Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 čer 2022 05:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 415 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pojištění spoluúčasti
PříspěvekNapsal: 30 srp 2021 20:08 
VIP

buduci tyzden mam Grecko, doporucite teda Maltu?

PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 09:34 
VIP

Ta Malta insurance excess annual je opravdu zajímavá, výluku na roční pojistky mají jenom některé státy. Například Poláci ji můžou uzavřít, Finové ne apod.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2021 14:16 
Moderátor

Nějaké zkušenosti s https://www.worldwideinsure.com/? Vypadá to dražší než ty původní britské pojistky, ale lepší, než nic.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2021 23:31 
VIP

alexx píše:
Nějaké zkušenosti s https://www.worldwideinsure.com/? Vypadá to dražší než ty původní britské pojistky, ale lepší, než nic.
Vždycky jsem je měl ve srovnávači a nikdy je nevzal, protože mají podmínku, že všichni další řidiči musejí být už na smlouvě o pojištění a musejí mít stejnou adresu. Pokud ti to nevadí, tak asi dnes jiná možnost moc není.

PříspěvekNapsal: 26 říj 2021 09:57 
Moderátor

Vadí. Ale jestli ti ve srovnávači nic jiného nezbylo, tak ač nerad (jsou i dost drazí) budu muset.

PříspěvekNapsal: 12 lis 2021 15:43 
VIP

alexx píše:

Jen ty nejlepší a proto jsem bral teď už počtvrté v řadě. Dvakrát už jsem řešil pojistnou událost a vždycky bez problému. Jen to trvalo, ale chyba byla ne na straně pojišťovny, ale půjčovny. Pokud tě tedy vyloženě neomezuje podmínka, kterou zmiňoval Schwott, tak za sebe mohu doporučit.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2021 08:57 
VIP

Posheidon píše:
alexx píše:

Jen ty nejlepší a proto jsem bral teď už počtvrté v řadě. Dvakrát už jsem řešil pojistnou událost a vždycky bez problému. Jen to trvalo, ale chyba byla ne na straně pojišťovny, ale půjčovny. Pokud tě tedy vyloženě neomezuje podmínka, kterou zmiňoval Schwott, tak za sebe mohu doporučit.

Taky jsem je vzal - ono teď není moc z čeho vybírat a zrovna řeším pojistnou událost (auto na Sicílii - naražené zrcátko a jeden škrábanec.. lup a půjčovna hned chce 705 EUR :shock: )

Oproti dřívějším zkušenostem s Icarhireinsurace u WorldwideInsurance zas tak nadšený nejsem:
- administrativní náklady jsou kryty jen do 50GBP (to často nestačí, třeba já mám nyní 60+22%daň)
- neumí pracovat s více měnami, při claimu jich sice nabízí asi 10 (CZK ale stejně chybí), v reálu mi pak nabízí plnění jen v GBP, EUR nebo USD. Vše odesíláno z UK, tak ani nevím, když vyberu EUR, jestli to půjde jako SEPA. Nebo jestli si to mám nechat poslat v GBP na Revolut, v jakém kurzu to asi převedou? :?: :idea:

Bohužel návrat ze siciílie byl těsně před zásahem ČNB do úrokových sazeb, což docela posílilo kurz CZK. Icarhireinsurance garantovali náhradu v libovolné měně, včetně případných ztrát na kurzovém rozdílu a platba mi přišla z nějakého currencycloudu, ze servisního účtu u spořky, náhrada naprosto v plné výši.
U Worldwideinsurace zřejmě budu tratit na admin poplatku a ještě mnohem víc na kurzu a konverzi. Máte někdo zkušenost, jak to u WWI řešit?

No a jen třešnička na dortu, WWI má dvojí ceny - celoroční pojistka pro UK residenty stojí jen 42, pro EU 60 GBP. Což evropské právo přímo zakazuje, ale to už v UK není aktuální, že ano...

Jaké jsou ještě aktuálně dostupné alternativy pro levné, spolehlivé pojištění spoluúčasti?

PříspěvekNapsal: 14 lis 2021 19:48 
Diskutér

Na rozdíl od Icarhire ... tady můžeš zase realizovat kurzový zisk o který jsem u Icar.... při poj. události přišel. Ale vcelku s určitou spoluúčastí, byť je to pojistka na spoluúčast vždy počítám. U Icar jsem hodně ocenil jednoduchost vyřízení poj. události. Máte někdo zkušenost jak to vypadá u WWI?

PříspěvekNapsal: 14 pro 2021 19:56 
VIP

Aktuální srovnání z 15/11/2021. Nestudoval jsem blíže, ale třeba někdo si tu práci dá:
Car hire excess insurance that covers more than one lead driver

PříspěvekNapsal: 14 pro 2021 22:38 
VIP

Posheidon píše:
Aktuální srovnání z 15/11/2021. Nestudoval jsem blíže, ale třeba někdo si tu práci dá:
Car hire excess insurance that covers more than one lead driver
není třeba si s tím dávat práci. Pro rezidenta ČR/SR je koupitelné pouze WWI.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2021 23:28 
VIP

Zaregistrovali jste, že WWI změnili výrazně k lepšímu podmínky pro vedlejší řidiče?
1) Nyní již nemusí být vyjmenováni v pojistce
2) Platí pro neomezený počet vedlejších řidičů uvedených ve smlouvě o výpůjčce
3) Vedlejší řidič může mít bydliště v libovolné zemi na světě

A navíc Deluxe varianta za 87 GPR/rok zahrnuje i CDW do 50.000 GBP

S těmito podmínkami je pro mně WWI stejně dobře použitelné jako Icar.....

PříspěvekNapsal: 30 led 2022 10:51 
VIP

Neviem odkedy je toto novinka, ale AXA Slovensko (mozno aj cesko), pridalo moznost Požičanie auta bez starostí.
Vychadza to na cca 9 Eur na tyzden, no da sa objednat iba spolu s cestovnym poistenim...

Je tam limit 1200 Eur na spoluucast a toto su podmienky:

Citace:
Článok 1. Čo je poistené?
1. Poistnou udalosťou je situácia, kedy poškodíte jednostopové alebo dvojstopové motorové vozidlo požičané v zahraničí
určené k preprave osôb a vznikne Vám povinnosť uhradiť spoluúčasť z poistenia tohto vozidla. Toto poistenie sa vzťahuje
na finančné náklady v súvislosti so spoluúčasťou na škode vzniknutej dopravnou nehodou, odcudzením
alebo vandalizmom, ktoré máte v prípade poistnej udalosti uhradiť zahraničnej registrovanej požičovni alebo poisťovni,
u ktorej ste dojednal poistenie v rámci požičania vozidla v zahraničí.

Článok 2. Na aké prípady sa poistenie spoluúčasti nevzťahuje? – výluky z poistenia
1. Poistenie sa nevzťahuje na iné náklady, než je spoluúčasť z poistenia, ktoré je obstarané v súvislosti so zapožičaním vozidla.
Tiež sa nevzťahuje na prípady:
a) keď bolo vozidlo požičané v Slovenskej republike;
b) keď bolo vozidlo požičané v nelicencovanej požičovni;
c) keď ste k dopravnej nehode alebo vandalizmu neprivolali miestnu políciu a nevyžiadali si od nich policajnú správu;
d) pokiaľ nárokujete úhradu celej škody, nie iba spoluúčasti;
e) ak nemáte poistenie na riziko, z neho Vám vznikne povinnosť uhradiť spoluúčasť;
f) keď vozidlo riadil niekto iný než Vy alebo iná poistená osoba;
g) penále, zmluvné poplatky a zmluvné pokuty.

Článok 3. Aké máte povinnosti?
Okrem povinností uvedených v časti II. čl. 9. týchto poistných podmienok ste ďalej povinný:
a) požičané vozidlo vyfotografovať zo všetkých strán ihneď po zapožičaní; pokiaľ nájdete poškodenie, škrabance
alebo iné nedostatky, vyfoťte ich v detaile;
b) privolať miestnu políciu a vyžiadať si policajnú správu;
c) kontaktovať asistenčnú službu a riadiť sa jej pokynmi;
d) vyfotiť škodu vzniknutú na požičanom vozidle a ďalších vozidlách, ktoré boli účastníkom nehody;
e) zaistiť potvrdenie požičovne o vzniknutej škode.

Vsetko fajn, dokonca ziadna vyluka ako napr nespevnene cesty, no najviac sa bojim tej podmienky s policiou...... lebo si viem predstavit ze ked mi napr praskne sklo alebo pneumatika, tak miestna policia ma tak maximalne vysmeje..

PříspěvekNapsal: 30 led 2022 20:24 
Tazatel

Máte zkušenost s půjčením auta přes Booking.com?

Nabízejí i připojištění na full cover, je to přes TravelJigsaw z Malty.
Funguje?

PS: Řecko, Athény.

PříspěvekNapsal: 30 led 2022 20:46 
VIP

S půjčením auta zkušenosti mám, s plněním pojistky ne. Nevím, jestli můžu nějak pomoct...

PříspěvekNapsal: 31 led 2022 10:53 
Tazatel

Tak předpokládám, že půjčení proběhne OK :-)

Spíš mě zajímá, jak by se to choval v případě plnění. Jestli stejně jako WWI, tedy že případnou škodu zaplatím ze svého do výše spoluúčasti a pak si to nechávám proplatit z pojistky, a nebo když je to takto objednané přes půjčovnu, tak by po mě nic nechtěli a vyřídili si to s pojišťovnou sami.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 415 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina