Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2019 11:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 538 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: USA: Západ
PříspěvekNapsal: 13 pro 2009 17:07 
Nováček

Znam to dobre na Zapade USA,Narodni parky,SF,LA,LV a rad pomohu novym cestovatelum se svymi zkusenostmi.Trasy,ubytovani,auto,jidlo a mnoho dalsiho z mych 4 cest.Tel.736541501

Předmět příspěvku: "America The Beautiful" - NP Annual Pass
PříspěvekNapsal: 16 srp 2010 12:57 
Diskutér

Zaujimal by ma vas nazor na NP Annual Pass. Pass je neprenosny a jeho sucastou by mal byt papierovy stitok, ktory musi byt nalepeny na okne auta:
Obrázek
Napriek tomu sa TU hojne predava za 500-700 CZK uz "pouzity" s tym, ze je tam miesto na druhy podpis. Nechcel by som zase, aby ma niekde zavreli za falsovanie, kvoli par usetrenym stovkam 8-)
Mate s tym nejake skusenosti?

Předmět příspěvku: Re: USA - Západ
PříspěvekNapsal: 16 srp 2010 13:23 
Návštěvník

Měl jsem na rok 08/09 a dostal jsem jen plastovou kartičku,kterou jsem si podepsal a u vstupu do parků jsem ji předával dohromady s pasem nebo nějakým ID.Ale někde jim stačila jen ta kartička.

PříspěvekNapsal: 16 srp 2010 13:58 
VIP

Pred mesicem jsme se vratili z USA,pas America is beatiful jsme kupovali.Jestli jsme to spravne pochopili,tak karticka se podepise a pak pri vstupu do dalsiho parku kontroluji podle ID /pasu,ridicaku /jen ten podpis.Hned nas napadlo,ze pokud by se podpis vymazal a znovu se to podepsalo podle jineho vzaru,tak je pas snadno prenosny.Behem te kratke chvile pri koupi jsme si nevsimli,ze by nekam psali cislo pasu a ukladali ho do pocitace s prislusnym jmenem.Pri koupi pasu jsme v prvnim parku dostali i nalepku na sklo,ale jen pro ten park,pri vstupu do dalsiho parku jsme dostali dalsi novou nalepku atd.Uz si ale nevzpominame,jestli to bylo pravidlem uplne v kazdem parku.Co si ale myslim urcite,je ,ze koupe pasu se urcite vyplati i za plnou cenu 80 dolaru,protoze uz pri navsteve 3 parku se cena vyrovna s placenim do kazdeho parku zvlast. A treba pro zajimavost:vykoupani u jezera Lake Mead je normalne za 5 dolaru,my jsme neplatili nic.Vstup do jeskyni Carlsbad Caverns byl take zdarma,i kdyz v pruvodci psali,ze se plati vzdy.

PříspěvekNapsal: 16 srp 2010 14:45 
Návštěvník

Já jsem annual pas kupoval loni v říjnu a žádný štítek do auta jsem nedostal. Projel jsem 9 národních parků a jen ve dvou chtěli vidět pas (kontrolovali podpis). Kamarádovi jsem ho dal a v září ho použije. Myslím, že je to v pohodě, proč by tam byla kolonka pro druhou osobu? ;)

PříspěvekNapsal: 16 srp 2010 18:24 
VIP

Tak jsem vyhrabal tu kartu,a skutecne je tam napsano:Druhy drzitel pasu/mozny/ a pod tim:pouze dva podpisy povoleny

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 07:09 
Nováček

Přesně tak, na kartě je místo na dva podpisy, takže pokud koupíš kartu již použitou (jako my), tak jen vepíšeš druhý podpis vedle původního. Nic nefalšuješ ani nemažeš. Byli jsme na třítýdenní cestě po parcích a nikde jsme neměli problém. Žádné nálepky na sklo jsme nedostávali. Pouze jsme měli vyvěšenou ceduli s pasem, vyfasovali jsme mapky a info a jeli.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 08:49 
Diskutér

Taky jsem poridil annual pass dopredu a mam karticku s mistem pro druhy podpis + uctenku. Myslim, ze by to melo byt naprosto v poho. U vjezdu ukazu karticku s pasem dostanu mapy a frcim dal. Jenom jsem zvedav, jak to bude, kdyz je nas 6 v jednom aute. Ten pass je typicky pro auto a 4 lidi, tak nevim, jestli budou resit pocet osob v aute. Doufam, ze ne a ze nam bude stacit jen jeden annual pass.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 09:17 
Kolemjdoucí

tezko rict, my byli jenom dva, takze no problem, ale obecne bylo vsude spousta strazcu parku, jen obcas jsme do parku vjeli bez kontroly treba vecer.vzdy s vyvesenym pasem, aby videli, ze ho mame.budete mit levne stanovani, pokud budete v parcích kempovat...

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 09:40 
Diskutér

S kempovanim v parcich pocitame. Snad uz tam v zari nebude tolik lidi.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 09:42 
Kolemjdoucí

Bude to ok, akorát v arches vyjde levnějš spát v Moabu v soukromým kempu se sprchou než nahoře v parku. Jestli tam tedy míříte ;)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 09:57 
Diskutér

Do Arches to asi nestihnem. Z Brycu to vemem dolu na Antelope Canyon a Monument Valley, kde nas odrbou mistni Navajove:-) Prej je tam novej kemp na vyhlidce, tak uvidime kolik za to budou indiansky chtit.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 10:05 
Kolemjdoucí

Škoda, v Arches a Canyonlands je to pěkný, Antelope canyon jsme vynechali, jeli jsme od Grand canyonu k Horseshoe Band, Page, Glen Dam na chvilku a pak na Navajo national monument (http://www.nps.gov/nava/index.htm), tam je oficiální kemp zdarma... Monument valley a dál.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 12:08 
Kolemjdoucí

Vratil jsem se z USA pred tydnem. Cestovalo nas 7 ve vanu pro 12lidi a mohu potvrdit ze v zadnem z deviti parku co jsme navstivi jsme nemeli jediny problem. Nekde se ptali kolik nas je, ale kdyz jsme je ujistili ze nejsme cestovka, ale jen parta kamaradu normalne nas na jeden pas pustili. Jak uz zminil Anavi kontroluji jen podpis podle ID a zadnou stitek jsme ke karte nedostali. Nabizim prehledne zpracovany plan na 3tydenni cesu po stredozapadu USA. Zajemci piste na goat22@seznam.cz. Rad se podelim o zkusenosti.

Naposledy upravil Goat dne 23 srp 2010 15:39, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 17 srp 2010 16:35 
VIP

Pro Papiraka,i jine.Jestli se budete motat u Mon.Valley doporucuji hlavne zajet dovnitr vlastnim autem za 5 dol osoba,a pak kousek je Goosenecks,a smerem na Natural Bridges je uzasny vyjezd na nahorni plosinu strmou stenou.Nat.Bridges jsou pekne,ale bomba prvni kategorie to neni.Letos jsme jeli ferry pres Lake Powell z Halls Crosing do Bullfrog,s koupanim a pak smer Escalante k Bryce Can. nadhernou krajinou,moc doporucuju.Asi urcite by to slo jet i obracene,kdyz bude zajem,podrobnosti rad dodam.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 538 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina