Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 02 dub 2020 11:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta JAR / Cape Town
PříspěvekNapsal: 15 bře 2020 23:42 
Diskutér

Přes economycarrentals.com, cena dlouhodobě stabilní 10E/den kat. economy. Půjčovna 1 - First, překvapil velmi moderní a rychlý systém registrace, příjemná obsluha. Schválně jsem dal náš řidičák a debetku mBank Svět. Obojí bez mrknutí oka. O připojištění se snad ani nezmínila (měl jsem pro jistotu voyager insurance - bylo to nejlevnější). Záloha 7500 ZAR (blokace) + 3000 další deposit + 520 ZAR půjčovné stáhnuto z karty. Po návratu vyúčtování cca za 3 dny, ALE :D Důslednost a přesnost i po návratu, sice na kontrolce paliva svítilo 8/8, ale asi ručně (trychtýřem?) doplnili 3,5 litru, což by odpovídalo, za cenu běžnou na pumpě + 30 ZAR refuelling fee - takže to je vlastně skrytý poplatek pro všechny :D Těch 3000 ZAR deposit bylo stržené ve fajn kurzu, téměř stejném jako Revolut, ale navrácené v tom jejich židáckém (cca 5% méně). Jejich odpověď: děkujeme za Váš e-mail, kurz používaný pro prodej valutů je jiný než kurz pro nákup toto způsobuje rozdíl při vrácení valutové platby na účet.
takže skoro 300 CZK další náklady...
To půjčený auto, to byl jinej level :D Reanult Kwid, já jako absolutně nenáročný jsem žasnul, co je to za křáp ! Pojíždění v koloně do kopce, to bylo fakt něco.
Ještě pro úplnost, mys Dobré naděje, vjezd za 320 ZAR/osoba, to je pecka. Tučňáci v Simon´s Town 160 ZAR, ale nedejte to, když už jste tam. Zato Střelkový mys zdarma, pohoda, klídek, uvolněná atmosféra. A Johannesburg, takhle jsem si představoval nigerijský Lagos. Po jeho návštěvě jsem si automaticky začal mýt ruce a přestal se hrabat po ksichtu. Už odpoledne jsem měl v hlavě, jak první, co v Bidvest lounge udělám, že si vypláchnu hubu tvrdým chlastem. Jak říkala známá, u který jsme bydleli: "Tady má tolik lidí AIDS a TBC, že nějakej koronavir je jim úplně u prdele"

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina