Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 črc 2022 00:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 560 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: USA: Západ
PříspěvekNapsal: 18 lis 2020 20:30 
VIP

Hmmmm, už se těšim, jaxe si doporučená místa postupně najdu, prohlídnu, a případně doplnim nebo upravim plán. DÍKY MOC :!:
anavi píše:
Ta cesta už má konkrétní datum a letenky, nebo je to jen víra v lepší časy 2021 ?
Konkrétní letenka existuje, takže vlastně oboje.
Víra v globálně lepší zdravotní stav v červnu, víra v Bidenovo otevření hranic (co bychom jim tam sakra asi mohli přivézt, dyť voni jsou zamořený až napůdu), víra v zahájení vakcinací a z toho vyplývajících mediálních pozitivních masáží, atd. Takové argumenty dost "navodě".

Předmět příspěvku: Re: USA: Západ
PříspěvekNapsal: 18 lis 2020 20:42 
VIP

Před GC bych spal ve Williams, je to taková krásná díra. A pak bych se zastavil v St. George na low cost steaky v Golden Corral :D

PříspěvekNapsal: 19 lis 2020 08:59 
VIP

marecek97 píše:
Před GC bych spal ve Williams, je to taková krásná díra. A pak bych se zastavil v St. George na low cost steaky v Golden Corral :D
Obojí hodně dobrý tipy. Pořádně se nadlábnout po procházkách Zionem bude fajn, navíc je to poblíž plánovaného ubytka v městečku La Verkin. Nebo najdu něco rovnou v St. George.
A ten Williams vypadá na fotkách dobře, navíc dva minipivovárky :!: :P DÍKY MOC.
Grand Canyon Brewing Company
Historic Bareel + Bottle House
anavi píše:
Z mapy to tak jasné není, z popisu ano, přes Moki Dugway určitě jedte. Jestli budete v Canyolands, tak to není až tak nutné /podobná panoramata/ ale za zastávku - zajíždku celkem cca 8 mil, stojí i Muley Point hned nahoře nad Moki. Když bude čas, tak to vemte z Mon. V. přes Valley of the Goods, skoro stejné jako Mon.Val., ale budete tam sami.
Canyolands + Muley Point _ ne, to je daleko, to nestihneme. Proto si píšu ty vzdálenosti, aby to bylo realizovatelný. Potřebujeme se vrátit ten den někam ke Flagstaff, asi to protáhneme až do Williams, kam přesunu ubytko. U Monument Valley se hodlám zdržet, donutit kamaráda porušit fšechny možný předpisy, a udělat nějaké záběry z dronu (je jeho, já dron nemám), na chvíli si sednout a kochat se, sníst v klidu oběd, nasát atmosféru, nespěchat.
Valley of the Gods _ to stojí za zvážení, jestli to tam není frekventovaný, to zní zajímavě. Záleží na tom, kdy se nám podaří ráno vyrazit z hotelu, a jestli se rozhodneme projet si Moki Dugway tam a zpět, anebo se jenom pokocháme, a přejedeme do Valley of the Gods. Ale obě dvě věci nestihneme.
anavi píše:
Při cestě z LV stojí za zajíždku Valley of Fire, po I-15 je to jen 35 mil, ale ten čas asi nebudete chtít riskovat minout. Vím, že jsi jiná gurmánská liga, ale Bufet v kasinu Boulder Station také stojí za návštěvu.
Valley of Fire _ bezva cíl pro jednodenní výlet z Vegas, ale při dlouhém okruhu je to ztráta času. Ještě jsem tam nebyl, ale Vegas je moje srdcofka, tak snad někdy příště...
Boulder Station _ v Las Vegas? Je to docela z ruky (v rámci rozlehlýho města), na ukázku americkýho bufetu použijeme Golden Corral v St. George.
anavi píše:
Natural Bridges se dá absolvovat i jen pouhou projíždkou, bez nutnosti treku. /nebo jen malého/ Jestli jste trochu fandové přes auta, tak ještě doporučím v LV zdarma muzeum Shelby Mustang, kousek od Outlet South. Jestli pojedete přes Escalante, tak je nádherná cesta po silnici č. 12, zvláště po hřebenu hory, z obou stran propasti. Cca 10 km před Esc. je odbočka k Devils Garden/hned u cesty/, na stejné je i Zebra Slot/trek na 3 hod.
Natural Bridges _ daleko, nestíháme.
Carroll Shelby Museum _ BINGO! Kamarád dělá do aut, to ho bude zajímat, super tip :!:
Escalante _ celý Escalante si nechávám na příště, to prostě nestíháme, tam je docela dost zajímavejch míst. Původně jsem to chtěl celé postavit na Escalante, ale kamarád je motorkář, on asi ocení hlavně chlapskou Route 66.
anavi píše:
Vynechání Bryce chápu, pokud je to opravdu důvod k další cestě, pro mě je to jasná 1 ze všech míst na Západě. Už teď tam zahrň také /po Mon. Val./ přejezd k Bryce trajektem přes Lake Powell s následnou cestou krásnou pustou krajinou z výjezdem v Boulderu. Alternativou je cesta z Page do Kodachrome Basin přes Cottonwoodcanyon Road, také moc pěkné.
Fšechny ostatní věci snad (snad!) někdy příště. Devils Garden nebo Kadachrome Basin, to je taková moje "plánovaná severní cesta", čti severně nad Grand Canyon, to bych někdy moc rád udělal s Dítětem. Jestli teda se mnou ještě bude chtít cestovat, je už dospělý.
To Dítě myslím :? Já naopak začínám bejt dítě... :roll:

Jirko, mohl bych ti napsat, mohl bych ti zavolat, ale třeba bude ta tvoje nedostižná rekapitulace zajímavejch míst užitečná i někomu dalšímu. DÍKY MOC, jsi můj West-US-guru.

Naposledy upravil babička Lála dne 19 lis 2020 18:49, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 21 lis 2020 18:17 
VIP

Jestli se rozhodnete spát ve Willams, tak doporučím hotel Days Inn na R66. Spali jsme tam 2x, vždy spokojenost. Jen kousek od města, klid, hlavně ale super snídaně. Golden Corral v St.George taky doporučím. Jedli jsme tam asi 6x, ale tip na něm jsem dal mnoha lidem a vždy jsem se pak zpětně dočkal vřelých díků.
Snad ti ten červen vyjde, já v to doufám taky. Měli jsme letos na červen letenky, vše detailně naplánováno, ale samozřejmě se to zrušilo. Jakmile se lety opět obnoví, tak hned kupujeme, už máme absták.
Ještě tip: koukni na stránky http://www.earthtrekkers.com jsou tam zajímavé tipy na trasy a místa /nejen / v USA.
Jo, a jestli se to povede, tak se těším na report z Angels Landing. To bych rád někdy dal. Zatím jako test naší fyzické zdatnosti byl výlez na vodopád Vernal v Yosemitech /asi 6x/, ale AL, to bude jiná liga.
Ooh Aah Point v GC je moc hezký krátký trek, vždy jsme u GC jen čuměli dolů, až loni jsme jsme ten kousek slezli, moc pěkné.

Naposledy upravil anavi dne 24 lis 2020 09:44, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 22 lis 2020 00:57 
VIP

Přidávám se mezi ty vřelé díky anavimu... :D

PříspěvekNapsal: 22 lis 2020 08:57 
Moderátor

Na GC obecně pozor. Určitě bych si nechtěl užívat sestup do GC po návštěvě GC v St. George. Před návštěvou GC je ideální mít připravený hotel blízko GC, protože po steacích a jahodách v čokoládě v GC se vám už nebude chtít řídit. Sestup do GC si raději nechte na další den.

Jinak já musím asi poděkovat Sauovi za seznámení s GC, tehdy myslím někde na kraji Miami. Od té doby plánujeme cesty po Státech - mimo jiné - i podle GC a nejsme líní si ke GC popojet třeba 30 mil (nejbližší GC od Seatlu).

PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 09:43 
VIP

Zajímavost: Lála asi pohrdne podle jeho vyjádření pro VELKOU vzdálenost navštívit skvělý bufet v kasinu Boulder Station, ale kdyby to někdo chtěl porovnat s Golden Corral, tak GC v je jen malý kousek od BS.

PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 14:58 
VIP

babička Lála píše:
anavi píše:
Vím, že jsi jiná gurmánská liga, ale Bufet v kasinu Boulder Station také stojí za návštěvu.
Boulder Station _ v Las Vegas? Je to docela z ruky (v rámci rozlehlýho města), na ukázku americkýho bufetu použijeme Golden Corral v St. George.
anavi píše:
Zajímavost: Lála asi pohrdne podle jeho vyjádření pro VELKOU vzdálenost navštívit skvělý bufet v kasinu Boulder Station, ale kdyby to někdo chtěl porovnat s Golden Corral, tak GC v je jen malý kousek od BS.
Dobře, odhalil jsi mě. O vzdálenosti to není.

Předloni jsem si nastudoval z několika zdrojů téma Best pizza in Las Vegas, a k ochutnávání jsem si vybral Pizza Rock vedle Fremont Street a pizzu v Grimaldi´s ve Venetian Palace (neplést s Giordano´s, to je průměr).
Jakkoliv je podnik Pizza Rock pod taktovkou mistra světa Tonyho Gemignaniho, pizza tam byla sice výborná, ale úplně omračující to nebylo. Už jenom při srovnání s Grimaldi´s, kde byla pizza naprosto famózní, asi nejchutnější co jsem kdy jedl. Ale dám Tonymu ještě jednu šanci, a rád bych s kamarádem vyzkoušel podnik Little Tony´s. Teda pokud nebude chtít jít do Grimaldi´s.

Teď jsem si nastudoval, a z vícero článků zfúzoval, vlastní sestavu Best wings in USA, a rád bych navštívil nejméně jeden z podniků, který je i na mém seznamu. A třeba Wing King jsou od Stripu ještě dál než Boulder Station, a přesto si tam rád zajedu.

Rači kvalitu nežli kvantitu, takže co nejlepší žrádlo za ještě přijatelnej peníz, nežli se přežrat za co nejmíň. Gurmet, ne gurmán. Ale samozřejmě i pořádná žranice má svoje kouzlo, takže Golden Corral aspoň jednou (nebo nejméně jednou) rád poznám a přechutnám. Jenže my máme ve Vegas jenom dva obědy a dvě večeře, což nechci vyplácat na žranici. Čekají tam na nás nejlepší burgry, pizzy, křídla...

A abych ukončil gurmetský okýnko tuzemskou poznámkou (když už nás ten C-19 drží doma), kamarád z Plzně mi překvapil odpovědí, že nezná Pizzeria Da Pietro, i když okolo ní skoro každý den chodí; je to možná jedna z nejlepších pizz v ČR. A kdo z vás chodí v Praze na pizzu k Johhnymu na roh Bělehradské? Já tam ujíždím na verzi Bombaj!

PříspěvekNapsal: 25 dub 2022 10:44 
VIP

Dobré ceny letenek od British Airways z Berlína. Los Angeles, Las Vegas, Vancouver, Seattle, Denver i jiné destinace. Možno i v druhé půlce srpna. Máme koupeno Las Vegas v září za 10000. Hledat přímo na BA.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2022 10:24 
VIP

Vracíme se z KOA do PRG přes SEA, kde máme 6,5 hodiny přestup (od 7 do 13,30). Má cenu se někam trmacet? Chtěl jsem se podívat do Museum of flight, ale otvírá až v 10 hodin. Pak jedině se podívat do centra.. Poradíte někdo prosím. Dík

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2022 14:01 
Návštěvník

Museum of Flight je v Everettu na severu od Seattle, zatímco letiště je na jihu od Seattle.
Vedle letiště Seattle je Boeing Field.
https://www.museumofflight.org/Plan-You ... ield-Tours.
Na webu jsou exkurze v roce 2019, třeba ověřit, zda je nabízejí letos.

Jinak z letište Seattle jezdí lehké metro do centra města, ca. minut. Z promenády je možné jet lodí na blízké ostrovy.
https://www.seattle-airport.com/light-rail.php
https://www.bainbridgeisland.com/ferry/

PříspěvekNapsal: 08 kvě 2022 20:05 
VIP

puketapu píše:
Vracíme se z KOA do PRG přes SEA, kde máme 6,5 hodiny přestup (od 7 do 13,30). Má cenu se někam trmacet? Chtěl jsem se podívat do Museum of flight, ale otvírá až v 10 hodin. Pak jedině se podívat do centra.. Poradíte někdo prosím. Dík

Jel jsem tehdy nad ránem nějakym boltem nebo čím do města, podívat se na tu věž, zpátky pak už mhd (v noci nejezdí). 6 hodin tak akorát na to centrum (neni to úplně blízko), ve dne v pohodě mhd obě cesty.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2022 02:33 
VIP

Díky. Asi nic lepšího nevymyslime.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2022 08:43 
VIP

Pro všechny, kdo plánují letos Západ USA.
Do Yosemit, Arches je potřeba předem objednat a zaplatil 2 dol povolení k vjezdu. Do Google napište např. Yosemite 2022 Entry a bude to v prvních odkazech. Na 12.9. jsem to platil před 3 týdny bez problémů, ale ted jsem zkoušel se podívat pro někoho na 6.6. a nepustilo to, psalo něco o 7 dnech předem. Jsou tam ale okna ve kterých to jde objednat na pozdější termíny. Také na Angels Landing v Zionu. My potřebujeme na 10.9. a okno bude 1.7., nebo loterie den předem.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2022 13:33 
Diskutér

anavi píše:
Pro všechny, kdo plánují letos Západ USA.
Do Yosemit, Arches je potřeba předem objednat a zaplatil 2 dol povolení k vjezdu. Do Google napište např. Yosemite 2022 Entry a bude to v prvních odkazech. Na 12.9. jsem to platil před 3 týdny bez problémů, ale ted jsem zkoušel se podívat pro někoho na 6.6. a nepustilo to, psalo něco o 7 dnech předem. Jsou tam ale okna ve kterých to jde objednat na pozdější termíny. Také na Angels Landing v Zionu. My potřebujeme na 10.9. a okno bude 1.7., nebo loterie den předem.

Už to nebude jak bývavalo :-). Před kovidem jsem se objednával (a zaplatil) do antelope a ani s objednaním na určitý čas jsem neuspěl, asi za týden peníze vrátili.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 560 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina