PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 20:25 
Tazatel

Dino: Do Supaie jsem jel v r. 2004, takze si uz moc nepamatuju, mel jsem o tom zjistene tenkrat vsechno. Jel jsem ze South Rim Grand Canyon a mel jsem atlas Rand McNally, ve kterem byla zakreslena gravel road primo ze South Rim (mela asi 70mili, oproti vice nez 200milim objizdkou po normalni silnici). Mel jsem normalniho sedana z pujcovny a cesta byla dost adrenalinova. Nakonec jsem se dostal asi 20mil od cile (hualapai hilltop) a tam jsem to musel otocit, protoze cesta byla vyplavena. Mit auto s high clearance, tak se tam tenkrat dostanu. Pokud budes mit neco vyssiho, tak to je myslim dobra zkratka.
Znami tam byli, ale myslim si to moc nechvalili. Indiani oskubavaji, strasna bida a hledeli tam na ne jak na vetrelce (snad dva dny predtim nez prijeli tam byla i nejaka vrazda, ale jen mezi mistnima, zadni turiste). Ja bych do toho ale byt tebou urcite jdu, musi to byt jedinecny zazitek. Navic je tam posledni posta v USA, ktera je obsluhovana mulama (mule train) tak muzes rozeslat pohledy :)
Vsechny informace muzes najit na http://www.havasupaitribe.com/
Rezervace predem doporucuju, uz je to vcelku proflakle. V cervnu tam bude vody urcite dost...puvod vody je myslim z podzemi, takze to prutok nijak neovlivnuje a voda je chladna. Vodopady jsou snad 4 a muzes zajit az ke Colorado river.
Glacier N.P. je z Vegas hodne z ruky. Ja tam byl na 3 dny, ale 2dny snezilo, takze Going to the sun road byla otevrena jen chvili a nevysly mi ani nijake hikey. :(
Podle nekterych lidi je to nejhezci park v USA. Ja uz jsem predtim byl v kanadskych Rockies, ktere jsou Glacieru hodne podobne, takze me tak nenadchnul a mam jine favority. Pro cloveka, ktery ale nebyl v Kanade je to urcite silny zazitek. Z Vegas bych se az tam nevydaval. Ja jsem mel cestu pres Cascades do Dakot, tak jsem to mel "skoro" po ceste. Co se tyce kempu, tak tech je v Americe strasne moc a jejich rezervaci bych tak neresil. Zalezi samozrejme kam jedes. Treba v Yosemitech je rezervace nutna, ale v nejakem Bryce urcite ne. Jestli budes mit cas a budes u Supai, tak si zkus zahrat loterii o "The Wave" (staci zadat do googlu). Je to formace v Paria Canyon u Grand Staircase Escalante N.M. Ja hral 2x a nepodarilo se, je to takovy nesplneny sen. Link je http://www.blm.gov/az/st/en/arolrsmain/ ... uttes.html je to myslim coyote buttes north.
Pokud budes mit nejake dalsi otazky, tak se klidne ptej, v USA jsem nejakou dobu zil, tak treba muzu poradit ;-)

PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 20:39 
Tazatel

Camp si muzes rezervovat na nps.gov dopredu pres kreditku (pokud mas rad planovani). Pokud budes moct volit, tak pouzivej urcite campy, ktere spravuje vlada, jsou primo u zdroje a uroven je vysoka, to ale asi vis. Soukrome campy nejsou primo v parcich a rezervace az na vyjimky z mych zkusenosti neni nutna, byva jich dostatek (krome nejnavstevovanejsich parku jako Yosemite, Great Smoky mtns atd.)

PříspěvekNapsal: 17 lis 2011 11:29 
VIP

Diky za odpovedi,osobne se snazim veskerym rezervacim dopredu vyhybat obloukem a spis preferuji absolutni volnost,kdyz se mi nekde libi tak proste zustavam jak dlouho chci ;) Havasupu chci prosmejdit kompletne,bude bookle SUV tak se tam snad nejak prokousame,jen se mi to zrovna nechce rezervovat dopredu :( ,17Dol.za osobu jeste jde,vstup 35 neni zrovna malo ale lepsi nez Skywalk :!: Za krasna mista se dnes plati skoro vsude ;) GlacierNP prave volim kvuli tomu ze je to vlastne americke Rockies a tem kanadskym buzerantum nehodlam dat ani Dolar :!: ,dokud nezmeni vizovou povinost- je to pro mne nepratelska zeme :evil: .Treky jsou v planu,stejne jako "G sun road",jedeme do Yellowstonu a pak uz to neni tak "daleko" ;) a v cervenci to snad bude vse prujezdne.Kdyz budu jeste cokoli potrebovat doladit tak pisnu ;) plan uz je zhruba hotovy,jeste jednou diky.

PříspěvekNapsal: 17 lis 2011 17:00 
Tazatel

Ja jsem zase takovy planovac, nemam rad kdyz jezdim nekde v 11 vecer a snazim se najit misto kde prespim. Vsechno rezervuju dopredu. Jak ale pises, na to nevyhody, kdyz clovek dorazi na nejake fajn misto a chce tam zustat dyl, nebo mu 2dny prsi/snezi a nic z toho nema.
Nevim jestli si nekdy byl v tech koncinach, takze par tipu.
Horseshoe bend u Page, AZ. Krasna vyhlidka, zabere max. hodinu casu.
Antelope canyon - asi nejznamejsi slot canyon. Patri indianum, co te tam zavezou (za prachy)a mas asi 45min na prohlidku a foteni. Pro me trochu zklamani.
Co se tyce slot canyonu, tak asi nej kanon je Buckskin gulch (zatim jsem nebyl). http://en.wikipedia.org/wiki/Buckskin_Gulch
Pokud budes v Zionu a nedotanes se do jineho slot canyonu, urcite projdi aspon par km Narrows/Orderville canyon...fakt super.
Pokud budes mit cestu kolem, tak neni spatne Goblin valley S.P. - oddechovka na 2h.
Canyonlands N.P. cast Island in the sky - videt aspon Mesa arch a kratka vychazka k upheaval dome.
Canyonlands N.P. Needles district - vyborny asi 10milovy hike Chesler park loop trail (i s joist trail, popr druid arch - doporucuju).
Yellowstone/Teton je nadhera, vim ze nebude asi cas, ale da se tam stravit 5dni a stejne neuvidis vsechno (i kdyz jezdis autem).
Glacier N.P. - Highline trail
V cervnu byva otevrene vsechno, akorat mozna v Glacieru muzes mit problem...ten je dost nevyzpytatelny. Ja tam byl na zacatku zari a druhy den zacalo snezit a padat kroupy, tak nam vsechno pozavirali a byli jsme namydleni...aspon jsme zajeli do Browningu, coz je mesto v indianske rezervaci nedaleko Glacieru...sami psi a bandy indianu, co se potulovali kolem...moc bezpecnejsem se tam necitil (i kdyz treba byli v pohode...jen ten pocit jsem z nich nemel nijak dobry)

PříspěvekNapsal: 17 lis 2011 19:53 
VIP

To Dino,ses prvni,zavolej mi v cervnu na 736541501 ,to uz budu vedet jestli pojedu nebo ne a dam ti AMB Pass zadarmo,s mistem pro druhy podpis.Je platny do konce zari.I kdybych jel,a nase terminy se mijely,tak s tebou pocitam.

PříspěvekNapsal: 17 lis 2011 20:32 
VIP

Jeden uz se rysuje,ale potrebuju dva,letime 11cervna tak je to dost pozde ;) driv to vedet nebudes?aspon duben-kveten ;)

PříspěvekNapsal: 11 pro 2011 14:43 
VIP

Ten červen jsem napsal jen že jsem usoudil že to bude stačit. Samozřejmě ,že vdubnu,nebo květnu už budu vědět jestli pojedeme.Jestli to bude stačit,ozvi se třeba začátkem května.Jak jsem psal,jseš první,slib platí.Ted se mi někdo ozval,že by taky měl zájem,tak ho dávám na druhé místo.Nevíš jestli druhý podpis také někde registrují ? Jako českého člověka mě napadlo,jestli by druhý podpis nešel opakovaně vymazávat a použít pro víc cest.Už vidím,jak mě zase někdo napadne,že je to pod úroven.Mám ale svědomí čisté,já pas vždy dávám dál zadarmo.Při koupi AMB asi první jméno kupce registrují,když pak chtějí při dalších vstupech ID,ale jak je to s druhým podpisem by stálo za vyzkoumání.

PříspěvekNapsal: 11 pro 2011 18:51 
VIP

To nesmazes ani nahodou :lol: bude to poznat a vypadalo by to jako napad od 10i leteho ditete :lol: letime 11.cervna a je pro mne pozde to shanet koncem kvetna ;) uz jsem sehnal i ten druhy An.Pass tak ho klidne predej dalsim zajemcum ;) Diky za ochotu

PříspěvekNapsal: 12 pro 2011 12:34 
VIP

O.K.beru na vědomí,pas dostane Ejo.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2011 02:55 
Diskutér

Dino tez letime s bandou 11.6. na "zapad USA". Jaky mas routing? To mas tu akci DL z BUD?

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2012 18:47 
Diskutér

Kdo se chystáte do národních parků v USA, vyplatí se vám Annual Pass. Nabízím tuhle kartičku s jedním volným podpisem a platností 9/2012 za 500Kč. Víc info přes SZ.

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2012 09:04 
Kolemjdoucí

Terezinha píše:
Kdo se chystáte do národních parků v USA, vyplatí se vám Annual Pass. Nabízím tuhle kartičku s jedním volným podpisem a platností 9/2012 za 500Kč. Víc info přes SZ.

Ahoj, mel bych o nej zajem. Jsem z Prahy, tak pokud chces, ozvi se prosim na aldafalda[@]quick.cz

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 569 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina