Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 09 pro 2019 23:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nový Zéland
PříspěvekNapsal: 10 pro 2009 23:02 
Tazatel

Vše o NZ + Fiji + Samoa + Tuvalu + Tonga :) Letím v březnu ... děkuji všem za jakékoliv poznatky... a plus speciální díky za akční letenky... díky Lukovi jsem koupil letenku London - Auckland - London za směšných 11.500 Kč ! Díky !!! :)

Předmět příspěvku: Re: Nový Zéland
PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 11:48 
Nováček

Ahoj,

Nový Zéland jsem procestoval během 8 měsíců, a dá se říci byl skoro všude a šel skoro všechny větší treky...

kdybys měl nějaké dotazy rád zodpovím...

Jirka

PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 16:22 
Tazatel

ad Zélad, sic je to už 5 let co jsem tam byl, nicméně pobyl jsem tam celá rok a půl. Čili je-li nějaký dotaz, určitě rád odpovím.

PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 17:39 
Tazatel

Pánové děkuji ! ;) příležitostně se ozvu ...

PříspěvekNapsal: 13 pro 2009 22:21 
VIP

hola,

sice jsem tam byl minuly rok v lednu a jen tyden (letel jsem pres Sydny a vetsinu dovolene jsem travil tam), ale snad muzu taky poradit......

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 17:39 
Diskutér

dmitrijsadlo píše:
Tongariro Crossing je v pohode zvladnutelny za 1 den. Ubytovavat se v "hut" netreba. Rezervace je potreba jen v Peak Season, a to POUZE na ubytko.
Doporucuju nechat na nahorni plosine bagly za kamenama a vybehnout si Mt. Ngauruhoe (neboli Mt. Doom z Pana prstenu). Vratit se pro bagaz a pokracovat dal.

Edit:
P.S. Co presunout debatu do NZ vlakna?

Díkec, zvládnutelný to asi za ten 1 den bude, detaily si dohledám. Ještě mě napadlo... na jednom místě zaparkuju, one-way to přejdu a co pak, je tam možnost nějakýho busu popř. taxi zpět? Apropo, kolik by jsi doporučoval času na severní ostrov? Na jižním jsme byli tři týdny a přišlo mi to jako minimum...

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 19:05 
VIP

Clovis. Urcite lze udelat Tongariro Crossing za 1 den. Je to 19,4km a z konce zpet na zacatek funguji shuttly. Detaily nejlepe hledat na strankach DoC.
Kód:
http://www.doc.govt.nz/parks-and-recreation/tracks-and-walks/central-north-island/ruapehu/tongariro-alpine-crossing/

Brozurka take fajn:
Kód:
http://www.doc.govt.nz/upload/documents/parks-and-recreation/tracks-and-walks/tongariro-taupo/tac-web-brochure-2010.pdf

Shuttly popsany zde, sekce Transport and parking:
Kód:
http://www.doc.govt.nz/parks-and-recreation/tracks-and-walks/central-north-island/ruapehu/tongariro-alpine-crossing/plan-and-prepare/

Obecne cokoliv ohledne national parku a hiking nejlepe konzultovat pres stranky DoC a pote osobne na miste v jejich kancelarich. Poradi, pomuzou naplanovat, sdeli jake pocasi cekat, na co si dat pozor!

K tve otazce na doporuceny pobyt na Severnim ostrove:
Je tam podle me min zajimavych mist nez na Jiznim ostrove. Jizni ostrov je ale unikatni studnice prirodnich zajimavosti. Rekl bych tedy tak 14 dni +/-.
Doporucil bych ti (je to 4 roky, mozna na neco zapomenu :) : Far North (!), Auckland, Coromandel (!), Rotorua (rychlovka), Lake Taupo (rychlovka), Tongariro (!), Mt. Egmont (!), Wellington. Zalezi co te nejvic bavi, me hiking v horach a pobrezi jako takove. Nemel jsem cas na vychodni cast ostrova. Kdybych se vratil, tak bych si dal navic Tongariro Northern Circuit (DoC, 4-5 dni) nez jen samotne Tongariro Crossing.
P.S. Nikdy nezapomenu na show, kterou nam delfini predvadeli ve vlnach po bource v Port Jackson campgroundu.
Kód:
http://www.doc.govt.nz/parks-and-recreation/places-to-stay/conservation-campsites-by-region/coromandel/port-jackson/

P.S.S. Bay of Plenty me zklamala.

Naposledy upravil dmitrijsadlo dne 08 srp 2011 21:31, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 19:53 
Diskutér

Díky za vyčerpávající odpovědi 8-) Vidím to podobně, baví mě lehčí hiking, spíš jednodenní výlety než delší přechody, hlavně kvůli tomu času. Ještě bych přidal den v Aucklandu.

Co se týče Bay of Plenty, tak by možná nebyl marný výlet na White Island... http://www.whiteisland.co.nz/white_island_tour.html

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 20:12 
Moderátor

Zdar,
Tongarino se za den sice dá, ale doporučuji to zvážit a užít si ho, protože to je příliš pěkné místo na "průlet". Samotná Mt. Ngauruhoe je po suti vcelku strmě do tahu a zpět se pocítí lýtka i kolena, hlavně ale k večeru a po ránu má příroda přesně ten půvab, jak má mít a noc je plná hvězd. Zelená jezera v plném slunci taky ztrácí trochu glanc. Osobně jsem moc rád, že jsme zvolili dvoudenní variantu.

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 21:16 
VIP

Budu mit na NZ zase jen 3 tydny,vic proste nemuzu :) Doporucite mi rozdeleni 1-severni a 2 tydny jizni,nebo ze severniho jeste den-dva ubrat :?: Je varianta odpiskat severni uplne rozumna??Kombinace cas,penize/a koule/je opravdu nekdy hodne slozita ;)

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 21:24 
VIP

Dino, myslim, ze 1 tyden Sever, 2 tydny Jih, je rozumny! Na severnim ostrove je dost nadhernych mist, jen ta koncentrovanost na jiznim ostrove je neskutecna.
Jinak, "koule" na Zelandu snad moc potrebovat nebudes. Je to bezpecna zeme. Jen se moc nepoustej do hadek s Maory. Jsou to kuci temperamentni (film Once were warriors) ;)

PříspěvekNapsal: 09 srp 2011 08:45 
Diskutér

kdyby sis chtel neco malo pocist...tak sme byli loni na NZ skoro na 3 týdny.... http://www.fishmaker.info/novy-zeland-2010

mapa kudy sme jeli... 4280km
Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: 09 srp 2011 08:49 
VIP

a chodili jste na vícedení treky nebo jen zatsavit projít a jet dál?

PříspěvekNapsal: 09 srp 2011 11:15 
Diskutér

já osobně vícedenní treky nemám rád...a Tongariro Crossing sme nakonec po 6km museli otočit kvůli nepřízni počasí...

PříspěvekNapsal: 09 srp 2011 13:15 
Diskutér

z juzneho ostrova by som este odporucil:

- oblast fjordov - Milford Sound (tam treba ratat 2dni, no stoji to za to)
- Aoraki Mt. Cook NP

my sme robili aj viacdenne tripy, pokial to cloveka bavi a pocasie vyjde, je to parada.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina