Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 čer 2021 08:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta na Maltě
PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 14:24 
Tazatel

Zdravím všechny,

v termínu 24.4.-28.4. jsem na Maltě a řeším půjčení auta.

Na akčních letenkách jsou v sekci autopůjčovny super ceny na tento termín, ale problém nastává ve věku. Je mi 25let a příplatek za mladého řidiče je dražší než samotný pronájem :(

Máte někdo nějaké doporučení?

Ještě přílet mám 24.4. ve 20:25, takže aby měla půjčovna otevřeno.

Děkuji za každou radu :-)

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Maltě
PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 14:28 
VIP

už se tady o tom několikrát psalo, ale není to blbost půjčovat si na Maltě auto. Autobusové spojení bez problémů, zato problém s parkováním velký.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 14:29 
Diskutér

+ pevne nervy, provoz na Malte je štávička :-)

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 14:45 
Návštěvník

auto jsem si tam pujcoval na letisti i v 11 vecer. cekal tam chlapik s klicema a pri vraceni jsem klice hodil jen do schranky s jmenovkou pujcovny. priklanim se k nazoru ze pujceni auta bylo k nicemu. spatne parkovani...jizda po leve strane...ulicky atd. uz bych uprednostnil autobusovou dopravu.

PříspěvekNapsal: 12 lis 2018 09:31 
Diskutér

Malta - Sur price přes Economycarrentals - půjčení / vrácení 16/16hod, klíče z ruky do ruky, potvrzení o vrácení bez vad přímo na místě. Blokace 900E - odblokování po 13 dnech a 2 mailech, přitom odpověď:
We found your booking in our system and according to our terms and conditions, we would like to notice that the amount of the pre authorization is hold at least 25 working days and then is returned automatically just in case that you have not received any police ticket.

PříspěvekNapsal: 13 črc 2020 22:17 
VIP

Doporucite dobrou pujcovnu, muze byt i mistni?
Vsude se pise, ze radsi jezdit busy, ale nejak si to s detma nedovedu predstavit, vsude pujcujeme auto,rizeni vlevo, snad se to zvladne, jake mate zkusenosti??

PříspěvekNapsal: 13 črc 2020 22:50 
VIP

Kdy jedete? :) Taky se chystáme, ale až na podzim.

Budu na Maltě počtvrté. Zatím nikdy jsem auto nepůjčoval. Ty rady dávají smysl. Zvláště pokud hodláš vyrazit do Valletty a okolí nebo Rabatu (parkování, zácpy), a třeba na Gozo si dost připlatíš. A ty autobusy tam jezdí skoro všude. Jednou mě tedy vypekl, to bylo u Golden bay, nejel a stopoval jsem :)

PS: autopůjčovnu jsem hledal (nejsou drahý), ale kvůli cestě z letiště, přílet po půlnoci je blbý. Ale stejně to nemá smysl, místní uber to vyřeší lépe. On totiž příplatek za půjčení mimo otevírací hodiny je 25-50 eur.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2020 07:50 
VIP

cestovatelm píše:
... a třeba na Gozo si dost připlatíš.
:?:
Jak "dost" připlatíš? Trajekt zpáteční stojí 15,60 € (auto+řidič), to není nic dramatickýho. Další dva lidi za <5 €, ale možná pokladník přehlédl třetí osobu v autě. Platí se jednorázově při odjezdu z Gozo.

Aktuálně jsou auta docela levný, měl jsem týden za 104 € bez pojištění, se spoluúčastí 1.200 €, plná/plná, prostřednictvím rentalcars na webu Wizz s kešbekem.
Auto jsem měl počtvrtý, zase mi řidič v protisměru lehce škrábnul zrcátko, asi to zase při převzetí prošlo (snad jsem to nezakřiknul). Uličky v městečkách na Gozo jsou úzký a řízení tam je adrenalin.
Když jsem ve Vallettě, auto vracím, je to tam hodně špatný s parkováním, autobus je pružná alternativa.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2020 12:12 
Moderátor

Taky jsme měli auto i přes ty odrazovací rady, bez něj se na spoustu míst člověk prostě nedostane. Teda pokud chce vypadnout někam dál od lidí, kterejch je tam všude tuna. Provoz je hustší, ale je to max jak špička ve větších českých městech, žádný drama. Ve Valletě je nejvhodnější to zapíchnout do toho x patrovýho podzemního hned u východu z centra a město prochodit.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2020 13:13 
VIP

Tak deset eur navíc je dost :) To je cena letenky. :lol:

Jednou mi místní (přistěhovala se před 20 lety) říkala, že sama neřídí. Nezvykla si. Pochopil jsem při cestě v Mellieze, kopec, úzká silnice + rekonstrukce baráku. Já bych tam se svým autem ani z půjčovny nejel. Tam to dal i zájezdový autobus. Pravda, za pět minut, s x couváníml, odstrčením cedule... A sledovali to i místní :)

Odlehlá místa jsem dal pěšky. I k nim jezdí autobus. Viz třeba Bahrija kousek od útesů. Krásné místo, už se tam zas těším.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2020 15:31 
VIP

cestovatelm píše:
Tak deset eur navíc je dost :) To je cena letenky. :lol:

To máš pravdu! :P
Ale né na Maltu. Nejlevnější letenky jsem zatím viděl z Norimberku nebo Vídně. Ale když k tomu přičtu dopravu tam/z5... Air Malta v akci z Prahy mi přjde víc sexy. Ale to už není ani deset, ani dvacet euro.

Auto na tejden za 110 € / 7 = cca 15 € denně, to bychom ve třech beztak projezdili autobusem, o pohodlných nákupech v Lidlu kdykolif se ti zamane nemluvě. To auto dává obrofskou svobodu.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2020 17:32 
VIP

V zimě jo, Norimberk + Bratislava bývaly pravidelně za 10 eur (koukal jsem i letos v únoru).

My to koupili na podzim za 50+30. Praha, s dítětem... Jen ten čas odletu (v 11 večer) :roll: Jenže hotel je hotel, tam jsme chytli lepší akci a na výběr byla jen určitá specifická data. No, ale kdo ví, že ano :?:

Nepopírám, že auto se mnohdy vyplatí. Ale jen říkám, že na Maltě jsem ho nikdy neměl (oproti srovnatelným Kanárům). Zaprvé kvůli té dopravě (a to jsem řídil vlevo i na Mahé), zadruhé kvůli možnosti husté sítě MHD. Moc jsme asi Adelaidě nepomohli :lol:

PříspěvekNapsal: 14 črc 2020 23:15 
VIP

Letime na konci rijna, prilet je po poledni. No ja prave uvazuju i nakupy v Lidlu:)), takze to auto se hodi, nez se tahat s taskou jidla. Budeme zrejme bydlet v Mellieze. Co jsem koukala na rentalcars, tak je ten vyber dost omezeny, jakoby existoval/ fungoval je Budget nebo Avis.

PříspěvekNapsal: 15 črc 2020 08:30 
Moderátor

Zkus economycarrentals, hodil jsem tam cvičně nějakej týden v říjnu a je to už od cca 1700 (https://www.economycarrentals.com/en-us ... IQZfYAAAA0)
Já už prakticky používám jen tenhle vyhledávač, páč má výhodu že zobrazuje komplet ceny, včetně třeba těch letištních tax či vyzvednutí mimo office hours, kde jiný vyhledávače to mají často pod čarou. A opravdu jednou, když nám to v půjčovně naúčtovali (tuším Dubaj), tak ECR bez problému vrátilo během pár dní. Jednou jsem se nechal zlákat tím rentalcars, když měli přes topcashback 8% (mají i teď), ale přesně kvůli těm taxám, které jsem přehlídl jsem pak byl ještě o kus nad cenou ECR...

PříspěvekNapsal: 15 črc 2020 09:57 
VIP

Adelaida píše:
Letime na konci rijna, prilet je po poledni. No ja prave uvazuju i nakupy v Lidlu:)), takze to auto se hodi, nez se tahat s taskou jidla. Budeme zrejme bydlet v Mellieze. Co jsem koukala na rentalcars, tak je ten vyber dost omezeny, jakoby existoval/ fungoval je Budget nebo Avis.
Neznám a nepoužívám vyhledávač, který používá jardafox. Nedalo mi to a skrz ten wizz jsem zadal týden v říjnu, zase mi to nabídlo auto na týden za něco přes 100 €, půjčovny GreenMotion a Thrifty (tu jsem měl minulý týden já). Ale měli jsme jenom takovejhle malej pekáč, což je do těch úzkých uliček fajn.
Příloha:
říjen.jpg
říjen.jpg [ 105.25 KiB | Zobrazeno 3532 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina