Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 29 kvě 2020 21:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2090 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v USA
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2019 11:07 
Diskutér

meduza píše:
A toto je to SLI nebo ne????

Samozřejmě, že je.

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2019 11:19 
Diskutér

puketapu píše:
V případě že zadáš, že nejsi resident USA, tak je cena vždy včetně SLI.

To v případě rezervace na alamo.com není minimálně několik let pravda, skočí tam cena s CDW, tedy pouze s havarijním pojištěním, Extended Protection(obdoba našeho povinného ručení - škoda vůči třetím osobám) se musí zadat navíc. Extended Protection je jiný název pro SLI, každá půjčovna má svoji terminologii, Hertz tomu říká Liability Insurance Supplement, Avis tomu říká ALI nebo Third Party Liability atd...

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 08:16 
Moderátor

Nemáte někdo tip na cenově rozumnou půjčovnu campervanu nebo RV pro 3 lidi v exponovaném letním čase? LA -> SFO ? Děkuji.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 20:32 
Kolemjdoucí

burito píše:
Nemáte někdo tip na cenově rozumnou půjčovnu campervanu nebo RV pro 3 lidi v exponovaném letním čase? LA -> SFO ? Děkuji.

www.escapecampervans.com

PříspěvekNapsal: 27 pro 2019 12:46 
VIP

Potřebuji půjčit auto VAN v Las Vegas 26.5. - 6.6. 2020. Sleduji to dlouhodobě, běžná cena je cca 650 dol, na Rentalcars s balíčkem Plná + 3 řidiči 770 dol. Dnes vyskočila na Hotwire /a i přímo na Alamo a Enterprise/ cena 424 dol. Může v tom být nějaký háček?
Při rezervaci to nechtělo adresu ani kartu, platba až na místě. Rezervace má číslo, je zrušitelná.
Jde se na to spolehnout, že bude auto k dispozici až přijedeme?

PříspěvekNapsal: 27 pro 2019 13:54 
Diskutér

U Alama bych se vůbec nebál.

PříspěvekNapsal: 27 pro 2019 14:24 
Moderátor

Tak nějaký háček tam být může, ale šel bych do toho, ta cena je super :-)

PříspěvekNapsal: 27 pro 2019 15:23 
Diskutér

anavi píše:
Potřebuji půjčit auto VAN v Las Vegas 26.5. - 6.6. 2020. Sleduji to dlouhodobě, běžná cena je cca 650 dol, na Rentalcars s balíčkem Plná + 3 řidiči 770 dol. Dnes vyskočila na Hotwire /a i přímo na Alamo a Enterprise/ cena 424 dol. Může v tom být nějaký háček?
Při rezervaci to nechtělo adresu ani kartu, platba až na místě. Rezervace má číslo, je zrušitelná.

jestli máš přímo alamo, tak je to bez problémů, buděš ho mít připravený. O cenu se už potom nikdo nezajímá, najítolik slevových kodů, že se v tom pak už nikdo neorientuje, co je v systému, to platí.

PříspěvekNapsal: 27 pro 2019 15:41 
VIP

milosh1 píše:
anavi píše:

jestli máš přímo alamo, tak je to bez problémů, buděš ho mít připravený. O cenu se už potom nikdo nezajímá, najítolik slevových kodů, že se v tom pak už nikdo neorientuje, co je v systému, to platí.
přesně takhle bych to viděl i já
navíc mám pocit, že při posledním vegas jsem měl auto právě z alamo, a živýho člověka jsem viděl až u výjezdu z parkoviště; check-in fčetně scanu řidičáku se mnou dělal stojánek, podobnej těm na letišti při kontrole esta

PříspěvekNapsal: 28 pro 2019 09:52 
VIP

Díky za názory, booknul jsem to přes Hotwire, protože tam bylo napsané, že je to zrušitelné.
Rezervaci ale vidím i přímo na Alamo. Od Alama jsme měli auto několikrát, vždy vše OK. Ale pokaždé jsme měli auto placené předem, tohle budeme platit poprvé až na místě. Cena 424 je super, ale při platbě hned to nabízelo ještě o cca 50 méně.

PříspěvekNapsal: 18 led 2020 23:13 
VIP

Ahoj, asi se to nejvíc hodí sem. V září budu mít čas čtyři, možná pět dnů od rána do večera mezi San Franciscem a Los Angeles. Hledám inspiraci, co tam za tu dobu podniknout.

Na klasický okruh to není a chci se honit rychlostí polovičního alexxe, ačkoliv nějaká extra dlouhá pauza na obědové orgie nebude třeba. Otázka je jak ten čas smysluplně využít. Asi nejlíp mi z toho vychází půjčení auta. Podle posledních zdejších drbů v Kalifornii snad není one-way fee. Ale to teď stranou a nejdřív rámcový nástřel přibližného itineráře.

Přemýšlím nad Pacific Highway z SF do LA. To je tak na 1-2 dny, ne? Případně vzít to vnitrozemím a dát něco jako Yosemite, Sequoia nebo Death Valley. Kousek od LA je Joshua Tree, pokud zbude čas.

Co by mě fakt bavilo je Grand Canyon, Monument Valley nebo Horseshoe Bend, avšak to už je ukrutně daleko. GMaps mi říká, že to už je trasa cirka 2000 kiláků. Za 4 dny mi to přijde hooodně. Obzvlášť když Amíci mají ukrutně nízké rychlostní limity (v Kalifornii 65-70 mph). To radši někdy zaletím do Las Vegas a půjčím auto na další roadtrip.

Nebo máte nějaký jiný nápad? Díky :) Vím, že tu je spousta expertů na USA.

Taky jsem koukal na vlak, ale je kurevsky drahý, zabere mu to 12 hodin a netuším, zda ta panoramata z něj za to stojí. Poslední možnost je se na přesuny vykašlat zůstat celou dobu v SF a LA a flixnout se v noci megabusem.

PříspěvekNapsal: 19 led 2020 11:30 
Diskutér

Třeba: SF, Lake Tahoe, Reno, Mono Lake, Yosemite, Fresno, Sequoia, Visalia a k pobřeží na silnici č1 Morro Bay a po 1 na sever do SF. 1700 km. Mužeš vynechat Lake Tahoe a Reno. Pak to je trochu kratší.

PříspěvekNapsal: 19 led 2020 11:33 
VIP

Je dost problém zahrnout do trasy průjezd po pobřeží z LA do SF a ještě něco k tomu. Já bych dal přednost všemu ostatnímu před pobřežím.
Jel bych to takhle:
1. den SF - Yosemite - Fresno noc Fresno
2. den Fresno - Sequoia NP - Bakersfield noc Bak/lépe až Ridgecrest
3. den Bak/Ridg. - Death Valley - Las Vegas noc LV
4. LV celý den noc LV
5. LV ráno za 4 hod po dálnici do LA

1-3 den takhle jedeme v červnu, tak pak ještě můžu napsat aktuální info.
Rychlostních limitů se neboj, není to tak hrozné. Můžeš kalkulovat s průměrem 100 km/h. Na cestu ke Grand Canyonu a smysluplně zpět to ale opravdu není.
A Allexův styl neodsuzuj, na Západě USA se jinak jezdit nedá. 400-500 km za 1 den je základní norma. Je to sice 4-5 hod v autě, ale není to ztracený čas, pořád koukáš na něco zajímavého a zbývá ti 7-8 hodin na prohlídku. Co se týká jídelních orgií, tak doporučím Golden Corral 2x za SF u Modesta, pak jsou 2 v LV. Přímo v LV jsme nadšeni bufetem v Boulder Station.

PříspěvekNapsal: 19 led 2020 13:06 
VIP

Díky za tipy.

@pecik: právě potřebuji z SF se dostat do LA.

@anavi: Dík za inspiraci. Den 1-3 vypadají super.

Alexxův styl neodsuzuji, sám ho dost často praktikuji. Jen se v US nechci takto honit, vyjíždět v 6, zapíchnout to před půlnocí a pak další den další tisícovka km ;)

Díval jsem se na timelapse z tratě SF-LA a stále víc přemýšlím, že bych dal jeden den Amtrack Pacific Surfliner místo Pacific Highway a pak půjčil auto až v LA a projel okolí a možná i dal Grand Canyon, protože Las Vegas mě nikdy netáhlo, tak ho s klidem oželím. Navíc, před pár měsíci jsem byl v jeho větším bratránku v Macau a dal jsem tomu sotva půl dne.

PříspěvekNapsal: 19 led 2020 23:11 
Kolemjdoucí

Zdravím kolegium.
Rád bych požádal o radu. V červenci na 3 týdny jedeme z Los Angeles okruh po JZ USA v osmi lidech (7 dospělých plus 11leté dítě). Váhám, jaké auto vybrat - jedno pro osm lidí, nebo dvě auta? Rádi bychom jeli jako jednolitá skupina všichni spolu v jednom voze, jenže z nabídky autopůjčoven sem našel hromadu aut pro 7 pasažérů a minimum pro osm (jen např. Chevrolet Tahoe Full Size SUV za ještě solidních 44.000 Kč). Bágly minimalizujeme, chceme jet nalehko, takže ty do SUV narveme; spíš jde o celkové pohodlí v autě a taky finance : spotřeba 15 l/100 km za jedno SUV nebo 2 "běžná" auta s nižší spotřebou? Budu velice vděčný za rady a návrhy, případně jaké jedno full size zvolit?
František

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2090 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina