Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 zář 2019 08:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Egypt
PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 11:57 
Diskutér

Teď jsem se díval do Uberu na historii jízd, tak např. od Tahrir Sq (Egyptské muzeum) do Gízy ke vchodu do areálu 60 EGP nebo od Cairo Tower k Citadele 22 EGP ;)

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 12:32 
Diskutér

Byli jsme v Káhiře v lednu před dvěma roky. Pyramidy v Gize a egyptské muzeum vcelku bez front, ale doprava a přecházení ulic masakr. Uber jsem chtěl vzít z letiště, ale asi přes blokádu taxikářů pro nás dedorazil. Ale 10 liber za nevyužití naúčtoval. Jeli jsme nakonec taxíkem Za obdobnou cenu jako Uber (asi 150 liber do hotelu v Gíze). Pak už jen taxíky na ulici zřejmě za obdobné sazby co místní, naprosto bez problémů, ale vždy orientačně cenu předem. Dokonce někteří jezdili dle taxametru. Neplatí ovšem u památek a mezinár. hotelů. Hotel měl dvojí ceny, ale pro cizince platíla ta vyšší, navíc chtěli platbu v USD. V té době jízdenka v metru 1libra. Ale bylo to krátce po velké devalvaci Eg. libry (cca 1,2 Kč za libru), tak nevím jak je to dnes.

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 18:37 
Moderátor

michal5 píše:
OK. Dík za info. Právě proto se ptám. Luxor asi nechávám plavat a užiju si Káhiru. Nějakou představu o dopravě mám - byl jsem v Indii. Horší než tam to nebude. S Luxorem so nejspíš počkám na opravení Maxíků a nějakou výprodejovou letenku se Smartwings do Hurghady.

Pokud by někdo, kdo rád rychle cestuje (např. alexx), měl odlišný názor, tak rád Luxor znovu přehodnotím.

Já to četl a říkám si... proč ne :-D. Nebude ale lepší než ten vlak zpět opět letět? V Luxoru toho není málo, v zimě se tam zase chystám protože jsem tam neměl dost času. Dá se tam bydlet v chatce u Nilu za 6$ za dva (tj. chatku). V Káhiře mě třeba kromě pyramid a muzea nic moc neláká, Alexandrii bych asi obětoval, a strávil maximum času v okolí Luxoru. Nebo si opravdu ten Luxor nechal na jindy a udělal za daný čas Káhiru+Alexandrii, do té se od Rudého moře na otočku nedostaneš.

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 18:50 
VIP

Alexxi, ty jsi má krevní skupina :D Jednak mě to láká vyzkoušet, abych měl srovnání s indickým a krom toho i ty letenky v EGP jsou pro návrat z Luxoru, kdy potřebuji, jaksi dost cenově mimo (cca 1300-1500 EGP). V zimě tam stejně zapadne slunce v pět a vyjde až někdy v osm. Tak proč ne vlak co odjíždí v jedenáct a přijíždí v devět. Jen jestli nemívá sakra velká zpoždění.

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 19:58 
VIP

alexx píše:
V Káhiře mě třeba kromě pyramid a muzea nic moc neláká,
Pyramidy v Sakkaře jsou mnohem lepší než v Gize. U Nilu, políčka, obdělávaná ještě buvoly (před cca 15 lety), zajímavá MHD na místo (metro + minibus, jestli si dobře pamatuju) Zatímco Giza - na okraji hnusného sídliště, spousta vometáků, hned u Sfingy Mekáč atp.

Taky mi to nepřijde jako špatný plán. My chtěli z autobusáku v Hurghadě do Luxoru, ale noční autobusy už přijely tak natřískané, že jsme se do nich nedostali. Zájezdy mi přišly předražené. Takže změna plánu, noční autobus do Káhiry, přes den její prohlídka, nočním vlakem do Luxoru, není se třeba ničeho bát. Prohlídka, přespání, autobus do Asuánu, plachetnice, přespání. Abu Simbel, zpět Asuán, přespání. Autobus do Hurghady. Dokončení pobytu v hotelu. Vše s malými dětmi, 13 a 8 let, bez problémů.

Naposledy upravil schwott dne 01 čer 2019 20:11, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 20:08 
VIP

schwott píše:
alexx píše:
V Káhiře mě třeba kromě pyramid a muzea nic moc neláká,
Pyramidy v Sakkaře jsou mnohem lepší než v Gize. U Nilu, políčka, obdělávaná ještě buvoly (před cca 15 lety), zajímavá MHD na místo (metro + minibus, jestli si dobře pamatuju) Zatímco Giza - na okraji hnusného sídliště, spousta vometáků, hned u Sfingy Mekáč atp.
Díky za tip :) Sakkara vypadá fakt dobře.

Na druhou stranu kdyby to šlo nakombinovat i s Luxorem, bylo by to fajn, protože Egypt jako země se současnou kulturou mě nijak moc neláká k tomu, abych se do něj vracel. Něco jiného je jeho kulturní dědictví z dávné minulosti :)

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 20:16 
VIP

michal5 píše:

Na druhou stranu kdyby to šlo nakombinovat i s Luxorem, bylo by to fajn,
Rozhodně to jde, viz můj upravený příspěvek výše.

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 21:13 
VIP

schwott píše:
michal5 píše:

Na druhou stranu kdyby to šlo nakombinovat i s Luxorem, bylo by to fajn,
Rozhodně to jde, viz můj upravený příspěvek výše.

Dík za inspirativní post :)

Aswan i Abbu Simbel by byl zajímavý taky. Jenže to už nestíhám. Možná Aswan bez plachetnice v rámci routingu CAI-LUX / ASW-CAI. Bohužel to kazí ceny letenek od EgyptAiru. I s těmi levnějšími tarify se dostávám k 2000 EGP, a to už si stačí počkat na akci a letět s QS do Hurghady.

Můžeš prosím blíž rozebrat ty narvané autobusy? Tolik zájemců v Hurghadě nebo už odněkud jely? Dá se lístek koupit dopředu?

Jinak sledoval někdo dlouhodoběji EgyptAir a jeho cenotvorbu? Mívá nějaké akce / hýbe častěji s cenami? Na leden se mi ty jejich nejnižší tarify zdají dost probrané. Jsou dostupné letenky jen pozdě večer nebo brzy ráno a ještě ne každý den. Nějakých 900 egyptských babek (ta nejnižší cena) se mi zdá celkem dost. Vím, jsem zkažený Ryanem a jednocentovkami s Levelem.

Zdá se mi dost nepravděpodobné, že by byly půlroku dopředu rozebrané všechny nemlich v časech přes den. Spíš mi připadá, že nejnižší tarify jsou dostupné jen na těch nejméně populárních letech.

P. S. Když jsem si naklikal ty nejnižší tarify v USD, dostal jsem se na 236 USD, čili na víc, jak letenku z Prahy do Káhiry :D

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 22:37 
VIP

michal5 píše:

Můžeš prosím blíž rozebrat ty narvané autobusy? Tolik zájemců v Hurghadě nebo už odněkud jely?
JJ, přijely narvané už do Hurghady a vystoupilo jen pár lidí. Jeden jel v půlnoci, druhý v 1, hned potom zmiňovaný bus do Káhiry. Lístky nešly koupit předem. Je to už dost dlouho, může to teď být úplně jinak. Ten noční vlak byl príma, byli jsme ale dost mrtví. 1. noc v autobuse, 2. noc ve vlaku, mezitím celý den na nohou v Káhiře. Zaprášené muzeum mně nebavilo, Gíza taky ne (ty byly ale při jiné návštěvě). Sakkara a bazar Khan Al-Khalili teda ale ohromně, nic víc jsme za ten den před odjezdem vlaku nestihli, možná jsme ještě nakoukli do Města mrtvých.

PříspěvekNapsal: 08 čer 2019 22:26 
VIP

alexx píše:
Chci prostě dovolenou kdy nemusím dělat nic víc, než jíst, pít, a potápět se :-). Vím, že mi teď Lála napíše, že je pro mě ideální safárko, ale k tomu se chci propracovat ze břehu.
Nenapíše. Egyptské Rudé moře z pohodlí resortu podle mě nemá ve světě konkurenci a vůbec se nedivim, že se tam vracíš.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2019 09:21 
VIP

alexx píše:
Martin+ píše:
Potápěči jsou Extra Divers, dražší ..., neochotní smlouvat.
Zásadně mi nevadí, že je někdo dražší, když to vím dopředu, má na webu ceník a počítám s tím. Co mě štve jsou příplatky a doplatky a daně, které nejsou nikde napsané a zdokumentované.
Extra Divers jsou Němci, tam je bláhové čekat nějaké smlouvání. Já s nima byl celkem třikrát, jsou různě po světě. Německá kvalita a ordnung, rád jsem si připlatil, po prvním placení dostal věrnostní kartičku na slevu při dalším využití ED kdekolif.
Já byl u nich moc spokojenej.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina