Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 28 bře 2020 19:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2090 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 136, 137, 138, 139, 140  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v USA
PříspěvekNapsal: 22 led 2020 15:21 
Diskutér

3 sedadlá vedľa seba majú aj tú nevýhodu, že z prostredného sedadla nie je žiadny výhľad. Cestovali sme po USA 7 dospelých (z toho 3 veľmi štíhli) v sedemmiestnom Dodge Grand Caravan, a bolo to dosť nepohodlné. Po tejto skúsenosti by som bral 2 autá.

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 15:32 
Kolemjdoucí

Díky mockráte všem zúčastněným za tipy a rady! Rozhodli jsme se na základě vašich zkušeností se poohlédnout po Vanu pro 12 nebo 15 osob dle toho, co bude právě v nabídce. S napětím očekávám zprávu od sOny-ho, který našel na 3 týdny Chevy Express van za 26tisíc, mně se podařilo pouze Ford Transit (or similar) na 19 dní za 44 nebo 48 tisíc ovšem s vrácením na stejné místo vypůjčení (Santa Ana airport)...
Ještě jednou vážně díky moc!

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 16:25 
Diskutér

Tak na tenhle termín vychází bohužel nejlevněji Avis přes Billiger-mietwagen za 1637 euro, včetně všech pojištění.

Takže tam ta nabídka není tak dobrá. Vždy je lepší rovnou uvádět termíny a přesná místa. Jinak je to vždy nic neurčující nabídka.

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 18:07 
Kolemjdoucí

Díky, sOny, na Billigeru jsem nehledal, ani jsem o této webové stránce nevěděl. Cena je nejnižší z těch, co jsem doposavad našel, navíc možno van vrátit na jiném letišti... tak snad se tímto epopeja výběru vozu ukončuje. Díky všem moc za výpomoc!

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 18:34 
Diskutér

Zrušení je zdarma, takže je dobré to sledovat a času máte více než dost. Někdy ty ceny dokážou skákat dost výrazně.

PříspěvekNapsal: 24 led 2020 21:52 
Diskutér

Na přelomu března a dubna budeme 3 týdny v usa, přiletíme do Miami. 15.1. jsem se dívala na rentalcars na ceny SUV ( budeme 4 + kufry ), vycházelo to vč. 3 dalších řidičů a plné nádrže na cca 17 800. Bohužel jsem to hned nezarezervovala a když se dívám teď, ceny jsou někde kolem 25 000..Netuším, jak je možné, že to tak skočilo a nevím, jestli to teď vzít nebo jestli počkat, že to půjde dolů..Hledala jsem teda jen Alamo, protože všechny pronájmy jsme měli jen přes ně dosud, ale vzhledem k těm cenám teď přemýšlím, jestli nevzít teda Thrifty nebo Dollar - tam jsou ty ceny kolem 18-19 tis.
Máte, prosím, zkušenosti / nějaké srovnání těchto půjčoven vs Alamo?
díky moc

PříspěvekNapsal: 24 led 2020 22:00 
VIP

Vymazal bych si cookies. Nebo bych to zkusil z úplně jiného počítače bez přihlášeného fb, Google a všeho. Autopůjčovny si profilují zákazníky a na dřívější hledání rady zvyšují ceny stejně jako ne low cost aerolinky.

PříspěvekNapsal: 24 led 2020 22:12 
Diskutér

Cookies jsem vymazala, zkusila jsem to z jiného prohlížeče, i v priv.okně, pak i z mobilu, ale je to pořád stejné právě..Zkusím ještě teda jiný PC.

PříspěvekNapsal: 25 led 2020 10:00 
VIP

Proč SUV na Floridě ? Thrifty je úplně stejná půjčovna jako všechny ostatní. Měli jsme v USA Alamo, Sixt, Dollar, Thrifty loni, a nevím co ještě, ale vždy to proběhlo bez problémů. Vždy byla auta skoro nová a nikdy se nic nerozbilo.
Zkus se podívat na Hotwire, SUV Toyota Rav je za 846, Sanmta Fé za 960, Minivan 1.107
/Zadal sem 23.3 -14.4./ Než zaplatíš, tak se jméno půjčovny nedozvíš, ale jsou tam u těchto vybraných aut vypsané možnosti a jsou to přesně ty půjčovny co jsem uvedl výše.
Jsou tam na výběr samozřejmě i jiná auta, Nissan Maxima a další. Když chceš půjčovnu vědět hned a možnost storna, tak je cena vyšší.

PříspěvekNapsal: 19 bře 2020 14:00 
VIP

Ahoj, mám nutkání něco přeci jen připravit pro strýčka příhodu, kdyby se přeci jen v září letělo do USA a měsíc dva předem by už bylo vše vyzobané. Má tu někdo doporučení na půjčovnu nebo zprostředkovatele v Kalifornii, který umožňuje free storno a je bez platby předem? V současnosti nevidím jako dobrý nápad něco dopředu platit jakémukoliv zprostředkovateli nebo půjčovně. Kdoví, jestli za půl roku bude ještě existovat.

Spolu s připojištěním bych snad risknul i GoldCar, když bude vyhovovat podmínkám. Ono se uvidí co a jak a když bude před případným odletem něco rozumnějšího, tak se to přerezervuje. Co jsem měl pár zápůjček v minulosti, tak občas to bylo bez jakékoliv platby dopředu, jindy 10% nebo 100% předem, ale zákonitosti, u koho to jak je, jsem zatím nevypozoroval.

Díky.

Až se k tomu dostanu, tak si když tak všechny možné servery proklikám s Janem Novákem až těsně před potvrzení a uvidím, jak to je. Ale jestli někdo v tom máte přehled, ocením pomocnou ruku ;)

PříspěvekNapsal: 19 bře 2020 15:54 
VIP

Tak jako hotely /Booking/ i půjčovny většinou mají na výběr mezi levnější platbou hned a o něco dražší později, nebo až na místě. My jsme vždy měli zaplaceno předem, většinou po rezervaci pak platba proběhla automaticky 14 dní před cestou. Letos poprvé /pokud se poletí/ máme rezervaci bez požadavku platby, ta až na místě. Nezadávali jsme číslo karty, takže nám nemůžou ani nic strhnout. Už jsem se tady poptával, jestli jde na takovou rezervaci spoléhat, prý ano.
Rezervaci jsem hledal na Hotwire, půjčené auto je od Alamo. Podle čísla jsem si to pak našel přímo na Alamo a vytiskl. Ceny se ale stále mění. Měl jsem vytipované auto za 750 ale najednou cena spadla na 424, to jsem rezervoval. Pak se cena opět zvedla a znovu asi 2 x snížila. To vše ale během 6 měsíců.

PříspěvekNapsal: 19 bře 2020 16:50 
Diskutér

Zkus Carrentalhawaii.com. Vždy si přes ně půjčuji i když jedu na pevninu USA, vychází to líp, zvlášť na delší dobu, kdy dávají první nádrž zdarma, víc řidičů, atd. Ideálně pokud chceš větší auto, SUV. Jen musíš poslat poptávku na email. Půjčovna Alamo.

Nezadava se žádná karta, vždy je možné zadarmo zrušit.

Naposledy upravil xmas13 dne 20 bře 2020 08:23, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 19 bře 2020 16:57 
Diskutér

V USA som bral vždy až na jednu výnimku auto priamo od Avis alebo Budget (neberte to ako reklamu, je to len náhoda, že v mojom prípade vyšli najvýhodnejšie. Spoľahlivé sú samozrejme aj iné spoločnosti, napr. Hertz, Sixt, Alamo a pod.); v iných častiach sveta som mal auto aj od iných požičovní, spravidla nadnárodných, väčšinou priamo, zriedkovo cez sprostredkovateľa. Vždy som platil až na mieste, a problém s rezerváciou nikdy nebol. Pri robení rezervácie nikdy nebolo treba dávať do formuláru číslo kreditky. Rezervácie ruším často, raz som ju dokonca rušil aj priamo na pobočke a uzatváral novú. Platnosť rezervácie si môžeš kedykoľvek overiť na stránke požičovne. Takisto môžeš robiť zmeny v rezervácii prípadne ju úplne zrušiť.

edit: Bezplatne môžeš rezerváciu zrušiť kedykoľvek.

PříspěvekNapsal: 23 bře 2020 15:28 
VIP

Ahoj, berte to jako odlehčení současného korona-tématu. Na září se snažím dodělat maximálně flexibilní itinerář do USA, protože nevím, zda vůbec půjde odletět, proto:
- by půjčovna měla mít storno zdarma
- a ideálně být bez platby předem - nejde primárně o pár dolarů nižší cenu, ale o tu flexibilitu a nebýt odkázaný na výběr na poslední chvíli

Alternativní vlak, o kterém jsem uvažoval, jsem kvůli koroně zavrhl. Další výdaj, který by se nedal operativně měnit.

Dneska jsem se mazlil s RentalCars a narazil jsem na celkem velký problém v mé představě - půjčit auto v centru SF a vrátit ho někde v LA a pokud možno se vyhnout letištím, když další program je ve městě. Dejme tomu, z LAX se dá dojet do města i metrem.

V Kalifornii bych neměl mít starosti o one-way fee a ani by nemělo být potřeba externí pojištění.

Potřebuju ho na 13.-16.9. Itinerář jsem si nastřelil zatím takovýto:
Den 1: Večerní přílet do SF
Den 2: SF downtown + lachtani + most
Den 3: SF, odpoledne vypůjčení auta a přesun na večer do Modesta
Den 4: Yosemite NP a nocleh ve Fresnu
Den 5: Sequoia NP a nocleh v Bakersfieldu
Den 6: kolem moře do LA, večerní vrácení auta v LA
Den 7: LA a pokud budu mít dojem hodně času Universal Studio
Den 8: dopoledne LA, později odpoledne odlet směrem NY
Den 9: NY
Den 10: NY a pozdě večer zpět do Evropy

Proklikal jsem si autopůjčovny podle toho, co se ukazuje jako schůdné u RentalCars. Nejlíp vychází Alamo za cca 150 $. Cena celkem OK.

Podle shrnutí před dokončením objednávky se nic dopředu neplatí, ale nikde v připojených policies není nic o cancellation. A na další stránku už nemám odvahu pokračovat pro testovací účely. Na tlačítku pod formulářem se píše "Book it"
Příloha:
policy.PNG
policy.PNG [ 169.43 KiB | Zobrazeno 100 krát ]

Sice přes google jsem si dohledal zmínku o cancellation někde v hloubi jejich webovek, ale vím, že autopůjčovny jsou svým způsobem špinavý byznys - bude se vztahovat i na tu mou nebo v tom mají výjimky, o kterých nepíšou? :lol:
Příloha:
policy2.PNG
policy2.PNG [ 84.38 KiB | Zobrazeno 100 krát ]

Díky moc a případně se nezlobte za natvrdlý příspěvek.

PříspěvekNapsal: 23 bře 2020 16:03 
Diskutér

Je sice natvrdlý, ale budiž ;) Při rezervacích v USA přímo na www stránkách us mutace půjčoven se v 99% nikdy nezadává kreditní karta, takže klidně bookuj, i když srpen... :mrgreen: Klidně mívám u Hertzu třeba i 2 rezervace a podle toho jaká je nabídka na místě v jednotlivých lajnách, tu druhou nechám propadnout, nebo když se mně chce, tak ji na místě zruším. To samé platí pro Alamo, National atd...

Něco jiného jsou předplacené tarify, ale to není tvůj případ.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2090 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 136, 137, 138, 139, 140  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina