Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2018 08:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poškození vozu a bez pojištění
PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 09:18 
Kolemjdoucí

Zdravím, potřeboval bych radu. Jsem na Sardinii s vletěl mi kámen do dveří a mám to odřený a důlek. Mám jen to základní pojištění od autopůjčovny, ne komplexní, depozit 500euro a výše spoluúčasti je 1000euro. A napadlo mě udělat to roční přes http://www.insurance4carhire.com i když ho mám už půjčené, tak by to mohlo klapnout..snad. Co myslíte? Nebo jinou pojišťovnu? Musel bych asi to roční, vypisovat tam datum půjčení ještě než jsem se pripojistil mi přijde, že na to neskoci.
Díky

Předmět příspěvku: Re: Poškození vozu a bez pojištění
PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 09:26 
Diskutér

Pokiaľ viem, všetky poisťovne, ktoré poisťujú excess majú v podmienkach, že poistenie sa vzťahuje iba na prenájmy, začínajúce po dátume uzavretia poistenia.

Povedal by som, že v tomto prípade už nejde robiť nič, iba uhradiť škodu.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 09:27 
VIP

Planujes pojistny podvod, jo?

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 09:29 
Moderátor

Sau: +1
To by byl opravdu "český" způsob řešení. Pojistit se až po způsobení pojistné události....

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 09:45 
Diskutér

JohnSilver66 píše:
Zdravím, potřeboval bych radu. Jsem na Sardinii s vletěl mi kámen do dveří a mám to odřený a důlek. Mám jen to základní pojištění od autopůjčovny, ne komplexní, depozit 500euro a výše spoluúčasti je 1000euro. A napadlo mě udělat to roční přes http://www.insurance4carhire.com i když ho mám už půjčené, tak by to mohlo klapnout..snad. Co myslíte? Nebo jinou pojišťovnu? Musel bych asi to roční, vypisovat tam datum půjčení ještě než jsem se pripojistil mi přijde, že na to neskoci.
Díky

Zapomeň na to! Prostě zaplať, co máš zaplatit, a příště obětuj pár korun na pojištění.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 09:49 
Kolemjdoucí

Jo dalo by se říct, že plánuji. Nechte být, vždy jsem si zapůjčený auto pojistil od půjčovny přímo za nemalý peníz, vždy jsem vrátil v pořádku, tak jsem chtěl ušetřit a teď se mi to vymstilo blbým kamenem od pneumatiky. Potkal jsem tady Čecha co tu žije 12let, tak zkusí zjistit kde sehnat pastu.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 09:50 
VIP

nj, možná pro tohle už insurance4carhire.com Čechy nepojistí vůbec, už jenom pokud máte country of residence v západní evropě.
Kromě toho, jak bylo již řečeno, každá pojištovna při plnění chce nájemní smlouvu a ta musí začínat až po uzavření pojistky, jinak by to přece nedávalo smysl.

Snad jen doufat, že si toho půjčovna při vrácení nevšimne. :?
Nebo pokud je to snadno opravitelné, tak to nějak vyřešit svépomocí nebo s nějakým šikovným místním garážovým technikem :lol: , který to vyřeší na počkání a za pár šupů.

Nevím, u jaké půjčovny to máš, ale dá se čekat, že vykážou škodu při horní hranici dohodnuté spoluúčasti + nějaké další poplatky podle platné smlouvy a podmínek.
Já jsem v Itošce za nepatrný škrábanec na dveřích platil 12000,-kč, samozřejmě externí pojistka to celé do koruny uhradila, takže v klidu.. ale kdybych to pojištění neměl, zvážil bych
1) buďto nějakou opravu na své náklady,
2) nebo, pokud dojde na náhradu škody půjčovně, tak se trochu racionálně hádat o reálnou výši škody v případě bagatelního poškození (ale moc bych tomu šanci nedával)
3) příště zvážit pojištění. já mám u icarhireinsurance, s cashbakem se dostanu po 1000,-kč/rok a mám klid na všechny svoje cesty.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 10:54 
Kolemjdoucí

Tak že lze pojistit kdykoliv, ale když už mám auto půjčený, tak se to na to nevztahuje, i když to auto budu mít půjčený 2 měsíce třeba, prostě až po vrácení a znovu půjčení, tak až na to další se mi pojištění bude vztahovat. Chápu to dobře?

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 10:59 
VIP

jj, přesně tak.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 15:26 
Diskutér

Nebudu ti říkat, že si udělal hloupost, to už víš. Pokud umíš smlouvat, tak bys mohl ještě zkusit koupit roční pojištění teď a s půjčovnou se domluvit na 2 fakturách s 2 termínama. Případně dokoupit u stejné půjčovny jeden extra den fakturovanej zvlášť a poprosit je, ať řeknou, že se to stalo až v tom druhým období. Což by neměl být problém. Samozřejmě je to pojistnej podvod do kterýho bys zatáhl i půjčovnu, takže to nedoporučuji. Taky by to i samotné pojišťovně bylo asi hodně divný.

Osobně bych to řešil opravou na svoje náklady, pokud by to bylo aspoň trochu možný.

Dej prosím vědět jak si dopadl, ať zvolíš jakoukoliv možnost.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 16:03 
Kolemjdoucí

Tak už je v opravně, za 750 euro, s tím že mi zítra půjčí zadarmo auto, fakt jsem takovou částku nečekal, pálka za takovou drobnost a to jsem přemýšlel že koupím tu pastu horkou vodou poleju, zvonem důlek vytáhnu a pastou schovám odřeninu.Jeste dumam jestli to tak nezkusit. Hotový to bude až 4.9.Pry kdybych to tak vrátil, tak stopro budou nárokovat těch 1000euro, ale ze známosti mi to udělají za 750, jinak by to stálo 1200euro. Fakt jsem nasranej, dovolena navýšena o 20tisic. Vážně jsem neměl být kokot a pojistit se předem, byť u externí pojišťovny. A to nemluvě že nemám fakt už na nic náladu, prostě zkažená dovolená, jdu se opít.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 16:45 
Kolemjdoucí

A nebo to od nich vzít a vrátit to normálně autopujcovne, ono taky aby tam pak nenašli něco jinýho a i tak mi neztrhli 1000euro. To by bylo už dohromady 1750euro. Tak nevím co dělat. Ani nevím co by se dělo, kdyby mě tolik chtěli, když to nemám na účtě, to by se řešilo pak jak?

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 16:56 
Diskutér

Ja by som to pri tých cenách - 750 eur oprava, 1000 eur spoluúčasť - nenechával opravovať.
Bez opravy mi strhnú (MOŽNO) max. 1000 eur, s opravou to bude 750 eur určite a náhodou tam nájdu ešte nejaký škrabanec, zarátajú si ďalších 500 a viac eur a som už v totálnom mínuse.

Pri vrátení sa stať môže všeličo, možno ani nebudú kontrolovať auto a rovno ti dajú potvrdenie, že si to odovzdal v poriadku (malá pravdepodobnosť, ale mne sa to pred 3 rokmi stalo v Trapani), možno si podľa ich tabuliek zaúčtujú za škrabanec "len" 700 eur (a nedajú to opraviť a budú to ďalej požičiavať)... proste možné je všeličo.

Ak to dáš opraviť, mínus 750 eur máš istých a môžeš len dúfať že tam nenájdu už nič za 250 eur a viac...

Citace:
Ani nevím co by se dělo, kdyby mě tolik chtěli, když to nemám na účtě

Pokiaľ majú údaje o karte, strhnúť to dokážu a ty sa dostaneš do nepovoleného debetu. banka ti na to nahodí samozrejme úrok ... dosť vysoký.
https://www.penize.cz/ucty-karty/65754- ... adne-draho

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 17:12 
Kolemjdoucí

Jo asi to tak udělám a doufat že se nademnou simulují v autopujcovne, být po zbytek dovolený v uvědomění, že můžu klidně přijít o dalších 1000euro je hnus. A těch 6000kc navíc asi stojí za to zkusit štěstí a mít naději, nevím no, jsem prostě vul, aspoň vím, že takovou kravinu v životě neudělám, fakt mi to zkazilo plány a vůbec.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2018 17:14 
VIP

souhlas s jerym, při takových nákladech bych do opravy na svoje náklady nešel.
projít to může, šance malá, ale je

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina