Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 lis 2019 01:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Kypru
PříspěvekNapsal: 26 lis 2018 08:17 
Diskutér

Měli jsme minulý týden půjčeno od Aercar a musím říct, že lepší půjčovnu jsem asi neměl. Vše rychlý a naprosto bez problému. Lidi strašně milí a v pohodě a neměl jsem vůbec pocit, že by to bylo hraný. Vrácení auta proběhlo naprosto v klidu. Za tmy auto obešla obsluha za 5 vteřin, mrkl jestli je plná nádrž a už odblokoval deposit, kterej přišel okamžitě. Rozhodně doporučuji. Auto bylo Toyota Passo v automatu za 1100 CZK na 8 dní přes Ryan.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2018 08:27 
VIP

Ahoj,
má někdo aktuální zkušenost s některou z autopůjčoven na letišti v Paphosu, která umožňuje přejezd i do severní části ostrova?

PříspěvekNapsal: 09 úno 2019 12:49 
Návštěvník

Trochu pozdě na poslední dotaz, ale zároveň doplnění mých dotazů v loňském létě. Chtěl jsem si taky půjčit auto na obě části ostrova v Paphosu na letišti. Vyptával jsem se tady, načítal jinde a zjistil, že půjčovny na obě části na jihu Kypru existují, dokonce jsem i víc jak jednu našel. Jedna zaujala. Ostatní měli nějak pochybné stránky. Zastaralé, neaktualizované a tak jsem se zapudil. Ta jedna byla však docela drahá, myslím o třetinu než jiné z agregátů, které možnost obojího na přímo nenabízely. Byly tedy možnosti nejde to - zakázané společností, nebo na vlastní nebezpeční. Tj. když se něco stane, tak bez pojištění a zařídit nějak odtah na hranice a potom asi dotlačit :-). Prostě průser. Tak jsme šli do této možnosti a riziko omezili tak, že jsme hlavní město navštívili z jihu a pěšky přešli na prohlídku centra severu a vrátili se. Parkovali jsme na parkovišti na hradbách. No a na severu jsme dali Famagustu cenrum, vykopávky Salamis, hrad Buffavento a v Girne pevnost (centrum Kyrenie je na dopravu trochu horší, ale dá se nebourat) a bez nehody se vrátili do plně hrazeného pojištění :-). Kdo to zvažuje levněji jen s placením povinného ručení na severu, tak vřele doporučuji. Z Famagusty je to po jejich o něco horší dálnici až do Girne v pohodě a malé silnice mimo města jsou takové víc prázdnější než na jihu.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2019 17:38 
Nováček

Zkušenost s KEM:

Auto jsme měli vybrané a zaplacené předem. V objednávce byla specifikována mj. značka, ruční řazení, dále pak čas a místo vyzvednutí.

Na dané adrese jsme byli o pět minut dřív a KEM tam nenašli. Vedle v hospodě sedělo pár ochotných místních, ti po pár telefonátech zjistili, že KEM je na té ulici asi o kilometr dál. Že tam nebudeme na čas, nevadilo, protože osoba, která nám měla auto předat, po telefonu sdělila, že bude mít hodinu zpoždění.
Její zpoždění bylo nakonec hodina a čtvrt. Čas jsme strávili před jejich kanclem a celou dobu uvažovali, jestli jsme tam správně, protože až na pověšené logo to vypadalo dost prázdně, resp. tak, jako by firma ty prostory teprv zařizovala.
Přišedší osoba nejenže nepovažovala za nutné se omluvit, ale ještě se tvářila značně nabroušeně. Na poznámku, že tam měla být v osm, odpověděla, že to tam napsal software, ale oni otvírají až v devět. wtf v tu chvíli už asi č. 5. Pak nám dala klíčky a na ulici za chvilku přijel její kolega se Suzuki Jimny. To je taková věc, která je v pohodě, když jste dva a nemáte moc tašek. Než jsem byl schopen zareagovat, začal mi ukazovat, že prostřední zrcátko je trochu upadlé, ale v kastlíku je, takže to je v pohodě. A že jezdit s automatem je taky v pohodě.
To už jsme začali být trochu nepříjemní. Po čtvrt hodině dohadování, co se nám sakra pořád nezdá, se domluvil kompromis. Dovezou nás na jejich parkoviště asi 15 km daleko, kde by mělo být nějaké auto, které by nám mohlo vyhovovat. Manažerka někam zmizela, zůstal tam jejich řidič, druhé auto (které nastartoval po kabelech, protože nemělo baterku), jsme řídili vlastními silami. Na parkovišti jsme čtvrt hodiny počkali, než tam přijelo náhradní auto a mohli jsme vyjet.
V náhradním autě nefungovalo rádio a z levé strany šly v prudších zatáčkách od kol divné zvuky, jako by tam něco dřelo, ale to jsme zjistili až po hodině a rozhodli jsme se to neřešit.
Po třech dnech jsme vrátili auto, 500 eur depozit byl v pořádku odblokován.

Závěr si udělejte sami. Všichni, s kým jsme se na ostrově dali do řeči, byli nadobvykle ochotní a příjemní. Tohle byla jediná výjimka. A dotyčná se jmenuje Zuzana a je ze Slovenska.

PříspěvekNapsal: 01 říj 2019 11:04 
VIP

Máte někdo zkušenost s půjčením auta v Paphosu na letišti na debetní kartu?
Budeme brát dvě auta a jeden z řidičů nemá kreditku. Vyřešit by se to sice dalo tím, že by se tento řidič napsal jako druhý řidič, ale cenu to trochu navyšuje. Hledám tedy půjčovnu, která akceptuje debetku.
Díky

PříspěvekNapsal: 01 říj 2019 11:42 
VIP

Ahoj, v lednu jsem mel Getyourcar, coz bylo v pohode a novy Golf, ale vylozene trvali na kreditce. takze temto se vyhni.

PříspěvekNapsal: 02 říj 2019 08:26 
Diskutér

Jj, my měli min. rok taky od GetYourCar (je to převlečený Sixt) a dostali jsme zánovní Kiu Rio, vše v pohodě, extra pojistku nabídli, ale nevnucovali. Bál jsem se trochu vrácení, jelikož to bylo nad ránem a musel jsem hodit do schránky, ale taky bez problému. Ale všude mají uvedeno jen a pouze kreditku. S debetkou by to prošlo snad jen pokud by jsi koupila to jejich drahý full-insurance, jinak pochybuji.

PříspěvekNapsal: 02 říj 2019 08:41 
Diskutér

Marcela píše:
Máte někdo zkušenost s půjčením auta v Paphosu na letišti na debetní kartu?
Budeme brát dvě auta a jeden z řidičů nemá kreditku. Vyřešit by se to sice dalo tím, že by se tento řidič napsal jako druhý řidič, ale cenu to trochu navyšuje. Hledám tedy půjčovnu, která akceptuje debetku.
Díky

Hledám teď auto na Kypr na prosinec, tak jsem se tím trochu probírala (trochu hodně) a opravdu všude jsem viděla v podmínkách kreditky. Druhého řidiče za dobrou cenu lze pořídit přes moje oblíbené billigermietwagen.de. Zkusím to znovu najít a pošlu sz.

PříspěvekNapsal: 02 říj 2019 12:40 
VIP

My měli na debetku od https://www.cyprus-car.com v Paphosu půjčenou nějakou japonskou Toyotu, která ani standardně v Evropě nejezdí. Týpek čekal na příletu z terminálem v ruce, zaplatili jsme dal klíče a zdarec.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 18:33 
Diskutér

Po inspiraci od Gora(zdravíme salónkáře) jsem si říkal, že sepíšu jak probíhalo naše půjčení auta na Kypru.
Bookováno na 6dní přes německou mutaci Expedie, prohnal jsem to ještě přes německý cashbak portál shoop.de s kterým mám dobré zkušenosti a dostal ještě zpět 10%. Konečná cena byla 50€, nejprve tedy 90€ cca 1měsíc předem, ale asi 4 dny před začátkem to kleslo na oněch 50€, takže jsme zrušili a bookli levněji.

Autopůjčovna byla Get4car, je to převlečený Sixt, přepážka Sixt, auta dostanete od Sixtu, vše pod hlavičkou Sixt. Na přepážce, 5min. čekání (na konci října) chtěl vidět kreditku, OP a řidičák. Blokace 800€ + 100€ za benzín, vše jen zablokováno. Nabídnuto pojištění, slušně jsem odmítl. Vysvětleno nejméně 3x, že do turecké části se nesmí a že mi tam nemůžou pomoct.

Dostali jsme Kiu Rio (economy), pro 4 lidi, tak tak..mít každý svůj kufr, už to nemám kam dát, ale 2 kufry a batohy ještě OK. Zběžně jsme obešli s chlapíkem auto, já si vše nafotil, dostal klíčky a nazdar. Prvních několik kilometrů jsou všude napsány cedule "tady se jezdí vlevo" :-D

Jako přibližovadlo mezi městy, na pláž OK. Po cestě zpět jsme jen dotankovali, nechali auto umít, vysát za 7€. Vrácení proběhlo ještě rychleji, jen zkontroloval benzín, oběhl kolem auta, tady mi to podepište a nazdar, také jsem nedostal žádný lejstro, že je vše OK, zvláštní pocit, ale co nadělám.

Druhý den koukám do IB a blokace zmizela (už tam visí jen ta za salónek v Paphosu, ale i ta by měla do týdne zmizet, jelikož to bylo v rámci LoungeKey). Sumasumárum - spokojenost a můžu doporučit.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina