Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 říj 2018 08:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mallorka
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 21:34 
VIP

V Agadiru jsme se na začátku února koupali, ale je to osvěžující, srovnatelné třeba s Fuerteventurou, kde jsme byli v podstatě ve stejném období pak o rok později

PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 22:03 
VIP

Na Mallorce bývá tepleji než v Barceloně, co mám vypozorováno.

V říjnu tady bývá krásně, první půlka super na koupání, lidí už málo, koncem října už bývá moře o něco chladnější, ale vlézt se tam aspoň na chvilku určitě dá, říkám i já, jak jsem tady už rozmazlenej, jsem do moře vlezl na Dušičky, a to byla loni zima. Němci lezou do moře kdykoli během roku. :lol: Pršívá koncem září a od konce listopadu, i když poslední dobou se na to počasí nějak nedá spolehnout, ale i tak asi platí to, čím se chlubí deska na Španělském náměstí v Palmě, totiž, že je tady aspoň 300 slunečných dní v roce.

A únor (už tak od 20. ledna) je super na pozorování rozkvetlých mandloní a lučního kvítí; celá Mallorka rozkvete.

PříspěvekNapsal: 03 lis 2013 13:58 
VIP

Já jen aktuální informaci, když tu byla ta diskuse: slunečno, vzduch 26, voda 22. :)

PříspěvekNapsal: 01 říj 2016 20:58 
Diskutér

Dolaďuju itinerář na 3 denní trip po Mallorce, můžu poprosit zkušenější o radu?
Na 1. den mám vymyšlenou trasu půjčeným autem Valdemossa-Deia-Soller+Port de Soller-Sa Calobra+kaňon Torrent de Pareis-klášter Lluc-dojezd večer do Pollençy.
Odjíždět bysme měli z Palmy okolo 9 hod, je to nějak rozumně stihnutelný? Kolik času byste radili vyčlenit na jednotlivý místa, třeba Valdemossa 2 hod, Deia 1 hod, Soller+Port de Soller 3 hod, Sa Calobra+kaňon Torrent de Pareis 2 hod, klášter Lluc 1 hod je v pohodě?
Není na týhle trase ještě něco co by stálo za vidění, popř. mám tam něco co za vidění naopak nestojí?
Dá se v těch městech a vesnicích nějak rozumně zaparkovat?
Předem díky za každou radu.

PříspěvekNapsal: 02 říj 2016 08:17 
Kolemjdoucí

cvich píše:
Dolaďuju itinerář na 3 denní trip po Mallorce, můžu poprosit zkušenější o radu?
Na 1. den mám vymyšlenou trasu půjčeným autem Valdemossa-Deia-Soller+Port de Soller-Sa Calobra+kaňon Torrent de Pareis-klášter Lluc-dojezd večer do Pollençy.
Odjíždět bysme měli z Palmy okolo 9 hod, je to nějak rozumně stihnutelný? Kolik času byste radili vyčlenit na jednotlivý místa, třeba Valdemossa 2 hod, Deia 1 hod, Soller+Port de Soller 3 hod, Sa Calobra+kaňon Torrent de Pareis 2 hod, klášter Lluc 1 hod je v pohodě?
Není na týhle trase ještě něco co by stálo za vidění, popř. mám tam něco co za vidění naopak nestojí?
Dá se v těch městech a vesnicích nějak rozumně zaparkovat?
Předem díky za každou radu.

Ahoj, my jsme jeli před třemi lety tuto trasu: http://1url.cz/vto81 a byl to opravdu krásný, ale náročný (hlavně na řízení) den. Co se týče, tvého návrhu, myslím, že je to taky dost nabitý itinerář. Valdemossa na ty 2 hod. ok, Deia 1 hod (až až), Soller a Port de Soller i víc (ale záleží jak moc se chcete "courat"), Sa Calobra- nádherná a asi i na trochu dýl (užijete si jízdu autem v nekonečných zatáčkách :-) ) a klášter (pokud i s prohlídkou, tak 1 hod ok). Jinak my se ještě stavovali v Fornalutx a tam se mi hrozně moc líbilo. Cestou určitě budete ještě stavovat na různý fotostopy (a byla fakt škoda to neudělat). K tomu Solleru, tam jsme jeli tím starým vláčkem z Palmy a bylo to na celý den, ale super! Záleží na vás jak moc si chcete místo užít, nebo vám stačí si to jen prolítnout. Každopádně tahle část Mallorky se mi líbila úplně nejvíc. Co se týče parkování, dá se všude zaparkovat, někde zadáčo, jinde placený(tuším kolem 1eur/hod), rozpočet nám to rozhodně nezrujnovalo.

PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 08:38 
Diskutér

Ahoj, my jsme jeli před třemi lety tuto trasu: http://1url.cz/vto81 a byl to opravdu krásný, ale náročný (hlavně na řízení) den. Co se týče, tvého návrhu, myslím, že je to taky dost nabitý itinerář. Valdemossa na ty 2 hod. ok, Deia 1 hod (až až), Soller a Port de Soller i víc (ale záleží jak moc se chcete "courat"), Sa Calobra- nádherná a asi i na trochu dýl (užijete si jízdu autem v nekonečných zatáčkách :-) ) a klášter (pokud i s prohlídkou, tak 1 hod ok). Jinak my se ještě stavovali v Fornalutx a tam se mi hrozně moc líbilo. Cestou určitě budete ještě stavovat na různý fotostopy (a byla fakt škoda to neudělat). K tomu Solleru, tam jsme jeli tím starým vláčkem z Palmy a bylo to na celý den, ale super! Záleží na vás jak moc si chcete místo užít, nebo vám stačí si to jen prolítnout. Každopádně tahle část Mallorky se mi líbila úplně nejvíc. Co se týče parkování, dá se všude zaparkovat, někde zadáčo, jinde placený(tuším kolem 1eur/hod), rozpočet nám to rozhodně nezrujnovalo.[/quote]

Ahoj,
tu trasu co píšeš jste dali za 1 den? To mi přijde ještě mnohem nabitější než ta naše trasa:-)
Asi vynecháme ten klášter Lluc a dáme ho pak cestou zpátky, ušetřenou hodinu věnujeme buď Solleru nebo Sa Calobra - tam je to opravdu na dýl když neplánujeme koupání? Myslel jsem, že se tam dá projít jen kus kaňonu a nic jinýho tam není...Kouknu i na ten Fornalutx, co tam je zajímavýho (město, výhledy...)?

PříspěvekNapsal: 04 říj 2016 12:51 
Kolemjdoucí

My jsme ten náš den ale Soller nenavštívili, protože jsme ho dali jako jednodenní tím vláčkem. Tak o to to bylo kratší, ale jak jsem psala, bylo to náročné :-) Ta Sa Calobra- no pamatuju si, že se mohlo cca 20 min jít od parkoviště a pak trochu pokoukat a on nám ten čas dost utekl (mimochodem, točila se zde jedna z uvodních scén Alas mraků a to místo je fakt super!). Na Fornalutx se mi líbilo to město a atmosféra, ono to je posazený v údolí mezi pomerančovýma hájema a moc turistů tu tehdy (duben 2013) nebylo. Je to spíš jako na chvilku cournout po městě a kouknout jak to tam mají místní před domy krásně vyzdobený kytkama.

PříspěvekNapsal: 05 říj 2016 21:57 
Diskutér

Nějaký nápad co dělat na Mallorce když není zrovna hezky a prší? Jedeme na sobotu a neděli a chtěli jsme si jen tak odpočinout a na tento víkend není předpověď zrovna nejlepší. Ani si nebereme auto, byli jsme tam už 3x tak máme vše projeto.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 10:10 
Kolemjdoucí

v Palmě je bezva akvárium! ;-)

PříspěvekNapsal: 07 srp 2017 21:23 
Návštěvník

Ahoj, přidávám pár postřehů z našeho výletu v termínu 30.7. – 6.8., převážně na koupací místa.
Půjčili jsme auto u Autoclick (spokojenost, ale pozor na poplatek 30E za pozdní vyzvednutí – zavírají v 22hod a my měli zpožděný let) a točili kolem ostrova po směru hodinových ručiček. Měli jsme tarp (použit pouze 1x při blížící se bouřce) a karimatky (vzhledem k ostrým vápencům a trnitým kytkám určitě s podložkou). Snažili jsme se hledat odlehlejší malé pláže, často dostupné jen pěšky (vždy do 30 min od auta). Všechny zde zmíněné jsou doporučení-hodné, pokud nehledáte komfort restaurace/sprchy/písku/lehátek..

Po nočním příletu jsme zamířili a přespali zde: 39.5354219N, 2.5858781E, ráno pár pejskařů, ale když si člověk lehne dál od cestiček, má úplný klid. Až při odletu jsme si všimli Gorem zmiňované zastřešené letištní „pergoly“ – ale ta nebyla kompatibilní s půjčením auta.. Pod spacím místem je hned slušná malá písečná pláž. Ráno nákup v Carrefour, ceny naprosto v pohodě, žádné ostrovní přirážky.
Po nákupu jsme se koupali zde: 39.4723869N, 2.5204522E, možné autem až k vodě, je tam restaurace a výklenky ve skalách = stín. Pak krátkou okružní procházkou s krásnými výhledy a dalším koupáním zde: 39.4626628N, 2.5192853E – pěšky přístupná pláž, jen zakotvené lodě, jinak soukromí. Od pláže se dá pokračovat nahoru na útesy a dále k bunkrům, kterých je na tomto výběžku hodně. Spali jsme zde: 39.5131464N, 2.4672558E, v díře ve skalním podkladu, kousek od vyhlídky, asi 3 m od moře, ale v dostatečné výšce od přílivu. Odsud kousek pěšky do města pro případné občerstvení.
Další den koupání zde: 39.5552019N, 2.3657019E. Noc jsme strávili na začátku pohoří Tramuntana, v Estellencs na pláži zde: 39.6585917N, 2.4714561E – přístupné autem, spali jsem na terasách hned za parkovištěm. Toto bylo jediné místo, kde jsme viděli tekoucí sladkou vodu – vyvěračku ze skály s umělou prohlubní, ideál na chlazení melouna a vody.
Ráno přes Valldemossa (moc pěkné malé městečko, s tisíci květináči v ulicích), koupání v Port de Valdemossa zde: 39.7185311N, 2.5883789E, serpentinami autem až k moři.
Z Valldemossy přes Deia do Soller a Port de Soller, kde jsme spali na kopci s dalekým výhledem v zahradě ubytovny Refugi de Muleta (právě zavřeno, ale prochází tudy trasa GR221, takže areál je přístupný stále), přístupná sladká voda z umyvadla. Koupání na útesech pod vyhlídkou zde: 39.7935472N, 2.6895842E.
Ráno dále po silnici Ma-10 k soutěsce Torrent de Pareis, u pláže drahé parkovné (6 hod cca 15E, ale nenašli jsme jinou možnost) – filmová pláž přístupné dvěma tunely narvaná k prasknutí, v soutěsce skoro nikdo. Po 2 hod jsme došli sem: 39.8399592N, 2.8274175E, což je cca za 1/3 trasy, celé až k silnici s bus zastávkou píší 6 hod, celkem to sedí. Moc pěkné náročnější pasáže se střídají s méně náročnými, větší batoh jsme sundávali 1x, značení průchodů barevnými šipkami. Soutěska až na pár vysychajících jezírek suchá, když je naplněné vodou, musí to být dost zajímavé (v některých prohlubních tipuji i pět petrů vody). Klidnější je druhá pláž u silnice, i když za ty peníze za parkování se vyplatí rychle odjet a koupat se jinde. Dále přes Lluc (v 19hod zavřeno) do Pollenca a Port de Pollenca, jde jsem k přespání zvolili zde dobře popsanou strážní věž Talaia de´Albercutx zde: 39.9289542N, 3.1176969E. Jako jedna z mála je přístupná (kramle) a spaní zde bylo opravdu zážitkem, jak večer, tak ráno – výhledy parádní! Přímo naproti věži vyhlídka zde: 39.9290364N, 3.1106158E. Ráno silnicí až na konec poloostrova Formentor, po cestě pěkné polorozbité schody nad tunelem (39.9496839N, 3.1784219E) a pláž zde: 39.9519211N, 3.1733581E. Na věži se nám to tak líbilo, že jsme se sem vrátili i na druhou noc. V a JV pobřeží nebylo tak atraktivní, tak jsem ho prolítli, se zastávkou na pěkné pláži zde: 39.4752231N, 3.2863756E a pro mě osobně asi nejzajímavějším místem ostrova – poutním místem Sant Salvador u města Felanitx. Je to kopec s dvěma vrcholy, 500 m n.m., s úžasnými výhledy do dáli. Je tu i restaurace a hotel, kupodivu ne předražené (2-lůžák za 70E), studánka a WC, večer naprosto pusto. Spali jsme hned pod parkovištěm na místě s mnoha dřevěnými stoly.

Postřehy:
- sarančata zvučí přes den, čím tepleji, tím více, kolem 22hod vždy přestali a začínali až ráno kolem 7hod. Asi mají ráda borovicové porosty, z olivovníků, dubů ani místních keřů jsme je neslyšeli
- malé odlehlé pláže v úzkých zálivech jsou převážně oblázkové, písek jen na velkých městských plážích, tam občas i sprchy, ale ne vždy (letmé kontrola při promenádách)
- žádná z navštívených pláží nebyla v tomto období bez lidí, vždy alespoň nějaká ta loď
- na několika místech jsme narazili na medúzy, požahání nebylo do druhého dne cítit. Je dobré místa před koupáním s brýlemi prozkoumat, místní o medúzách věděli, ale nikdy nás neupozorňili
- pokud to jde, atraktivní místa navštěvovat ráno/dopoledne. Cca do 10/11 hod nebyla nikde ani noha, naopak později do večera (cca 21hod) stále všude plno lidí
- v neděli supermarkety zavřené, jak zvykem v Z Evropě

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 07:10 
Diskutér

ahoj,

poradí nám někdo jakým směrem hledat ubytování, abychom měli blízko pěkné pláže a zároveň vhodné místo na pár kratších výletů? Koncem září budeme na mallorce 2 a půl dne, takže měnit ubytování v průběhu nechci, zatím co jsem tak hledal mi připadá vhodný severní výběžek nebo cca střed východního pobřeží. Plán máme asi takový, že od rána do odpoledne být na pláži a třeba kolem 4 vyrazit na výlet (auto budeme mít z půjčovny)

PříspěvekNapsal: 21 srp 2018 09:33 
VIP

Přenechám ubytovaní na 10 nocí s polopenzí pro 2 osoby v Apartmánu Playa Moreia hned u pláže v S'illot.Konečná cena včetně městské daně 14 312kč.
Termín.1.9-10.9.
Rezervováno v dubnu přes booking kde byla chybná cena.Od té doby co to sleduji,tak cena pod 25 tisíc nešla.
Je tam bezplatně zrušení do 24.srpna.Byla by škoda to zrušit pze cena je super.
https://1url.cz/9Mzfa

Naposledy upravil soporus dne 21 srp 2018 09:40, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 03 zář 2018 23:56 
VIP

Budeme mít na Mallorce koncem října 2x půlden + 1x skoro celý den (ale po fotbale a noci na letišti v Madridu). Budeme pronajímat celý dům někde ve vnitrozemí, aby bylo všude zhruba stejně daleko. Nebudeme se přesouvat. Přečetl jsem celé vlákno a vím, že se mi bude líbit na severu a západě. Poradíte kam na výlety a na koupání? Jednoznačně malé zátoky a raději přírodu než historii. Dlouhé písečné pláže s lehátky a kajťáky - to by byla moje smrt.

PříspěvekNapsal: 29 zář 2018 12:18 
VIP

Su prvni, kdo si spletl Draci jeskyni s tu Del Hams, o asi kilometr vedle? :) A nadaval tak na uplne inci vstupne nez je psane na webu a nechapal proc? :D

PříspěvekNapsal: 10 říj 2018 07:39 
VIP

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet ... denni-tisk

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina