Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 črc 2018 01:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pojištění spoluúčasti
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2017 09:01 
Tazatel

lukaskr píše:
takže, které společnosti zůstávají dostupné i pro ČR?

Právě dneska jsem dostal upozornění od insurance4carhire.com, že mi už neprodlouží roční smlouvu. Docela se to rušení šíří, není to nějaká obecná směrnice EU a neskončí nakonec všechny ?

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2017 10:13 
Diskutér

Yan píše:
lukaskr píše:
takže, které společnosti zůstávají dostupné i pro ČR?

Právě dneska jsem dostal upozornění od insurance4carhire.com, že mi už neprodlouží roční smlouvu. Docela se to rušení šíří, není to nějaká obecná směrnice EU a neskončí nakonec všechny ?

Jestli se nejedná o společnosti z UK a souvislost s vystoupením z EU.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017 12:05 
VIP

Dotaz ke spoluřidičům.
Rozumím tomu dobře, že je jedno, kdo je hlavní řidič a kdo je spoluřidič??? když cestují spolu.
Když je pojistka uzavřená na 1. jméno (a 2. uvedené jako další spoluřidič), a nájemní smlouva v půjčovně pak uzavřená na 2. jméno (z důvodu vlastnictví KK) a spoluřidič je 1.jméno.
Jsou pojištění oba řidiči...
Díky.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 09:53 
Diskutér

ja mam iCarhireinsurance a tam to urcite neni jedno, toto je presne znenie:
Citace:
Your policy provides cover for additional drivers, provided that you are the main hirer of the vehicle. You don’t need to tell us the names of these additional drivers but you must make sure they are named on your Rental Agreement and have been given permission to drive by the rental company.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 12:54 
Diskutér

Za nemožností pojištění pro rezidenty ČR bych určitě hledal EU. Poměrně široká nová regulace a s tím související povinnosti, které berou pojišťovnám mnoho odborných kapacit, nutí pojišťovny uvažovat, zda má některý business s ohledem na jeho velikost smysl. Obecně je mnohem jednodušší poskytovat služby pouze na místním trhu. S každou další zemí, měnou a druhem pojištění rostou neúměrně vykazovací povinnosti.

Aktuálně je možné se pojistit u worldwideinsure.com. Bohužel nenabízí SLI (pojištění odpovědnosti vůči třetím osobám). Především v USA je povinné ručení u vozů z půjčoven s velmi nízkými zákonnými limity (a i to je potřeba si povinně připlatit - např. Kalifornie 30000 USD limit, z kterého v případě poškození zdraví zaplatíte 2-3 dny v nemocnici) nebo není vůbec žádné (Havaj).

Jinak v pojistných podmínkách Worlwideinsure.com je

Valid for issue no later than 31st May 2017 in respect of travel completed by 31st August 2018.

z čehož lze usuzovat na nějaké chystané změny. S pořízením bych tedy moc neotálel...

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 20:13 
VIP

chlapec10 píše:
ja mam iCarhireinsurance a tam to urcite neni jedno, toto je presne znenie:
Citace:
Your policy provides cover for additional drivers, provided that you are the main hirer of the vehicle. You don’t need to tell us the names of these additional drivers but you must make sure they are named on your Rental Agreement and have been given permission to drive by the rental company.

Hmm.
U te worldwideinsure jsem to pochopila tak, ze ty ostatni jmenovani ve smlouve mohou byt hlavni ridici uvedeni v najemni smlouve.
Mne jde hlavne o to, ze nekdy budu hlavnim najemcem ja a druhy ridic manzel- ridi manzel, kreditku mam ja.
Ale nekdy nebudeme kupovat druheho ridice (cena je vysoka), ridit bude manzel- bude hlavni najemce a platit budeme jeho debetkou.

Je to trosku krkolomne, ale muze to nastat. Takze jestli udelat tu pojistku na me nebo na nej...
Kdyz nekdy bude hlavni ridic a nekdy spoluridic.

Naposledy upravil Adelaida dne 14 kvě 2017 21:41, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 21:40 
VIP

Kdo mate pojistovnu worldwideinsure, muzete mi to prosim potvrdit nebo vyvratit, procetla jsem podminky a chapu to spravne, ze s manzelem muzeme byt oba stridave v ruznych najemnich smlouvach jak hlavni ridic a tak i spoluridic? ...tj. Muzu uzavrit pojistnou smlouvu libovolne na jednoho z nas.
Uz mi z tech smluvnich podminek pojistoven jde uz hlava kolem....

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 21:54 
VIP

Adelaida píše:
Kdo mate pojistovnu worldwideinsure, muzete mi to prosim potvrdit nebo vyvratit, procetla jsem podminky a chapu to spravne, ze s manzelem muzeme byt oba stridave v ruznych najemnich smlouvach jak hlavni ridic a tak i spoluridic? ...tj. Muzu uzavrit pojistnou smlouvu libovolne na jednoho z nas.
Myslím, že ano, pokud máte stejné bydliště The Annual Multi-trip option allows up to 4 persons to be named on the certificate, provided they all live at the same address.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 22:13 
VIP

schwott píše:
Adelaida píše:
Myslím, že ano, pokud máte stejné bydliště The Annual Multi-trip option allows up to 4 persons to be named on the certificate, provided they all live at the same address.

Bydliste stejne mame. Jde mi o to, co jsem psala vyse, ze nekdy budu hlavni ridic ja, nekdy on... Ale ridit bude temer vzdy on, at uz jako hlavni ridic, nebo spoluridic. Aby se pojistka v obou pripadech vztahovala na oba.

Jestli to tak je, tak to je docela zasadni rozdil oproti icarhireinsurence viz. Prispevek od chlapec10.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 22:20 
VIP

Adelaida píše:
Jestli to tak je, tak to je docela zasadni rozdil oproti icarhireinsurence viz. Prispevek od chlapec10.
To už jsem psal na straně 3 tohoto vlákna.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 22:25 
VIP

schwott píše:
Adelaida píše:
To už jsem psal na straně 3 tohoto vlákna.

No jo, ale 3 spoluridici je neco jineho, nez 3 hlavni ridici nebo spoluridici.

U toho icarhireinsurence to jsou jen spoluridici, tzn. Ze pojistnik je vzdy hlavni ridic a nikdo jiny.

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2017 05:21 
Diskutér

Všichni na smlouvě mohou být hlavním řidičem:

Who is insured to drive the vehicle?

The Lead named Driver, plus any other drivers named on the Rental agreement, if aged 21 to 84yrs. Up to 4 drivers can be named on the policy and cover will only be valid for hires where one of those policyholders is the Lead Driver on the Rental Agreement. In the case of Annual policies, all policyholders must live at the address shown on the policy certificate.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2017 08:33 
Tazatel

Ahoj,

chtěl bych doplnit pozitivní zkušenost s worldwideinsure.com.

První dva týdny v květnu jsem byl na Madeiře a hned první den jsem škrábl nárazník auta. Při vracení auta si za to naúčtovali € 200,-.

Po týdnu jsem podal claim s tou pojišťovnou a přes web vložil všechny potřebné dokumenty. Pak se celý týden nic nedělo, už jsem jim chtěl volat. Ale přesně po týdnu ten case aktualizovali, že je to schválené a že to předávají účetnímu oddělení, aby mi poslali ty peníze. Za dalších pár dní jsem měl peníze na účtu. Takže určitě doporučuju.

PříspěvekNapsal: 09 črc 2017 13:25 
Diskutér

Mám tady případ s excess - půjčovna ve svých podmínkách uvádí, že bude blokovat částku pro spoluúčast na kreditce 1 100,- eur.
V dalším bodě, ale uvádí, že plnění spoluúčasti je až do výše 3 500,- eur.
Pokud by blokovali 1 100,- eur na spoluúčast, jak ji potom budou řešit do výše 3 500,-eur?
Další otázkou je pokud mám kreditku do výše 80 000,-Kč (cca 3 000,-eur), jak chtějí vysát z kreditky 3 500,- eur?

Obrázek

Obrázek

A samozřejmě jde o Goldstar. :D

PříspěvekNapsal: 09 črc 2017 13:44 
Diskutér

S tým, že spoluúčasť je násobne vyššia ako blokácia na karte, som sa v poslednej dobe stretol viackrát. Naposledy Hertz v Bergame - žiadne dodatočné poistenie som si na prepážke nekúpil, spoluúčasť bola pár tisíc eur (nepamätám si už presne) a na kreditke mi zablokovali len necelých 100 eur...
Pokiaľ má spoločnosť údaje o kreditke (číslo, platnosť, CVV), tak si samozrejme dokáže strhnúť aj vyššiu sumu, ako je blokácia.

Ohľadom odpísania vyššej sumy, ako je limit kreditky - už sme sa tu na fóre o tom bavili v inom vlákne, kde som aj kopíroval moju komunikáciu s mBank v tejto veci - samozrejme, že to ide. Pokiaľ si požičovňa tú sumu najprv neautorizuje (tu by ju limit kreditky zastavil a neumožnil by autorizovať vyššiu sumu ako je limit), ale hneď ju zaúčtuje, banka ti odpíše akúkoľvek sumu (toto je samozrejme otázne či naozaj akúkoľvek, či tam nemajú nejaké vnútorné limity napr. ak by ti chceli odpísať milión :) ) a ty si v nepovolenom debete... aj s úrokmi atd.. pričom samozrejme, transakciu môžeš reklamovať.

(na mojej karte s nulovým limitom na MO/TO platby presne takto dokázal Avis Lamezia Terme odpísať celú čiastku za požičanie ako MO/TO platbu... práve to ma inšpirovalo na komunikáciu s bankou, ako je možné odpísanie platby napriek nulovému limitu...).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina