Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 črc 2018 01:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1941 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta v USA
PříspěvekNapsal: 10 pro 2009 08:15 
Moderátor

Příští léto se chystáme projet autem deset států západní polovičky, zásadní problém se zdá být půjčení auta. Každá půjčovna na kterou jsme zatím natrefili má nějakou bulshit policy:

- šílené příplatky za cestu mimo Kalifornii nebo Nevadu
- nejasné mileage policy
- nejasné underage policy (všichni by chtěli řídit, bude mít 26, 26, 23 a 21)
- neskutečně vysoké ceny

Každá zkušenost se hodí.

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v USA
PříspěvekNapsal: 10 pro 2009 08:26 
Moderátor

Ahoj, já jsem tento rok bookoval auto v L.A přes holidayautos.de

- nikde jsem nenašel lepší cenu
- produkt all inclusive má kompletní pojištění
- bez omezení najetých kilometrů
- možnost vycestovat mimo hranice Californie (ja byl v Nevadě)
- první nádrž paliva gratis
- žádný poplatek za pojištění pod 25 let

V L.A to zprostředkovávalo Alamo - žádný problém. Pouze se nám na checkinu snažil vecpat dřažší auto s příplatkem - což jsem odmítl a na parkovišti dostal stejně lepší zadarmo ;-)

Na 7 dní mě to auto (Dodge Charger) stálo 207 EUR, což si tvrdim říci, že byla libová cena :-)

PříspěvekNapsal: 10 pro 2009 08:28 
VIP

Tento problem som riesil aj ja minuly rok...rozne poplatky su "skryte" najma u velkych sieti ako AVIS, HERTZ, Dollar, National a pod. Preto je najlepsie si pozicat auto v tomto pripade od malej nezavislej pozicovne...toto je dobry zdroj:
http://www.carrentalexpress.com/
Ja som osobne vyuzil pozicovnu z Las Vegas - http://www.valleyxpress.com/index.html (dufam, ze este funguje:) Na 10 dni s poistkou vysiel fullsize na 620$...celkovo Vegas je velmi dobry start pre zapad USA.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2009 09:42 
VIP

Já sice nemám přímů zkušenost s pučením auta v USA (zatím sa tam pořád enom chystám :) ) ale když sem zjišťoval co a jak tak mě najlevněj vycházalo easycar.co.uk, opodo.co.uk nebo už výše uvedené holidayautos, ať už v německé nebo anglické (co.uk) mutaci.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2009 10:36 
Diskutér

Z vlastni zkusenosti po mnoha cestach po USA doporucuju:

www.holidayautos.de
www.fti.de
www.dertour.de

Výborná cena, vsechno pojisteni v cene, doporucuju objednat drazsi paket, kde je i vsemozne americke pripojisteni, dulezity je si uvedomit, ze v USA se pojistuje kazda blbost zvlast, takze je lepsi si priplatit a mit klid. Na miste v pujcovne priplatit Road side servis za 5 USD na auto a den, to nejde predplatit predem.

V zadnem pripade nenechavat az na vypujceni na miste ani neobjednavat primo pres stranky pujcoven aut (vyjde to draz a s horsi pojistkou).

PříspěvekNapsal: 10 pro 2009 11:15 
Moderátor

Díky, zatím jsem si vždycky půjčoval v Evropě (+ Maroko) s tím, že když to nevyjde, tak maximálně přijdu o nějakou tu desetiprocentní kauci a vyřeším to ve vedlejším okýnku.

Ale při půjčení na tři týdny bych chtěl mít jistotu a právě ty easycary a opoda mají často dost nejasné podmínky, nejvíc mě štve že nevím která půjčovna to bude řešit na místě.

Nejideálnější je promě asi easycar, měli tam za cca 1000 USD na tři týdny Chevrolet Equinox s jednou nádrží free a dalšími řidiči free, bohužel teď to hází "car not available".

Vzhledem k tomu, že máme v plánu najet cca 10000 km tak si nemůžu dovolit nějaký compact/economy :-)

Každopádně dík za tipy.

PříspěvekNapsal: 10 pro 2009 22:01 
VIP

ke vsi spokojenosti jsme opavane pouzili holidayautos.cz a traveljigsaw.cz
u ubou musite platit dopredu, ale jelikoz jsme byli v dobe pujceni underage (pod 25let) jedine tyto dve firmy dokazaly nabidnout super ceny se vsim pojistenim a underage. Za 54 dni pujceni auta ekvivalentu chevy equiox jsme zaplatili zhruba 60k (a najeli kolem 15k km). Coz je super cena, navic se nam ho podarilo nabourat a pri vraceni na to diky pojisteni ani nekoukli. Fakt to nestoji za tu starost. na webech jako je priceline.com a ostatni si sice muzete pujcit auto za 4dolary na den ale pojisteni vas pak bude stat ranec a bez nej bych si to nikdy nelajs.

jinak v obou pripadech se jednalo o Alamo jako koncovou pujcovnu a bez problemu.
Taky mam dobrou zkusenost primo s eneterprise.com, nikdy nas nechargovali za underage, ale na dlouhodobeh pronajem jsme si to nelajsli :)

PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 18:31 
Diskutér

Typu auta se bat nemusis - loni jsem jel 10.000 km s economy a ve dvou je to bez problemu. Toyota Yaris ve vetsi americke verzi, pohodove auto, automat, spotreba 5,5 litru.
Letos uz jsem byl zhejckanej, takze jsem na 8,000 km mel SUV, objednana velikost Chevrolet Equinox, ale misto nej vetsinou dostanes Toyotu RAV4, na dlouhe ceste prumerna spotreba 7,5 litru, ale s "lehkou" nohou. Pro kalkulaci cesty je lepsi pocitat 10 litru.

Uz jsem mel v USA pujceny kde co a celkove doporucuju prave to SUV - pohodli, bezpeci, super pristup do kufru na prehrabovani, nemusis porad premyslet, kam co das....a naklady prijatelne, jak na pujceni, tak na provoz.

S pujcenim pockej az 2 tydny pred odjezdem, aut je dost, nehrozi, ze bys ho nedostal. Tyden pred terminem pak cena obvykle mirne stoupa, takze az uplne na last minute to nechce cekat.

PříspěvekNapsal: 12 pro 2009 20:52 
Kolemjdoucí

My jsme auto letos pujcovali dopredu pres cestovku www.jedu.cz (maji smlouvu s nejakou nemeckou kancelari takze vsechny papiry v nemcine). Auta pujcuji v USA pres Alamo, vse bylo naprosto bez problemu. Diky nasi chybe pri objednavce jsme zaplatili o trochu vic nez jsme museli, ale i tak byla cena nizsi nez ta, ktera se vypocitala u Alama pres webovej formular a kterou by jsme tedy nejspis zaplatili na miste. Jinak jsme vzali all-inlusive tarif (hlavne kvuli ridicum navic platnych ve vsech statech USA), tedy v cene: * neomezené km, * všechny daně, * letištní poplatky autopůjčovny, * havarijní pojištění vlastního vozu (CDW), * rozšířené povinné ručení na 1 mil. USD (LIS/EP), * více řidičů při převzetí kdekoliv v USA, * nádrž benzínu (neplatí při převzetí vozu na Manhattanu), * pojištění osob a zavazadel ve voze (CPP). Meli jsme objednany a zaplaceny minivan 7-osob a na miste dostali bez priplatku o tridu lepsi a drazsi minivan 8 osob (Toyota Sienna, stara 3 mesice :)). Pujcovali jsme v SF ve meste a vraceli v SF na letisti. Urcite doporucuju si davat pozor jake pojisteni auta je v cene kdyz objednavate, a dat si jak povinny ruceni tak havarijni pojisteni.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2009 02:15 
Diskutér

Objednaval som priamo z web-u Budget Rental http://www.budget.com a vsetko bez problemov, vydanie auta aj prijem.
Za velke auto Hyundai Santa Fe - ziadny typ economy (economy sa neoplati, pretoze vysie modeli su iba o par $$ drahsie) sme v state New York platili $218 na tyzden bez obmedzenia kilometrov a prejazdenych statov.
Obrázek
Inak v New York su skoro najdrahsie ceny pozicovneho za auto v USA. Bolo to iba so zakladnou poistkou - ziadne zbytocne pripoistenie - ale ja som bookoval na AMEX a u nej je poistenie v cene - tak som aspon pocul ;)
Skus pozriet zlavove kupony: http://www.retailmenot.com/coupons/carrentals
a potom ho pouzijes pri objednavani cez WEB. Neber auto na letisku - pretoze je to zbytocne predrazene - radsej zober na okraji mesta alebo v mensom meste. Inak celkom dobre vypadala aj Enterprise http://www.enterprise.com, ale nakoniec sme sli do Budget.

Naposledy upravil vision dne 13 pro 2009 18:29, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 13 pro 2009 08:40 
VIP

vision píše:
Objenaval som priamo z web-u Budget Rental http://www.budget.com a vsetko bez problemov, vydanie auta aj prijem.
Za velke auto Hyundai Santa Fe - ziadny typ economy (economy sa neoplati, pretoze vysie modeli su iba o par $$ drahsie) sme v state New York platili $218 na tyzden bez obmedzenia kilometrov a prejazdenych statov.

Inak v New York su skoro najdrahsie ceny pozicovneho za auto v USA. Bolo to iba so zakladnou poistkou - ziadne zbytocne pripoistenie - ale ja som bookoval na AMEX a u nej je poistenie v cene - tak som aspon pocul ;)
Skus pozriet zlavove kupony: http://www.retailmenot.com/coupons/carrentals
a potom ho pouzijes pri objednavani cez WEB. Neber auto na letisku - pretoze je to zbytocne predrazene - radsej zober na okraji mesta alebo v mensom meste. Inak celkom dobre vypadala aj Enterprise http://www.enterprise.com, ale nakoniec sme sli do Budget.

za 218$? Velmi dobry deal...ale pravda, ze ked "neprepoistujes" a nie si underage, tak je to hned o polovicu lacnejsie.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2009 12:25 
VIP

vision píše:
Objednaval som priamo z web-u Budget Rental http://www.budget.com a vsetko bez problemov, vydanie auta aj prijem.

Pokud jste to rezervovali přes web půjčovny s doménou .com, tak to jste si to auto asi nepojišťovali, ne?

PříspěvekNapsal: 18 pro 2009 14:55 
Diskutér

Hatikva píše:
vision píše:

Pokud jste to rezervovali přes web půjčovny s doménou .com, tak to jste si to auto asi nepojišťovali, ne?

nie, s AMerican EXpress-om ziadne dalsie poistenie.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2009 19:41 
Diskutér

Vsechno je to sranda a zda se levny, dokud nenabouras nebo Ti auto neukradnou. Pokud jo a primo v pojistivne nemas zaplaceny pojisteni, tak Ti nemilosrdne strhne vsechno z karty a pak teprve zjistis, co vsechno pojisteni pres kartu neobsahuje....a navic si to musis sam vyridit zpetne....mne prijde lepsi si trochu vic priplatit, objednat predem z Evropy vcetne pojisteni (ceny za plne pojisteny auto okolo 200 EUR za tyden) a pak travit dovolenou v klidu. Pro nekoho je treba pojisteni odhahu zbytecnost, dokud Ti auto neprestane v pousti 300 km od nejblizsi odhahovky fungovat....obdobne je to se vsim ostatnim pripojistenim, ktere se zda zbytecne jen na prvni pohled a pokud se nic nestane.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2009 12:57 
VIP

Wayne píše:
Vsechno je to sranda a zda se levny, dokud nenabouras nebo Ti auto neukradnou. Pokud jo a primo v pojistivne nemas zaplaceny pojisteni, tak Ti nemilosrdne strhne vsechno z karty a pak teprve zjistis, co vsechno pojisteni pres kartu neobsahuje....a navic si to musis sam vyridit zpetne....mne prijde lepsi si trochu vic priplatit, objednat predem z Evropy vcetne pojisteni (ceny za plne pojisteny auto okolo 200 EUR za tyden) a pak travit dovolenou v klidu. Pro nekoho je treba pojisteni odhahu zbytecnost, dokud Ti auto neprestane v pousti 300 km od nejblizsi odhahovky fungovat....obdobne je to se vsim ostatnim pripojistenim, ktere se zda zbytecne jen na prvni pohled a pokud se nic nestane.

nelze nez souhlasit. to posledni co se v usa nosi je slitovani v byznyse. muzete byt super ridici, ale jednoduse se neco posere a jako naschval v mojave kde neni pomalu ani signal natoz servis.

V USA jsme travili cele leto a beznehody projeli z san francisca na aljasku a zpet (pres 10k km) a jediny problem a nehoda nastala az v kempu v yellowstone kde jsem kvuli velkemu predku prehlid "parez" (vzdaleny asi 20cm od boku), ktery ohranicoval kempovaci misto, shodou okolnosti jsem to trosku vic prislapl (tak na 10KM) a skoncilo to prasklym svetlem, promackly naraznik a prohnuty plech nad kolem (omlouvam se za laicky popis, ale proste predni maska a ten bok promackly). Kravina a opomenuti, nemit plny pojisteni tak to zkazi cely zbytek cesty a bude stat dost penez. Jelikoz bylo pojisteno jediny co jsem udelal je, ze jsem zavolal na pujcovnu s tim co se stalo, oni se zeptali jestli chci novy auto a bylo vyreseno. Jelikoz jsem nechtel tak jsme pak akora vratili auto a bylo po starostech...

Co s tim chci rict, ze s timto se nvyplati zertovat a spolehat na pojisteni karty (pri prostudovani podminek zjistite, ze je tam vysoka spoluucast, maximalni kryti nebo vyloucena odpovednost za urcite oblasti (typicky predni sklo)) nebo na to, ze jste dobry ridic. Nas pojisteni odhadem stalo pul ceny pujceni (bohuzel v tom je i underage takze nedokazu presne rict kolik je z toho pojisteni auta a kolik ridicu), ale vyplati se.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1941 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 130  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina