Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 bře 2019 19:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sixt
PříspěvekNapsal: 08 čer 2011 09:25 
VIP

Měl jsem rezervované auto u Sixt na letišti Torp-Sandefjord. Po příletu ale chlápek u přepážky Sixt řekl, že auto nemá, chyba v systému a doporučil mi vedlejší přepážku Europcar. Tak jsem tam šel, ovšem Europcar to bral jako půjčení auta pro příchozího a na 3 dny to vyšlo na 4000 NOK (původní rezervace byla u Sixt za 1400 NOK).

Jak se tohle dá řešit? Poradíte mi někdo? Má někdo podobnou zkušenost?

Předmět příspěvku: Re: Sixt - auto nebylo
PříspěvekNapsal: 08 čer 2011 09:27 
VIP

Máš o tom že auto nebylo, nejaké potvrzení nebo zápis?

PříspěvekNapsal: 08 čer 2011 09:37 
VIP

tuna píše:
Máš o tom že auto nebylo, nejaké potvrzení nebo zápis?

Ano. Prostě důvod je "chyba v systému", o rezervaci věděli, ale auto prostě neměli...
A ten chlápek v Europcaru mi dal nějakou fakturu a hned mi říkal, že ji asi budu potřebovat pro ten Sixt, až to budu reklamovat.

PříspěvekNapsal: 08 čer 2011 11:21 
Moderátor

Zkus zajít do Sixtu u nás, když už nic, tak ti aspoň poradí přes koho to řešit. V Hiltonu jsem s nima řešil havárku a byli poměrně vstřícní.

PříspěvekNapsal: 08 čer 2011 12:42 
VIP

alexx píše:
Zkus zajít do Sixtu u nás, když už nic, tak ti aspoň poradí přes koho to řešit. V Hiltonu jsem s nima řešil havárku a byli poměrně vstřícní.

Dobrej tip, díky. Uvidím.

PříspěvekNapsal: 13 črc 2011 07:15 
Návštěvník

Se Sixt také nemám moc dobré zkušenosti. U jejich okénka na letišti v Bergamu jsou hrozné fronty, čekali jsme tak 1 - 1,5 hodiny než jsme se vůbec dostali na řadu k obsluze (ve srovnání s tím u Hertz, AE, atd. byli lidé vyřízení během pár minut). Auto jsme objednávali a platili přes Expedii - economy 4 door. Na místě jsme ale bez jakéhokoliv upozornění nebo kompenzace dostali mini 2 door, což jsme zjistili, až když jsme si ho byli na parkovišti prohlédnout. Celou věc jsme byli řešit zpátky na letišti, ale pán už byl velmi arogantní, nepříjemný a odmítal se s námi bavit s tím, že pro nás prostě naše 4 dveřové, které jsme měli zaplacené, nemá. To očividně byla lež, protože po několika hodinách čekání a dohadování jsme konečně dostali auto v naší kategorii (celou dobu stálo na parkovišti, nikdo ho nevracel). Je to moje jediná zkušenost se Sixt, ale bohužel dost nepříjemná.

Předmět příspěvku: Re: Sixt
PříspěvekNapsal: 13 črc 2011 12:21 
Administrátor

Co mám od lidí zpětnou vazbu, tak problém v Bergamu není ve značce autopůjčovny, ale v lidech za přepážkou. Totální pohrdání zákazníkem je běžné též u Europcar a Hertz.

To že tam mají průvan od rána do večera není omluvou pro arogantní chování. Do jednoho bych je všechny okamžitě vyhodil...

Abych jen nekritizoval. Od Sixt jsm měl auto v Sydney a naprostá pohoda.

PříspěvekNapsal: 13 črc 2011 16:36 
Diskutér

Já mám se Sixt naopak velmi dobré zkušenosti. Sice je fakt, že šlo o pobočku v Kourou, kde si asi moc lidí auto nepůjčuje, ale dokonce na nás počkali skoro hodinu po zavírací době a poslali pro nás zaměstnance, protože jsme bloudili. :) A to jsme měli auto jen na dva dny, takže žádné velké tržby. Od té doby si většinou půjčujeme auto u nich, pokud není něco výrazně levnějšího.

PříspěvekNapsal: 15 črc 2011 16:03 
Diskutér

guang píše:
Měl jsem rezervované auto u Sixt na letišti Torp-Sandefjord. Po příletu ale chlápek u přepážky Sixt řekl, že auto nemá, chyba v systému a doporučil mi vedlejší přepážku Europcar. Tak jsem tam šel, ovšem Europcar to bral jako půjčení auta pro příchozího a na 3 dny to vyšlo na 4000 NOK (původní rezervace byla u Sixt za 1400 NOK).

Mam (ve Svedsku u Hertzu, pres autoeurope), ale velmi na ni nerad vzpominam. Chyba, nedali jim z centraly vedet a vsechna auta v severni divocine (i u cizich) rozpujcovana. Odvezli me do mesta, proste nic nebylo, pak me nabidli nejaky americky velky auto s korbou a houkackama, ze opravdu nic jinyho neni. Dost jsme se zhadali (nechtel jsem automata a auto se spotrebou 20 litru), asi po 2 hodinach (coz me dost nervovalo) neochotne odnekud vytahli odpovidjici mensi auto s manualem. Prekvapeni, kdyz si ale z karty strhli dalsi poplatek za pujceni off working hours (protoze nez se to vyridilo, byla skoro pulnoc) a jeste cosi dalsiho. Reklamace pres autoeurope, dalsi dohadovani a dokazovani... nakonec me autoeurope (myslim ze sveho) nad smlouvu vybrane penize po tydnech vratilo, takze jsem zaplatil jen to, co puvodne + nervy a ztraceny cas 3 hodiny po priletu. :?

PříspěvekNapsal: 03 srp 2011 20:13 
Diskutér

Luko píše:
Co mám od lidí zpětnou vazbu, tak problém v Bergamu není ve značce autopůjčovny, ale v lidech za přepážkou. Totální pohrdání zákazníkem je běžné též u Europcar a Hertz.

To že tam mají průvan od rána do večera není omluvou pro arogantní chování. Do jednoho bych je všechny okamžitě vyhodil...

Abych jen nekritizoval. Od Sixt jsm měl auto v Sydney a naprostá pohoda.

Přesně. Je to vždycky o lidech a jejich přístupu. Třeba KEF - když viděl kolik máme věcí tak mi týpek místo rezervovaného Jimnyho dal s úsměvem Grand Vitaru, kterou měl zrovna volnou... CHC - poprvé volant vpravo a 4WD v automatu... pracovníka jsem poprosil o instruktáž, sedl se mnou do auta, vše mi vysvětlil, pár koleček po parkovišti, pohoda...

Na druhou stranu v MRS za přepážkou bába protivná jak noc, snaha mluvit EN žádná... ve FNC zase exot od Avisu auto snad čtvrt hodiny prohlížel a hledal sebemenší škrábnutí...

PříspěvekNapsal: 03 srp 2011 20:19 
Diskutér

guang píše:

Přiznám se, tohle fakt nevim jak bych řešil... u Sixtu si vždycky beru levnější prepaid tarif, tak bych tam asi stál s dokladem o zaplacení dokud by mi něco nenašli, nebo bych maníka od sixtu donutil jít do toho europcaru se mnou, aby to booknul na sixt s tím že jejich chyba systém(přesněji řečeno bordel) neni můj problém... fakt neomluvitelný... :-(

Jak píšou ostatní - zkus jejich CZ pobočku, snad se zadaří, dej vědět.

PříspěvekNapsal: 03 srp 2011 22:07 
VIP

Tak jsem se domluvil s českou pobočkou Sixt, že tu reklamaci zkusím dát přes ně. Poslal jsem jim email s popisem situace a požadavkem na náhradu škody, která mi vznikla - částkou, kterou jsem musel zaplatit Europcaru. Vyloženě odmítavě se netvářili, ale zatím nic. Tak uvidím, budu informovat.

Možná jsem fakt měl bejt tvrdej a na místě požadovat, aby to půjčení u Europcaru platili Sixt... hmmm... :(

PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 08:27 
VIP

Pridavam aktualni zkusenost se Sixt z Bergama. Mel jsem rezervovany economy, takze jsem ocekaval pandu. Na pobocce fronta zadna, celkem sympaticka pani za prepazkou se skoro omluvila, ze ma jen pandu, astru a megana a ktery bych teda chtel? Po dvojim ujisteni, ze je to za stejnou cenu, jsem vybral astru. Prijemny prekvapeni c.1 (zvlast v italii)
Na parkovisti, me cekalo prijemny prekvapeni c.2, astra nejenom, ze byla v dieslu (ne, ze bych naftaky nejak prozival, kazdopadne pro tyhle ucely je to ideal), ale bylo to navic i combi a vic nez slusne vybavena.. takze parada, a diky sixtu za skvely auto za minimum penez :)

PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 08:40 
VIP

Pandu bych tedy jako economy nechtěl... Astra v dieslu, to bych taky bral :-) Teď jsme měli mini - Smart Fortwo, zánovní vozítko, pro 2 doporučuji ;)

PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 08:47 
VIP

pandu uz jsem v italii dostal jako economy 3x :( ted mi to utrpeni vynahradili...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina