Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 čer 2022 05:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 415 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pojištění spoluúčasti
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 14:51 
Diskutér

ja vzal Maltany za 50E pro Evropu (jde k tomu najit nejaky slevovy kod). Ale mam to ted od patku, tedy nastesti zatim bez zkusenosti.

PříspěvekNapsal: 22 dub 2021 20:57 
Diskutér

Díky za tip, slevový kód nalezen:
https://www.vouchercloud.com/questor-insurance-vouchers

Funguje i pro EU na ty Malťany, asi to taky prubnu, zkušenosti bohužel nikde nejsou k nalezení, nebo je to prostě novinka, tak možná že jsi jeden z prvních pojištěných :-D Snad to není SCAM

Ono nějaké připojištění nabízí i to cestovko k ČSOB Premium: https://snipboard.io/S3ufd4.jpg
jen ten limit je docela málo (10000)... možná na nějaký škrábanec, jak to půjčovny vždy nafouknou a mám trochu strach, že bych stejně doplácel do limitu spoluúčasti.

PříspěvekNapsal: 23 dub 2021 07:54 
Diskutér

Já si ted zaplatil k cestovnimu pojisteni u airbank i pojisteni auta za 25 kc na den pri pojistnym plneni 30000 kc.

PříspěvekNapsal: 23 dub 2021 07:56 
Diskutér

Aha. Kde je ten text, cos poslal? To nikde nevidím. Jsem to u ČSOB hledal a našel jsem to ve výlukách, a nenapadlo mi hledat výluky z výluk...
Navíc jelikož tam teď píšou, že pojištění výjimečně platí do června i v ČR, tak předpokládám, že běžně to pro vypůjčky v ČR neplatí.

PříspěvekNapsal: 23 dub 2021 20:36 
Diskutér

Ano mají to debilně, napřed je to ve výlukách, ale potom dle nějakého dodatečného ujednání to z výluk odebírají a říkají že budou plnit když...Ten text vychází z informací o tom cestovním pojištění (článek 4):
https://www.csobpremium.cz/portal/docum ... df?v200701

PříspěvekNapsal: 26 dub 2021 23:30 
Diskutér

auto dnes vrácený naštěstí bez poškození, tedy pojistku jsem nevyzkoušel...

PříspěvekNapsal: 28 srp 2021 07:57 
VIP

Tak Malta nám už padla.
Nelze použít roční pojistku a cena za týdenní pojištění je 46,- eur.

PříspěvekNapsal: 28 srp 2021 08:21 
VIP

jj, to bylo bohužel rychlé.
psal jsem na icarhireinsurance, jestli nemají alternativu pro EU residenty, prý to předají Zurych Inc, jestli něco mají, ale v tuto chvíli jsem nenašel nic použitelného.

Celoroční pojistka o které vím je https://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm
za 60/70 GBP a trochu horší parametry než icarhireinsurance, praktickou zkušenost nemám vůbec.

České pojistky většiny bank, pokud něco takého nabízí, mají buďto nízkou spoluúčast, případně pro každý škrábanec je nutné volat místní policii.
Což vzhledem k tomu, že nějčastější poškození je takové, kterého si člověk sotva všimne, často je to něco, co si vymyslí nebo najde až půjčovna, nebo je to prostě banalita, kterou nemáte čas řešit, tak to není v praxi použitelné.

V UK a Irsku se mi povedlo najít asi 5 různých poskytovatelů, kteří mají podobně dobré podmínky jako icarhire (to mi přišlo asi nejlepší), ale jsou i další, nicméně vše jen pro UK residenty.

Zaráží mne, proč není hromada dalších alternativ pro EU? Nebo jen neumím hledat?

PříspěvekNapsal: 28 srp 2021 10:06 
Diskutér

goro píše:
Zaráží mne, proč není hromada dalších alternativ pro EU? Nebo jen neumím hledat?

Obecně pojišťovat klienty mimo zemi sídla pojišťovny je vopruz a často to má různé administrativní dopady (různé pojistné daně, pravidelný reporting regulátorům apod.).
Z tohoto pohledu je tedy potřeba vygenerovat dostatečný objem pojistného od klientů z dané země, aby to pro pojišťovnu mělo ekonomický smysl.
Jak to dělá (respektive obchází) worldwideinsure.com netuším...

PříspěvekNapsal: 29 srp 2021 07:22 
VIP

yks82: A před brexitem nebyl problém britské služby pro všechny residenty EU
Teď je jasné, že o EU přišli (píšou dočasně, uvidíme)
Ale trh EU mi teda přijde větší než UK, tak mne zaráží, že nic není.
Nepřišlo mi to vázané na jednotlivé země, a to jsem takových produktů měl víc.

stejně tak pojistky, které nabízí různé agregátory a brokeři autopůjčoven (rentalcars, discover, billiger-mietwagen..) nejsou vázané na jednotlivé země, minimálně v EU pojistí kohokoliv.
Ale ceny jsou kolem 6-7€/den, tedy za cenu pojistění týdenního výletu jsem dřív měl celoroční pojistku u icarhireinsurance

PříspěvekNapsal: 29 srp 2021 08:28 
Diskutér

má někdo zkušenost a pojištění auta u Ryan a Wizz - kdo le lepší? dík.

PříspěvekNapsal: 29 srp 2021 19:06 
Diskutér

Ryanair aj Wizzair používajú rentalcars, čiže je to úplne jedno. Ide po jedno a to isté poistenie.
Odkaz na poistku zo stránok Ryanair https://carhire.ryanair.com/in-path/ins ... icyWording
Odkaz na poistku zo stránok Wizzair: https://www.insurance-traveljigsaw.com/ ... quote=true

PříspěvekNapsal: 30 srp 2021 10:02 
Diskutér

Audit.cz píše:
Tak Malta nám už padla.
Nelze použít roční pojistku a cena za týdenní pojištění je 46,- eur.

Jaaaj, ale to je škoda. Já nakonec uzavřel tu roční a hned při první návštěvě Madeiry se ta pojistka hodila..malý škrábanec na zadním blatníku za 100€, vše nafoce, posláno malťanům, chtěli ještě dodatečně pár informací, ale asi po 14dnech proplatili 100€ na účet, takže já jsem byl plně spokojenej. Tak doufám,že se do roka něco ukáže na obzoru. Taky moc nechápu, že pro celý EU trh není ani jedna solidní nabídka, jen to WWinsure.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2021 11:12 
Moderátor

No za 14 dní mi končí stará pojistka a čekám, co se kdo vynoří. Už jsem chtěl pomalu začít řešit tu Maltu.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2021 11:50 
VIP

Budu muset vzít WWI, máte někdo nějaký cashback?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 415 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina