Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 úno 2020 10:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Maroko: Marrakesh
PříspěvekNapsal: 27 říj 2010 06:25 
Moderátor

Já bych to auto nezatracoval. Když se vymotáš z Marakéše, tak už se jezdí normálně, nic akčního nečekej. Vím, že hromadná doprava má něco do sebe, ale obere tě o hodně času.

Naposledy upravil alexx dne 27 říj 2010 13:32, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 27 říj 2010 11:53 
Tazatel

oka diky moc za rady :)

Předmět příspěvku: Maroko
PříspěvekNapsal: 07 led 2011 08:30 
VIP

Blíží se naše cesta do Maroka (koncem února 10 dní) a tak hledám, kde a jak rezervovat auto.
Vy co jste Maroko projeli autem, můžetemi mi poradit, jestli na trasu Fes-Erg Chebbi-Zagora-Mhamid-Marrakech je potřeba nějaké lepší auto, a nebo se to dá projet i tím nejlevnějším autem z půjčovny. Jaké jsou na této trase silnice?

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 09:17 
Kolemjdoucí

Auto to zvladne jakykoliv, je to v podstate statovka, i kdyz pres hory hned u Marakese je to trosku stoupani..
Obecne bych ale jezdil spis busama.

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 12:01 
Návštěvník

Ahoj,
tak jsem se nakonec rozhodli pro Fez a odlet z Oujdy na začátku února. Rádi bysme vyrazili do pouště, ale je to trošku z ruky a proto přemýšlíme o vypůjčení auta. Kam je nejlepší zajet a vyhlížet "chytače" na vyjížďku do pouště plus případné přespání? Merzougha nebo už v Rissani?
Koukal jsem i na autobusy, ale moc mě neláká přes 10 hod. v buse tam a 10 hod. zpět...máte někdo zkušenost z cestou Fez-Merzougha, případně na kolik cesta busem, vlakem v Maroku vychází? Trošku se bojím, aby jsme se všichni vešli do toho busu, když to jezdí jednou denně a jenom nás bude 10.
Jak řešíte dirhamy? Je lepší rozměňovat tady nebo třeba až na letišti, vybírat z bankomatu? Prý maročané upřednostňují spíše dolary než eura, jen nevím co je na tom pravda...
díky za každou cenou radu!

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 12:42 
VIP

V Maroku jsem vybral peníze hned na letišti z bankomatu a sebou jsem měl nějakou hotovost v eurech a USD,kdyby bankomat nefungoval,nebo nebral žadnou z karet...

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 13:21 
VIP

Já jsem v Markoku měnil eura, vzali je v každé směnárně. Měl jsem ještě libry, ale s těma jsem nepochodil, posílali mě s nima do státní marocké banky.
Mnoho informací o výletech do pouště jsem našel v téhle diskuzi, http://maroko.orbion.cz/diskuse/
Odtamtud mám doporučení na tenhle hotel http://khamliahouse.com/index.htm

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 13:43 
Návštěvník

díky moc, ten hotel vypadá dobře...

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 16:46 
VIP

V Maroku jsem jezdil autem, je fakt, že jenom na severu. Dopředu jsem četl spousty varování o tom, jak je to nebezpečný atd., díry na silnicích apod, šílený řidiči. Neměl jsem jedinej problém, jel jsem i v noci po okresce, dálnice jsou placený, takže tam skoro nikdo nejezdí. V noci chodí po silnici spousta lidí, bez světel nebo odrazek, ale nepromenujou se uprostřed silnice. Kdo nejede napůl ve škarpě, nemůže je sejmout. Byl jsem dokonce stavěnej nějakou místní "gendarmerií", prima sme si pokecali, maník v uniformě si mlel svojí, já mu odpovídal "no parlé..." a nakonec to vzdal, nechtěl papíry, nic.
Problém s cestováním autem je v navigaci, není totiž až na nějakej garmin k dispozici a v jednom městě jsem narazil na celkem 3 směrový cedule. Zkoušel jsem se i ptát, ale nepomohlo to. Zachránila mě mapa a buzola :)) Ale většina cesty, co jsem projel, byla ocedulkovaná.

Co se týče cen hotelů, je skutečně nejlevnější jich obejít několik na místě. On se na vás nejspíš i někdo nalepí a hotelama vás provede. Nejlevnější jsou "hotely" v medinách, tam se platí okolo 100 MAD (cca 250,-Kč) za pokoj pro dva. Ale to je opravdu jenom pokoj. S vlastní koupelnou se dá za 150 až 200 MAD. Pokoje vždy nutno prohlídnout předem. Když jsem odešel, stalo se, že vyběhli ven a nabídli jinou cenu nebo lepší pokoj za ty samý peníze. V jednom hotelu jsem byl dva dny, první noc jsem platil 200 místo 250 (vlastní koupelna), druhej den jsem nabídnul 100 za noc a vzali to taky. Netuším, kam až by byli ochotný jít :)

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 17:17 
VIP

avathar: Díky za uklidnění. Po přečtení přechozích příspěvků, jsem docela vážně uvažoval, že rezervaci auta zruším. Zatím tedy počkám :D
Jak jsi to měl s pojištěním auta. Rezeroval jsem pomocí akčníchletenek a nejlevnější auto výjde na 200 euro na 7 dní (půjčeno ve Fezu a vráceno v Marrakeshi). Vzhledem k tomu, že uvažujeme, že se klidně vyspíme i v autě tak mi ta cena připadá slušná

Jen mě udivuje ta spoluúčast.
CDW (Collision Damage Waiver) 10,000 MAD
Pojištění proti krádeži (TW) 21,000 MAD

Jinak v rezervaci nám jestě toto:
Description .................... Included In Rate .......... Payable At Counter
Oneway rental fee Yes ........ Yes .......................... Yes
Máte s tím někdo zkušenosti? Nebudu ještě platit nějaký poplatek, že auto vracím jinde než půjčuji?

GeorGos: takže pro TomTom mapy jsou?

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 17:48 
Návštěvník

tak já ted nevím, jestli auto nebo bus... :D
Nevíte na kolik cca vychází bus Fez-Rissani? Na těch jejich stránkách toho moc vykoukat nelze...lze tedy ve fezu zakoupit místenky na zpáteční cestu pro tu jistotu...?

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 17:51 
VIP

[quote="andre2w"]tak já ted nevím, jestli auto nebo bus... :D

Tak to jsme na tom stejně. A ještě je možnost autostop. Udajně by to neměl být problém. Má někdo zkušenosti?

Autobus by měl stát cca 150MAD viz http://wikitravel.org/en/Rissani

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 18:41 
Kolemjdoucí

Taky jedu do maroka tedka koncem ledna a premyslel jsem jestli pujcovat auto nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl ze jo, ale hlavne vzhledem k tomu ze tam budu jen tri noci, tak abych aspon neco stihl :)

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 18:51 
Návštěvník

GeorGos píše:
Na letišti v Marakéši, kde jsem si auto půjčoval, mi ale to připojištění nechtěli dát, nakonec mi ho dali, zablokovali si celou sníženou spoluúčast z karty. Auto půjčeno přes místní půjčovnu (akcniletenky.com).

Čo tak skúsiť poistenie cez túto stránku: http://www.insurance4carhire.com/index. ... 66&curID=1 Moc som to neštudoval, ale zdá sa to byť solídne

PříspěvekNapsal: 07 led 2011 19:10 
Kolemjdoucí

tuna píše:
A ještě je možnost autostop. Udajně by to neměl být problém. Má někdo zkušenosti?

Ano. Zkušenost stará 3 roky. Za autostop se očekává (je vyžadován) bakšiš.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina