Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 srp 2022 00:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta v Mexiku
PříspěvekNapsal: 13 led 2013 12:51 
Moderátor

Narazil jsem na, slovy Karla Schwarzenberga, kromobyčejnou nepěknost.

Hledal jsem auto pro čtyři s rozumnýma zavazadlama v Mexiku, střední třída na 18 dní se dá pořídit od cca 650€ do extrémních 2400€!

To ale není to, co mně zarazilo. V půjčovně AL (cartrawler) jsem našel optimální volbu cca 680€ s druhým řidičem zdarma, dokonce dvě možnosti - jedna s automatem, druhá s manuálem, za stejnou cenu.

V takových případech, zejména v zemích, kde benzín stojí pod dvacet korun za litr, obvykle volím automat. Naštěstí jsem si porovnal podmínky u obou vozů, a zjistil, že to zásadní, čím se liší, není páka mezi sedadly, nýbrž přítomnost CDW a TP (v podstatě havarijní pojištění a pojištění proti krádeži u manuálu), respektive jeho nepřítomnosti u automatu, a zřejmě nutností doplatit za 17$/den.

Při na cent shodné ceně mi to přijde jako past až zlý úmysl, těžko říct, zda ze strany půjčovny nebo cartrawleru. Může se taky jednat o chybu... těžko říct.

Tak si na to dávejte pozor!

Předmět příspěvku: Re: Mexiko
PříspěvekNapsal: 13 led 2013 15:02 
VIP

Alexxi pokud pojedete i do Mexico City, tak nezapomen na moji zkusenost ohledne povoleni k vjezdu do mesta:

http://www.akcniletenky.com/diskuze/viewtopic.php?f=27&t=43&start=45

Tehdy to bylo dost neprijemne.

PříspěvekNapsal: 13 led 2013 15:15 
Moderátor

Hm... zjistíme si, jak to tam teď funguje. Do města v podstatě nemusíme, když ho vynecháme, asi se celkem prd stane. Na letiště se snad nějak dostat dá.

PříspěvekNapsal: 13 led 2013 15:32 
Moderátor

Jife, ten tvůj příspěvek se týká "No Hay Circula"? Jediný den v týdnu, kdy bychom se potřebovali po MC pohybovat, je pondělí, čili potřebujeme z půjčovny dostat auto, které nekončí pětkou nebo šestkou, jestli jsem to správně pochopil.

PříspěvekNapsal: 13 led 2013 16:19 
VIP

Nechci si vymyslet, ale mam pocit, ze neslo jen o cislo na SPZ, ale taky o to, z jakeho regionu bylo to auto, coz v nasem pripade byl Yucatan neboli Quintana Roo a taky myslim ze neslo jen vylozene o vjezd do Mexico City, ale do oblasti Distrito Federal (México D.F). Ono se da koupit povoleni k vjezdu i v zakazany den, jen netusim kde a jak. Zkus se zeptat uzivatele "martin.kolisch" ten to bude vedet ;)

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 10:15 
Moderátor

Ještě jeden dotaz na ty, co si v Mexiku již auto půjčovali - je šance si auto vybrat (jako v USA), nebo dostanete přiřazené natvrdo?

Z původní Jetta or similar se stal po zaplacení zálohy Megane or similar s o třetinu menším kufrem, a ten bych fakt docela nerad.

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 11:08 
VIP

alexx píše:
Ještě jeden dotaz na ty, co si v Mexiku již auto půjčovali - je šance si auto vybrat (jako v USA), nebo dostanete přiřazené natvrdo?

Z původní Jetta or similar se stal po zaplacení zálohy Megane or similar s o třetinu menším kufrem, a ten bych fakt docela nerad.

Já si půjčoval auto v Cancúnu v roce 2009 a určitě jsme si auto nevybírali. Ale nezkoušeli jsme si říct o jiné, tak nevím, jestli by to byl problém změnit.

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 11:31 
Administrátor

Z mé zkušenosti mám zjištěno, že vozidlo uvedené na voucheru je irelevantní. Mrkni na stránky autopůjčovny, jaké vozidlo se v dané kategorii, kterou máš rezervovanou, zobrazuje. To bych pak bral na 90 % jako závazné.

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 11:56 
VIP

V Cancunu moznost volby nebyla, bylo tam pro nas nachystane auto v te zakladni vybave. Mel jsem z nich pocit, ze se takto toho auta v podstate zbavuji ze sve flotily, nebot slo o jednosmerny pronajem a asi to auto uz nikdo nevezl zpet. Obecne lze ale konstatovat, ze s tim autem problem nebyl, ochotne zdolavalo kilometry mexickych silnic vcetne nespoctu zpomalovacich retarderu.

PříspěvekNapsal: 20 led 2013 12:04 
Moderátor

Na voucheru je Megane a na webu autopůjčovny v dané kategorii je taky Megane... zavání to společností, která sice nic nevymyslela, ale chlubí se tím v logu...

PříspěvekNapsal: 24 led 2013 19:01 
Návštěvník

Máte někdo zkušenost s půjčovnou Honk? Na http://mexicoairportcarrental.net/ vychází až podezřele levně

Předmět příspěvku: GPS mapa Mexico
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2013 08:02 
Návštěvník

Ahoj, mám prosbu. Jedu na celý červenec do Mexika. Mám GPS Garmin 1490T lifetime. Nemáte někdo mapu Severní Ameriky nebo Mexika na SD kartě na zapůjčení? Za nějaký malý obnos? Předem děkuji za pomoc.

Předmět příspěvku: Re: GPS mapa Mexico
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2013 14:09 
Návštěvník

Mam: MexicoGPSAtlas2011v61
Mel jsem mapu na OREGON 300 pri cestovani v buse (zima 2012). Vsechny silnice tam byly. Nevim jak routovani, to jsem nepouzival. Pristroj jsem nakonec v Mexiku ztratil, takze zadny body zajmu nemam...Ma to 239MB. Asi bych poresil pres USCHOVNU.

Předmět příspěvku: Re: GPS mapa Mexico
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2013 14:26 
VIP

stáhni si aktuální vyléčený Sygic do mobilu - mapy 2/2012. jestli máš zájem, pošli pm.

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta Mexiku
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2013 06:53 
Moderátor

Mapa Mexika na Sygic... co k tomu dodat, není to tragédie, ale není to výhra v loterii. Dost často jsme se setkávali s následujícími jevy:

1) Mapy špatně rozlišovaly mezi kvalitou cest - v Mexico City nás často navigace vedla jednoproudou jednosměrkou, když o pár bloků vedle byl široký bulvár

2) Mapy často neznaly jednosměrky a tlačily nás do nich protisměrem (velká města jako Villahermosa a Mérida, tam si to vybavuju ze všeho nejvíc)

3) Navigace často chtěla, abychom odbočili vlevo, když v reálu tam byl zákaz odbočení vlevo

4) Mapa neznala některé novější cesty (což je ještě relativně pochopitelné). Občas cesty vedly jemně jinudy (o sto metrů vedle) atp.

5) Poměrně často se nám stávala situace, že navigace říkala "odbočte vlevo", a po sto ujetých metrech "pokud to půjde, otočte se".

Na druhou stranu bez ní by těch cca 100 km, které jsme najeli po Mexico City, bylo úplným utrpením.

Pár tipů k placeným dálnicím
:

Dálnice Mérida-Cancún je naprosto super, nicméně vede územím nikoho (zejména ve své západní polovině) a úplně souběžně s ní vede kvalitní okreska. Tam se dálnice nevyplatí, pokud vyloženě nespěcháte. Když už na ni najedete, sjet není kde, není tam snad 100 km exit (ani benzínka). Naopak snažit se ušetřit kolem města Minatitlán je holé šílenství, nás to stálo nejméně hodinu času a nervů.

Výborná je nová (placená) silnice Salina Cruz - La Ventosa - ušetří průjezd čtyřmi městy.

Dálnice MC-Acapulco je zatáčkovitá a kopcovatá, takže ikdyž se krvavě platí, tak jet po staré (ještě určitě o hodně zatáčkovitější a kopcovatější) bude na hodně dlouhé lokte - cesta vede terénem podobným úseku chorvatské dálnice od Malé Kapely do Ploče.

Cesty jsou v podstatě v dobrém technickém stavu. Nejhorší (a to byl fakt tankodrom) silnici jsme zaznamenali v okolí San Andrés Tuxtla a jezer Catemaco a Sontecomapan. Je tam hezky, ale ty cesty...

Naprosto nejhorší placená dálnice byla mezi městy Veracruz a Córdoba, naopak nejzajímavější úsek dálnice je mezi Córdobou a Esperanzou (výjezd na náhorní plošinu). Naberte benzín před stoupáním, v kopci není žádná benzínka a z aktuální spotřeby se vám zatočí hlava :-).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina