Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 01 čer 2020 07:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Eilat resp. Ramon airport
PříspěvekNapsal: 15 říj 2019 09:45 
Tazatel

3 noci v Eilate a na 1 den autom odskok k Mrtvemu moru : mate skusenost s takymto kratkym pozicanim, bez obmedzenia km? Agregatory hadzu na 1 den dost vysoke ceny, ci nemate riesenie napriamo?

Předmět příspěvku: Re: Eilat resp. Ramon airport
PříspěvekNapsal: 15 říj 2019 10:18 
VIP

Z jihu je dostupný Ejn Bokek, dají se tam na hotelových plážích zaplatit i lehátka, nebo úplně na začátku je parkování a veřejný přístup k moři, ale u hotelů jsou sprchy a nebylo to nijak drahý. Bacha tam dejte na policajty, co rozdávaj pokuty za parkování, hlavně u toho mekáče.
Je to 210 km jedním směrem, nevím, kolik máš v podmínkách free km, ale je tam určitě i poplatek za km navíc, tak spočítat, jestli se vyplatí vícedenní půjčení nebo doplatit kilometry. Vrátit jim to můžeš dřív. Já udělal Masadu, Ejn Bokek a nějaký popojíždění po okolí v Ejlatu a vešel jsem se do limitu co jsem měl na 3 dny.

Ein Bokek: 6926+GX Ejn Bokek, Izrael
veřejná pláž: 59V7+87 Ejn Bokek, Izrael

PříspěvekNapsal: 15 říj 2019 11:08 
Tazatel

avathar, vdaka za tip ze auto na viac dni resp. doplatit za km, tu oblast poznam, skor by islo o to auto, konkretnaze aka spolocnost - konkretna skusenost takto na otocku a ci cez agregator resp. napriamo

PříspěvekNapsal: 15 říj 2019 15:44 
VIP

Já to tenkrát bral od Ryanair car, byl to Budget, kancl měli naproti letišti v Eljatu. Ale normálně bych si udělal průzkum - tady, skyscaner, travelsupermarket.com, google maps, vzal bych nejlevnější full-full. Přez srovnávač stejně dostaneš lepší cenu než můžou dát na místě.

PříspěvekNapsal: 04 lis 2019 10:59 
Tazatel

Viete pls poradit k tomu autu konkretnejsie, ci na 2 dni s obmedzenymi km, alebo na 1 den s doplatenymi km, uz sa o tyzden tam chystame.

PříspěvekNapsal: 22 lis 2019 13:44 
Diskutér

Řeším aktuálně to samé. Mám to navíc zábavnější o to, že tam přiletím 13.12 večer (letím z SXF) a to už je šábes. Ale zjistil jsem, že lze bookovat Europcar, který mají otevřeno i přes šábes. Máte někdo tip, přes jaký portál je výhodné bookovat Europcar? Můj oblíbený travelsupermarket to nenabízí vůbec, economycarrental cjtějí za 3 dny cca 2100, což není zrovna málo.

PříspěvekNapsal: 09 pro 2019 10:31 
Diskutér

tak jsem objednal Europcar přes Arguscarhire. Mám docela vítr. Přílet je v 17.45 a půjčovna zavírá ve 20 hod. Jestli bude nějaké zpoždění letu nebo fronta na imigračním, tak jsem v háji. Nemáte zkušenosti, když se nedostavím do nějaké doby, jestli to vystornují, nebo prostě můžu přijít kdykoliv během doby půjčení (otvírají druhý den ve 14 hodin)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2019 11:00 
Moderátor

Napsal bych jim do poznámky číslo letu, obvykle půjčovny počkají pár (desítek) minut. Ale zase jestli to budou kovaní izraelci...

PříspěvekNapsal: 09 pro 2019 11:25 
Diskutér

Ramon je docela slozity, pri sobotnim priletu vypada ze jedina pujcovna je Europcar (v sobotu otevira od 14h), vsechno ostatni je zavrene. Nebo vite o nejake dalsi pujcovne? (neco lokalniho) Docela zajimave je pri pujceni na 1 nebo 2 dny pridavaji dost vysoke one-way fee pri vraceni v TLV, ale od 3 dni nahoru uz to fee neni.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 10:55 
Diskutér

byli jsme pondělí až pátek. Auto od budgetu, kdy na webu mají psáno otevřeno do 5 v pátek, ale asi mají až do 7 večer (při vyzvednutí nabízel prodloužení, ale kvůli obavám z dlouhých kontrol jsme stejně vraceli v půl 5 raději).

bydleli jsme mimo eilat, ale i přímo v centru, v podstatě pár metrů od zpívající fontány se dá zaparkovat zdarma na uježděné hlíně, stejně tak před Ice Mallem a dojít na promenádu

dali jsme i výlet na Masadu (bacha ve 3 odpoledne zavírá stezka dolů, později již jen lanovkou ... přišli jsme na pokladnu v 1 a už nám lístky na pěší cestu skoro nechtěla ani prodat) a k mrtvému moři (na střeše obchodáku Dead sea mall v Ejn Bokek parking na 3 hodiny zdarma, přímo na pláži se sprchou i záchody)

Pro odvážlivce můžu za pár drobných poslat účtenku z Dolphin reef (1 student + 2 dospělí) ... tvrdili, že s účtenkou je možné přijít ještě jednou znovu bez doplatku

Stejně tak nabízím 2 sim karty s daty. První aktivovaná 27.1. s 2 GB a něco z toho využito (netuším kolik a nevím ani dobu platnosti) a druhá taky 2 GB a zatím neaktivovaná.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 14:51 
Diskutér

A ten vstup na pláž u Dead Sea Mall je volný? Byl sem u MM před Vánoci a koupal jsem se hned na začátku Ein Bokek u hotelu David, ale je tam cedule že je to jenom pro hotelový hosty, případně část pláže blíž k silnici 90, tam jsou zase cedule zákaz koupání.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2020 08:11 
Diskutér

měla by to snad být veřejná pláž, byli tam i plavčíci ... žádných zákazových cedulí jsem si nevšiml, ale nikdo nás nepřišel vyhodit (ve vodě bylo tak max 10 lidí na celé pláži :D )

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina