Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 úno 2019 11:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta v Maroku
PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 14:46 
Tazatel

Ahoj, planuji nekolikatydenni poznavaci cestu po Maroku a tak se ptam, jestli nekdo z vas ma zkusenost s auto/moto pujcovnama. Nepotrebuji zadne luxusni auto, jen by mi stacilo aby tam nebylo omezeni v km a jine zaludnosti. Dik

Předmět příspěvku: Re: Auto/moto pujcovna Maroko?
PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 14:49 
VIP

First Car, jsou nejlevnější

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 15:52 
Tazatel

My jsme rezervovali přes holidayautos.co.uk a auto pak bylo od BUDGET MOROCCO. Půjčovali jsme v Agadiru a vraceli v Tangeru. Kromě delších čekání u přepážek na letištích a blokaci kauce za auto na kartě 30 dnů bez problémů.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 16:37 
VIP

jj First Car - taky jsme levnější nenašli.
Spoluučast je u nich tedy šílená, auto taky nic moc (první jsme po hádce odmítli převzít), ale na druhou stranu vrácení bez problémů (poškrábané dveře neřešili), blokace peněz taky bez problémů.
Pokud máš auto půjčený dýl než týden, neplatíš u nich poplatek za to, že vracíš auto jinde než půjčuješ. Jak je to u jiných půjčoven nevím.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 16:41 
VIP

Jde vůbec půjčit v Maroku auto bez spoluúčasti?....co jsem tak koukala, tak všechno bylo s.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 18:55 
Moderátor

Dá se nechat proti spoluúčasti pojistit, a to ideálně jinde než na přepážce autopůjčovny. Na rok to vychází cca 2000 Kč.

Letos plánuju řídit asi 15 dní, tak myslím, že se to vyplatí.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 20:01 
VIP

yellow píše:
Při pojištení spoluúčasti jinde než u autopůjčovny se stejně nevyhnete depozitu na kartě. Pojišťovna tak maximálně proplatí škodu, ale půjčovna si prachy stáhne z blokace na kartě.

Osobně bych auto v Maroku fakt nebral :| Nevidím veliké výhody...

Mám za sebou 3x Maroko a za volantem tam najeto okolo 10 000 km a každému bych auto doporučil... Nechápu jak někdo může doporučovat opak :shock:

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 20:26 
Moderátor

yellow píše:
Předpokládám, že hlavním cílem budou města... Tzn. chaotický provoz, komplikace s parkováním atd. Dálnice jsou samozřejmě v pohodě, ale třeba já si denně několik hodin za volantem nepředstavuju jako relax. Je to ale volba každého, tak proč ten údiv :roll:

Tak to mám přesně opačný názor - jestli mi na Maroku přijde něco fajn, tak je to venkov. Města jsou plná heloumajfrendů. Dálnice jsou OK, ale zas tak moc jich teda v Maroku není, a jízda marockou krajinou je díky minimálnímu provozu a kvalitním cestám relax dle mého gusta :-).

Proč auto - můžu jet kam chci, zastavit kde chci, jíst kde chci, zastavit ve vesnici u stánku s kebabem, odbočit do hor do serpentin, užívat si výhled... Pokud někdo preferuje města, pak je lepší auto nemít, ale nemyslím, že z Marakéše, Fezu nebo Tangeru někdo uvidí pravé Maroko. Samozřejmě platí pro jakoukoliv jinou zemi.

A hlavní výhoda auta - mám základnu, nemusím se pořád tahat s věcma, a nemusím se pořád dohadovat s taxikářema o ceně, a nechat se vozit k "this is shop of my uncle just look no need to buy" obchůdkům.

Už se začínám těšit na konec května :-).

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 20:44 
VIP

přesně jak píše alex.
Po Maroku jedině s autem. A ještě doplním jedno plus. Brát místní stopaře, kterých je všude plno.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 20:52 
Tazatel

Chtel bych pochopitelne mesta, ale nejdulezitejsi je pro me jet do hor - fotit, lyzovat atd. Vylet do pouste, zastaveni si na pobrezi kde chci.... Rozhodne to nebude jen o mestech, naopak. Idealne do mesice nacpat vsechno z Maroka :) Prosim "tuna" a "alexx" jestli nemuzou napsat svoje zkusenosti jak s pujcovnama, tak i s jizdou jako takovou. Diky!

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 21:03 
VIP

Lyžovat? Kdy tam chceš jet? A co tě jinak zajímá?
Maroko je autem naprosto v pohodě a jen bych si dával bacha na "placené" parkoviště. Raději zaplatit pár drobáků a mít klid. My jsme jednou ušetřili v přepočtu asi 50Kč a do rána jsme měli zadní dveře poškrábané. Ale nemám to nikomu z místních za zlé. Byla to naše blbost.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 21:08 
VIP

Myslim ze ostatni to tu uz dostatecne popsali, v Maroku jedině autem, clovek si zastavi na jakekoliv vyhlidce chce, udela si výlet na opuštěné pláže, kam se jen tak nekdo nedostane, to samé silničky v horách - kolikrát se dá dostat pomalu až pod vrchol čtyřtisícovky autem po polní cestě, heloumajfrendi se můžou jít bodnout a hlavně má člověk základnu a nemusí furt všude sebou tahat bágl apod... Jako jedinou nevýhodu vidim snad, že to chce trochu umět řídit a že člověk musí platit za parkování, policie, toť vše... A o tom, jaké se dají dělat rychlé přesuny oproti normální dopravě ani nemluvím....

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 21:29 
Tazatel

Cetl jsem o lyzarskejch strediscich, rad bych aspon jedno zkusil. Taky by me lakalo lyzovani (spis boardovani) na pisecnejch dunach v pousti. Vic nez mesta me laka poust a pohori Atlas. Fotim, tohle je pro me priorita. Zajimaji me podobne rady jako je ta o parkovani. Ridim 18 let, toho se nebojim. jen netusim jestli tam treba policajti delaj problemy a chtej baksis jak se mi stalo na balkane, jestli maj nejaky specificky pravidla provozu atd. Jestli mi hrozi vykradeni auta, jeho umyslne poskrabani... Nejake poplatky na dalnici/silnici? Problemy bych ocekaval ve mestech, na venkove to asi bude na pohodu, ne?

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 21:57 
VIP

policajti měří, dávat pozor na rychlost ve městě(ideálně měří za značkou v takových těch rychloprůjezdných vesničkách), na křižovatkách kde je snížená rychlost a na stopkách, mimo město kde není omezená rychlost nikdy neměřili... Pokuta je celkem mastná 400dh (cca 1000 Kč), po radách místních zkoušet ukecat - nabízet cigarety, věci ze zahraničí, já jsem chudej student, velká rodina, bla bla bla....
Vykradení auta nikdy, i když vyhrožovali, že když si to nepostavíme na hlídaný, tak že nám to vykradou (bylo nám to jedno-měli jsme pojištění a důležitý věci jsme si vzali s sebou, na dálnici jsou nějaké poplatky, ale je jich tam minimum, a platí se fakt prd...

Jinak velice doporučuji GPS! My bysme bez ní nedali ani ránu - např. takové hledání centra v několikamilionové Casablance by bez toho bylo nemožné atd. atd... Dneska už se dají řešit GPS různě - my dříve museli jezdit jedině s Garminem, protože na žádnou jinou neexistovaly mapy. Teď existují mapy i na iGo (tuším) a hlavně pomocí různých navigací do mobilů se dají postahovat i offline mapy Google Maps (které považuji za nejlepší na Maroko).

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 22:13 
VIP

Nevím kdy chceš jet, ale se sněhem počítej max do února. Střediska tam jsou, ale nečekej žádný Alpy - viz foto. A lyžování na dunách. Lyže jsem nezkoušel a našli jsme tam starý bob a tak jsme ho vytáhli na dunu. Moc to nejezdilo a nejhorší bylo to opětovný šlapání nahoru na kopec.
Policajti naprosto v pohodě. Na silnicích jich je spousta, ale jak poznali že jsme turisti, tak vždycky jen mávali ať jedeme dál.
Navigaci to ve městech na 100% chce. Na Igo jsem napy nenašel. Měl jsem na PDAčku Tomtoma a nebyl žádný problém.
Vykradení auta bych se nebál. To spíš u nás v ČR. Maroko je dost civilizované oproti Balkánu.

Přílohy:
P1010142.JPG
P1010142.JPG [ 85.96 KiB | Zobrazeno 6260 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina