Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 28 led 2022 16:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta v Česku
PříspěvekNapsal: 14 bře 2016 14:05 
VIP

Toto téma jsem nenašel, tak si to dovolím otevřít.
Potřeboval jsem dodávku a nenašel jsem žádný agregátor, který by toto u nás dokázal (znáte něco takového?). bál jsem se lokálních menších půjčoven, dost lidí mě varovalo, že mají špatné zkušenosti.
Našel jsem Transita u Sixtu. Na webu mi to ukazovalo 2 000 Kč na den, ale chtěl jsem si ověřit podmínky, tak jsem zavolal na jejich infolinku - rezervační linku. A ejhle, přes infolinku to rázem bylo za 1 400 Kč. Je možné, že podobnou slevu půjde přes rezervační linku získat i u běžného auta.
Jinak spokojenost, žádný problém nenastal, obsluha pobočky na hlaváku byla příjemná a ochotná.

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v Česku
PříspěvekNapsal: 14 bře 2016 16:58 
VIP

dejavu píše:
Toto téma jsem nenašel, tak si to dovolím otevřít.
Potřeboval jsem dodávku a nenašel jsem žádný agregátor, který by toto u nás dokázal (znáte něco takového?). bál jsem se lokálních menších půjčoven, dost lidí mě varovalo, že mají špatné zkušenosti.
Našel jsem Transita u Sixtu. Na webu mi to ukazovalo 2 000 Kč na den, ale chtěl jsem si ověřit podmínky, tak jsem zavolal na jejich infolinku - rezervační linku. A ejhle, přes infolinku to rázem bylo za 1 400 Kč. Je možné, že podobnou slevu půjde přes rezervační linku získat i u běžného auta.
Jinak spokojenost, žádný problém nenastal, obsluha pobočky na hlaváku byla příjemná a ochotná.
Díky za zkušenosti. Taky budu potřebovat dodávku. Bral jsi i ta doplňková pojištění?

PříspěvekNapsal: 14 bře 2016 17:19 
VIP

Ne, mají tam základ spoluúčast 17 500 a za příplatek asi 400 korun to klesne na 10 000. Auto bylo dost obouchaný, takže toho už moc dodělat nešlo :-)
Jinak to byl dlouhý transit se středně vysokou střechou. Jel jsem do BTS na otočku, spotřeba 10/100, ale hnal jsem to plnej plyn. Jelo to překvapivě slušně.
Mají i menší Connect, ale to jsem nezjišťoval. Pak jsem našel dodávky u Herze, ale opět se musí volat.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2016 18:58 
Moderátor

u dodávek se mi kdysi vyplatilo spíš guglit a hledat lokální menší půjčovny podle města...většinou lepší ceny a vstřícnější podmínky než u nadnárodních řetězců

PříspěvekNapsal: 14 bře 2016 23:50 
Moderátor

prazska plynarenska ;-) http://www.cng-autopujcovna.cz/cenik

PříspěvekNapsal: 15 bře 2016 00:19 
VIP

No, to je zajímavý, ale CNG bych si asi do Bratislavy nepůjčoval. Přeci jen, tohle kdekoliv nenatankuju.
Jinak menší půjčovny by asi vyšly o fous levněji, ale ne zásadně, pokud porovnám stejně velká auta a pokud vezmu v potaz stáří a stav. Navíc Sixt má u nás docela dost poboček, stejně tak v Bratislavě. Takže kdyby se něco stalo, dalo by se to řešit.
Pokud ale někdo doporučí nějakou menší spolehlivou a férovou půjčovnu dodávek, budu jenom rád!

PříspěvekNapsal: 15 bře 2016 07:23 
Moderátor

v bratislavě by to němel bejt problém:
http://sppcng.sk/sk/vsetky-segmenty/pln ... slovensku/
jinak teda koukám jak na tom jsou oproti nám bídně, 10 stanic na celý slovensko...

PříspěvekNapsal: 15 bře 2016 11:25 
VIP

jardafox píše:
v bratislavě by to němel bejt problém:
http://sppcng.sk/sk/vsetky-segmenty/pln ... slovensku/
jinak teda koukám jak na tom jsou oproti nám bídně, 10 stanic na celý slovensko...
Já zas koukám, že ceny CNG ve srovnání s LPG jsou nekonkurenční. V Praze 16,60 vers. 11,30. Zatím nevidím jediný důvod dávat CNG místo LPG do dalšího auta.

PříspěvekNapsal: 15 bře 2016 11:27 
VIP

poplis píše:
Díky, to Ducato si půjčím.

PříspěvekNapsal: 15 bře 2016 15:25 
Diskutér

Já si půjčoval tady http://euroauta-pujcovna.cz bral jsem 9mistneho Customa. Auto v podstatě nové. Když sem se ptal co když se auto poroucha co bude s nama odpověděli mi, že se o nás postarají a bude záležet na situaci zda dorazí s jiným autem nebo jen vyřeší transport domů (pokud bychom se vraceli) nevýhodou je že záloha se skládá v hotovosti (10k)

PříspěvekNapsal: 16 bře 2016 10:03 
Moderátor

dejavu píše:
No, to je zajímavý, ale CNG bych si asi do Bratislavy nepůjčoval. Přeci jen, tohle kdekoliv nenatankuju.
Jinak menší půjčovny by asi vyšly o fous levněji, ale ne zásadně, pokud porovnám stejně velká auta a pokud vezmu v potaz stáří a stav. Navíc Sixt má u nás docela dost poboček, stejně tak v Bratislavě. Takže kdyby se něco stalo, dalo by se to řešit.
Pokud ale někdo doporučí nějakou menší spolehlivou a férovou půjčovnu dodávek, budu jenom rád!

samozrejme to ma nadrz i na puvodni palivo :-) benzin/nafta :-)
najeli jsme s pandou na cng za vikend 2200km(cr,nemecko,rakousko,svycarsko) a jen jednou jsme kupovali benzin protoze nam cng nevysel ,tohodle bych se nebal........jinak k autu dostanes kartu umoznujici vstup k plynenkam po cr,kam se beznej smrtelnik nedostane,jsou oploceny a vetsinou v arealu,takze nejses odkazanej jen na tu 1-2 co jsou na D1,plyn se plati se az pri vraceni auta.da se to v pohode naplanovat na webu.

PříspěvekNapsal: 16 bře 2016 11:00 
VIP

Ale jo, je to atraktivní a asi to taky zkusím příště, ještě potřebuju pro něco do Polska :-)

PříspěvekNapsal: 16 bře 2016 11:51 
VIP

Až na tu cenu CNG vs. LPG, ta ho zabíjí. Kdysi jsem uvažoval o pořízení domácí čerpací stanice (tenkrát zhruba za 80.000) a tankovat přes noc z domovního rozvodu. Ale na půjčení parádní nabídka, určitě jí využiju, díky za doporučení.
@poplis: Jakou jste měli spotřebu CNG? Je taky o 10-15% vyšší než u benzínu jako u LPG? Montážní firmy tvrdí něco jiného, ale realita je taková.

PříspěvekNapsal: 16 bře 2016 12:46 
Moderátor

schwott píše:
Až na tu cenu CNG vs. LPG, ta ho zabíjí. Kdysi jsem uvažoval o pořízení domácí čerpací stanice (tenkrát zhruba za 80.000) a tankovat přes noc z domovního rozvodu. Ale na půjčení parádní nabídka, určitě jí využiju, díky za doporučení.
@poplis: Jakou jste měli spotřebu CNG? Je taky o 10-15% vyšší než u benzínu jako u LPG? Montážní firmy tvrdí něco jiného, ale realita je taková.

jezis tak to uz si vazne nepapatuju :) a hlavne s fiatem pandou plne nalozeny kufr a 4lidi po nemeckech dalnicic nebo v rakouskejch alpach desitky kilometru na 1nicku protoze to nejelo....proste neni scim srovnavat :) ale alexx si ji pujcuje casto po toulkach po CR a evrope,tak napis spis asi jemu...spotreba je o neco malo vyzsi ale presnej graf ani procenta ti nereknu.

PříspěvekNapsal: 16 bře 2016 12:57 
VIP

poplis píše:
schwott píše:

jezis tak to uz si vazne nepapatuju :) a hlavne s fiatem pandou plne nalozeny kufr a 4lidi po nemeckech dalnicic nebo v rakouskejch alpach desitky kilometru na 1nicku protoze to nejelo....proste neni scim srovnavat :) ale alexx si ji pujcuje casto po toulkach po CR a evrope,tak napis spis asi jemu...spotreba je o neco malo vyzsi ale presnej graf ani procenta ti nereknu.

Tak to jste ULC ve 4 se vejít do takového minikufru. S Pandou jedině ve dvou a to bylo v pohodě i v kopcích na Peloponésu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina