Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 zář 2022 11:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta na Balkáně - konkrétně Montenegro
PříspěvekNapsal: 08 srp 2022 11:12 
Diskutér

Ahoj všichni, hledala jsem ve vláknech, zdá se, že nikdo ze zdejších nepůjčoval auto v Černé Hoře nebo půjčoval a neřekl... :D Podle vyhledávačů se zdá, že ceny mírně klesly (40E/den), což je pořád ještě dost. Zkoušela jsem mrknout i na lokální půjčovny, komunikace s nimi je fakt "balkán styl", mám potvrzenou rezervaci - nevím a nedočtu se, jaké pojištění obsahuje a další DOCELA podstatný věci. Tedy ptám se - nějaká osobní zkušenost s půjčením v okolí letiště TGD a případné doporučení? Pojištění sjednám vlastní. ;) Díky

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Balkáně - konkrétně Montenegro
PříspěvekNapsal: 08 srp 2022 12:30 
Moderátor

Není to odpověď na otázku, ale Economybookings mi v náhodně vybraný termín v září ukazuje ceny od 30€ u Alama (Twingo), cca 40€ za nějakou nižší střední třídu u více půjčoven, což mi přijde relativně OK.

PříspěvekNapsal: 08 srp 2022 13:05 
Diskutér

Díky, mám přelom srpen-září, tak možná ty ceny v září lámou, nevím. ;)

PříspěvekNapsal: 06 zář 2022 12:37 
Diskutér

Tak si odpovím sama, možná se někomu hodí.
Auto nakonec vyhledáno přes discovercars, půjčovna Abbycar. Týpci předávají auta na letišti TGD na parkovišti, docela tak na divoko. Otřískanej Fiat (v zemi celkem běžný standard), zápis jedna stránka, nic speciálního, auto jsme nafotili, převzali. Vrácení v pohodě, jenom prej že máme dost odřený nárazník (to mě pobavilo-mezi těmi tisíci škrábanci), tak mu říkám ano - to bylo, máme to nafocené. Tak OK, sepsáno, předáno. Peníze nemám ještě stržené z karty ani blokované, tak uvdíme. Jediný co mě štvalo, že při sjednávání bylo domluveno full-full a při předání a převzetí bylo 1/2-1/2 - prý změnili podmínky, na dotaz kdy, že o tom nevím, tak povídali, že teď. No prostě se jim nechtělo jet dotankovávat auto. Asi jim to napíšu, protože samozřejmě není úplně stejný vrátit s půlkou nádrže ... (odhad - větší půlka, menší?? - blbost no) než s plnou.
Má s tím někdo zkušenost? Vlastně nevím, co teď po nich jako chtít? Vím, neměla jsem to převzít a trvat na plné nádrži, ale znáte to... horko, chaos, už chcete vypadnout atd... Jinak ježdění brutální, ale to se m nepatří a asi to všichni znáte...

PříspěvekNapsal: 06 zář 2022 18:05 
Diskutér

Je to celkem běžný stav u neznačkových půjčoven. Taky to nemám rád, protože se mi to nechce hlídat. Hlavně když člověk dostane skoro prázdnou nádrž. Obrana proti tomu asi není a jediné co může člověk udělat je při příští cestě půjčit jinde.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2022 10:11 
VIP

Obrana proti tomu naozaj nie je. Podľa mojich skúseností túto taktiku na získanie pár litrov paliva používajú mnohé značkové aj neznačkové požičovne hlavne v krajinách s osmanskou kultúrou.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2022 11:00 
Diskutér

hugonovak píše:
Obrana proti tomu naozaj nie je. Podľa mojich skúseností túto taktiku na získanie pár litrov paliva používajú mnohé značkové aj neznačkové požičovne hlavne v krajinách s osmanskou kultúrou.

No, právě proto jsem si ve vyhledávači pracně našla fuel policy - full/full a naivně předpokládala, že to tak skutečně bude. Uvidíme, co odpoví (jak rychle mě kamsi pošlou), budu informovat :)

PříspěvekNapsal: 08 zář 2022 08:41 
Diskutér

Tak ono i u full-full je rozdíl mezi "úplně plno" a "ještě furt ukazuje plno". Zvláště když je digitální ukazatel stavu paliva s 8 nebo dokonce jen 6 stupni.
Tedy bych stav, že možná vrátím o pár litrů víc či míň, bral jako vlastnost a jen pokrčil ramena. Není moc šance tomu zabránit a full-full to taky nevyřeší. Dopočítat, kolik zhruba mám natankovat na základě kilometrů a spotřeby není až tak komplikovaný.
Když je ručičkový ukazatel, tak je to trochu víc oser, neb to může vést k dohadům, jak moc je ta ručička skloněná. Ale fotka to většinou řeší.
Reálně jediný úplně fér postup jsem viděl, když auto půjčoval provbozovatel benzínky. Po půjčení jsem byl odeslán ke stojanu natankovat si plnou, to jsem měl zadarmo, a při vrácení natankoval plnou majitel a platil jsem já (v normální v místě běžné ceně za litr).

PříspěvekNapsal: 08 zář 2022 09:11 
VIP

hej ti full/full pri digtalnych palivomeroch moze byt uplne matuce.
Tiez sme mali pozicany Logan a tam som to pocital ... plnu nadrz ukazovalo este 180km po natankovani.
Na druhu stranu take Aygo som natankoval do plna a trvalo mu 20km kym sa ukazovatel spamatal a ukazal vsetky plne palicky.

PříspěvekNapsal: 08 zář 2022 10:16 
VIP

sir píše:
Tak ono i u full-full je rozdíl mezi "úplně plno" a "ještě furt ukazuje plno". Zvláště když je digitální ukazatel stavu paliva s 8 nebo dokonce jen 6 stupni.
Tedy bych stav, že možná vrátím o pár litrů víc či míň, bral jako vlastnost a jen pokrčil ramena. Není moc šance tomu zabránit a full-full to taky nevyřeší. Dopočítat, kolik zhruba mám natankovat na základě kilometrů a spotřeby není až tak komplikovaný.
Když je ručičkový ukazatel, tak je to trochu víc oser, neb to může vést k dohadům, jak moc je ta ručička skloněná. Ale fotka to většinou řeší.
Reálně jediný úplně fér postup jsem viděl, když auto půjčoval provbozovatel benzínky. Po půjčení jsem byl odeslán ke stojanu natankovat si plnou, to jsem měl zadarmo, a při vrácení natankoval plnou majitel a platil jsem já (v normální v místě běžné ceně za litr).
Většinou i u full-full bývá malým písmem dodatek, že může být vrácení se stejným stavem nádrže jako na začátku. Vůbec mi to nevadí.

Já mám v Africe jinačí adrenalin, long-range nádrže na 190 l nafty a politiku empty-empty :D a nedostatek paliva v Malawi a Zimbabwe, kdy se nemůžu spolehnout, že naberu na každé pumpě. To je počítání už tak 1800 km před koncem.

PříspěvekNapsal: 25 zář 2022 17:23 
Diskutér

hugonovak píše:

Edit: Poslala jsem claim zprostředkovateli discovercars.com. Odpověděli za několik dní, že jsem jako platila, co jsem měla sjednáno a co tedy chci. Tak jsem znovu popsala, že jsem si vybrala je mimo jiné a právě proto, že měli fér podmínky půjčení (full/full) a že měnit pravidla během hry se nemá a že to bylo velmi nemilé namísto "užívání" si jízdy sledovat stav paliva atd. Tak po přehodnocení mojí stížnosti (po jednání s půjčovnou asi), uznali svoji chybu, omluvili se a posílají 50Euro na kartu, ze které bylo půjčovné zaplaceno a doufají, že příště si objednám auto zase u nich... No uvidíme... :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 25 zář 2022 17:59 
VIP

Líná huba, holé neštěstí :lol:

PříspěvekNapsal: včera, 07:16 
Diskutér

Pareja píše:
Líná huba, holé neštěstí :lol:

Jistě!! Anebo také "pacta sunt servanda" a to i na Balkáně :D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina