Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 28 bře 2020 19:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2090 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v USA
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 12:26 
VIP

Toto jsem promýšlel několikrát, ale naštěstí nemusel řešit osobně. Jsou k půjčení i Vany /Ford Transit ?/ pro 12 lidí za nijak přemrštěnou cenu a spotřeba by nemusela jít přes 12 litrů. Jestli předpokládáš, že ve vaší skupině budou rozumní a zkušení řidiči a dokáží se udržet za sebou, tak bych asi volil 2 os.auta. Na ten velký Van údajně stačí náš B řidičák, ale nemám to ověřené.
Vany typu Voyager jsou pro 7 lidí. Jednou jsme měli neuvěřitelné štěstí, bylo nás 8, sice 3 děti, a auto mělo 8 míst. Voyager jsme měli několikrát, pro 5 lidí je naprosto ideální, 6 je hrana z hlediska zavazadel, ale v 7 dospělých si to neumím představit.
Díval jsem se na Hotwire, zkusmo 1.7. - 21.7., ten velký Transit to dává za 1212.23 dol, to mi přijde jako super cena.
SUV si neber, nikde to nevyužiješ.

PříspěvekNapsal: 20 led 2020 17:07 
Kolemjdoucí

Týjo, moc díky za opulentní odpověď. Nevím, do jaké míry bychom mohli s vanem jet po Monument Valley či do Death Valley či obecně na nezpevněné povrchy...? Na tom webu hotwire jsem zkusil také rezervaci vanu, nabídlo mi to 1400 dolarů na 3 týdny, ale ani před posledním klikem jsem nikde nenašel info, zda v ceně je zahrnuto LDW a SLI či u jaké půjčovny to vlastně bude, ehm. Ten Chevrolet Tahoe za 1900 usd je cenově přijatelný, jen si nejsem jistý tím pohodlím... Díky.

PříspěvekNapsal: 20 led 2020 18:27 
Diskutér

Ahoj.
Většinou beru dvě auta, ale minule nechtěl nikdo řídit druhé auto, tak jsem vzal ford transit. Bylo nas 9.
Je to lepší jak pro řidiče ve předu, tak i pro toho druhého. Nemusejí se hlídat. Ten transit byl na 15 osob. Mám dojem že v Usa se neřeší řidičák a B je do 15 osob. V pujčovně nikdo nic neresil.
S autem jsem projel i Monumenty. Auto má docela velkou světlou vejšku, takže to vlastně bylo lepší než třeba mé oblíbené chrysler voyager. Jednou jsem chtěl terénní auto, tak jsem rezervoval tahoe, ale když jsem ho viděl, tak nevím kam by se nás 6 s báglama vešlo. Tak jsem připlatil za Suburban. Ten byl pro 6 lidí se stanama ok.

PříspěvekNapsal: 21 led 2020 09:42 
VIP

Princip Hotwire je, že levné ceny jsou anonymní , většinou méně známé půjčovny. Jméno půjčovny se dozvíš až po zaplacení, také to chtějí zaplatit hned bez možnosti storna. Za jistotu renomované půjčovny a možnost storna si musíš připlatit. Do vaší cesty je ještě dost času, doporučuji sledovat nabídku denně. My potřebujeme auto koncem května v LV, měl jsem vytipovanou nabídku za 650 + nádrž a 3 řidiči v ceně, pak se to zvyšovalo až na 770 a najednou na Nový rok to krátce spadlo na 424. Sice bez nádrže a 3 řidičů, ale vzal jsem to.
V Death Valley se vůbec nikde nedostaneš na nezpevněnou silnici, v Monument Valley se dá projet vším co má kola /ale nesmí být po dešti, pak je z toho bláto/. Loni jsme tam viděli i nízké Mustangy a Camaro. S pojištěním ti neporadím, my bereme auto vždy za základní cenu. Když budeš potřebovat radu s plánem trasy a pod., tak mi napiš na JSLIWKA@SEZNAM.CZ

PříspěvekNapsal: 21 led 2020 10:38 
Kolemjdoucí

Děkuji velice za zkušenosti, typy a rady. Já komunikoval s dvěma zaměstnanci na Budget chatu v rozmezí 3 dnů. Jejich Chevrolet Tahoe mají uvedený jako 7/8místný, první mi odespal, ať napíšu do poznámky při rezervování, že chceme 8místné, že bude, druhý mi napsal, že i když to napíšu, tak mi nejsou s to garantovat, že po příletu bude k dispozici právě 8místné. To mě jaksi znejistilo, našel jsem za ten samý peníz u Alamo Chevy Suburban, kde se v popisu explicitně uvádí 8 míst. Jenže v tom potvrzení rezervace se uvádí jen typ vozu "or similar" a ani zmínka o tom, že bude opravdu pro osm lidí...
No, zkusím to nadále průběžně sledovat a uvidíme. Díky.

PříspěvekNapsal: 21 led 2020 16:54 
Diskutér

Suburbana jsem mě, ten je tak na 6 lidí.

PříspěvekNapsal: 21 led 2020 23:22 
Diskutér

anavi píše:
SUV si neber, nikde to nevyužiješ.

No jak kdo ;)

Obrázek

Jinak v 8 lidech by se mně v Tahoe ani ničem similar jet nechtělo, já full size SUV beru ve 2 a je to tak akorát na pohodu.

PříspěvekNapsal: 21 led 2020 23:45 
Kolemjdoucí

Díky za další tipy a rady. Nakonec tedy váháme mezi SUV - z Alama mi poslali tyto 3 možné varianty:
Premium SUV Chevy Suburban
Premium SUV Ford Expedition EL
Premium SUV GMC Yukon XL

nebo Toyota Sienna (minivan) or similar (její varianty neznám, každopádně se zapřísahají 8místným autem... na rozdíl od Budgetu).
Má tu někdo zkušenost či znalost těhle vozů? Co byste doporučili vzhledem k prostoru a pohodlí pro 8 lidí (7 dospělých plus 11letý dítě)? Cenově to je podobný, takže to není důležitý. Na jednom srovnávači to spíše vyhrála ta Toyota (víc prostoru jak pro nohy tak kufry, nižší spotřeba). Kufrů bereme minimum, takže jde spíše opravdu vesměs o pohodlí ve voze.
Budu rád za další tipy a moc díky za dosavadní komunikaci!

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 00:01 
Diskutér

Já bych do toho nešel, jel jsem všemi těmito typy x-krát a v 8 lidech znamená, že budete sedět 2- 3-3, což hlavně v těch řadách ve 3 by pro mě byla stopka, i když vnímání pohodlí je silně individuální. Podívej se na obrázek interiéru Yukonu XL a představ si, jak Vás tam sedí 8 a hlavně kolik málo místa zbývá na zavazadla.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 05:39 
VIP

fanous21 píše:
Díky za další tipy a rady. Nakonec tedy váháme mezi SUV - z Alama mi poslali tyto 3 možné varianty:
Premium SUV Chevy Suburban
Premium SUV Ford Expedition EL
Premium SUV GMC Yukon XL

Jen bych připomněl svoji loňskou zkušenost z Alamo ve Vegas, kdy jsem téměř neviděl živou duši. Po příchodu na pobočku odbavení rezervace u kiosku, ten mi poslal na parkoviště do konkrétního sektoru, kde jsem si měl vybrat auto (stáli tam dvě), a až při výjezdu u závory mi papíry zkontroloval člověk.
Nějak si nedovedu představit že ti půjčovna drží konkrétní auto. Ale může to být samozřejmě avantgardní pobočka, ten obrofský půjčovací komplex u letiště ve Vegas.

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 06:45 
Diskutér

Dej přesný termín a podívám se ti, protože na červenec mi to ukazuje normálně 3 týdny za 26 tisíc Chevrolet Express Van pro 12 lidí.

Na velké SUV určitě zapomeň. Poslední řada není úplně plnohodnotná a určitě není na 3 týdny cestování. Dalším problém je, že třetí řada je na úkor zavazadlového prostoru. Když se podíváš na fotky, tak je to tak na 8 batohů a ne na věci pro 8 lidí.

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 09:35 
Kolemjdoucí

Díky za fotky i za další informace. SUV jsme tedy vyřadili, díky.
Ta Toyota Sienna a její prostor na zavazadla nevypadá zas tak zle z mnou přiložené fotky. Má někdo zkušenost?
Jinak nám tedy nezbyde než vzít van pro 12 lidí. Pro sOny-ho tedy naše data: 13.7. cca 22:00 letiště SNA (Santa Ana, Orange County), do 2.8. cca 6:00 letiště BUR (Burbank). V případě nutnosti můžem vrátit na jiném místě v LA večer 1.8. Tak moc díky.
Příloha:
2017-toyota-sienna-le-minivan-trunkf.jpg
2017-toyota-sienna-le-minivan-trunkf.jpg [ 192.88 KiB | Zobrazeno 420 krát ]

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 09:52 
Moderátor

Měli jsme dřívější typ Sienny, jeli v šesti a na těch zadních sedačkách bych delší trasy nechtěl sedět. Auto jelo skvěle, ale pokud se přiřadí i k omezené bagáži nějaké nákupy, přehršel místa tam tedy není. Osobně bych neváhal a pro popsané účely v tolika lidech bral větší van. Jezdí to dnes všechno dobře a spotřeba je velmi rozumná.

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 14:14 
VIP

To Fanous 21 : kalkuluj i s místem na polystyrenový box, je to nezbytně nutné. Jestli berete ten Van pro 12 lidí, tak je to vyřešené.

Předmět příspěvku: Půjčení auta v USA
PříspěvekNapsal: 22 led 2020 14:30 
VIP

fanous21 píše:
Co byste doporučili vzhledem k prostoru a pohodlí pro 8 lidí (7 dospělých plus 11letý dítě)?
určite by som doporučil 2 auta, hlavne v prípade ak budete cestovať 3 týždne

3. rada sedaciek sa nedá považovať za plnohodnotnú na dlhú cestu

Možno tak dlhý suburban, kde je za 3. radou ešte meter miesta na batožinu, ak je teda 8-miestne

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2090 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina