Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 14:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2044 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v USA
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 11:26 
Diskutér

meduza píše:
Tak todlec me rozsekalo.
Chystam se udelat online check in u Alamo, vezmu si ridicak a koukam, ze ho mam platnej do 12/2018. Neskutecna dementni byrokracie. Mate li ridicak s C,D,E, tak plati jenom 5 let!!!
To me fakt nenapadlo.
Volal jsem na urad, expresni ridicak nepada v uvahu. Pani rikala ze nejdrive pozitri a to uz budu sedet v letadle.
Jsem kapku v peerdeli. Jeste ze manzelce konci az 2020.
Tak me vystraste. Co se stane, kdyz me tam chytej s "neplatnym" ridicakem? Predpokladam, ze se ani u pujcovny nepodari propasovat me jako druhyho ridice a tudiz nepojistenej...

Edit:
Ted koukam, ze na online check inu se u druheho ridice zajimaji jen o vek a cislo ridicaku, o platnost nikoliv. Takze se tam pri trose stesti jako druhy ridic propasuju snad.

hlavně neřiď v USA bez platného řidičáku, (udělěj rezervaci na manželku, ať ona řídí, ty to vůbec nepokoušej, v případě nehody budeš mít veeeelkej problém. Jo ještě pozor na SLI, konkrétně ALAMO to vyžaduje všude, ne jen v Californii, kde je toto pojištění vyžadováno zákonem... moc pojišťoven to nemá ( WWI nemá .., jen CDV, coži Alamo v USA má v ceně půjčovnýho)

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 11:26 
Diskutér

floodland: Prosím, už tu nemystifikuj...

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 11:28 
Diskutér

jeste me napadla jedna vec: Nahlasit ztratu.

https://www.cspsd.cz/589-ztratili-jste-ridicsky-prukaz

podle toho zneni zakona to vypada, ze je mozne nahlasit ztratu jiz propadleho dokladu. A pak opravdu dostanete nahradni doklad na 30 dni.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 11:31 
VIP

Tak to nevim, to je mozne. Ja je menil vzdy zavcas a takto to fungovalo.

Vim jen kdyz se vymeny RP resily v tisku, TV apd., myslim tim kdyz se blizily nejake hromadne terminy jejich vymen, tak vzdy rikali ze je treba zadat vcas, pac po skonceni jeho platnosti s nim nelze nadale jezdit. Nikdy o nejakem docasnem RP sem nikoho mluvit ci psat nevidel.

Jo, ta ztrata by mozna prosla.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 11:37 
VIP

Jen moje teorie, ale nahlásit ztrátu propadlého ŘP, věci nijak nepomůže.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 11:59 
VIP

Obdivuji floodlandovu kreativitu:-) Ono by to i šlo, jak píše, ale jedna základní věc, tento doklad platí jen na území ČR, na druhé straně to je i uvedené. Tedy nebude mezinárodní a otázka je, jak by na měsíc platný, český ŘP koukali v půjčovně, policie, pojišťovna...

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 12:06 
Diskutér

Marcela píše:

Pomuze, protoze potom uz pujde vystavit mezinarodni.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 12:13 
VIP

Na základě tohoto provizorního ti prostě mezinárodní nevystaví. Ověřeno... A druhé straně u skupin je i graficky znázorněno, že platí jen v ČR.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 12:36 
Diskutér

Pareja píše:
Na základě tohoto provizorního ti prostě mezinárodní nevystaví. Ověřeno... A druhé straně u skupin je i graficky znázorněno, že platí jen v ČR.

Mas pravdu, ted na to taky koukam. Tak potom zbyva jedine nahlasit ztratu MŘP, protože dle

https://www.mdcr.cz/Zivotni-situace/Rid ... -ridicskeh

neni pri nahlaseni ŘP požadován a poté co bude MŘP vydán, tak nasledně nahlasit ztratu ŘP. Tohle uz by pruchozi melo byt.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 12:37 
VIP

floodland píše:
Marcela píše:

Pomuze, protoze potom uz pujde vystavit mezinarodni.

O tom dost pochybuju. Ale zkusit to mize

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 18:50 
Tazatel

Diky vsem, kreativnim i varujicim.
Dneska jsem byl na Magistrate a Mezinarodni ridicak mi na proslej RP samozrejme neudelaji.
Tedy to bude na manzelce. Ja se zkusim jako druhy ridic propasovat a pripadne ji vystridam jen v pripade nouze nekde po dalnici.
Jako fakt nechapu, k cemu je dobry menit kazdych 5 let ridicak. Ve finale jsem byl na magistratu hotov za necele 2 minuty. V podstate se mi podivala na obcanku, pozadala o podpis na te elektronicke podlozce, napsala papirek s datem 30/5 a poslala me domu. Ten starej ridicak mi zatim nechala, takze ho mam. Fotku si pry berou z evidence obyvatelstva. Takze ani gesicht mi nevyfotila.

To Milosh1
Citace:
hlavně neřiď v USA bez platného řidičáku, (udělěj rezervaci na manželku, ať ona řídí, ty to vůbec nepokoušej, v případě nehody budeš mít veeeelkej problém. Jo ještě pozor na SLI, konkrétně ALAMO to vyžaduje všude, ne jen v Californii, kde je toto pojištění vyžadováno zákonem... moc pojišťoven to nemá ( WWI nemá .., jen CDV, coži Alamo v USA má v ceně půjčovnýho)

Poslednich 14 dni jsem tu skemral informaci ohledne tech ALAMO pojistnejch limitu a podminek.
Kloudne informace jsem se nedockal. Muzes mi tedy prosim rict, jestli tam na me u Alama jeste vybafnou nejaky doplatek za pojisteni a pripadne kolik? Nebo si mam udelat nejake to pripojisteni?

PS. Nevite nekdo, proc mi nejde napsat odpoved z mobilu? Nefungoval mi ani Chrome, ani opera.
Tedy proto jsem cely den nemohl reagovat.
Timto jeste jednou diky.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 19:33 
Diskutér

meduza píše:
Diky vsem, kreativnim i varujicim.
Dneska jsem byl na Magistrate a Mezinarodni ridicak mi na proslej RP samozrejme neudelaji.
Tedy to bude na manzelce. Ja se zkusim jako druhy ridic propasovat a pripadne ji vystridam jen v pripade nouze nekde po dalnici.
Jako fakt nechapu, k cemu je dobry menit kazdych 5 let ridicak. Ve finale jsem byl na magistratu hotov za necele 2 minuty. V podstate se mi podivala na obcanku, pozadala o podpis na te elektronicke podlozce, napsala papirek s datem 30/5 a poslala me domu. Ten starej ridicak mi zatim nechala, takze ho mam. Fotku si pry berou z evidence obyvatelstva. Takze ani gesicht mi nevyfotila.

To Milosh1
Citace:

Poslednich 14 dni jsem tu skemral informaci ohledne tech ALAMO pojistnejch limitu a podminek.
Kloudne informace jsem se nedockal. Muzes mi tedy prosim rict, jestli tam na me u Alama jeste vybafnou nejaky doplatek za pojisteni a pripadne kolik? Nebo si mam udelat nejake to pripojisteni?

PS. Nevite nekdo, proc mi nejde napsat odpoved z mobilu? Nefungoval mi ani Chrome, ani opera.
Tedy proto jsem cely den nemohl reagovat.
Timto jeste jednou diky.

v Californii je povinné pojištění odpovědnosti, před týdnem mi to i nutili v Dallasu, ale vykroutil jsem se z toho, stojí to cca 20-30 USD/den, přímo ti to naúčtujou u ALAMA ( mě to dali bez upozornění, když jsem se kouk na částku před podpisem na přepážce, byl to síla, místo 294,- USD cca 550,- USD, tak jsem začal mávat pojistkou Worldwideinsurance - ale jen první stránkou, protože to neobsahuje odovědnost..., pocca 5 minutách jsem to ukecal, uporoznili mě, kdy mě chytí policie, budu mít problém ... no nevím, má někdo zkušenoust? )

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 20:17 
VIP

Alamo přes billiger-mietwagen.de v LAS, self-check kiosk, pak hned choice line a no problem. Celá procedura, jestli trvala 3 minuty. Kompletní pojištění přes brokera tedy v ceně.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 22:01 
Tazatel

Jake konkretni pojisteni a pres jakeho brokera?
Diky

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 22:16 
Tazatel

Myslim si tedy spravne, ze toto cestovni pojisteni od AXA, produkt Excelent by tedy melo skody na zdravi 25.000.000 czk a 10.000.000 czk na majetku kryt? Tedy je to to SLI???
Neni to ani zase tak drahy na 19 dni 1071,- czk. Lecebne vylohy pojisteny na pul miliardy :shock:

Přílohy:
Cestovni pojisteni.JPG
Cestovni pojisteni.JPG [ 80.2 KiB | Zobrazeno 399 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2044 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina